אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי
הטיול לדרום הודו הוא מהמיוחדים שבחקר תת-היבשת המופלאה. טיול עומק למטיילים גיאוגרפיים בין נהרות, פארקים, ותרבויות נכחדות, שרידי ממלכות הינדיות שגוועו בסבך היערות, שווקים ססגוניים, דרך התבלינים, נצרות, יהדות, הינדואיזם ואמונות מקומיות. טיול מורכב בפסיפס מרהיב ואותנטי של רובדי החיים בהודו כיום.


סרי-לנקה, ציילון לשעבר, ספקית התה הטוב בעולם, ארץ טובלת בנופים מרהיבים, בעלת תרבות מרתקת ומיוחדת במינה. היא ידועה מאז ימי קדם כ"אי התבלינים", אבנים יקרות ושנהב. יש חוקרים הטוענים כי היא תרשיש הקדומה, איתה סחר שלמה המלך. זהו מפגש מרתק עם תרבות מיוחדת במינה וטבע מהיפים בעולם.
שילוב הטיול בשתי הארצות - דרום הודו וסרי לנקה - הוא טיול יפהפה, לא שגרתי שישאיר לכם טעם של עוד...

ימים 1-2 | תל אביב - מומבאי

בשעות הצהריים נצא בטיסה אל עבר מומבאי. לאחר הנחיתה, נעבור למלון להתארגנות ולהתרעננות. בשעות הצהריים נצא לסיור בעיר הגדולה, מומבאי, בירתה המסחרית של הודו. נסייר בין אתרי העיר השונים, נבקר בקו החוף ממנו נשקף קו האופק המרתק של הכרך ההודי- גורדי שחקים לצד פחונים, עושר רב לצד עוני מחפיר. נבקר בדובי גאט, אזור המכבסות של מומבאי, שם מכובסים עשרות אלפי כבסים מדי יום ועושים דרכם מבתי התושבים אל המכבסה ובחזרה במערך תקשורת ושיטות מרתקות. נמשיך לסייר בעיר, ככל שיותיר לנו הזמן.

 

יום 3 | צ'נאי (Chennai) - מהבליפורם (Mahabalipuram)

בשעות הבוקר המוקדמות נצא בטיסה אל צ'נאי אשר בהודו. צ'נאי, או בשמה הקודם מדרס, היא העיר הגדולה ביותר בדרום הודו. לעיר עבר עשיר וכאן התקיימו כינוסי מפלגת הקונגרס ההודית בדרך לעצמאותה של הודו.
עם הנחיתה נמשיך בנסיעה אל מהבליפורם- כפר דייגים קטן על חוף הים המזרחי של הודו, המפורסם בזכות תושביו הנחשבים לסתתי האבן הטובים ביותר בהודו כולה. מקדשים מכל רחבי הודו מזמינים פסלים בצלמי האלים השונים מהבליפורם. כתוצאה מכך, נשמעות הלמות הפטישים באיזמלים היוצרות במהלך רוב שעות היום סימפוניה ריתמית מיוחדת. חמשת מרכבות הפנדווה, תבליט האבן סיגופיו של ארג'ונה ועשרות מקדשי סלע מונוליתים הם הדוגמאות הטובות ביותר לאמנות זו. מקדש החוף של מהבליפורם מהמאה השמינית הוא המפורסם שבמקדשי החוף של הדרום וגם הוא, כיאה למקום, מסותת בתבליטי אבן מיוחדים.

 

יום 4 | מהבליפורם (Mahabalipuram) - פונדיצ'רי (Pondicherry)

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל פונדיצ'רי. בדרכנו נעצור לסיור בקנצ'יפורם, עיר אלף המקדשים ואחת משבע הערים החשובות לעולי הרגל והצליינים מדת ההינדו. כיום לא נותרו עוד 1000 המקדשים המוזכרים בשמה של העיר, אך עדיין נותרו בה מעל ל-120 מקדשים, ביניהם מקדש שיווה עם תבליטי אבן ובו הלינגם הרביעי בגודלו בעולם. מלבד מקדשיה המפורסמים, קנצ'יפורם ידועה מאוד במשי המיוצר בה כאחד האיכותיים ביותר בעולם כולו. בעבר, תעשיית המשי של קנצ'יפורם העסיקה ילדים בתת-תנאים, אך בשל התערבותם של ארגוני זכויות אדם בעיה זו נפתרה, וכיום תעשייה זו נקייה ובטוחה.
בתום הסיור בקנצ'יפורם נמשיך אל פונדיצ'רי, שם נלון.

 

יום 5 | פונדיצ'רי (Pondicherry) - צ'ידמברם (Chidambaram) - טאנג'בור (Thanjavur)

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה דרומה לאורך קו החוף המזרחי של דרום הודו. בדרכנו נעצור לביקור בערים השונות שנבנו לאורך החוף ומקדשי החוף המרהיבים שנבנו בהן. נעצור בצ'ידמברם, אחת מבירותיה העתיקות של אימפריית הצ'ולה ונבקר במקדש נאטראג', האל שיווה בהתגלמותו כרקדן הקוסמי המניע את היקום. דרכנו ממשיכה ומובילה אל טנג'בור (או טנגב'ור), העיר העיקרית במחוז הנושא את אותו השם, ומשמשת כבירתו המוניציפלית.
ערים רבות בהודו מכונות בשני שמות ולעיתים אף שלושה עקב רוח התקופה ובעיקר בעקבות שינויים והתאמות לתקופת הראג' הבריטי. העיר, המוקפת שדות אורז, מכונה קערת האורז של טאמיל נאדו. מקדש בריה דשווארה, המעוטר בציורי מיתולוגיה הייחודיים לאזור, הוא ממקדשי שיווה הגדולים והידועים בעולם ואחד המקדשים היפים ביותר בדרום הודו.
לינה בטאנג'בור.

 

יום 6 | טנג'בור (Thanjavur) - טריצ'י (Trichy) - מדוראי (Madurai)

נצא עם בוקר בנסיעה אל מדוראי. בדרכנו למדוראי נעצור בערי טירוצ'ירופאלי (Tiruchirapalli) או בשמה המוכר טריצ'י. זו אחת הערים הגדולות בטמיל נאדו, ובעבר שימשה כמצודה של אימפריית הצ'ולה. נבקר במקדש הסלע - מקדש הבנוי על גבעה סלעית אליו מובילות מדרגות התפתלות סביב הגבעה. המקדש מתנשא מעל לעיר העתיקה של טריצ'י וניתן להשקיף ממנו על העיר כולה. נמשיך אל מקדש סריראנגם - קומפלקס מקדשים הבנוי על אי שבנהר הקוברי, מוקף שבע חומות הבנויות כשבע טבעות סביב מרכז המקדשים שם מונח צלמו של רנגאנטאר, האל וישנו בהתגלמותו כאל הישן. זהו קומפלקס המקדשים הגדול ביותר בדרום הודו וטיול בין החומות, המזבחות והמקדשים השונים ומשרה אווירה מיוחדת על המבקר במקדש סריראנגם.
בתום הסיור בטריצ'י נמשיך אל מדוראי שם נלון.

 

יום 7 | מדוראי - פרייאר (Thekaddy)

לאחר ארוחת הבוקר נצא להכיר את מדוראי. מדוראי היא אחד המרכזים הרוחניים והלימודיים החשובים ביותר בדרום הודו, זאת בזכות מקדש מינאקשי המפורסם השוכן בו מזה 2,000 שנה. המקדש בנוי בסגנון דארווידי - היכל גדול מלא עמודים מעוטרים ובעל ארבע כניסות ראשיות, שנבנה כמקום סגידה ופולחן לאלה מינאקשי, אחת מהתגלמויות השאקטי (האנרגיה הנשית המקיפה את האל שיווה). לאחר מכן נמשיך בנסיעה מערבה, נחצה את הרי הגאת המערביים, בדרכינו אל שמורת פרייאר. בעוד טאמיל נאדו מאופיינת בשדות אורז אינסופיים, מטעי פפאייה ומקדשים, קרלה היא מדינה בהודו ובה מאות פלגי מים ונהרות,  עצי קוקוס, כפרים הרריים והרבה נופים ירוקים ופראיים.
לאחר שנתארגן במלון, נצא לסיור בשמורת הטבע שהיא כנראה שמורת הטבע המפורסמת ביותר בדרום הודו. זוהי חלקת ארץ יפהפייה מוקפת ביערות, שדות תבלינים, נחלים ופלגי מים. בשמורה ניתן לראות קופי מקוק ולאנגור, איילי סמבר, יעל הנילגירי, גאור (משפחת הפריים), לוטרות, כ-30 מינים של ציפורים (מתוכם כ-20 מינים אנדמיים לשמורה), נמרים ואפילו מספר קטן של טיגריסים.
בשעות הערב, נצפה במופע ריקוד קתאקלי - סגנון ריקוד מסורתי בן מאות שנים אשר עושה שימוש באיפור ותלבושות גרנדיוזיות להצגת אפוסים שונים מהמיתולוגיה ההינדואית.

 

יום 8 | פרייאר (Thekaddy) - אלפי - שיט בתעלות קרלה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בשמורת פרייאר, כנראה שמורת הטבע המפורסמת ביותר בדרום הודו. זוהי חלקת ארץ יפהפייה מוקפת ביערות, שדות תבלינים, נחלים ופלגי מים. בשמורה ניתן לראות קופי מקוק ולאנגור, איילי סמבר, יעל הנילגירי, גאור (משפחת הפריים), לוטרות, כ-30 מינים של ציפורים (מתוכם כ-20 מינים אנדמיים לשמורה), נמרים ואפילו מספר קטן של טיגריסים...

סביב לשמורת הטבע צומחים שדות ומטעי תבלינים בהם מגדלים בעיקר הל, קפה, פלפל, ציפורן, קינמון, אגוז מוסקט ואפילו קקאו. משם נמשיך בנסיעה לכיוון אלפי.  
לאחר שנגיע לאלפי, נצא לשיט במערכת תעלות המים של קרלה. זהו שייט מרגיע במערכת התעלות הסבוכה של קרלה ואגם ומבאנאד, בו ניתן לראות את סגנון החיים הייחודי שפיתחו המקומיים על שפת התעלות וכיצד עץ הקוקוס על כל חלקיו תופס מרכיב חשוב באורח חייהם היומיומי. נשוט ב-House Boat, בית סירה עם חדרי אירוח, חדר אוכל וכל השירותים המפנקים של מלון הצף על תעלות המים של קרלה ומאפשר מבט והיכרות קרובה עם סגנון החיים על שפת הנהר. את השיט נסיים באזור חופי אלפי, לאורך הים הערבי.

 

יום 9 |אלפי - קוצ'ין

את היום הקרוב נקדיש לקוצ'ין. בישראל מפורסמת קוצ'ין בעיקר בשל הקהילה היהודית הגדולה שחייתה בעיר ושחבריה עלו לארץ בשנות החמישים והשמונים.

קוצ'ין היא בירתה ומרכזה העסקי והכלכלי של מדינת קרלה. ניכרים בה רשמים נוצריים רבים הודות למיסיונרים שנהרו לכאן ברבות השנים. נסייר בנמל קוצ'ין לצד רשתות הדיג הסיניות ושוק הדגים ופירות הים, דרך הכנסיות ורחובות העיר ועד לרובע היהודי העתיק בו נמצאים בית הכנסת ובית הקברות, זכר לקהילה היהודית הגדולה שחייתה פה.


עם הגיענו לקוצ'ין, נצא לסיור באזור הנמל של פורט קוצ'ין. נבקר באזור רשתות הדיג הסיניות- טכניקה זו של דיג הגיעה מסין. אלו הם רשתות ענק המתוחות על שלד עץ גדול המוריד אותם באמצעות ציר אל המים הרדודים. אחת לכמה זמן מושכים הדייגים את החבלים ומעלים את הרשת עם השלל אותו תפסו, או לא תפסו...
רשתות הדיג הסיניות בנויות על יד הטיילת ושוק הדגים של קוצ'ין בו ניתן לקנות מדי ערב משלל הדיג של אותו היום ולצפות בשמש השוקעת בים הערבי.
נמשיך לאזור המכונה Jew Town - האזור העיקרי בו חיה הקהילה היהודית. נבקר בבית הכנסת פרדסי - השריד האחרון והמפורסם ביותר בקוצ'ין לקהילה הענפה ששכנה כאן בעבר.

בית הכנסת ממוקם ברובע היהודי, שהוא גם רובע התבלינים של העיר, ניתן לראות שקי ענק מלאים בפלפלי צ'ילי, דוכנים המציעים 20 מינים וסוגים שונים של אורז ומגוון אדיר של תבלינים הגדלים בשדות ובחוות התבלינים ברחבי קרלה ומובלים לקוצ'ין.
במידה ויהיה זמן - נבקר בארמון מאטנצ'רי שנבנה בידי הפורטוגזים שהגיעו למקום ואחזו במספר קולוניות בהודו (גואה היא המפורסמת שבהם). בהמשך הזמנים שופץ הארמון בידי ההולנדים שהגיעו גם הם להפיץ את הדת הנוצרית. הארמון מעוטר בציורי קיר רבים המגוללים את סיפור הראמאיינה, אחד האפוסים המפורסמים מהמיתולוגיה ההודית.

לינה בקוצ'ין.

 

יום 10 | קוצ'ין - קולמבו (סרי לנקה) - פינאוואלה (Pinnawala) - סיגיריה (Sigiria)

בהתאם ללוח הטיסות נצא אל שדה התעופה בקוצ'ין ונעלה על טיסה שתיקח אותנו לקולמבו בסרי לנקה.
נצא בנסיעה לביקור בבית מחסה לפילים יתומים שהוקם בשנת 1975. על פי הערכה חיו ברחבי האי 30,000 פילים לפני שהבריטים הגיעו לכאן בשנת 1815. בשנת 1860 אוכלוסיית הפיל האסיאתי באי הייתה בסכנת הכחדה ממשית. עובדה זו דחפה את ממשלת סרי לנקה לקום ולעשות מעשה. הממשלה הקימה את בית היתומים לפילים בפינווואלה במטרה לשמר את המין, לאושש ולהשיב לטבע פילים שמסיבה זו או אחרת לא נמצאים עם העדר. כיום, מונה אוכלוסיית הבר בסרי לנקה קרוב ל-3,000 פילים. האטרקציה המרכזית כאן מלבד הסיפור המרגש, היא ליווי עדר הפילים לרחצה היומית בנהר.
עם תום הביקור נצא בנסיעה לאזור סיגיריה בה נעביר את שארית היום במנוחה והכנות ליום המחרת.

 

יום 11 | סיגיריה (Sigiriya)

נשכים קום ונצא אל עבר "צוק האריה" – סיגיריה. על צוק סלע ענק נמצא ארמון-מצודה וגן הממוקמים על סלע אדיר ממדים, כ-200 מטרים מעל פני הסביבה בה הוא מצוי, 1,200 מדרגות מובילות אל פסגת הסלע. זהו האתר המזוהה יותר מכל עם סרי לנקה והוא הוכרז כאתר מורשת עולמית. בעבר היו במקום 500 ציורי קיר של עלמות חשופות חזה (כיום נשארו 19 ציורים בלבד), עדות נאמנה להתפתחותה של האמנות הבודהיסטית בסרי לנקה באלף הראשון לספירה. מעל משכנן של הגברות המצוירות נמצא "קיר המראות" המכיל 1,500 דברי פרוזה ושירה. מהפסגה תצפית נוף מרשימה על היערות והאגמים מסביב. נמשיך לביקור  בפולונרואה שהייתה "קמפ דיוויד" של מלכי סרי לנקה החל מהמאה ה-7 ועד המאה ה-11, אז הפכה לבירתה של סרי לנקה. אחת מערי הבירה הקדומות של הממלכה הסינהאלית בסרי לנקה. את פולונארואה הקימו כבירה מלכי שושלת הצ'ולה במאה ה-10, כמצודה נגד מרידות סינהאליות, וגם כי במקום יש פחות יתושים מאשר במקום אחר. גם לאחר שהמלכים הסינהאלים גירשו את מלכי צ'ולה, היא נותרה הבירה ואף הגיעה לפריחה ולשגשוג מרשימים ביותר, הותקנו בה מאגרי מים גדולים, מקדשי פאר, ארמונות ומצודה פנימית.

 

יום 12 | סיגיריה (Sigiriya) - דאמבולה (Dambulla) - מאטאלה (Matale) - לנקטילייק (Lankatilake) - קנדי

בתום ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לביקור במקדש הסלע בדמבולה- קומפלקס המורכב מחמש מערות (מקדשים) המתוארכות למאה הראשונה לפני הספירה. כמה מאות מדרגות מובילות אל המקדשים מהחשובים בסרי לנקה. בחמש המערות פסלים וציורי קיר רבים. בין הפסלים ניתן למצוא כמובן מאות פסלי בודהה, פסלים של מלכים מקומיים ופסלים הינדואים. מניחים כי הפסלים ההינדואים הם מהמאה ה-12 לספירה והציורים האחרונים הם מן המאה ה-18. אין קיר או תקרה שאינם מכוסים בציורים ססגוניים, כולם של דמויות דתיות מהפולקלור הבודהיסטי-הינדואי.
נמשיך בדרכנו לקאנדי ובדרך נעצור בגני התבלינים של מאטלה - עיר וסביבה חוות תבלינים רבות שהעניקו לסרי לנקה את כינויה "אי התבלינים". במקום ניתן לראות את תבלינים רבים כגון: כורכום, קינמון, הל, אגוזי מוסקט, פלפל, אניס בצורתם המקורית כפי שהם גדלים בטבע. בתום הסיור בחווה, במידה ויתאפשר מבחינת לוחות הזמנים, נמשיך אל לנקטילייק, מקדש בודהיסטי סינהלי מן המאה ה-14 לספירה, מקדש סינהלי הבנוי מאבן, דוגמה לאדריכלות הסינהלית באותה תקופה.
בתום הביקור במקדשים, נמשיך לסיור עירוני בעיר קאנדי, העיר השנייה בגודלה בערי סרי לנקה. קאנדי ממוקמת באזור גבעות ירוק ופורה. היא הייתה גם בירתה של  שושלת הסינהאלית האחרונה עד שזו נפלה בשנת 1815 בידי הבריטים, אחרי כשלוש מאות שנה שבהן הצליחה להדוף ניסיונות השתלטות פורטוגליים והולנדיים. במרכז העיר, לא רחוק מהאגם המלאכותי היפה של קנדי, יש שווקים, סמטאות, בתי מלאכה ציוריים ומסעדות קטנות. בשעות אחה"צ נצא לחזות במופע פולקלור מקומי ונהנה מאווירה תרבותית וססגונית.
לינה בקנדי.

 

יום 13 | קנדי (Kandy) - פרדנייה (Peradeniya) - גידולי התה - נוארה אלייה (Nuwara Eliya)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור ב"מקדש השן" שבו נמצאת ע"פ המאמינים, אחת משיניו של בודהה. כל יום מתקיימות במקדש מספר תפילות המוניות. לאחר הביקור במקדש, נמשיך לפרדנייה לביקור בגנים הבוטניים. אלו הם הגנים הבוטניים הראשונים שנבנו בסרי לנקה למטרת הנאה ע"י המלך סינהלה והורחבו ע"י הבריטים. הגנים פרוסים על שטח נרחב ובהם זנים מדהימים של עצים, צמחים ופרחים. לאחר מכן, נצא בנסיעה לכיוון העיירה נוארה אלייה, הדרך אל העיר עוברת דרך הרים ירוקים המכוסים במטעי תה ומשובצים בקוטפות תה טמיליות שחומות עור. בדרך נעצור במפעל לייצור תה, נחזה בתהליך היצור והאריזה, בקטיף, בייבוש עלי התה ונלמד להבחין בהבדלים שבין סוג תה אחד למשנהו. בתום הביקור נמשיך לנוארה אלייה, הגבוהה בערי סרי לנקה ושוכנת בגובה של כ-1,889 מטרים מעל פני הים באזור ההררי של סרי-לנקה, על רקע הר פידורו ופסגת אדמס, הגבוהים שבהרי סרי לנקה.
ארוחת ערב ולינה בנוארה אלייה.

 

יום 14 | נוארה אליה (Nuwara Eliya) – מישורי הורטון (Horton Plains) – מקדש דווה - טיסאמארמה (Tissamaharama)

מוקדם בבוקר נצא בנסיעה אל מישורי הורטון , אחד האזורים היפים בסרי לנקה. בשמורה, שטחים ירוקים נרחבים עם צמחים טרופיים ומקורות מים רבים ובעלי חיים רבים כגון: איילי סאמבר, קופים ועוד. נעלה לרמה, אל נקודות תצפית יפהפיות, שאחת מהן המכונה "סוף העולם" על מצוק בגובה 1300 מטר. נצא לטיול רגלי בן 3-4 שעות (לא קשה) ונתפעל מהנוף... לאחר הסיור, נחזור למלון לארוחת בוקר והתארגנות.
לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה דרומה. נרד מן האזור ההררי הגבוה של סרי לנקה, מטעי תה, כפרים וגידולים
 חקלאיים אל מקדש דווה. נבקר במקדש היפה המתוארך למאה הראשונה לפנה"ס, והוא אחד המקדשים הקדומים של סרי לנקה. במקדש חריטות ותבליטי סלע מעניינים. נמשיך בדרכינו אל מישור החוף הדרומי באזור העיירה טיסאמארמה ואל המלון שלנו.

 

יום 15 | טיסאמארמה (Tissamaharama) - פארק יאלה (Yala) - גאלה (Galle) - היקדוואה  (Hikkaduwa)

הבוקר נשכים קום ונצא לספארי בשמורת יאלה. נעלה על רכבי ספארי ונסתובב בשמורה היפה, נראה את עדרי האיילים הנקודים, פילים, קופי לאנגור וחיות נוספות שנמצאות בשמורה, יורדות אל מקוואות המים הרבות ומתחילות את היום שלהן לאט לאט. אם יתמזל מזלנו, נוכל לראות גם לאופרד. לאחר ארוחת הבוקר נצא לדרכנו לאורך מישור החוף הדרומי. נרד לסיור בקרבת העיירה דיקוואלה על מנת לצפות בחופי סרי לנקה הדרומיים והמצוקיים ובתופעה מעניינת של זרנוק רסס ים הניתז בלחץ רב מבין הסלעים.
נמשיך בסיור ובמידה והגלים יאפשרו נוכל לחזור בדייגי החוף הדרומי ישובים על צלבי עץ ודגים באמצעות חכות. נמשיך אל העיר גאלה, בה נעצור בכדי לראות את המבצר הגדול.
גאלה הוקמה במאה ה-16 על ידי הפורטוגזים והיא מהווה את הדוגמה "הטובה" והשמורה ביותר של עיר קולוניאלית - מצודה שנבנתה על ידי כובש אירופאי בדרום אסיה ובדרום מזרח אסיה. העיר משלבת סגנונות ארכיטקטורה אירופאים וסגנונות ארכיטקטורה דרום אסיאתית מסורתית. בגלל ייחודיות זו הוכרזה גאלה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית.
לאחר הסיור נמשיך בנסיעתנו לאורך החוף המערבי של האי. נעצור בעיירה אמבלנגודה לביקור במוזיאון  ומפעלון קטן למסכות המשמשות לריקודים, טכסים ופסטיבלים.
לינה במלון באזור היקדוואה.

 

ימים 16-17 | היקדוואה  (Hikkaduwa) - קוסגודה (Kosgoda)  -  קולמבו - שדה התעופה

לאחר ארוחת הקור נצא לשייט על נהר מאדו (Madu river). נחזה באיים רבים וקטנים, כאשר על כל אי בית אחד או שנים, ונלמד על צורת החיים של המקומיים באזור זה (דייגים וחקלאות צמחי תבלין). לאחר מכן נמשיך את סיורנו ונעבור בחווה לשימור צבי ים – פרויקט לאומי בסרי לנקה להצלת צבי ים. נראה את בייצי הצבים ואת מאות הצבים הבוקעים מדי יום ב"מדגרה" ואיך דואגים להחזיר אותם לים. נמשיך וניסע לקולומבו, שם נערוך היכרות עם עיר הבירה שהתפתחותה המהירה מציבה גורדי שחקים חדשים בערבוב עם בתים מהתקופה הבריטית, שווקים ססגוניים ואווירה שוקקת חיים של עיר גדולה-קטנה במזרח הרחוק.
לקראת ערב נעבור לשדה התעופה הבינ"ל ונתחיל את טיסותינו ארצה.
21/12/2020
06/01/2021
17
מודרך בעברית
מדריך הטיול:  איתי שביט

 • טיסות בינלאומיות סדירות
 • טיסת פנים מומבאי-צ'נאי
 • טיסה קוצ'ין-קולומבו
 • מלונות בדרגת תיירות טובה
 • כלכלה על בסיס חצי פנסיון
 • מפגש קבוצה בת"א בהנחיית מדריך הטיול כשבוע לפני היציאה
 • מדריך ישראלי מיומן מצוות "עולם אחר"
 • כל ההעברות באוטובוס תיירים ממוזג
 • שייט בלגונות של קרלה בבית סירה
 • סיור בשמורת פריאר
 • סיור תבלינים
 • מופע ריקוד קתאקלי בקוצ'ין
 • טיול רגלי במישורי הורטון
 • טיול ספארי בשמורת יאלה
 • שיט על נהר בלאפיטיה
 • טיפים לנותני שירותים מקומיים


 • אשרת כניסה להודו
 • אשרת כניסה לסרי לנקה – ניתנת להנפקה דרך באופן עצמאי (30 $)
 • ארוחות צהרים
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח בריאות ומטען


 • מספר המקומות מוגבל
 • יציאת הטיול מותנית ב-15 משתתפים
 • חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר הנוסע
 • התשלום בשקלים/מט"ח
 • יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים לפחות
דמי ביטול עבור טיסות - דמי הביטול ייגבו על-פי דרישתה של חברת התעופה המפעילה.

דמי ביטול עבור שירותי קרקע – ייגבו לפי תקנון חברת עולם אחר על פי הפירוט:

 • ממועד ההרשמה ועד 60 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול – ייגבו דמי טיפול על-סך 100 $ למטייל
 • 45-59 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 15% מעלות שרותי הקרקע
 • 30-44 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 25% מעלות שרותי הקרקע
 • 15-29 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 50% מעלות שרותי הקרקע
 • 14-8 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 75% מעלות שרותי הקרקע
 • 7 ימי עבודה לפני תאריך היציאה - ייגבו דמי ביטול בגובה 100% מעלות הטיול
מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה