אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי
מסלולי טיול וטרקים לקבוצות בהרשמה פתוחה
מסלולי טיול לקבוצות סגורות ומשפחות - החל מ-10 אנשים
טיולים לנוסע העצמאי וקבוצות סגורות

טיולים לנוסע העצמאי הינם טיולים המיועדים ליחידים, זוגות, משפחות או קבוצות חברים סגורות, המעוניינים בטיול פרטי. 
חברת עולם אחר מתמחה בהתאמה של טיולים לפי דרישת הלקוח ומעמידה לרשותו שירות מקצועי, איכותי ונוח לבניית מסלול אישי לטיול או חופשה בנפאל, תוך שמירה על עצמאות ותחושת בטחון. 
הייעוץ נעשה על-ידי המדריכים המנוסים של החברה. 

חודשים מתאימים: 

מרץ, אפריל, אוקטובר ונובמבר.

 

אתרים מומלצים לביקור: 

קטמנדו, פאטן, באקטפור, נאגרקוט, דאקשינקאלי, פוקרה, שמורת האנפורנה.

 

כל טיול המוצג באתר יכול לשמש כבסיס לטיול אותו תבצעו בצורה עצמאית. צוות עולם אחר ישמח לעשות שינויים במסלולים הקיימים על- פי דרישתכם או לחילופין להפיק טיול שכל כולו נוצר בעבודה משותפת יחד עם הצוות המקצועי של "עולם-אחר". 


מידע כללי

מיקום: דרום מזרח אסיה. נפאל משתרעת על מצוקי ההימליה הדרומיים, דחוקה בין סין מצפון לבין הודו מדרום, שטחה 147,180 קמ"ר. הארץ יבשתית ללא מוצא לים, ארץ של רכסי הרים ועמקים פוריים גבוהים בתחומה נמצאים ההרים הגבוהים בעולם, ביניהם האוורסט והאנאפורנה, והצעירים בהרי העולם. בצפון פסגות גבוהות, בדרום מישורים וביצות 35% מן השטח מיוערים.

בירה: קטמנדו. הגדולה בערי נפאל, בעת ובעונה אחת עיר של היסטוריה ועיר של מודרניזציה בתאוצה. המרכז ההיסטורי הצפוף על כיכרותיו ומקדשיו, ממשיך לשמר עולם, שנמצא מרחק שנות אור משיכוני העוני והמלונות, המסעדות והחנויות היקרות שמסביב.

שפה: נפאלית

אוכלוסייה: כ-24 מליון נפש. תושבים: נווארים, הודים, טיבטים, גורונגים, מאגארים, טאמאנגים, בהוטים, לימבוס, בני שרפה.

תוחלת חיים: גברים - 57.5 שנים, נשים - 57 שנים.

דתות: 88% הינדואים, 8% בודהיסטים, 4% מוסלמים, התפלגות אתנית - 18 קבוצות אתניות, הגדולות: נוור, הודים, טיבטים, גורונג, מוגר, טמנג, בוטיה, ריי, לימבוס, שרפה.

צורת ממשל: רפובליקה דמוקרטית.

מזג אויר: אוקטובר-נובמבר, תחילת העונה היבשה, הם החודשים הטובים ביותר בשנה לטיול: מזג האוויר נעים והאוויר נקי. פברואר-אפריל, סיומה של העונה היבשה, היא התקופה השניה הכי טובה: הראות פחות טובה בגלל האבק, אבל מזג האוויר חמים. בדצמבר וינואר מתחיל להיות קפוא. שאר החודשים בשנה אינם נוחים לטיול: מאי-יוני - חם ומאובק, יוני-ספטמבר – מונסון.

מטבע ותשלומים: המטבע המקומי הינו רופי נפאלי. בנפאל קיימים שלושה שערי חליפין, שער חליפין הנקבע על ידי הבנק הממשלתי, שער החליפין הנקבע על ידי הבנקים הפרטיים, ושער השוק השחור (השער הגבוה) שנקבע על ידי סוחרי השטיחים וסוכני הנסיעות. שערי החליפין והעמלות משתנים מאוד ממקום למקום, כך שמומלץ לעשות סקר שווקים.

חשמל ותקשורת: 220 וולט (במקומות שיש). קידומת חיוג לנפאל 977+.

שעון: מקדים את שעון ישראל בשלוש שעות וארבעים וחמש דקות .

ויזה: יש צורך באשרת כניסה.

סיכום: ממלכת נפאל שבהרי ההימאליה הגבוהים, היא מדינה של נופים אלוהיים, של מקדשים עתיקי יומין ושל מסלולי הליכה מן היפים בעולם. זוהי היא מדינה ענייה, אך עשירה בנופים ובאוצרות תרבות. נפאל מהפנטת מזה שנים ארוכות את דמיונם של בני המערב ואחרי שמבקרים בה פעם אחת, קשה להוציא אותה מהראש.