אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי
מסלולים לקבוצות בהרשמה פתוחה
מסלולי טיול לקבוצות סגורות ומשפחות - החל מ-10 אנשים
לנוסע העצמאי וקבוצות סגורות

טיולים לנוסע העצמאי הינם טיולים המיועדים ליחידים, זוגות, משפחות או קבוצות חברים סגורות, המעוניינים בטיול פרטי.

חברת "עולם אחר" מתמחה בהתאמה של טיולים לפי דרישת הלקוח ומעמידה לרשותו שירות מקצועי, איכותי ונוח לבניית מסלול אישי לטיול או חופשה בסרי לנקה, תוך שמירה על עצמאות ותחושת בטחון.

הייעוץ נעשה על-ידי המדריכים המנוסים של החברה.

חודשים מתאימים:

ינואר-אפריל, יוני, אוקטובר-דצמבר.

אתרים מומלצים לביקור:
פינאוולה, מקדש הסלע בדמבולה, סיגירייה, פולונאורה, גאל ויהרה, קנדי, הפארק הלאומי יאלה, גול, פסגת אדמס, מישורי הורטון
אפשרויות נוספות:

את הטיול ניתן לשלב עם נופש באיים המלדיביים.

כל טיול המוצג באתר יכול לשמש כבסיס לטיול אותו תבצעו בצורה עצמאית. צוות עולם אחר ישמח לעשות שינויים במסלולים הקיימים על- פי דרישתכם או לחילופין להפיק טיול שכל כולו נוצר בעבודה משותפת יחד עם הצוות המקצועי של "עולם-אחר".

כללי

האי סרי לנקה הוא חוויה לכל החושים. אויר חם, מרחבים ירוקים אינסופיים ושווקים בשלל צבעים. מרקו פולו אמר על סרי לנקה שהיא האי הטוב ביותר בעולם. האי סמוך להודו, פיסית ותרבותית, אך יש לו תרבות ייחודית משלו. לסרי לנקה היסטוריה ארוכה של שלטון מערבי, ישנם סימנים לשלטון הפורטוגזי, ההולנדי והבריטי, אשר ניכרים בבנינים, בכנסיות, במבצרים וכן בתרבות. בסרי לנקה אפשר למצוא חופים מעוטרי דקלים, תרבות עתיקת יומין, אגמים, מקדשים ונוף עוצר נשימה. כמו כן ישנם חיי טבע עשירים - המון פארקים לאומיים ובהם פילים, נמרים, קופים, תנינים וצבאים. וכל זאת עם אנשים ידידותיים ומסבירי פנים ואוכל טוב.

בירה: קולומבו. העיר הגדולה ביותר בסרי לנקה, נמל חשוב ומרכזה התרבותי של סרי לנקה. עיר תוססת, עם מסורת קולוניאלית, אוכל טוב וקניות. הרחוב המרכזי - Galle .

אוכלוסייה: אוכלוסיית סרי לנקה מונה כ-19.8 מיליון. 74% סינהאלים, 18% טאמילים, וכ-9% מוסלמים.

דת: בודהיזם היא הדת השולטת בקבוצה האתנית הגדולה ביותר בסרי לנקה - הסינהאלים, וב-70% מכלל האוכלוסיה. כ-15% מהאוכלוסיה, בעיקר טאמילים הם הינדו, וכ-9% הם מוסלמים. יש גם נוצרים  7.5%.

שפה: שתי השפות הרשמיות הן סינהאלה - 80%, וטאמיל - 18%.

חשמל: זרם של 230 ואט. הפסקות חשמל תכופות.

מזג האוויר: מזג האוויר בסרי לנקה הוא טרופי, עם עונה יבשה ועונה רטובה. ממאי עד אוגוסט - המונסון מרטיב את חלקה הצפ' מערבי. והעונה היבשה באזור זה היא מדצמבר עד מרץ. מאוקטובר עד ינואר - יש מונסון שמביא גשם לחלק הצפוני ולמזרחי. והעונה היבשה שם היא ממאי ועד ספטמבר. בגדול, מזג האוויר הוא כך שתמיד יש חוף שאפשר לשהות בו.

תעשיות: הכלכלה בסרי לנקה מבוססת על הרבה מטעי יבולים. תחום הייצוא הרווחי ביותר הוא הלבוש - יותר מ-50%, אח"כ תה- 15% ואבני חן- 5%. היבול השני החשוב ביותר אחרי התה, הוא הקוקוס.

מטבע ותשלומים: המטבע הסרי לנקי הוא הרופי (RP). החלפת כסף אפשר לעשות בבנקים או בלשכות להחלפת כסף, שנמצאות בקולומבו ובערים הגדולות.

תקשורת ואינטרנט: קידומת המקום הינה 94. גישה לאינטרנט קיימת ללא בעיה בערים הגדולות.

ויזה: עם הכניסה ויזת תיירות, בת 30 יום.