אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי
מסלולי ספארי בבוטסואנה לקבוצות בהרשמה פתוחה
מסלולי ספארי בבוטסואנה לקבוצות סגורות ומשפחות - החל מ-10 אנשים
מידע לנוסע העצמאי ולקבוצות סגורות - טיול לבוטסואנה

בוטסואנה אשר בדרומה של יבשת אפריקה, ידועה כאחד מיעדי הספארי הטובים בעולם. שמורות הטבע המרוחקות של המדינה מכסות כ-40% משטחה הכולל, מרביתן אינן תחומות ומגודרות ומאפשרות מעבר ונדידה טבעית לבעלי החיים. הריחוק ממוקדי התיישבות אנושיים בשילוב מגוון המינים יוצא הדופן ומגוון הנופים השונה משמורה לשמורה, הם שהופכים את בוטסואנה ליעד נחשק עבור חובבי טבע.
יותר מכל, מוכרת בוטסואנה בזכות דלתת האוקוונגו, אחד משבעת פלאי הטבע של אפריקה. הדלתא היא שפך נהר האקוונגו, אך בשונה מדרכם של נהרות הזורמים אל הים, האקוונגו מסיים את זרימתו במדבר קלהרי תוך שהוא מציף שטחים רחבי ידיים שיכולים להגיע עד לכדי כ-15,000 קמ"ר, ומתכווצים כאשר הזרימה נחלשת לכדי כשליש. המחזור השנתי של הצפה וייבוש מחוללים ומניעים את גלגל החיים של עולם החי והצומח.
אך בוטסואנה היא יותר מאשר דלתת האוקוונגו, שמורת צ'ובה בצפון המדינה היא השמורה בעלת מגוון המינים הרחב ביותר באפריקה. בשייט לאורך נהר הצ'ובה או בנסיעת ספארי בין מישורי ההצפה של סרונדלה פוגשים בעולם חי מופלא וטבעי מאין כמותו. המפגש עם בעלי החיים הוא בלתי אמצעי ואינטימי מעין כמותו. שמורת סאבוטי היא שמורה פרטית שהוקמה על פני אחד מאזורי הצייד המבוקשים במאה הקודמת. כיום שטחי הביצות של סאבוטי מאכלסים אלפי בעלי חיים אוכלי עשב וטורפיהם.


חודשים מתאימים לספארי בבוטסואנה:
כל השנה


אתרים מומלצים בספארי בבוטסואנה:

הדלתא של האוקוונגו, שמורת מורימי, שמורת צ'ובה, שמורת סבוטי, שמורת מרכז קלהארי

אפשרויות נוספות: 

את הטיול בספארי בבוטסואנה ניתן לשלב עם ביקור במפלי ויקטוריה המרהיבים.
כל טיול שמוצג באתר יכול לשמש כבסיס נהדר לטיול ספארי בבוטסואנה אותו תבצעו באופן עצמאי. צוות עולם אחר ישמח לבצע שינויים במסלולים הקיימים על פי הרצונות והדרישות שלכם, או לחילופין להפיק טיול לבוטסואנה שכל כולו נבנה בעבודה משותפת עם הצוות המקצועי של עולם אחר.


הכנות לטיסה וטיפים
מועד הטיסה לבוטסואנה מתקרב ואתם רוצים להתחיל לארוז. אבל מה צריך לארוז? מה מזג האוויר? איזה שקע חשמל יש להם? אספנו את השאלות הנפוצות ביותר, והנה התשובות וגם מוצרים שבדקנו, מצאנו כמתאימים לסטנדרט שלנו ואנו מציעים למכירה.
אם אתם רגישים לגלוטן, תשמחו לקרוא את הטיפים שכתב ד״ר עמיר מאורר-ברוידא, מדריך ותיק בחברת עולם אחר על ספארי ללא גלוטן.