אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי

טיול טבע מקיף בדגש אקולוגי-זואולוגי אל גן העדן של מרכז אמריקה - קוסטה ריקה הירוקה והיפיפייה, מהמדינות המובילות בעולם בשמירת טבע שחרטה על דגלה את הנושא הסביבתי. למעלה מרבע משטחה של קוסטה ריקה, המשתרעת על פני 51,000 קמ"ר הוגדרו כשמורות טבע, פארקים לאומיים ואזורי מקלט לצומח ולחי, רבים מהם לאורך רכס הקורדיירה החוצה את המדינה מצפון לדרום, שרשרת של הרי געש פעילים ורדומים היוצרים נוף מרתק.
נטייל במגוון של נופים יפיפיים ועשירים: יערות גשם טרופיים, הרי געש פעילים, נהרות גועשים ומאות ק"מ של חופי ים הנושקים לשני אוקיינוסים, האטלנטי והשקט. החופים נתנו למדינה את שמה, קוסטה ריקה
"החוף העשיר". בטיול נכיר במגוון של בעלי חיים בטבע - דולפינים ותנינים, צבים וקופים, פרפרים וציפורים, והרבה חיות נדירות כמו ציפור הקצאל והטפיר.
מסתורין, חוויות ויופי מיוחד של טבע!


מה כל כך מיוחד בנו:

 • נהר הטרנקולס - שייט תנינים

 • השמורה הימית מנואל אנטוניו

 • מפלי לה פאז

 • סיור שוקולד, קפה ואננס

 • סיור לילי בג׳ונגל

 • שמורת טורטוגרו - צבי הים בעונת ההטלה/בקיעה

 • שמורת קורקובדו - המגוון הביולוגי הגדול בעולם

 • יער העננים של מונטה ורדה, כולל ״סיור צמרות״

 • שמורת הר הגעש ארנל

יום 1 | תל אביב - סן חוזה (San Jose)

נטוס דרך יעד ביניים אל בירת קוסטה-ריקה, סן חוזה, שם ננחת אחר הצהריים (בשל הפרשי השעות).

סן חוזה, בירתה של קוסטה ריקה, יושבת ב"עמק המרכזי" ומוקפת הרים מכל עבר. העיר היא המרכז הפוליטי, הכלכלי, התחבורתי והתרבותי של המדינה. עד הפיכתה לעיר ב-1738 הייתה כפר קטן, ועל הקמתה כעיר הוחלט בקבילדו (מועצה) של לאון (שבניקרגואה היום) אך לא כעיר בירה. זה קרה רק ב-1824 כשהחליט הנשיא הקוסטה ריקני החדש, חואה מורה פרננדס, להעביר את הבירה הרשמית מקרתגו לסן חוזה. אולי זו הסיבה שלא תראו בסן חוזה מבנים קולוניאליים רבים.

לאחר השלמת סידורי הכניסה ניסע למלוננו למנוחה.

ארוחת ערב ולינה בסן חוזה במלון Barcelo San Jose Palacio או דומה ברמתו

 

ימים 2-3 | שמורת טורטוגרו (Tortuguero National Park)

נשכים קום וניסע צפונה לכיוון החוף הקאריבי לשמורת טורטוגרו. נחצה את השדרה ההררית דרך נופי יער גשם ולקראת צהרים נגיע לרציף, ניפרד מהאוטובוס ונפליג בסירה ללודג' בו נלון ביומיים הבאים.

שמורת טורטוגרו ממוקמת לחופי הים הקאריבי באחד האזורים הגשומים ביותר במדינה. בזכות האקלים הטרופי וכמות המשקעים הגדולה, זכה האזור למגוון עצום של בעלי חיים. ניתן להתרשם מצמחיית הפארק ובעלי החיים שבו באמצעות סירה או קאנו דרך רשת מעברי המים, הנחלים והאגמים המדהימים. ניתן לטייל רגלית ביער ירוק העד ולצפות באתרי הקינון של מגוון הצבים, ביניהם צב- הים הגילדי וצב- הים הירוק אשר נמצאים בסכנת הכחדה.

בימים הבאים נסייר בשמורה, ברגל ובסירות קטנות בין אתרי ההטלה של הצבות העולות מן הים להטיל ביציהן. נערוך גם סיור לילי בשעות הפעילות של הצבים וסיורים רגליים בסביבת הלודג' הממוקם בלב השמורה.

ארוחות ערב ולינה בטורטוגרו בלודג' Pachira Lodge או דומה ברמתו

 

ימים 4-6 | שמורת הר הגעש ארנל (Arnel Volcano National Park) - שמורת קאניו נגרו (Cano Negro)

נשלים את סיורינו בטורטוגרו ונצא ממלוננו בשייט לרציף, שם יחכה האוטובוס. ניסע מערבה לעיירה לה-פורטונה (la Fortuna) בסמוך לשמורת הר הגעש ארנל (Arenal Volcano National Park) הכוללת הר געש פעיל, אגמים, מפלים וג'ונגל ובו כמחצית ממיני עולם החי של קוסטה ריקה.

הר געש ארנל (Arenal) הניבט למרחוק כחרוט מרשים (1,657 מטר), התפרץ לאחרונה ב-1968, ומאז הוא פעיל על אש קטנה. בהתפרצות הגדולה ב-1968 נהרגו 80 בני אדם, ואילו אנשי הכפר הסמוך, שלא נפגע, מיהרו להנציח את מזלם הטוב ולשנות את שם כפרם ללה פורטונה (La Fortuna) - "בת המזל".

בימים הבאים נטייל ברגל בשבילי השמורה על גבי סלעים געשיים כהים, נצפה על אגמים והרי געש, נכיר את הג'ונגל ונחצה גשרים תלויים. נסיים בסיור קקאו ושוקולד, בו נלמד על גידול הקקאו לאורך השנים ונכיר את ההיסטוריה של השוקולד ומקומו הקדוש והחשוב בתרבותם של הילידים ונקנח בהכרת רזי הכנת השוקולד.

באחד הימים ניסע צפונה ללוס צ'ילס (Los Chiles) שבגבול ניקרגואה, משם נצא לשייט בביצות ובתעלות של שמורת קאניו נגרו (Cano Negro) לאורך נהר פריו (Rio Frio) ותעלות המים היוצאות ממנו. השמורה רווית משקעים ומים ומתקיימת בה אוכלוסיית בעלי חיים, יונקים, עופות מים ודגים מהעשירות באזור.

באחד הערבים נבקר במעיינות החמים באלדי (Baldi hot springs) שם נוכל להתרווח במים המלטפים, הנובעים על שכבת מגמה גבוהה וליהנות מארוחת ערב טובה.

ארוחות ערב ולינה באזור ארנל Los Lagos Resort & Spa או דומה ברמתו


ימים 8-7 |סנטה אלנה - שמורת מונטה וורדה (Monteverde) 

נשלים את סיורינו באזור הר הגעש ארנל וניסע לכיוון מונטה ורדה (Monteverde) - "ההר הירוק" - הפארק הלאומי הראשון שהוכרז בקוסטה ריקה.

ביער מונטה ורדה  (Monteverde), הנישא לגובה ממוצע של 1,500 מטר, מתקיימת תופעה ייחודית המכונה "יער עננים" (Cloud Forest). משך רוב ימות השנה נעים העננים בגובה צמרות העצים - דבר הגורם להתגבשות טיפות על העלים והגזעים ונפילתם אל הקרקע. היער של מונטה ורדה, הוא יער צפוף של עצים הצומחים ישרים לגובה רב כדי שצמרותיהם יזכו למנת שמש נדיבה ולצידם שפע אינסופי של מטפסים ואפיפיטים, ביניהם למעלה מ-2,500 מיני סחלבים ושפע של ברומליות, צמחי אוויר, שרכים וחזזיות.

בימים הבאים נסייר בעיירה סנטה אלנה (Santa Elena), שרבים מתושביה הם קוויקרים אמריקאים שחמקו מהגיוס למלחמת וייטנאם; נטייל ברגל בשמורת מונטה ורדה בעומק הג'ונגל ונצא לסיור הצמרות המפורסם ביותר בקוסטה ריקה (sky walk), המאפשר להתרשם מיער העננים הייחודי. באחד ערבים נצא לטיול לילה, בתקווה לראות את פעילות בעלי החיים הליליים.

ארוחות ערב ולינה במונטה ורדה El Establo Mountain Resort או דומה ברמתו


ימים 9-10 | נהר טרקולס (Tarcoles River) - השמורה החופית מנואל אנטוניו (Manuel Antonio National Park)

נשלים את סיורינו במונטה ורדה וניסע דרום-מזרחה לכיוון נהר טרקולס (Tarcoles River) הרחב, בו מגוון עופות ותנינים. נשוט בנהר בין התנינים במקום מחייתם הטבעי ונלמד על חיה מיוחדת ועתיקה זו. נצפה בציפורי המים הפוקדות את המקום ובתוכים הססגוניים, תוך שייט במורד הנהר עד קרוב למקום חיבורו לים. 

בגמר השייט נפגוש באוטובוס ובחופי האוקיינוס השקט, וניסע לאורכם עד הגיענו לשמורת מנואל אנטוניו (Manuel Antonio National Park), בה נשהה יומיים.

שמורת מנואל אנטוניו (Manuel Antonio National Park) היא השמורה הקטנה ביותר במדינה ויחד עם זאת היפה והמגוונת ביותר בקוסטה ריקה. טבעת חוף מוקפת יערות גשם שופעים המאכלסים מיני חיות רבים; מסלולי הליכה ונקודות תצפית קסומות; יערות מנגרובים ויערות טרופיים; שרשרת איים - עושר טבעי לא יאמן לצד פינוקי הנופש האקזוטי המודרניים ביותר. אוכלוסיית הפארק כוללת קופים ממינים שונים מהם, ביניהם קופי קפוצ'ין לבני הפנים, שאגנים וקופי הסנאי, שנמצאים בסכנת הכחדה. נזכה לראות גם עצלנים, מכרסמים למיניהם, פקארים (בעל חיים הדומה לחזיר החי בדרום אמריקה), ראקונים, מגוון רחב של זוחלים אותם אפשר לפגוש בעודם מתחממים בשמש, ולמעלה מ-350 מינים שונים של ציפורים.

למחרת נקדיש את היום כולו לשמורת מנואל אנטוניו, המשלבת חופי-ים ויערות מנגרובים עם יערות טרופיים ושרשרת איים המאוכלסים בעולם חי עשיר.
נטייל ברגל בשמורה בה חיים בין עצי היער איגואנות ענקיות, קופים ממינים שונים, רקונים, נחשים, ציפורים, ופרפרים. נשוט בסירת קטמרן, שתיקח אותנו לסיור מקסים בים התכול בין איים הקטנים המשמשים בתי גידול לעופות ים ולאורך מצוקי השמורה. אם יתמזל מזלנו נראה גם דולפינים או לווייתנים.
נשלב ארוחת ערב והנאה מהשקיעה.

ארוחות ערב ולינה במנואל אנטוניו Hotel San Bada או דומה ברמתו


ימים 11-12 | הפארק הלאומי קורקודו (Corcovado National Park)

נשלים את סיורינו במנואל אנטוניו ונמשיך בנסיעה דרום מערבה לאורך החוף האטלנטי.
לקראת צהרים נגיע בסמוך לחצי האי אוסה (
Osa Peninsula), שם גם שמורת קורקובדו. ניפרד מהאוטובוס ונעלה לשייט שתחילתו על נהר סיירפה (Rio Sierpe) בין יערות המנגרובים והמשכו באוקיינוס הפתוח, עד למלוננו במפרץ דרייק (Drake Bay).

הפארק הלאומי קורקובאדו ומפרץ דרייק - זהו היהלום שבכתר הפארקים הלאומיים ושמורות הטבע של קוסטה ריקה. השמורה הוקמה על חצי אי בשנת 1975 וגודלה 424 קמ"ר. זוהי השמורה הגדולה ביותר בקוסטה ריקה. הנשיונל ג'אוגרפיק הכתיר אותה כשמורה עם מגוון המינים הצפוף והמגוון ביותר בעולם " the most biologically intense place on earth".
בשמורה אפשר לראות כ-3% ממיני היצורים החיים בעולם. רוב השמורה היא יער וחופי ים. כאן המקום לראות תוכיי מקאו ארגמני (האוכלוסייה הגדולה ביותר בקוסטה ריקה), טפיר, דביבוני קואטי, חתולי בר ,קופים מכל הסוגים הקיימים בקוסטה ריקה, עצלנים בעלי 3 בהונות, צפרדעים , תנינים, נחשים ועוד, והכל בנוף מרהיב עין של יער עבות עם עצי ענק, שורשים ענקיים, חלקם שורשי אוויר ושלל שרכים.

בימים הבאים נטייל בפארק הלאומי קורקובדו. נשוט ממפרץ דרייק לתחנת הריינג'רים "סירנה" משם נסייר רגלית באזורים הפראיים והנידחים ביותר של השמורה.

ארוחות ערב ולינה בקורקובדו ב-Rancho Corcovado או דומה ברמתו


יום 13 | שמורת האי קאנו (Cano Island) - טיסה לסן חוזה

נצא בבוקר לסיור בשייט בשמורת האי קאנו (Cano Island).

האי קאנו הוכרז כשמורה ביולוגית ייחודית. הים הבתולי העוטף את האי נהנה מראות מופלאה מתחת למים וזו מאפשרת הצצה לחיים הססגוניים מתחת למים. כרישים וברקודות שוחים בין להקות טונה ופארידות בצמוד לריף אלמוגים בשלל צבעי הקשת. גם לוייתנים שוחים באזור האי ומשלימים את התמונה הביולוגית המורכבת. האי הוכרז כאחד מאתרי הצלילה המופלאים בעולם ואת חופיו פוקדים צוללים מרחבי העולם.

נשלים את סיורינו באזור קורקובדו ונטוס טיסה קצרה משדה התעופה הקטן במפרץ דרייק חזרה לסן חוזה, שם ננחת אחר הצהרים. עם הנחיתה העברה למלון.

ארוחת ערב ולינה בסן חוזה במלון Barcelo San Jose Palacio או דומה ברמתו


ימים 14-15 | שמורת פואס (Poas Volcano National Park) - מפלי לה-פאז - טיסה לתל-אביב

בבוקר ניסע לרמה המרכזית לסיור בשמורת פואס (Poas Volcano National Park) שבמרכזה הר הגעש פואס, המתנשא לגובה 2,708 מטר ומוקף יער גשם קטן ויפה.

61 הרי געש רדומים ו-6 הרי געש פעילים הופכים את קוסטה ריקה ליעד מושלם לחובבי הרי געש ותופעות וולקניות. לפני יותר מ-50 מיליון שנה קוסטה ריקה היתה קבוצה של הרי געש תת ימיים, עם השנים התפרצו ההרים ונוספו שכבות געש לגובהם, עד שפסגותיהן עלו מעל פני הים, ואותם הרים ממשיכים לפעול ולהתרומם עד היום. עלייתם של הרי הגעש פעילים מעל פני הים הרחיבה את "שטח היבשה", שחיברה בין צפון אמריקה לדרום אמריקה.

הר הגעש פואס מתפרץ לעתים קרובות ומאמצע המאה ה-19 נספרו 40 התפרצויות! התפרצות משמעותית אחת ב-2016 אילצה את התושבים והתיירים להתפנות מהאזור. אחד הדברים המיוחדים בהר הזה הוא האגם הגעשי, הפולט עשן, בועות גופרית וגייזרים, המגיעים ל-250 מטר!

נבקר בלוע המכוסה עננים מרבית ימי השנה, ונמשיך למסלול הליכה קצר למפלי לה-פאז המרהיבים במעמקי יער גשם טרופי. כאן משוקמים מגוון חיות בר מהטבע, והמקום מאפשר לראות את המגוון הרחב של קופים, טורפים, זוחלים ופרפרים.

בגמר הסיור ניסע לשדה התעופה של סן חוזה, לשם נגיע אחר הצהרים. לאחר התארגנות ניפרד מקוסטה ריקה ובערב נטוס, דרך יעד ביניים, חזרה לתל אביב, שם ננחת בשעות הערב של יום 15.

בקרוב נפרסם תאריך חדש
-
15
מודרך בעברית
מדריך הטיול:  יעודכן בקרוב


 • טיסות בינלאומיות, אזוריות ופנימיות בקו ת"א-סן חוזה-ת"א בטיסות סדירות דרך יעד ביניים.

 • מיסי נמל והיטלי ביטחון בנמלי התעופה.

 • לינה: במלונות ולודג'ים מדרגת תיירות טובה ודרגה ראשונה בחדרים זוגיים ממוזגים עם שירותים צמודים.

 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג. כלי תחבורה נוספים (סירות, ג'יפים וכו') בהתאם לתכנית.

 • כלכלה: בששה ימים חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב) ויתר הימים פנסיון מלא (ארוחות בוקר, צהריים וערב).
 • דמי כניסה לפארקים לאומיים, שמורות, אתרים ופעילויות שבתוכנית.

 • הדרכה: מדריך/ה בכיר/ה מצוות עולם אחר.

 • מדריך/ה מקומי/ת דובר/ת אנגלית.

 • דמי שתייה (טיפים) לנותני השירותים המקומיים בחו"ל.

 • דמי רישום ואפשרות ביטול.

 • מים מינראליים (בקבוק לאדם ליום).

 • ביטוח נסיעות ומטען
 • שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית
 • הוצאות אישיות
 • חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • יתכנו שינויים בסדר הביקורים במסלול בשל אילוצי מזג האוויר, הוראת השלטונות או שיקולי המדריך המקומי
 • המחיר נקבע לפי מינימום של 15 איש בטיול. במספר משתתפים נמוך תידרש תוספת מחיר
 • כל שינוי במחיר הטיסות ומיסי הנמל יגרום לשינוי במחיר הנוסע
 • התשלום בשקלים/מט"ח, לפי שער הדולר המחאות והעברות ביום התשלום ויוסדר לפני מועד היציאה
 • יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים לפחות בדרכון
 • יש צורך בדרכון בתוקף למעלה מ-6 חודשים מיום היציאה מהארץ ועד פקיעת תוקפו
 • המסלול מתבסס על טיסות המופעלות ע"י חברת התעופה, הפעלתן ולוחות הזמנים שלהן ואינם באחריות של "עולם אחר"
 • ט.ל.ח.

רישום ותשלום לטיול:  הרישום לטיול כולל משלוח טופס רישום ממולא בקפידה וחתום ל-rona@awt.co.il בצירוף תצלום דרכון איכותי ותשלום מקדמה בסך  $800 לאדם. היתרה ב-3 תשלומים ללא ריבית.

דמי ביטול עבור טיסות - דמי הביטול ייגבו על-פי דרישתה של חברת התעופה המפעילה.

דמי ביטול עבור שירותי קרקע – ייגבו לפי תקנון חברת עולם אחר על פי הפירוט:

 • ממועד ההרשמה ועד 60 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול – ייגבו דמי טיפול על-סך 100 $ למטייל
 • 45-59 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו $500 למטייל
 • 30-44 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו $1000 למטייל
 • 15-29 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו $1800 למטייל
 • 14-8 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו $2500 למטייל
 • 7 ימי עבודה לפני תאריך היציאה - ייגבו דמי ביטול מלאים (ראו הערה בדבר ביטוח נסיעות)
 • דמי ביטול מלאים על הויזה ($350) לבעלי דרכונים ישראלים החל מ-45 יום לפני היציאה
מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה