אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי
נצא הפעם לטיול חוצה הימלאיה מסין לטיבט ובסוף לנפאל. טיולנו יתחיל בסין, ארץ ענק בעלת ניגודים רבים, אחת מהמדינות האחרונות בעלות משטר קומוניסטי ועם זאת מעצמת על המקדמת פניה בברכה לתייר המערבי, נסייר בביג'ינג ונמשיך אל להאסה, בירת טיבט, עד לעמק קטמנדו. טיבט, החבויה מאחורי הרי ההימלאיה, אחת הארצות המסתוריות ביותר בעולם, היא ארץ בראשית של מדבר אין סופי, המעוטר בפסגות מושלגות, נהרות גועשים וכתמי ירוק הצובעים את נקודות הישוב הדלילות, מנזרים וסטופות בודהיסטיות מהגבוהות בעולם. בידודה של טיבט במשך השנים היווה מקור לעוצמה תרבותית, רוחנית ודתית מיוחדת במינה.
נטייל בטיבט, ובהמשך, נחצה את ההימלאיה לנפאל. ממלכת נפאל היא מדינה קטנה ושלווה מדרום לטיבט, שביקור בה הוא חוויה לכל החושים. 

יום 1-2 | תל אביב - בייג'ינג

נצא בטיסה לכיוון בייג'ינג דרך יעד ביניים ונגיע לבייג'ינג ביום המחרת. עם ההגעה, נסע אל המלון להתארגנות והתרעננות ולאחר מכן נצא לסיור הכרות ראשוני עם עיר הבירה הסינית, בייג'ינג, בתום הסיור נחזור אל המלון ללינת לילה.

יום 3 | בייג'ינג - שינינג

יום זה יוקדש לסיורים בעיר, מיד לאחר ארוחת הבוקר נצא להכיר את העיר המיוחדת שתתן לנו מושג והבנה כללית על התרבות הסינית. נבקר בארמון הקיסר, הידוע בכינויו: "העיר האסורה". הסיור ב"עיר האסורה" ממחיש למטייל את העוצמה האדירה שהייתה לאימפריה בעבר ואת יכולותיה להרים מיזמים אדירים לאורך זמן ובהתמדה. זהו המקום בו גרו קיסרי סין יותר מ-500 שנה והארמון הגדול ביותר בעולם. בתום ביקורנו נמשיך לביקור באחד האתרים המפורסמים והמזוהים ביותר עם סין- החומה הסינית. החומה המפורסמת המתפתלת כבר כ-2,500 שנה, כדרקון אימתני ארוך בין הפסגות המשוננות שמחוץ לעיר. היא נבנתה להגן על המדינה מבזיזות ופלישות של שבטים מונגולים ומנצ'ורים ומתפרשת על פני כ-6,300 ק"מ. בתום הסיור נעבור אל שדה התעופה  ונמשיך בטיסה פנימית לשינינג, בירת מחוז צ'ינגהאי.

יום 4-5 | שינינג - נסיעת רכבת אל להאסה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור באזור שינינג. נבקר במנזר טא'אר של נזירי המגבעות הצהובות הגלוקפה, אחד הזרמים המרכזיים בבודהיזם הטיבטי. בשעות הצהרים נחזור אל שינינג ונעלה על רכבת לטיבט. זוהי רכבת ייחודית שנבנתה במיוחד לנסיעה הארוכה ולתנאי הדרך המיוחדים והנסיעה בה היא חוויה לכל החושים. המסילה עוברת בנופי קדומים ובראשית יפהפיים, נופים מדבריים צחיחים ושלג עד המכסה את ראשי פסגות ההרים הגבוהות. במקומות רבים עוברת המסילה גבהים של למעלה מ-5000 מ' מעל פני הים, במנהרות ארוכות ועוד פתרונות טכנולוגיים יצירתיים להם נדרשו המתכננים בעת בניית המסילה המיוחדת הזו שעלות סלילתה נאמדת בכ-3.6 מיליארד דולר. לקראת ערב היום החמישי נגיע ללהאסה שם נסע אל המלון ללינת לילה.

יום 6 | להאסה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור היכרות עם מה בירת טיבט ואחת הערים שהייתה מושא כמיהתם להרפתקנים במאה ה-19. נתחיל את הסיור בביקור בארמון הפוטאלה (Potala), ארמון החורף של הדלאי לאמה, מבנה מרשים ביופיו הנחשב לאחד "מפלאי עולם" האדריכליים ובו למעלה מ-1000 חדרים, אולמות תפילה וקברותיהם של הדלאי לאמות הקודמים. נמשיך לסיור במנזר ג‘וקאנג (Johkang) בן 1300 השנה, לבה הרוחני והדתי של להאסה, המכיל בתוכו אולמות וחדרים המציגים את מיטב האומנות הטיבטית. לאחר הביקור בג'וקנג, נמשיך לעבר מנזר סרה-  מנזר מהמאה ה-15 המהווה מרכז לימודי גדול לנזירים בודהיסטים טיבטים ומקום נהדר לפגוש בו נזירים ולעיתים אף לשוחח עימם. לינה בלהאסה.

יום 7 | להאסה - מנזר גאנדן - נורובולינגקה - להאסה

לאחר ארוחת בוקר נצא וניסע למנזר גאנדן הנמצא מזרחית ללהאסה. מנזר גאנדן נבנה ב- 1409 וביחד עם המנזרים סרה ודרפונג מהווים את הבסיס לאסוכלת הגלוק – "מסדר הכובעים הצהובים". המנזר גדול ומרשים ונמצא על פסגה גבוהה, כ-4,300 מ' מעל פני הים. לאחר הביקור במנזר וסביבתו היפה, נחזור ללהאסה ונבקר במה שהיה מעון הקיץ של הדלאי לאמה, נורובולינגקה. זהו ארמון אשר אותו מקיף גן גדול השופע בפינות חמד: בתי תפילה, מקדשים קטנים ועוד מאפייני תרבות בודהיסטים שנשתמרו בהיותם אתר מורשת עולמית של אונס"קו. בתום הסיור נחזור אל המלון ללינה.

יום 8 | להאסה - אגם נאם צו - להאסה

לאחר ארוחת הבוקר נסע לאגם נאם צ'ו. האגם המכונה "אגם השמים", נמצא בגובה, 4,718 מ' מעל פני הים. הדרך המרתקת המובילה אל האגם, רצופה בנופים מדהימים ששיאם בהגעה אל האגם אשר כפי ששמו מרמז עליו יופיו שמימי ועוצר נשימה. זהו אגם המלח הגבוה ביותר בעולם ובגווני התכלת והטורקיז של מימיו משתקפים להם ההרים הגבוהים לבני הפסגה המקיפים את האגם וגם הם עומדים דומם אל מול עוצמתו של הטבע. בסוף היום נחזור אל להאסה ללינה.

יום 9 | להאסה - גיאנטסה

לאחר ארוחת הבוקר, נתחיל את מסעינו לחציית רכס ההימלאיה. נצא בג'יפים בכיוון דרום-מערב, לכיוון קטמנדו. נחצה את מעבר ההרים La kahmba הנמצא בגובה 4,790 מ‘ מעל פני הים, תוך כדי נסיעה בנופים המרהיבים של אגם יאמדרוק (Tso Yamdrak) שצבעו טורקיז עמוק וגובהו 4,488 מ‘ מעל פני הים. אגם זה נחשב לאחד האגמים הקדושים ביותר בטיבט. הנוף היפהפה ילווה אותנו בנסיעתנו עד לעיירה נאקארטסה (Nakartse) הנמצאת לצד הדרך, שם ננוח לארוחת צהריים. בהמשך נחצה את מעבר La Karo (כ-5,010 מ‘ מעל פני הים) ונגיע לעיירה גיאנטסה (Gyangtse), אחת העיירות המרכזיות בטיבט שההשפעה הסינית ניכרת עליה למכביר. לינה בגיאנטסה.

יום 10 | גיאנטסה - שיגאטסה

עם בוקר נסייר באתרי העיירה: מנזר פלקור צ‘וד (Pelkhor Chode) המרתק בו נמצאת הסטופה הגדולה בטיבט, ממנה לאחר עליה מאמצת שרירים נשקף נוף פנוראמי עוצר נשימה ומבצר (Dzong), ממנו נשקף נוף מרהיב של האזור ואליו עלו הבריטים כאשר פלשו אל טיבט בתחילת המאה הקודמת. לאחר ארוחת הצהרים נמשיך בנסיעה לכיוון העיר שיגאטסה (Shigatse) כ-3,850 מ‘ (מעל פני הים), העיר השנייה בגדלה בטיבט ובירתה של שושלת צ‘אנג. נבקר במנזר טאשי לונפו (Tashi Lhunpo) ובמבצר שיגאטסה. לינה בשיגאטסה.

יום 11 | שיגאטסה - לאטסה - שגאר

לאחר ארוחת הבוקר נצא מערבה דרך מעבר ההרים Tsuo La (כ-4,050 מ‘ מעל פני הים). נמשיך בדרך יפה עד שנגיע לעיירה לאטסה (Lhatse), עיירה קטנה בצדי הדרך. לאחר ארוחת צהריים וביקור באתרי המקום נמשיך בנסיעה דרך מעבר La Gyatso כ-5,220 מ‘ (מעל פני הים), אל שגר – 4,050 מ‘.

לינה בשגר (New Tingri).

יום 12 | שגאר - מחנה הבסיס לאוורסט - טינגרי הישנה (Old Tngri)

בבוקר נצא לכיוון הר האוורסט, ההר הגבוה ביותר בעולם המתנשא לגובה של 8,848 מ'. ניסע בדרך מרתקת ונעבור בדרך את מעבר ההרים: פאנג לה בגובה 5,150 מ', ממנו נשקפת תצפית יפהפיה על רכס ההימלאיה והאוורסט. נמשיך בדרכנו עד שנגיע למחנה הבסיס של האוורסט (5,220 מ‘ מעל לפני הים), המשמש לנקודת היציאה למטפסים רבים. נבקר במנזר הגבוה ביותר בעולם, מנזר רונגבוק ‏(Rongphu), אשר ממנו נשקפת אחת התצפיות היפות בעולם על האוורסט. לאחר שנשאף אויר פסגות נצא בדרכנו לכיוון Old Tingri, שם נלון את הלילה.

יום 13 | טינגרי הישנה - זאנגמו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לדרכנו. נעבור במעבר Lung La, שגובהו 5,050 מטר. נעבור בדרכנו את שדירת ההימלאיה, נוף פאנורמי מדהים של הפסגות הגבוהות בעולם. נמשיך לעבר זאנגמו ( Zhangmu), הידועה גם בשם קאסה, ונצפה בנוף המתחלף לאיטו בהדרגתיות מגוונים חומים מדבריים לנופים מוריקים ושופעים. אזור ירוק ושופע מים זה שונה לחלוטין מהנוף הקשוח והדרמתי אליו הורגלנו בטיבט. לינה בזאנגמו.

יום 14 | זאנגמו - גבול נפאל - קטמנדו

עם בוקר נחצה את הגבול לנפאל ב"גשר הידידות", שם ניפרד מהרכבים והנהגים שליוו אותנו במהלך הטיול ונמשיך מקודארי שבצידו הנפאלי של הגבול בחציית ההימלאיה, בנסיעה כמובן, אל קטמנדו, בירת נפאל. נקודת המפגש שלנו עם קטמנדו תהיה ב"טמאל", אזור התרמילאים והתיירים של קטמנדו. זהו רובע מפותל, ארוך, רועש, הומה וצבעוני, שלאורכו תמצאו ה-כ-ל: חנויות להשכרת ציוד, בגדים בצבעים רועשים, אינטרנט קפה, מקומות לינה, מסעדות, ריקשות, פאבים, סופרמרקטים, ודוכני מזכרות, שם נלון. לאחר התרעננות במלון נצא לסיור בטאמל ונמשיך אל כיכר הארמון, "דורבאר סקוור", הכיכר החשובה, היפה והמעניינת ביותר בקטמנדו. ריכוז של למעלה מחמישים מקדשים, בהם גם הארמון המלכותי הישן מהמאה ה-17. הכיכר מהווה את לב ליבה של העיר העתיקה, נעים לשוטט בה, להיכנס למקדשים השונים ולהתבונן בחיים הנפאלים, הרוכלים ועוברי האורח החולפים על פניכם.

יום 15 | עמק קטמנדו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מקיף בעמק קטמנדו. נתחיל את סיורנו בפאטן המכונה גם "עיר היופי". פאטן נמצאת בצידו הדרומי של נהר הבאגמאטי. על כיכר הארמון בפאטאן, הדורבר סקוור, נכתב שירה של גלי עטרי: נפאל. כאן נמצאת ציפור האבן הכלואה והפילים המפוסלים. המקדשים והמבנים המרוכזים בכיכר נחשבים לפאר האדריכלות הנווארית בנפאל והסיור בה שקט ונעים.
מכאן נמשיך אל מקדש מקדש סוואימבונאט ששמו הארוך והמסובך ידוע בפי המטיילים כ"מקדש הקופים", על שום להקת הקופים הגדולה המתגוררת במקום. הסטפה שוכנת על גבעה המשקיפה על עמק קטמנדו, כשני קילומטר מערבית לעיר. בסוף גרם המדרגות הארוך נמצאת הסטופה (מבנה בודהיסטי דתי בצורת פעמון) ובראשו מבנה מוזהב ממנו משקיפות עיניו של בודהה. מסביב לסטופה גלגלי תפילה ומתפללים בודהיסטים רבים.
נמשיך למקדש פאשופאטינט, אתר העלייה לרגל הקדוש ביותר לדת ההינדו בנפאל. לא פעם תשמעו את שמו הנקשר לוורנאסי שבהודו, הסיבה היא טקסי שרפת הגופות הנערכים במקום. זוהי למעשה מובלעת של מקדשים הינדים, גאטות לשריפת גופות וסאדהואים הטובלים במימי נהר הבאגמאטי.
נמשיך את סיורנו לסטופת בודהנאת, שם נמצאת הסטופה הגדולה ביותר בנפאל, ולמעשה, אחת הגדולות בעולם. הסטופה משמשת כמוקד המשיכה הגדול ביותר לטיבטים הגולים בנפאל מאז 1959, והיא מעניקה למטייל היכרות מעמיקה עם התרבות הטיבטית והדת הבודהיסטית. בתום הסיור נחזור אל המלון ללינת לילה.

יום 16 | קטמנדו - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר תתבצע העברה לשדה התעופה לטיסתנו חזרה ארצה.

בקרוב נפרסם תאריך חדש
-
16
מודרך בעברית
מדריך הטיול:  איתי שביט

 • טיסות בינלאומיות סדירות
 • טיסה פנימית: להאסה - שינינג
 • מיסי נמל וביטחון
 • אירוח בבתי מלון ברמה הטובה בנמצא
 • כלכלה על בסיס חצי פנסיון למשך כל הטיול מלבד ברכבת שינינג - להאסה
 • מדריך ישראלי מיומן מצוות "עולם אחר"-  איתי שביט
 • בסין, טיבט ונפאל העברות באוטובוס תיירים ממוזג
 • נסיעת רכבת שינינג- להאסה, כולל ארוחת בוקר
 • כניסות לאתרים המצויינים במסלול הטיול
 • מלווה מקומי דובר אנגלית במהלך כל הטיול
 • אשרות כניסה לסין, טיבט
 • טיפים לנותני שירות
 • ביטוח בריאות ומטען
 • ארוחות בנסיעת הרכבת בין שינינג ללהאסה
 • אשרת כניסה לנפאל המונפקת בכניסה אל המדינה (כ-$25)
 • הוצאות אישיות
 • דרושות אשרות כניסה לסין, טיבט ונפאל
 • גבהים בטיבט: ברוב חלקי הטיול נטייל בגבהים של מעל 3650 מ' מעל פני הים. בגבהים אלו עלולים להופיע סימפטומים ראשונים של מחלת גבהים (A.M.S.).
 • בטיול לטיבט נאפשר תנאים נוחים להתאקלמות והסתגלות לגובה.
 • מטיילים שיש להם ספק לגבי תגובתם לגובה, מומלץ להתייעץ עם רופא המשפחה לפני הטיול לטיבט
 • רכבת השמיים: לא ניתן להבטיח מקומות ברכבת עד הרגע האחרון ממש, ולכן, במידה ולא תתאפשר נסיעה ברכבת השמיים, נגיע ללהאסה בטיסה
 • עם ההרשמה יש להעביר קובץ סריקת דרכון למשרדי "עולם אחר"
 • יש להעביר למשרדי "עולם אחר" דרכון בתוקף ו-4 תמונות פספורט עבור הנפקת ויזת מעבר להודו וסין
 • חיסונים: יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • יש להביא בחשבון כי בנפאל וטיבט שירותי התיירות פחות מסודרים ממדינות מערביות ומושגי הזמן שונים משלנו
 • המסלול עשוי להשתנות מעט בשל אילוצי מזג האוויר, הוראת השלטונות או שיקולי מדריך הטיול
 • כל שינוי במחיר הטיסות ומסי הנמל יגרום לשינוי במחיר הנוסע
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • התשלום בשקלים לפי שער הדולר המחאות והעברות מכירה ביום התשלום
 • ט.ל.ח
טיסות בינלאומיות - דמי הביטול ייגבו על-פי דרישתה של חברת התעופה המפעילה

שירותי קרקע:
 • מ- 35 ימי עבודה טרם היציאה לטיול ייגבו 20% מעלות שירותי הקרקע בלבד
 • 35-21 ימי עבודה ייגבו 30% מעלות שירותי הקרקע בלבד
 • 21-7 ימי עבודה טרם היציאה לטיול ייגבו 50% מעלות שירותי הקרקע בלבד
 • 7 ימי עבודה ועד אי הופעה ייגבו 100% מעלות שירותי הקרקע בלבד
מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה