אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי

מפלים, סוואנות, יערות... ספארי בסירות מהירות, ספארי בג'יפ פתוח, טיסה במסוק... בוטסואנה, זימבבואה.

טיול למשולש ויקטוריה הוא טיול הספארי המגוון ביותר. זהו טיול שמשלב את שיאי הטבע שיש לאפריקה להציע: הדלתא של האוקוונגו (שנבחרה לאחת משבעת פלאי התבל של אפריקה), שמורת הטבע מורמי שבה ניתן לפגוש את הזאבים הטלואים (הציידים הטובים ביותר בעולם שבסכנת הכחדה חמורה), שמורת צ'ובה ובה יותר מ-120,000 פילים – ריכוז הפילים הגבוה ביותר על פני כדור הארץ.

נשלים את הטיול במפלי ויקטוריה, שם לא נסתפק בצילומם מרחוק: נתהלך מעל המפלים וגם נטוס מעליהם ונחזה בהם ממעוף המסוק. הלינה בלודג'ים איכותיים ומחנות יוקרה פראיים בלב ליבן של שמורות הטבע בבוטסואנה.

במהלך ימי הספארי בבוטסואנה נקווה לפגוש בזאבים הטלואים - בעל חיים ייחודי שלא נמצא בשום יבשת אחרת בעולם וחי באזורים מסוימים של קומץ מדינות, בהן גם בוטסואנה.

ברחבי העולם נותרו כ-5,000 זאבים טלואים (African Wild dog)! כ-4,000 מהם חיים בבוטסואנה. הם נקראים גם כלבי הצייד או כלבי הפרא האפריקניים. סיפורם העצוב מתחיל ביכולת הצייד המופלאה שלהם, שמדורגת במקום הראשון מבין היונקים – הציידים הטובים ביותר בעולם. יכולת זו הביאה אותם לסכנת הכחדה חמורה, הנובעת מזעם מגדלי הבקר והצאן ומיצר ההישרדות של טורפי על המתחרים איתם על מקורות מזון. כעת נעשים מאמצים עילאיים להחזיר את הגלגל אחורה לפני שנאבד את אחד המינים המסקרנים ביותר בעולם החי.

 

מה כל כך מיוחד בנו:

 • כלכלה מלאה לאורך כל הטיול
 • לינה בלודג'ים פראיים יוקרתיים בלב השמורות
 • טיסות פנימיות בין הלודג׳ים
 • ספארי משולב: ג'יפים פתוחים לחלוטין וסירות מהירות
 • אנחנו לא עובדים עם נהגים, אנחנו עובדים עם מדריכים מוסמכים שהם גם נהגים מצוינים, דוברי אנגלית ובעלי ניסיון רב בגישוש ובסיורי ספארי
 • רשת קשר בין הג'יפים
 • סיורי ספארי ב-4 שמורות: שמורת מורמי ואזור קוואי (3 לילות), שמורת צ׳ובה ואזור סבוטי (4 לילות)
 • ספארי שייט בסירות מהירות בנהר צ'ובה
 • ספארי שיט בסירות מהירות בין שלוחות הדלתא בשמורת מורמי
 • מפלי ויקטוריה - צד זימבבואה
 • טיסה במסוק מעל מפלי ויקטוריה


לקבוצה המודרכת:
 • מדריך ישראלי מיומן מצוות "עולם אחר"
 • קבוצה קטנה עד 12 מטיילים
 • הרצאה מידי ערב על הטבע, הגיאולוגיה, ההיסטוריה והתרבות של אזור משולש ויקטוריה
 • מפגש קבוצה בתל אביב לפני היציאה


בנוסף:
 • טיסות בינלאומיות לנמל התעופה הבינלאומי מפלי ויקטוריה (זימבבואה)
 • נסיעה בג'יפ פתוח המאפשר צילום הכי קרוב שיש, רכבי טויוטה לנד קרוזר פתוחים 4X4
 • 24/7 מענה טלפוני לחירום וטיפול מיידי במקום - כי אכפת לנו
 • תיק גב איכותי וחולצת דרייפיט של ״עולם אחר״ לכל משתתפ/ת

ימים 1-3 | תל אביב (Tel-Aviv) - מפלי ויקטוריה (Zimbabwe) - קאזנגולה - טיסה פנימית אל דלתת האוקוונגו - שמורת מורמי (Moremi Game Reserve)

נצא בטיסה מתל אביב אל נמל התעופה הבינלאומי מפלי ויקטוריה. עם הנחיתה ניסע אל מעבר הגבול בין זימבבואה לבוטסואנה, ונצא בטיסה פנימית אל לב הדלתא של האוקוונגו - הדלתא היבשתית הגדולה בעולם.

נהר אוקוונגו מוזכר באגדות כנהר אשר מעולם לא מצא את היםמקורו ברמות הגבוהות של אנגולה ובניסיונו לפלס דרכו אל הים יוצר הנהר מבוך של לגונותערוצי נהר ואיים כל אלה מתחברים לדלתא של האוקוונגוהדלתאהמשתרעת על פני כ-15,000 קמ"רהיא אחת משבעת פלאי התבל של אפריקה ובזכות ייחודה וגודלה הוכרזה כאתר מורשת עולמיתמס' 1000. היא מהווה בית עבור פילי סוואנה אפריקנייםהיפופוטמיםברדלסיםאריותתאואיםקודו בכירקרנפיםבבונים ועוד.

אחרי ארוחת הצהריים נתחיל ספארי ראשון בדלתא של האוקוונגובשמורת מורמיהמתפרסת על פני 5,000 קמ"ר במזרח הדלתאבמהלך הספארי נהנה מהמקרר הקטן שבג׳יפ ובו שתייה קרה הכוללת מים מינרליםמשקאות קלים וגם בירות.

שמורת הטבע מורמי (Moremi) חולשת על חמישית משטח הדלתא של האוקוונגו ונחשבת לאחת השמורות היפות באפריקה. השמורה משלבת בין אזורי מחייה שונים; מרחבי סוואנה המאוכלסים בטורפים ובנטרפים. מישורים מוצפים, לגונות קסומות ואיים קטנים בין תעלות הנהר, שם ניתן לצפות ברבים מכ-500 מיני הציפורים שבשמורה. אזורים מיוערים עם עצי שיטה רבים, המהווים בית לנמרים ולזאבים הטלואים – מין שכמעט ולא ניתן לפגוש בשמורות אפריקה ועליו נספר בהמשך. בין חיות הבר הנוספות שניתן לראות בשמורה: אריות, ברדלס, צבועים, תנים, תאו, ג'ירפות, אימפלות וקובוס המשקפיים.

אזור קוואי (Khwai) הוא הענף המזרחי ביותר בדלתא של האוקוונגו. הוא ממזג בין אלף נתיבי מים, לגונות, איי מים מיוערים וחורשים. האזור מאפשר לבעלי החיים לנוע בחופשיות בין החורשות בעונה הרטובה, לנהרות בעונה היבשה.
שבטי האזור חיו בשמורת מורמי ושמרו על אורח חיים מסורתי של ציידים-לקטים, אולם ב-1960 הפכה מורמי לפארק לאומי והוחלט לפנות את השבטים מחוץ לשטח השימור – לאזור קוואי. בקוואי מתגוררת קהילה בת 400 בני אדם, צאצאי הבושמנים. הקהילה המקומית מנהלת כעת יוזמות אקולוגיות ומנהלת את שימור חיות הבר בשטחה.

את שלושת הלילות הבאים נעביר בלודג׳ פראי יוקרתי בלב שמורת מורמי, הדלתא של האוקוונגו.

ארוחת ערב ולינה (3 לילות) ב-Camp Xakanaxa או דומה ברמתו

 

ימים 4-5 | טיסה פנימית מהאוקוונגו אל סבוטי (Savuti) - אזור הביצות של סבוטי

לאחר ארוחת הבוקר בטיסה פנימית אל איזור הביצות של סבוטי, לו יוקדשו הימים הקרובים.

אזור הביצות של סבוטי (Savuti) משתרע על פני כ-10,000 קמ"ר במערב שמורת צ'ובהביצת סבוטי היא שריד לאגם גדול וקדום שהתייבש כתוצאה מתנועה טקטוניתסבוטי מאופיינת בתקופות גשומות ורוויות מים לצד תקופות יובש ארוכות ומתפרשת על פני מרחבי סוואנה וערבה נרחביםזהו בית לשפע חיות ברבהן זאבים טלואיםנמריםקרנפיםחזירי ברפילי יער אפריקניועודניתן למצוא באזור להקות אריותצבועיםזברות ולעיתים אף ברדלסיםאחרי הצהריים אפשר לפגוש מקרוב בקבוצות של עשרות פילים המתגודדים באזור בורות המיםבסבוטי ניתן לצפות גם בציורי סלע קדומים של בעלי חיים מעשה ידי הבושמניםהמתארים את חייהם לפני אלפי שנים.

את הלילות נעביר בלב סבוטי בלודג׳ אוהלים פראי יוקרתי.

ארוחת ערב ולינה (2 לילות) ב-Savute Safari Lodge או דומה ברמתו

 

ימים 6-7 | טיסה פנימית מסבוטי אל שמורת הטבע צ׳ובה (Chobe National Park)

לאחר ארוחת הבוקר בטיסה פנימית אל הפארק הלאומי צ׳ובה.

נהר צ'ובה (או נהר קוואנדו) מתחיל באנגולה, עובר בזמביה ובנמיביה ולבסוף מגיע אל בוטסואנה. במהלך שייט בסירת ספארי מהירה, ניתן לתמרן בין גדות הנהר ולחזות בכל המערכת האקולוגית שבאה לשתות ממימיו; תנינים נחים על הגדה במרחק נגיעה, עדרי פילים חוצים את המים, אריות מרווים את צמאונם והיפופוטמים מטיילים ומלכשים עשבים. זהו אחד המקומות היחידים בו ניתן לראות היפופוטמים הפעילים באור יום, בשל התחרות הרבה על המזון בנהר צ'ובה העשיר בבעלי חיים.

באזור הנהר חיים יותר מ-450 מיני ציפורים, ומהסירה ניתן לצפות ברבים מהם; בהם ג'אקנה אפריקנית (Jacana) המתהדרת בצבעים יפיפיים ובוהקים, ומכונה "ציפור ישו" בשל הליכתה המהירה על הנימפאות, המשווה הליכה על המים. נוכל לראות גם חובה אדומת ציצית (Red crested korhaan) המכונה גם "הציפור האבדנית", בזכות מופע החיזור המרהיב של הזכר, שנדמה כקפיצה מגובה רב.

הימים הקרובים יוקדשו לסיורי ספארי בשמורת צ'ובה.

שמורת הטבע צ'ובה (Chobe National Park) היא השמורה בעלת המגוון הביולוגי הגדול ביותר בבוטסואנה! כאחת השמורות הייחודיות ביבשת אפריקה, צ'ובה מתהדרת בריכוז הפילים הגדול בעולם, והיא ביתם של יותר מ-120,000 (!) פילים. רבים מהם מגיעים לגודל עצום ונוכל ממש להרגיש את האדמה רועדת כשנחזה בעדר פילים גדול חולף על פנינו.

צ'ובה מחולקת לארבעה אזורים גאוגרפיים, שלכל אחד מהם מערכת אקולוגית נפרדת; (א) אזור סרונדלה שבגבולו נהר צ'ובה ולכן הוא מאופיין במישורים מוצפים (ב) אזור הביצות של סבוטי (ג) ביצת לינאטי ובה חורשים ולגונות (ד) בין שני אזורי הביצה נמצא אזור פראי שברובו משטח אדמה באקלים חם ויבש.

לינה בלודג׳ פראי יוקרתי על שפת הנהר.

ארוחת ערב ולינה (2 לילות) ב-Chobe Game Lodge או דומה ברמתו


ימים 8-9 | הפארק הלאומי צ׳ובה אזור הנהר (Chobe River) - קאזנגולה - מפלי ויקטוריה צד מערב - טיסה במסוק מעל המפלים

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה דרך עיירת הגבול קאזונגולה (Kazungula), המהווה את נקודת המפגש של בוטסואנה, זימבבואה, זמביה ונמיביה. נחצה את הגבול אל תוך זימבבואה ונגיע אל מפלי ויקטוריה. נעלה על מסוק לטיסה בת רבע שעה מעל מפלי ויקטוריה. נופם עוצר הנשימה של המפלים ממעוף הציפור מאפשר לחזות בעצמתם האדירה מזווית אחרת וליהנות מחווית הטיסה במסוק, במהלכה אולי נצליח לצפות גם בקשת בענן.

מפלי ויקטוריה אשר למרגלות נהר הזמבזי, מתנשאים לגובה של כ-110 מ' ומהווים את אחד מאתרי התיירות המופלאים ביותר שיש לאפריקה להציע. בשמם המקומי, ידועים המפלים כ-"העשן אשר רועם" (Mosi-oa-Tunya), ככל הנראה, עקב המראה הערפילי אשר יוצרים נטיפי המים הפוגעים בקרקעית המפל, אותם ניתן לראות ממרחק של 20 ק"מ. את שמם המערבי, "מפלי ויקטוריה", קיבלו המפלים על ידי החוקר הסקוטי, ד"ר דיוויד לווינגסטון, בשנת 1855, על שמה של מלכת אנגליה דאז. על המפלים עצמם, כתב ביומנו: "איש אינו יכול לדמיין יופי שכזה, שכן לא נראה כמותו בכל אנגליה ולא נגלה קודם לכן לעיניים מערביות; אולם מחזה מרהיב שכזה וודאי ונצפה על ידי המלאכים במעופם"

נגיע אל עיירת מפלי ויקטוריה ונאכל ארוחת צהריים במסעדה המגישה אוכל מערבי מצויין ומשקיפה ממרומים על נהר הזמבזי.

עיירת מפלי ויקטוריה היא עיירה רגועה ובטוחה מאד הממוקמת למרגלות המפלים הגבוהים בעולם. בזימבבואה ישנם 85% נוצרים, ואילו השאר מגדירים את עצמם כמשויכים לדתות "מסורתיות" או לאף דת כלל.

אחרי ארוחת הצהריים נצא לסיור רגלי מדהים במפלי ויקטוריה, כשאנו משקיפים עליהם ממערב, מצידה של זימבבואה.

מסלול ההליכה של מפלי ויקטוריה בצד המערבי עובר בין 15 נקודות תצפית. ההליכה מתחילה ביער של מפלי ויקטוריה, שנוצר מהרסס התמידי של המפלים. במהלך ההליכה נתרשם מעצמת המפלים, כשמכל עברנו מקיף אותנו רסס עז ובאוזנינו צליל נפילת המים האדיר. מומלץ להצטייד במעיל גשם.

במידה ונגיע בימים סמוכים לליל ירח מלא, נוכל לצאת באישון לילה (בהתאם לתאריך) לסיור במפלים על מנת לחזות בתופעה המכונה "קשת ירח".

קשת ירח נוצרת על ידי "אור" הירח, ולא על ידי אור ישיר מהשמש. היא נוצרת בשל נפיצה של אור הירח, שנשבר בחדירה וביציאה מטיפות מים רבות - כמו אלו שברסס הבלתי פוסק המאפיין את מפלי ויקטוריה. קשת ירח עמומה יותר מקשת רגילה ובעין אנושית נראית לבנה, אך בתמונה בחשיפה ארוכה ניתן ללכוד את הקשת בשלל צבעיה. הזמן הטוב ביותר לחזות בקשת הירח הוא בימים בהם הירח מלא בסטייה של יום לפני ויום אחרי – אז כמות האור המוחזרת מפני הירח היא הגדולה ביותר, אלו הימים היחידים בחודש בהם נפתחים המפלים לסיור לילי.

ארוחת ערב ולינה (2 לילות) ב- The Victoria Falls Hotel או דומה ברמתו, על בסיס פנסיון מלא

 

יום 10 | נמל התעופה מפלי ויקטוריה - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר ובהתאם לשעת הטיסה נצא אל שדה התעופה מפלי ויקטוריה לטיסה חזרה ארצה.        

11/01/2022
21/01/2022
11*
מודרך בעברית
מחיר לאדם בחדר זוגי: 6597  $
תוספת לחדר יחיד: 1500  $
מדריך הטיול:  שלמה כרמל
הערות:  *נחיתה בתל-אביב ביום ה-11

01/02/2022
11/02/2022
11*
מודרך בעברית
מחיר לאדם בחדר זוגי: 6597  $
תוספת לחדר יחיד: 1500  $
מדריך הטיול:  ד״ר צבי סבר
הערות:  *נחיתה בתל-אביב ביום ה-11

22/02/2022
04/03/2022
11*
מודרך בעברית
מחיר לאדם בחדר זוגי: 6597  $
תוספת לחדר יחיד: 1500  $
מדריך הטיול:  ד"ר דני אפיק
הערות:  *נחיתה בתל-אביב ביום ה-11

 • טיסות בינלאומיות מתל אביב למפלי ויקטוריה ובחזרה
 • מדריך ישראלי מיומן מצוות ״עולם אחר״
 • מפגש הכנה בת"א בהנחיית מדריך מצוות "עולם אחר" כשבוע לפני היציאה
 • מדריך מקומי דובר אנגלית
 • כלכלה מלאה לאורך כל הטיול
 • לינה בלודג'ים יוקרתיים לאורך כל הטיול
 • ספארי שייט בסירה מהירה בנהר צ׳ובה ובדלתא של האוקוונגו
 • מגדיר בעלי חיים
 • סיורים בשמורות ללא הגבלת ק"מ
 • סיור במפלי ויקטוריה - צד זימבבואה
 • טיסה במסוק מעל מפלי ויקטוריה
 • אשרת כניסה לבוטסואנה
 • רשת קשר בין הג'יפים
 • תיק גב איכותי וחולצת דרייפיט של ״עולם אחר״
 • מיסי נמל וביטחון
 • אשרת כניסה לזימבבואה
 • טיפים לנותני שירות מקומיים
 • הרצאות בערבים על מגוון רחב ומרתק של נושאים
 • הוצאות אישיות
 • משקאות אלכוהולים בין הארוחות
 • ביטוח בריאות ומטען
 • בדיקות קורונה בארץ ובחו״ל
 • חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • קבוצה מודרכת כוללת 10-12 משתתפים
 • ייתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר לנוסע
 • התשלום בשקלים/מט״ח לפי שער הדולר המחאות והעברות- מכירה ביום התשלום
 • התשלום יבוצע לפני מועד היציאה
 • יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים ותוקף של חצי שנה לפחות
 • המסלול מתבסס על טיסות המופעלות ע״י חברת התעופה, הפעלתן ולוחות הזמנים שלהן אינם באחריות של עולם אחר
 • ט.ל.ח.


דמי ביטול עבור טיסות - דמי הביטול ייגבו על-פי דרישתה של חברת התעופה המפעילה.

דמי ביטול עבור שירותי קרקע – ייגבו לפי תקנון חברת עולם אחר על פי הפירוט:

 • ממועד ההרשמה ועד 60 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול – ייגבו דמי טיפול על-סך 100 $ למטייל
 • 45-59 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 15% מעלות שרותי הקרקע
 • 30-44 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 25% מעלות שרותי הקרקע
 • 15-29 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 50% מעלות שרותי הקרקע
 • 14-8 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 75% מעלות שרותי הקרקע
 • 7 ימי עבודה לפני תאריך היציאה - ייגבו דמי ביטול בגובה 100% מעלות הטיול
מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה