אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי

הודו היא פסיפס אנושי רב גוני ומיוחד, כמעט מיליארד בני אדם! החיים באיזון עדין ומדהים עם הטבע ומשאבי החיים (כמעט ללא עזרה מבחוץ). הודו היא מדינה ללא הפסקה, המפגש הסוער והמרתק בין חיי היום יום העמוסים והקשים והמציאות הרוחנית הדתית המיסטית והממכרת, משאיר בנו המטיילים רושם עמוק. החיכוך היום יומי עם קושי החיים, האנשים, אנשי הדת, הביקור במקדשים, בשווקים, הריחות העזים, האירועים הבלתי פוסקים, ההתרחשויות וכל הדינמיקה דורשים מאמץ, ידע ומוכנות נפשית לפני כל ביקור בהודו.

נצא הפעם לטיול בהודו ששיאיו יהיו בפסטיבל הגמלים בפושקר ופסטיבל "אורות האלים" בווראנסי.  הטיול בראג'סטן הוא מפגש ייחודי ובלתי אמצעי עם קסמה של הודו. הקסם בראג'סטן אינו רק הנוף הגיאוגרפי והאנושי, זוהי תערובת מרשימה של פרצופים ודמויות מרתקות, לבוש צבעוני עז וחיים טוטאליים. כל אלו שזורים בין נוף מרתק של מדבר וערים צבעוניות וססגוניות. תערובת אנושית יוצאת דופן.


השיא השני בטיול הוא פסטיבל דֶב דיוואלי, פסטיבל "אורות האלים" - זהו פסטיבל יחיד במינו הנחגג רק בעיר ווראנסי הנמצאת על שפת נהר הגאנגס. בפסטיבל זה, מדליקים המאמינים מיליוני מנורות שמן עשויות חימר קטנות המאירות את רחובות העיר ואת מדרגות הגאתות המפורסמות של העיר היורדות אל הגאנגס – מחזה מדהים שלא ישאיר אתכם אדישים...
הטיול הנוכחי להודו, הוא טיול גיאוגרפי ייחודי, איכותי ומוקפד מסוגו. דרך הטיול תוכלו לראות את הודו בצורה שונה ומעמיקה, רצינית ומקיפה. הטיול הפעם, הוא חווית חיים גם למטיילים הוותיקים והמנוסים שבינינו.

ימים 1-2 | ת"א – דלהי - אודייפור העיר הלבנה (Udaipur)

ניפגש בשדה התעופה ונמריא בטיסה לדלהי (נחיתה לפנות בוקר). עם ההגעה נמשיך בטיסה פנימית לאודאיפור. משדה התעופה ניסע למלון למנוחה קלה ומיד לאחר מכן נצא לסיור בעיר.
אודייפור (Udiapur) שבמדינת רג'סטן (Rajasthan), העיר הרומנטית ביותר בראג'סטן ואולי אף בהודו, נחשבת גם לאחת הערים העתיקות והיפות. העיר יושבת על אגם פיצ'ולה ומאכלסת בתוכה אוסף מרשים של מקדשים וארמונות מתקופות שונות. העיר מוקפת חומה ממנה נותרו כיום רק שרידים, ביניהם חמישה שערים דרכם נכנסים לעיר גם כיום.
אודייפור התפרסמה גם בשל אחד מסרטי ג'יימס בונד שצולם בעיר וכמחווה לכך, כמעט בכל מסעדה או בית קפה בעיר מוקרנים סרטי ג'יימס בונד.
את היום נקדיש לביקור באתרי "העיר הלבנה" (כינויה של אודייפור): נצא לשייט באגם פיצ'ולה (Lake Pichula) - ללא ספק אחת האטרקציות העיקריות - בעיר נמצאים שני האיים עם הארמונות המפורסמים שעליהם.
נבקר בארמון המהרג'ה (או ארמון העיר) הנמצא על גדת האגם הצפונית מזרחית והוא בעצם קומפלקס של 11 מקדשים שהופכים אותו לגדול באודייפור וברג'יסטאן בכלל. בסיס הארמון, הבנוי אבנים צהובות, מקושט בצריחים, כיפות ומרפסות שמעניקים לו את מראו הייחודי.
נמשיך לביקור במקדש ג'גדיש (Temple Jagdish). צפונית לארמון העיר נמצא מקדש ג'גדיש - המקדש הגדול ביותר המוקדש לאל ג'אגנת, הוא אחד מהמופעים של האל וישנו. על קירות המקדש החיצוניים מגולפים דמויות של ג'אגנת, סצנות מחיי האלים ועוד. בתוך המקדש עומד פסלו של ג'אגנת. בערב נצא לראות מופע ריקודים רג׳אסטני

לינה באודייפור

 

יום 3 | אודייפור – קומבאלאגר (Kumbhalgarh) – נרלאי (Narlai)

לאחר הסיור באודייפור, נצא צפונה בדרך הררית מרתקת רצופת כפרים, שדות חקלאיים ובארות שמימיהם נשאבים ע"י בהמות.
נגיע אל מצודת קומבלגאר החולשת על שמורת טבע מוריקה ורכס ארוך. זו אחת מהמצודות היפות והמרשימות בהודו. המצודה העתיקה מוקפת חומה שנחשבת החומה השנייה באורכה בעולם (לאחר החומה הסינית כמובן). נטפס אל הארמון בראש המצודה ונצפה אל הנוף המרשים מפסגת המבצר.
לאחר ארוחת צהריים נגלוש צפונה אל עבר מדבר טאהר אל לב מדינת ראג'יסאן הצבעונית. נמשיך דרך מקדשים מקומיים וכפרים השומרים על אורח חייהם ומנהגם מזה אלפי שנים - נלמד על אופיים השונה במערך החברה ההודית.
נמשיך אל נרלאי (Narlai), כפר קדוש ובו יותר מ-300 מקדשים. נשוטט בין הסמטאות והמקדשים של עיירה ציורית זו הנטועה בין תצורת סלע ייחודיות.

לעת ערב נגיע לארמון שהוסב למלון ונהנה מאירוח מלכותי באווירה יוצאת דופן.

 

יום 4 | נרלאי - רנקפור (Ranakpur) - ג'ודפור העיר הכחולה (Jodhpur)

עם שחר נחלץ עצמות בטיפוס אל עבר מקדש הנמצא בסמוך לכפר ונוכל לחזות במישורים רחבי הידיים בין הררי הסלע של נרלאי.
לאחר ארוחת בוקר נצא ליום שהינו חוויה מיוחדת ושונה מטיולים רבים בהודו. נבקר במקדש הג'איני (Jain temple) העצום של רנקפור (Ranakpur). המקדש, הבנוי שיש לבן, הוא אחד ההישגים הגדולים ביותר של אמנות הארכיטקטורה ההודית ומעוטר באלפי פיתוחים בשיש על פני 1,444 עמודיו, ונחשב לחשוב במקדשי הג'אינים.
לאחר מכן נצא בנסיעה אל עבר העיר ג׳ודפור (Jodhpur), ״העיר הכחולה״ אליה נגיע לעת ערב. 

לינה בג'ודפור

 

יום 5 | ג'ודפור - אוסיאן (Osian) - קימסר (Khimsar)

נבקר במצודה החולשת על העיר ג'ודפור ונוכל להבין מדוע מכונה ג'ודפור "העיר הכחולה". מהמצודה נרד ברגל אל סמטאות העיר ושווקיה. נשוטט בעיר הטיפוסית בין ריחות תבלינים, בתי ברהמינים כחולים, פרות משוטטות וכרך שוקק חיים.

נמשיך בנסיעה הלאה מג'ודפור, לכיוון צפון, נכנס לים החולות, או ליתר דיוק, לאזור המדבר החולי של ראג'סטן. אופי השטח משתנה, האוכלוסייה, הכפרים, הלבוש וכמובן המנהגים. אם יהיה זמן, נעצור בעיירה אוסייאן ונבקר במקדש סאצ'יה מאטה המעניין. לעת ערב נגיע לארמון המארג'ה בקימסאר ובו נלון.

לינה בקימסאר.


יום 6 | קימסר – פושקר (Pushkar)

לאחר ארוחת בוקר נצא לסיור ספארי קצר באזור קימסאר. נוכל לראות צבאיים, אנטילופות ושועלים. לאחר מכן, נצא מזרחה אל עבר פושקר (Pushkar) עירו של האל ברהמה - האל הבורא. בדרכנו נוכל לראות את נשות הכפרים הצבעוניות הדולות מים בכדי חרס כבדים ממאגרי מים המסייעים לבני המקום להתמודד עם האקלים המדברי הקשה.

לקראת אחה"צ נגיע לפושקר, אחת הערים הקדושות ביותר בהודו. זוהי עיר בעלת קסם רב ורוגע מיוחדים, הבנויה סביב אגם קטן בלב מדבר ראג'סטן.

לפי האגדה עף האל ברהמה מעל המדבר השחון ושמע את האנשים מתפללים לגשם. משהחליט להיענות לתפילתם, השליך מידו פרח לוטוס אשר יצר את אגם המים.

לאחר שנגיע לפושקר, נצא לאזור שבו מתקיים פסטיבל הגמלים.

לינה בפושקר.

 

יום 7 | פושקר - פסטיבל הגמלים

לאחר ארוחת הבוקר, נמשיך לסייר בפושקר. יום זה יוקדש במלואו לפסטיבל הגמלים של פושקר.
פושקר מארחת את אחד הפסטיבלים הססגוניים והיפים ביותר בהודו, יריד הגמלים והבקר. למעשה יריד הגמלים הוא יריד מסחרי שנועד להפגיש בין רוכלים וקוני גמלים. היריד מזמין אליו מגוון אנושי מיוחד: סוחרים, רוכלים, אנשי רוח, נוודים, סאדהואים, תיירים, מוזיקאים וכמובן גמלים. נצטרף למשפחות ביריד הגמלים בפושקר אליו נוהרים אלפי מקומיים על בני משפחתם ועדרי הגמלים הסוסים והצאן.

 

יום 8 | פושקר – ג'איפור (Jaipur)

כמנהג אלפי עולי הרגל המגיעים לפושקר, גם אנו נשכים קום ועם שחר נצא לשוטט בגתות (מדרגות היורדות אל האגם) בהם מבצעים המאמינים את טקס הפוג'ה המסורתי (פוג'ה - טקס רחצה). בעזרת ברהמין (כהן דת) נערוך טקס מיוחד לחברי הקבוצה ונמשיך לביקור במקדש ברהמה. זהו המקדש היחיד בכל העולם (!) אשר מוקדש לברהמה.
נשוטט בין גתות קדושות על גדת האגם ודוכני רוכלים רועשים וצבעוניים. לפני אורחת בוקר נחווה שעור יוגה
בחצר מקדש אותו יעביר לנו יוגיסט מומחה.
בשעות אחה"צ, לאחר השלמת הקניות בשווקים הססגוניים, נצא אל העיר ג'איפור (Jaipur). ללא ספק זו אחת הערים החושניות ביותר בהודו ואף בעולם כולו. העיר שוכנת בנוף פראי ומוקפת מצודות ומבצרים.
עם ההגעה (בהתאם לזמן) נצא לסיור ראשוני בעיר.

ג'איפור (Jaipur) ידועה בכינויה "העיר הורודה", בשל בתיה ומבניה הצבועים בצבע ורוד כהה. רחובותיה של ג'איפור בנויים בצורה ישרה וסימטרית ובמרווחים מדויקים זה מזה. רוב מוקדי העניין של ג'איפור מרוכזים בעיר העתיקה המוקפת חומה. כל רובע בעיר העתיקה הוא מרכז עיקרי של פעילות ומסחר. שוק Surajpole הוא שוק למסחר בפילים, שווקי Nehru ו-Bapu הם מרכזי סחר של טקסטיל, בשמים ונעלי עור מקומיות ושוק Johariv הוא שוק תכשיטי כסף ואבנים יקרות הפופולאריות מאוד לקנייה בג'איפור.

לינה בג׳איפור

 

יום 9 | ג'איפור (Jaipur)

היום נערוך הכרות עם עולמם העשיר המרתק והמוזר של המהרג'ות.
בבוקר נעלה רכובים על פילים בדרך אל מצודת אמבר (Amber) המפוארת והציורית אשר שימשה בעבר כמשכנן של נסיכות ג'איפור.
לאחר סיור מודרך בתוככי המצודה נמשיך את הסיור בעיר. נשקיף אל עבר ארמון הרוחות אשר נימנה כאחד מסימני ההיכר של ג'איפור ומבנהו משקף את האמנות הראג'פוטית להוויתה.
נמשיך ונבקר ב"אוסף" המבנים המוזרים המהווים את מצפה הכוכבים של ג'יי סינג, השליט חובב האסטרונומיה אשר על שמו נקראת ג'איפור. ככל שיותיר זמננו נמשיך לסיור בין בתיה העתיקים הצבועים בוורוד ונותיר זמן לשוטט בשווקים ההומים והצבעוניים: נשים יפות לבושות בשלל צבעים ומכוסות בתכשיטי כסף כבדים, גמלים נושאי משאות, דוכני פירות, קטורת ותבלינים.

בערב נצא לחוויה מיוחדת, צפייה בסרט הודי בבית קולנוע המפואר ראג' מאנדיר.

לינה בג'איפור

 

יום 10 | בהרטפור - פטפור סיקרי - אגרה (Agra)

בבוקר פנינו מזרחה בנסיעה אל בהרטפור, שמורת הציפורים הגדולה באסיה, בה נערוך סיור באופניים. מהשמורה נמשיך אל פטיפור סיקרי (Patehpur Sikri) - עיר נטושה במדבר שהינה אחת מנקודות הפאר הארכיטקטוני המוסלמי שבהודו. העיר המרהיבה שיכנה בעבר את חצר ארמונו של השליט המוגולי הזכור לטוב בשל סובלנותו. העיר בנויה מאבן חול אדומה וצהובה ונראית כאילו ננטשה זה עתה.
לאחר הסיור בעיר הנטושה נמשיך לעיר אגרה, בה נלון. 

אגרה (Agra) השוכנת במדינת אוטאר פרדש, הייתה בירת השושלת המוגולית במאות ה-16 וה-17 לפני שהעבירו המונגולים את בירתם לדלהי. העיר בנויה על גדות הנהר הקדוש יאמונה, מיובלי הגאנגס. המוגולים נודעו כארכיטקטים ובנאים מעולים והותירו אחריהם מבנים מונומנטאליים המהווים יצירות אומנות.
אגרה התפרסמה בזכות המבנה שנחשב למדהים ולמושלם בבנייני תבל - הטאג' מאהל (Taj Mahal) (בתרגום מילולי - "ארמון הכתר"), שנבנה כקבר לאשתו האהובה של הקיסר, שהלכה לעולמה בזמן לידת ילדם ה-14.

לינה באגרה

 

יום 11 | אגרה - דלהי (Delhi)

הבוקר נבקר בטאג׳ מהאהל. המבנה המונומנטלי נחשב לאחד המבנים היפים בעולם. זהו מאוזוליאום שבנה הקיסר המוגולי שאה ג'האן בכדי להנציח את אשתו האהובה ארג'ומנד באנו בגום, שכונתה מומטאז מהאהל ("כתר הארמון"). בתום הסיור, נצא בנסיעה לעבר העיר דלהי. לאחר שנגיע לדלהי, נצא לסייר בעיר באתרים הרבים שנמצאים בעיר. לקראת ערב נגיע למלוננו.

לינה בדלהי

יום 12 | דלהי - ווארנסי (Varanasi)

בשעות הבוקר נעלה על טיסה שתיקח אותנו לעיר ווארנסי.

ווארנסי, נחשבת למרכז רוחני ולאחד המקומות הקדושים ביותר לדת ההינדו בהודו.
מיליוני מאמינים הודים מגיעים לוואראנסי מדי שנה כדי לטהר את עצמם מחטאיהם ע"י טבילה במי הגנגס הקדושים ואף בשביל למות ולהישרף בה.

לאחר שנתמקם במלוננו, נצא לסייר בעיר המרתקת. נטייל במקדשים, בסמטאות צרות ושאר צפונות העיר. בשעת השקיעה נגיע לאזור נהר הגנגס ונצפה בטקס הארטי פוג'ה – טקס האש המתקיים בגהת המרכזית. ובו משכיבים את האלים לישון.

פוג'ה (Pooja) היא מילה בסנסקריט שמשמעותה: תפילה דתית וטכס דתי. בדרך כלל מתרחשות הפוג'ות בכל מקום קדוש בשעת הזריחה ובשעת השקיעה. במקרה הזה, בכל ערב לקראת שקיעה מתכנסים על הגהאטות, המדרגות היורדות אל נהר הגנגס המוני מאמינים הינדואים, ומקיימים טקס דתי מרתק. המאמינים שרים שירי הלל לגנגס ולאלים קרישנה, ראמה, שיווה ולאמא גאנגה, מדליקים לפידי אש, ומגישים מנחות פרחים ונרות שיצופו על מימי הגנגס כמנחות לאלים.

לינה בווראנסי

 

יום 13 |ווארנסי (Varanasi)

את היום נקדיש לעיר ווארנסי. מיליוני המאמינים ההינדואים בהודו, חולמים ומצפים לסיים את חייהם על גדות נהר הגנגס הקדוש, שהוא התגלמותה של האלה גאנגה.  נצא בבוקר לשוט על גדות הנהר כדי לצפות במאמינים הרבים אשר מתרחצים בנהר כדי להיטהר ולשטוף את חטאיהם. נטייל רגלית ונצפה בטקסי השריפה המתקיימים על גאטות השריפה הנמצאים לאורך הנהר הקדוש. נמשיך ונטייל במקדשים, בשווקים ההומים אדם, בריחות ובצבעים. לקראת ערב נגיע שוב לאזור הגאתות, באזור הנהר, נעלה על סירה שתיקח אותנו אל מול המדרגות היורדות לנהר. מהנהר נצפה אל המדרגות היורדות לנהר ועליהן נדלקים מיליוני נרות אש המודלקים ע"י התושבים החוגגים את פסטיבל דב דיוואלי – פסטיבל "אורות האלים" – מחזה מרהיב, מרתק ומיוחד!!!

המסורת ההינדואית מספרת כי בליל הירח המלא, מתקדש נהר הגנגס והאלים השונים יורדים אליו ומקדשים אותו אף יותר. המאמינים מדליקים מליוני עששיות חימר קטנות המאירות את רחובות העיר את מדרגות הגאתות המפורסמות של העיר ואת גדות הנהר. ורנסי, העיר העתיקה והגדולה הזו מוארת ללילה אחד באור יקרות של מליוני עששיות חימר המסודרות בסידורים גאומטרים בעלי משמעויות רוחניות שונות עבור קהל המאמינים.

לינה בווראנסי

 

יום 14 | וראנסי - דלהי

בשעות הבוקר ולאחר ארוחת בוקר, נעלה על טיסה שתיקח אותנו לדלהי. לאחר שננחת בדלהי, נתארגן במלוננו ונצא לסייר בעיר דלהי ובאתריה ככל שיותר לנו הזמן.

לינה בדלהי

 

יום 15 | וראנסי - דלהי

לאחר ארוחת הבוקר, נצא להמשך סיור באתרי העיר דלהי. בשעות הצהריים ניפרד מדלהי וניסע אל שדה התעופה, שם ניפרד מהודו ונעלה על טיסה שתחזיר אותנו ארצה.

26/10/2022
09/11/2022
15
מודרך בעברית
מחיר לאדם בחדר זוגי: 3998  $
תוספת לחדר יחיד: 780  $
מדריך הטיול:  איתי שביט

 • טיסות בינלאומיות
 • טיסות פנים: דלהי-אודאיפור, דלהי-ורנסי-דלהי
 • מפגש קבוצה בת"א בהנחיית מדריך הטיול כשבוע לפני היציאה
 • הדרכה ע"י איתי שביט - מדריך ישראלי בכיר מצוות "עולם אחר"
 • 13 לילות לינה במלונות מורשת ומלונות ברמה תיירות טובה
 • כלכלה על בסיס חצי פנסיון (ארוחת בוקר וערב)
 • כל ההעברות הדרושות ברכב תיירים ממוזג
 • כניסה לאתרים המפורטים בתכנית הטיול
 • מופע ריקוד מסורתי באודייפור
 • שיט בסירה באגם פיצ'ולה (אודייפור)
 • השתתפות בטקס פוג'ה
 • שיעור יוגה בפושקר
 • צפייה בסרט הודי בג'איפור
 • טיול ג'יפים/רכיבה על פילים אל מבצר אמבר
 • טיול ריקשות בג'איפור
 • ביקור בשמורת הציפורים בהארטפור
 • טיול ריקשות בדלהי
 • מופע ריקוד הודי מסורתי (קתאק) בורנסי
 • שייט בוקר על נהר הגנגס בורנסי
 • שייט ערב על נהר הגנגס בורנסי
 • מיסי נמל וביטחון
 • טיפים לנותני השירות המקומיים
 • ארוחות צהרים
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח בריאות ומטען
 • הוצאות הנפקת הוויזה (מונפקת עצמאית במערכת אינטרנטית חדישה On-Line)
 • מספר המקומות מוגבל
 • יציאת הטיול מותנית ב-15 משתתפים
 • חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר הנוסע
 • התשלום בשקלים/מט"ח
 • יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים לפחות
טיסות בינלאומיות – דמי הביטול ייגבו על-פי דרישתה של חברת התעופה המפעילה

דמי ביטול עבור שירותי קרקע, יגבו במידה ולא ימצא מחליף, על פי הפירוט הבא:
 • החל ממועד ההרשמה לטיול ועד 61 ימי עבודה לפני תאריך היציאה – 100 $ למטייל
 • 60-30 ימי עבודה לפני תאריך היציאה – ייגבו 10% מעלות הטיול
 • 29-15 ימי עבודה לפני תאריך היציאה – ייגבו 25% מעלות הטיול
 • 14-4 ימי עבודה לפני תאריך היציאה – ייגבו 50% מעלות הטיול
 • 3 ימים לפני תאריך היציאה - יחויב הנוסע ב-100% מעלות הטיול

החל ממועד ההרשמה ועד תאריך היציאה לטיול, במידה ויבטל הנוסע את השתתפותו, יחויב בנוסף לדמי הביטול המצוינים מעלה בעלות ביטול טיסות (על פי דרישת חברת התעופה המפעילה), וכן יחויב בעלות אשרות כניסה במידת הנדרש.
ימי עבודה – ימים א'-ה', לא כולל ערבי חג וחגים.


מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה