אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי
סרי-לנקה,  ציילון לשעבר, ספקית התה הטוב בעולם, ארץ טובלת בנופים מרהיבים, בעלת תרבות מרתקת ומיוחדת במינה.
היא ידועה מאז ימי קדם כ"אי התבלינים", אבנים יקרות ושנהב. יש חוקרים הטוענים כי היא 
תרשיש הקדומה, איתה סחר שלמה המלך. זהו מפגש מרתק עם תרבות מיוחדת במינה, ארץ טובלת בנופים מרהיבים וטבע מהיפים בעולם.

יום 1 | תל אביב - איסטנבול - קולומבו

יציאה בטיסה לקולומבו דרך איסטנבול.

הגעה ביום למחרת.


יום 2 | קולומבו (Colombo) – סידוואה (Seeduwa)

עם הנחיתה בקולומבו יהיה מפגשכם הראשון עם קבלת הפנים והאירוח הסרי-לנקי הלבבי. לאחר התרעננות קלה נסע לקלנייה (Kaleniya) לביקור במקדש הבודהיסטי קלני ראג'מבה ויהארה. המקדש נמצא על פסגת גבעה הצופה על הנופים הפנוראמיים היפים ביותר בסרי לנקה. מבין המקדשים הרבים בסרי לנקה מקדש זה הוא אחד המקדשים העשירים באומנות הפיסול. בתום הסיור תחזרו לסידוואה למלון.

לינה וארוחת ערב במלון The Gateway Hotel או דומה ברמתו.

 

יום 3 | סידוואה - פינאוואלה (Pinnawala) - דמבולה (Dambulla)

לאחר ארוחת הבוקר תצאו בנסיעה מסידוואה לביקור בבית מחסה לפילים יתומים שהוקם בשנת 1975. על פי הערכה חיו ברחבי האי 30,000 פילים לפני שהבריטים הגיעו לשם בשנת 1815. בשנת 1860 אוכלוסיית הפיל האסיאתי באי הייתה בסכנת הכחדה ממשית. עובדה זו דחפה את הממשלה הסרי לנקית לקום ולעשות מעשה. הממשלה הקימה את בית היתומים לפילים בפינאוואלה במטרה לשמר את המין, לאושש ולהשיב לטבע פילים שמסיבה זו או אחרת לא נמצאים עם העדר. כיום מונה אוכלוסיית הבר בסרי לנקה קרוב ל-3,000 פילים. האטרקציה המרכזית כאן מלבד הסיפור המרגש היא ליווי עדר הפילים לרחצה היומית בנהר. משם תמשיכו לביקור במקדש הסלע בדמבולה- קומפלקס המורכב מחמש מערות ) מקדשים (המתוארכות למאה הראשונה לפני הספירה. כמה מאות מדרגות מובילות אל המקדשים מהחשובים בסרי לנקה .בחמש המערות פסלים וציורי קיר רבים. בין הפסלים ניתן למצוא כמובן מאות פסלי בודהה, פסלים של מלכים מקומיים ופסלים הינדיים. מניחים כי הפסלים ההינדיים הם מהמאה ה-21 לספירה והציורים האחרונים הם מן המאה ה-15. אין קיר או תקרה שאינם מכוסים בציורים ססגוניים, כולם של סצנות ודמויות בודהיסטיות.

לינה וארוחת ערב במלון Amaya Lake או דומה ברמתו.


יום 4 | דמבולה - הבראנה (Habarana) - סיגיריה (Sigiriya) - דמבולה 

לאחר ארוחת הבוקר נסע לביקור בשוק המקומי של העיר דמבולה. בשוק נמכרות סחורות יומיומיות, ירקות פירות בגדים ועוד וניתן לספוג בו את האווירה והלך הרוח המקומיים. לאחר הסיו נמשיך בנסיעה להבראנה שם נצא לטיול רגלי קצר בחיק הטבע לאורך שבילי הכפר. מסלול הטיול עובר בסמוך לגדות אגם, אותו נחצה בסירה מסורתית. בתום השיט והתרשמות משיטות העיבוד החקלאיות המקומיות נחזור לכפר בעגלה רתומה לשוורים ונהנה מארוחת צהריים כפרית.

אחר הצהריים נסע לסיגיריה לביקור במצודת הארמון ובגן הממוקמים על סלע אדיר ממדים, 200 מטרים מעל פני הסביבה בה הוא מצוי, עם 1,200 מדרגות מובילות אל פסגת הסלע. באופן לא רשמי, נקרא גם הפלא השמיני. האתר המזוהה יותר מכל עם סרי לנקה, הוכרז כאתר מורשת עולמית. בעבר היו במקום 500 ציורי קיר של עלמות חשופות חזה. כיום נשארו 19 ציורים, עדות נאמנה להתפתחותה של האמנות הבודהיסטית בסרי לנקה באלף הראשון לספירה. מעל משכנן של הגברות המצוירות נמצא "קיר המראות" המכיל 1,500 דברי פרוזה ושירה. מהפסגה תצפית נוף מרשימה על היערות והאגמים מסביב. בתום הביקור תחזרו לדמבולה.

לינה וארוחת ערב במלון Amaya Lake או דומה ברמתו.


יום 5 |דמבולה - פולונארוואה - (Polonnaruwa) - מטאלה (Matale) - קאנדי (Kandy), ביקור במקדש Lankatilake ומופע תרבותי

לאחר ארוחת הבוקר תצאו לביקור  בפולונרואה שהייתה "קמפ דיוויד" של מלכי סרי לנקה החל מהמאה ה-7 ועד המאה ה-11, אז הפכה לבירתה של סרי לנקה. אחת מערי הבירה הקדומות של הממלכה הסינהאלית בסרי לנקה. את פולונארואה הקימו כבירה מלכי שושלת הצ'ולה במאה ה-10, כמצודה נגד מרידות סינהאליות, וגם כי במקום יש פחות יתושים מאשר במקום אחר. גם לאחר שהמלכים הסינהאלים גירשו את מלכי צ'ולה, היא נותרה הבירה ואף הגיעה לפריחה ולשגשוג מרשימים ביותר. הותקנו בה מאגרי מים גדולים, מקדשי פאר, ארמונות ומצודה פנימית. לאחר הביקור נמשיך לקראת ערב לביקור בגאל ויהרה- מקדש בודהיסטי מהמאה ה-12. במקדש שלוש דמויות בודהה ענקיות חצובות בסלע אחד, כאשר דמות אחת יושבת בתוך מערה מלאכותית, השנייה עומדת עם ידיה שלובות על החזה והשלישית שוכבת על צידה, נשענת על זרועה. הפסלים החצובים בסלע נחשבים לאחד משיאי האמנות הסינהלית. עם ערב נחזור אל המלון בדמבולה לארוחת הערב וללינה. לאחר הביקור המרשים תצאו בנסיעה למטאלה לביקור בגני התבלינים המדהימים. במהלך הביקור נראה תבלינים שונים ומשונים אשר בזכותם סרי-לנקה כ"כ מפורסמת. כאן תוכלו לראות את תהליך ייצורם וגידולם. עם תום הסיור המרתק תצאו בנסיעה לקאנדי לביקור במקדש לנקטילייק מקדש שנבנה בתקופת שושלת גמפולה במאה ה-14. בשעות הערב בקנדי נצא למופע ריקודי פולקלור מסורתי של סרי לנקה.

לינה וארוחת ערב במלון Earl'S Regency או דומה ברמתו.


יום 6 |קאנדי (Kandy) - פרדנייה (Perdaeniya) - גידולי התה (Tea Plantation) - נוארה אלייה (Nuwara Elia)

לאחר ארוחת הבוקר תצאו לסיור עירוני בקאנדי שהיא השנייה בגודלה בערי סרי לנקה. ממוקמת באזור גבעות ירוק ופורה. העיר הייתה גם בירתה של השושלת הסינהאלית האחרונה עד שזו נפלה בשנת 1815 בידי הבריטים, אחרי כשלוש מאות שנה שבהן הצליחה להדוף ניסיונות השתלטות פורטוגליים והולנדיים. במרכז העיר, לא רחוק מהאגם המלאכותי היפה של קנדי, יש שווקים, סמטאות, בתי מלאכה ציוריים ומסעדות קטנות. בעיר יש כמובן מקדשים מעניינים, בהם מקדש השן שבו שמורה שן אחת של הבודהא. בעיר גן נאה ובו ארמון המלוכה לשעבר ועוד.בתום הסיור נמשיך בנסיעה לפרדנייה לביקור בגנים הבוטניים, אלו הם הגנים הבוטניים הראשונים שנבנו למטרת הנאה ע"י המלך סינהלה והורחבו ע"י הבריטים. הגנים פרוסים על שטח נרחב ובהם זנים מדהימים של עצים, צמחים ופרחים. לאחר מכן נסע בדרך הררית אל נוארה אליה – עיירת ההרים המפורסמת ביותר בסרי לנקה המתאפיינת באוויר נקי, בבתים קולוניאליים ובנופים הקסומים של גידולי התה המקיפים אותה. הדרך אל נוארה אליה עוברת על רקע נופי מטעי התה הירוקים ואף נעצור לביקור באחד המפעלים המייצרים תה ונוכל לטעום מהתה הציילוני המשובח.

לינה וארוחת ערב במלון Grand Hotel או דומה ברמתו.


יום 7 | נוארה אלייה (Nuwara Eliya) - בנדרוולה (Bandarawela) - אלה (Ella) - טיסהראמה (Tissamaharama)

לאחר ארוחת הבוקר תצאו לסיור בעיר נוארה אלייה הגבוהה בערי סרי- לנקה. נוארה אליה שוכנת בגובה של כ-1,889 מטרים מעל פני הים באזור ההררי של סרי-לנקה על רקע הר פידורו ופסגת אדמס, הגבוהים שבהרי סרי לנקה. לאחר מכן תמשיכו לבנדרוולה ותבקרו במקדש Dova. בתום הביקור תצאו בנסיעה לאלה דרך הנוף ל- Ella Gap  ומפלי Ravana. מאלה תמשיכו לטיסהראמה.

בחודשים ינואר ומרץ - לינה וארוחת ערב במלון The Safari או דומה ברמתו.

בחודש פברואר - לינה וארוחת ערב במלון Cinnamon Wild או דומה ברמתו .


יום 8 |טיסהראמה - יאלה (Yala) - טיסהראמה - גול (Galle) – אהונגלה (Ahungalla)

לאחר ארוחת הבוקר תצאו לכיוון הפארק הלאומי יאלה- הפארק הלאומי הגדול ביותר בסרי לנקה, 1,259 קמ"ר. הפארק מחולק לחלק המערבי ולחלק המזרחי. החלק המערבי נחשב לאחד המקומות הטובים בעולם לצפייה בנמרים. בפארק ידועים 35 פרטים של נמרים, המקום בעל צפיפות הנמרים מהגבוהות בעולם. בפארק ניתן לראות גם פילים, דובים שפתניים, צבאי צ‘יטאל מנוקדים, קופי מקוק, נמיות ותנינים. החלק המזרחי שופע בעיקר בעופות מים. בתום הביקור תחזרו למלון להתרעננות קלה ולאחר מכן תמשיכו לעיר גול אשר הוקמה במאה ה-16 על ידי הפורטוגזים והיא מהווה את הדוגמא הטובה והשמורה ביותר של עיר- מצודה שנבנתה על ידי כובש אירופאי בדרום אסיה ובדרום מזרח אסיה, במקרה זה הפורטוגזים. העיר משלבת סגנונות ארכיטקטורה אירופאים וסגנונות ארכיטקטורה דרום אסיאתית מסורתית. בגלל ייחודיות זו הוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית. עם תום הביקור תצאו בנסיעה אל חוף הים של אהונגלה שם תלונו במלון חוף.

בחודש ינואר - לינה וארוחת ערב במלון Pandanus Beach Resort & Spa או דומה ברמתו.

בחודשים פברואר ומרץ - לינה וארוחת ערב במלון The Heritance Ahungalle או דומה ברמתו.


ימים 9-10 |&אהונגלה - באלאפיטיה (Balapitiya) – קוסגודה (Kosgoda) - קוטואה (Kottawa) – קולומבו - שדה תעופה

לאחר ארוחת הבוקר ונסיעה קצרה תצאו לשיט בבאלאפטיה בו נפגוש באורך החיים המסורתי של המקומיים לצד הנהר ומספר איים ציוריים. לאחר מכן תמשיכו בנסיעה לקוסגודה לביקור במדגרת ביצי הצבים (הביקור יתקיים רק במידה והאתר יפתח ביום הביקור), זהו אתר השימור מופעל על ידי רשויות שמירת הטבע בסרי לנקה ומטרתו היא לשמר את צבי הים במקום שהגיעו לסכנת הכחדה. בתום הסיור תועברו לקוטואה ומשם תמשיכו לקולומבו. עם ההגעה לעיר תערכו היכרות עם הבירה שהתפתחותה המהירה מציבה גורדי שחקים חדשים בערבוב עם בתים מהתקופה הבריטית ובה שווקים ססגוניים, ואווירה שוקקת חיים של עיר גדולה-קטנה במזרח הרחוק. בתום הסיור תועברו לשדה התעופה לקראת טיסתכם חזרה ארצה.

הגעה ביום למחרת.

12/06/2022
23/06/2022
12
מודרך בעברית
מחיר לאדם בחדר זוגי: 3675  $
תוספת לחדר יחיד: 400  $
מדריך הטיול:  איתי שביט

 • טיסות בינלאומיות המופעלות ע"י טורקיש אירליינס
 • קבלת פנים וסיוע בנמל התעופה בקולומבו
 • לינה במלונות המצוינים במסמך או דומים להם ברמתם
 • כלכלה על בסיס חצי פנסיון מארוחת ערב ביום ההגעה ועד ארוחת בוקר ביום העזיבה
 • כל ההעברות הדרושות ברכב תיירים ממוזג
 • כניסה לאתרים כפי שמופיע בתכנית
 • ארוחת בוקר ביום הראשון
 • ארוחות צהריים במהלך הטיול (למעט ביום 3)
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח בריאות ומטען
 • כל שירות נוסף שאינו מופיע תחת סעיף כולל
 • ויזה לסרי לנקה (בעלות של $30). ניתן לקבלה עצמאית דרך אתר אינטרנט
 • זוהי הצעת מחיר בלבד, טרם נעשתה כל הזמנה
 • יציאת הטיול מותנית ב-19 משתתפים
 • לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • כל שינוי במחיר הטיסות או מסי הנמל והביטחון יגרור שינוי במחיר לנוסע
 • התשלום בשקלים לפי שער העברות המחאות מכירה ביום התשלום
 • יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים לפחות
 • ט.ל.ח
דמי ביטול עבור טיסות - דמי הביטול ייגבו על-פי דרישתה של חברת התעופה המפעילה.

דמי ביטול עבור שירותי קרקע – ייגבו לפי תקנון חברת עולם אחר על פי הפירוט:

 • ממועד ההרשמה ועד 60 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול – ייגבו דמי טיפול על-סך 100 $ למטייל
 • 45-59 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 15% מעלות שרותי הקרקע
 • 30-44 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 25% מעלות שרותי הקרקע
 • 15-29 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 50% מעלות שרותי הקרקע
 • 14-8 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 75% מעלות שרותי הקרקע
 • 7 ימי עבודה לפני תאריך היציאה - ייגבו דמי ביטול בגובה 100% מעלות הטיול
מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה