אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי
אי שם בנפאל, עמוק עמוק בלב הרי ההימלאיה הגבוהים, מצפון לפסגות רכס האנאפורנה, על גבול טיבט – נפאל, מתחבאת לה ממלכה קטנטנה בשם מוסטנג.
מעטים שמעו על ממלכה זו ועוד פחות מהם הגיעו וטיילו בה.
במשך שנים רבות הייתה מוסטנג סגורה ואסורה לתיירים מערביים. מוסטנג סופחה לנפאל בסוף המאה ה-18, וחדלה להתקיים כממלכה שנשלטת ע"י מלך רק בסוף 2008.
זהו אזור מרוחק שנמצא צפונית לעיירה ג'ומסום. רכסי האנאפורנה ודאולגירי הגבוהים מונעים מגשמי המונסון להגיע לאזור זה ויוצרים סביבה מדברית וצחיחה, בדומה לזו שיש בטיבט השכנה ("מדבר בצל גשם").
בשל קרבתה של מוסטנג לטיבט, ניכרת ההשפעה הטיבטית בכל מקום - התרבות, המנהגים וכך גם הדת שהיא בודהיסטית מהזרם הטיבטי (לאמאיסטי) ואפילו השפה, דומים מאוד לזה הקיימים בטיבט. אפשר לראות כאן מנזרים בודהיסטים בהם משומרת התרבות העתיקה, ואת העיר היחידה בהרי ההימאליה שמוקפת חומה גבוהה (לו מאנטאנג, שהיא בירת מוסטנג). לאחרונה נפרצה דרך לכלי רכב באזור בתולי זה, וזו הזדמנות מיוחדת להציץ ולטייל באזור קסום ומיוחד זה.
חברת "עולם אחר" מזמינה אתכם לטיול ג׳יפים ייחודי במוסטנג לאזור שכמעט לא מוכר ולא מתוייר.


מה עוד מייחד אותנו:

 • טיול על בסיס כלכלה מלאה
 • מדריך ישראלי בכיר מצוות "עולם אחר" - איתי שביט
 • הלינה במהלך טיול הג'יפים בגסט-האוסים נבחרים
 • 4 טיסות פנים המקצרות את הנסיעות הארוכות בדרכים הקשות מבלי לפספס את מוקדי העניין החשובים בטיול
 • נסיעה ברכבי שטח מסוג טויוטה לנד קרויזר 4X4 במהלך הטיול אל מוסטאנג
 • ניסיון רב והיכרות עמוקה עם אזור מוסטאנג
 • לינה בגסט האוסים מצויינים בימי הפסטיבל בלו-מאנטאנג (לא באוהלים)
 • מים מינרליים במהלך הנסיעות
 • בלוני חמצן וערכות חירום לטיפול במחלת גבהים
 • מדריך הטיול מצויד בטלפון לוויני למקרי חירום
 • מלונות ברמת 4 כוכבים בקטמנדו ופוקרה
 • באמתחתנו המלצות של מטיילים רבים שיצאו איתנו לטיול זה בשנים האחרונות

יום 1 | ת"א - קטמנדו - (גובה לינה: 1400 מ')

בבוקר מוקדם של יום מס׳ 1 נצא משדה התעופה בן גוריון בטיסה עם נחיתת ביניים אל קטמנדו, בירת נפאל, אליה נגיע בשעת ערב. בשדה התעופה ימתין לנו רכב שיקח אותנו למלון, לארוחת ערב והכנות לקראת יום המחרת.

לינה בקטמנדו.

 

יום 2 | קטמנדו - פוקרה  (גובה לינה: 900 מ׳)

בשעות הבוקר המוקדמות נצא בטיסה יפהפיה בת 25 דקות אל פוקרה, העיר השניה בגודלה במדינה. ביום בהיר ניתן לראות את פסגות ההימלאיה המושלגות דרך חלונות צד ימין של המטוס הקטן. לאחר הנחיתה, בפוקרה, נתארגן במלון שלנו ונצא להכיר את העיר השוכנת לצד אגם פווה.

לינה בפוקרה.

  

יום 3 | פוקרה - ג׳ומסום - מוקטינאת - קאגבני (גובה לינה: 2900 מ׳)

בשעות הבוקר המוקדמות נצא בטיסה קצרה של כ- 20 דקות בלבד אל ג'ומסום כשמחלונות של המטוס נשקפות פסגות מכוסות השלג של הרכסי האנאפורנה והדאהולגירי. לאחר הנחיתה, נתארגן ונעלה על הג'יפים שלנו. הכנות אחרונות לטיול, ונצא לדרכנו צפונה לאורך נהר הקאלי גאנדאקי, לכיוון העיירה קאגבני. ערוץ הקאלי גאנדאקי נחשב לערוץ העמוק ביותר בעולם: פסגת הדאהולגירי ממערב לנו,  שגובהה: 8,167 מ' מעל פני הים ופסגת אנאפורנה 1, שגובהה:  8091 מ', ממזרח לנו, יצרו ערוץ עמוק מאוד ובו זורם נהר הקאלי גאנדאקי. נתחיל לטפס אל עבר הכפר מוקטינאת שנמצא בגובה 3760 מ' מעל פני הים, על רכס האנאפורנה.

הכפר מוקטינאת הוא מרכז לעלייה לרגל הן לבודהיסטים והן להינדואים. המקדשים שפזורים בחורשה הקטנה כוללים גומפה (מנזר בודהיסטי) ומקדש הינדואי המוקדש לאל ווישנו, האל המשמר. בסמוך להם,  ישנו מקדש שמגן על מעיין קטן ועל קילוחי גז טבעי, שהם בעצם ה"אש" הנצחית המפורסמת של מוקטינאת. שילוב זה, של אדמה, מים ואש הקנו למוקטינאת את החשיבות הדתית הרבה לשתי הדתות, ההינדואיזם והבודהיזם.

הכפר ממוקם על דרך הטרק המפורסם ביותר בעולם – טרק אראונד אנאפורנה, על הדרך היורדת ממעבר ההרים הגבוה "טרונג לה" (4610 מ' מעל פני הים) וממשיכה לכיוון קאגבני וג'ומסום, אנחנו נעשה את הדרך בנסיעה בכיוון ההפוך מאלו שעושים אותה ברגל, ז"א, מקאגבני נעלה לכיוון מוקטינאת. ההרים האדירים שמסביב והפסגות הגבוהות והמושלגות הם תפאורה מדהימה להצגת הטבע במיטבו. לאחר שנסיים את הביקור במוקטינאת, נתחיל לרדת בחזרה וניסע לכפר קאגבני, שם נלון.

לינה ב-Guest house בקאגבני.

  

יום 4 | קאגבני - גאמי (לגובה לינה: 3510 מ')

הבוקר, נחצה את נקודת הביקורת שבקצה הכפר קאגבני שמהווה את "שער הכניסה" אל ממלכת מוסטנאג וניכנס לאזור שהוא מוגבל לתיירים.

ממלכת מוסטאנג נוסדה בסוף המאה ה- 14 ע"י המלך פאל. הממלכה שלטה על נתיב המסחר במלח שחיבר בין טיבט להודו ובכך זכתה להצלחה כלכלית שהגיעה לשיאה במאות ה-15 וה-16. המרחק מקטמנדו, חוסר האפשרות להגעה בכלי רכב (דרכים להליכה ברגל בלבד) ואיסור הכניסה לתיירים מערביים, בודדו ושמרו על המקום ובכך תרמו לפריחת התרבות הבודהיסטית שהושפעה מאוד מטיבט השכנה לה שמצפון. ממלכת מוסטנג הייתה עצמאית עד המאה ה-18, אז איבדה את כוחה הכלכלי וסופחה לנפאל.

ניסע עם הג'יפים שלנו במעלה נהר הקאלי גאנדאקי, כשאנו חוצים כפרים קטנטנים וציוריים, חלקות שדה קטנות, כאשר מכל עבר נראה פסגות גבוהות ומושלגות.

לינה בכפר גאמי.

 

יום 5 | גאמי - לו מאנטאנג (גובה לינה: 3810 מ')

לאחר ארוחת הבוקר, נמשיך בנסיעתנו צפונה ב"ממלכת לו העתיקה", הלא היא ממלכת מוסטנג. נמשיך את דרכנו ונעלה בדרך המובילה אל ה"עיר" היחידה בהימלאיה המוקפת חומה, בירת מוסטאנג - העיר לו-מאנטאנג, שנמצאת בגובה 3810 מ' מעל פני הים. רחובות העיר מפותלים ויוצרים מבוך שנעים להסתובב ולטייל בהם. ארמון המלך נמצא מעבר לשער הראשי, ארמון בן ארבע קומות. לאחר שנתארגן בגסט האוס שלנו, נצא להסתובב בעיר ובשווקיה.

לינה בלו מאנטאנג.

 

יום 6 | לו מאנטאנג וסביבתה (גובה לינה: 3810 מ') - פסטיבל ״מגרשי השדים

את שעות הבוקר נקדיש לטיולים בכפרים הקטנים שבאזור. הנופים בממלכת מוסטנג יפים מאוד אך התנאים והחיים בה קשים מאוד. 7,000 התושבים שגרים באזור חסרי כל הכשרה מקצועית ומרבית התושבים מוצאים את פרנסתם בחקלאות, למרות שבאזור זה יש מעט מאוד אדמות ראויות לעיבוד חקלאי. לקראת הצהריים נחזור ללו מאנטאנג הבירה בכדי לחזות בפסטיבל טיג'י.

פסטיבל טיג'י הוא אחד הפסטיבלים הצבעוניים והיותר חשובים שמתקיים בממלכת מוסטנג. האגדה מספרת על שד רשע שהביא צמא ובצורת קשה על ממלכת מוסטאנג. דורג'ה ג'ונו, בנו של השד, יצא למלחמה נגד אביו על מנת להציל את הממלכה וכמו בכל האגדות הטובות, הוא הצליח לגרש את השד הנורא ולהוריד גשם שהציל את הממלכה.

הפסטיבל נמשך כשלושה ימים, מתקיים בבירת מוסטנג, ומציג את סיפור מעשה הגבורה הזה ומשלב יחד עם זה, גם את חגיגות סוף ה"עונה היבשה" ותחילת גשמי המונסון.

לינה ב- Guest house בלו מאנטאנג.


יום 7 | לו מאנטאנג וסביבתה (גובה לינה: 3810 מ') - פסטיבל ״מגרשי השדים

גם הבוקר נקדיש את השעות הראשונות לסיור באזור – ניסע לכפרים הקטנים למנזרים וסטופות בודהיסטיות באזור לו מונטאנג כדי להעמיק ולהכיר את התרבות המקומית הייחודית. בצהריים נחזור ללו מונטאנג הבירה ונמשיך לחגוג את פסטיבל טיג'י.

הפסטיבל נמשך במשך שלושה ימים בהם מתקיימים ריקודי צ'אם - ריקודים המבוצעים ע"י נזירים עוטי מסכות של שדים ודמויות מפחידות אחרות מהמיתולוגיה הבודהיסטית. הריקודים מלווים במוזיקה אותנטית, המבוצעת גם היא ע"י הנזירים – חצוצרות ארוכות, כלי נשיפה, תופים ומצלתיים.

הפסטיבל מגיע לשיאו לקראת יומו אחרון (היום) ובא לסמל את ניצחונו של דורג'ה ג'ונו על השדים הרעים ומיגורם.

לינה בלו מאנטאנג.

 

יום 8 | לו מאנטאנג - ג׳ומסום (גובה לינה: 2743 מ׳)

לאחר ארוחת הבוקר, נעלה שוב על הג'יפים שלנו ונתחיל את דרכנו בנסיעה דרומה, לכיוון קאגבני. ניסע במורד נהר הקאלי גאנדקי. נעצור במקומות יפים לתצפיות נוספות על אזור מוסטאנג. בדרכנו נעבור כפרים קטנים, חלקות שדה קטנות ומעובדות, מפלי מים, מקדשים הינדואים וסטופות בודהיסטיות, בהחלט נסיעה יפה. אחה"צ נצא ממוסטנג ונגיע לכפר קאגבני משם נמשיך הלאה אל העיירה ג'ומסום ובה נלון את הלילה.

לינה בג'ומסום.


יום 9 | ג'ומסום - פוקרה - קטמנדו (גובה לינה: 1400 מ')

לאחר ארוחת הבוקר, נעזוב את הג'יפים, ניפרד לשלום מהנהגים ונעלה על מטוס שייקח אותנו לפוקרה. זו טיסה בת 20 דק' בלבד, אך אחת הטיסות היפות ביותר שיש. נטוס בין ומעל לפסגות מושלגות (ממזרח – רכס האנאפורנה, ממערב לנו – רכס הדאהולגירי). בפוקרה נחליף מטוס ונעלה על מטוס שייקח אותנו בטיסה בת 25 דק' לקטמנדו. לאחר שננחת בקטמנדו, ואם יותר לנו זמן, נצא לתחילת סיורנו באיזור הבירה הנפאלית.

לינה בקטמנדו.

 

יום 10 | יום סיור בעמק קטמנדו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מקיף בעמק קטמנדו. נתחיל את סיורנו בעיר באקטאפור, אחת הערים היפות בעמק קטמנדו, נמשיך לפאטן המכונה גם "עיר היופי".

פאטן נמצאת בצידו הדרומי של נהר הבאגמאטי. על כיכר הארמון בפאטאן, הדורבר סקוור, נכתב שירה של גלי עטרי - נפאל. כאן נמצאת ציפור האבן הכלואה והפילים המפוסלים. המקדשים והמבנים המרוכזים בכיכר נחשבים לפאר האדריכלות הנווארית בנפאל והסיור בה שקט ונעים.

מכאן, נמשיך אל מקדש מקדש סוואימבונאט, המכונה בפי המטיילים "מקדש הקופים", על שום להקת הקופים הגדולה המתגוררת במקום.

הסטופה שוכנת על גבעה המשקיפה על עמק קטמנדו, כשני קילומטר מערבית לעיר. בסוף גרם המדרגות הארוך נמצאת הסטופה (מבנה בודהיסטי דתי בצורת פעמון) ובראשו מבנה מוזהב ממנו משקיפות עיניו של בודהה. מסביב לסטופה גלגלי תפילה ומתפללים בודהיסטים רבים.

לינה בקטמנדו.

 

יום 11 | יום סיור בעמק קטמנדו

את היום נקדיש לסיור בקטמנדו העיר - נבקר ב"דורבאר סקוור", הכיכר החשובה, היפה והמעניינת ביותר בקטמנדו.

בכיכר דורבאר סקוור ריכוז של למעלה מחמישים מקדשים, בהם גם הארמון המלכותי הישן מהמאה ה- 17. הכיכר מהווה את לב ליבה של העיר העתיקה, נעים לשוטט בה, להיכנס למקדשים השונים ולהתבונן בחיים הנפאלים, הרוכלים ועוברי האורח החולפים על פניכם.

נמשיך למקדש פאשופאטינט, אתר העלייה לרגל הקדוש ביותר לדת ההינדו בנפאל.

לא פעם תשמעו את שמו של מקדש פאשופאטינט נקשר לוורנאסי שבהודו, והסיבה לכך היא טקסי שרפת הגופות הנערכים במקום. זוהי למעשה מובלעת של מקדשים הינדואים, גאטות לשריפת גופות וסאדהואים הטובלים במימי נהר הבאגמאטי.

נמשיך את סיורנו לסטופת בודהנאת, שם נמצאת הסטופה הגדולה ביותר בנפאל, ולמעשה, אחת הגדולות בעולם.

סטופת בודהנאת משמשת כמוקד המשיכה הגדול ביותר לטיבטים הגולים בנפאל מאז 1959, והיא מעניקה למטייל היכרות מעמיקה עם התרבות הטיבטית והדת הבודהיסטית.

נמשיך  ל"טאמל", אזור התרמילאים והתיירים של קטמנדו. זהו רובע מפותל, ארוך, רועש, הומה וצבעוני, שלאורכו תמצאו ה- כ-ל - חנויות להשכרת ציוד, בגדים בצבעים רועשים, אינטרנט קפה, מקומות לינה, מסעדות, ריקשות, פאבים, סופרמרקטים, דוכני מזכרות ועוד.

לינה בקטמנדו.


יום 12 | קטמנדו - ת"א

בשעות הבוקר המוקדמות נצא אל שדה התעופה ומשם נתחיל את טיסותינו חזרה ארצה.
נחיתה משוערת בנתב"ג בשעות הערב (שעון ישראל) של אותו היום.

23/05/2022
03/06/2022
12
מודרך בעברית
מחיר לאדם בחדר זוגי: 4615  $
תוספת לחדר יחיד: 500  $
מדריך הטיול:  איתי שביט

 • מדריך ישראלי בכיר מצוות "עולם אחר" – איתי שביט
 • טיסות בינלאומיות סדירות
 • מיסי נמל וביטחון
 • בתי מלון בדרגת תיירות טובה בקטמנדו ובפוקרה
 • לינה בבתי תה במהלך ימי טיול הג'יפים
 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא
 • מים מינרלים במהלך הטיול
 • 4 טיסות פנים: קטמנדו-פוקרה, פוקרה- ג'ומסום, ג'ומסום-פוקרה, פוקרה-קטמנדו
 • כניסות לאתרים כמפורט בתכנית הטיול
 • נסיעה באוטובוס תיירים בקטמנדו
 • נסיעה בג'יפים בהרי ההימלאיה
 • אשרת מעבר לאזור השימור אנאפורנה
 • אשרת מעבר לאזור ממלכת מוסטנג (כ-$500)
 • אשרת כניסה לנפאל - מונפקת בכניסה לנפאל
 • טיפים לנותני שירותים
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח בריאות ומטען
 • תשלום עבור מטען עודף בטיסות
 • בדיקות קורונה (PCR) בארץ ובקטמנדו

 • דרושות אשרות כניסה לנפאל
 • לתשומת לבכם, יש צורך ב-3 דפי דרכון ריקים
 • מחיר הטיול מותנה בהשתתפות 14 מטיילים
 • משקל כבודה מותר בטיסות פוקרה-ג'ומסום-פוקרה 10 ק"ג מזוודה + 5 ק"ג תיק יד
 • משקל כבודה מותר בטיסות קטמנדו-פוקרה-קטמנדו 15 ק"ג מזוודה + 5 ק"ג תיק יד
 • חיסונים: יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • יש להביא בחשבון כי בנפאל שירותי התיירות פחות מסודרים ממדינות מערביות ומושגי הזמן שונים משלנו
 • המסלול עשוי להשתנות מעט בשל אילוצי מזג האוויר, הוראת השלטונות או שיקולי המדריך
 • כל שינוי במחיר הטיסות ומסי הנמל יגרום לשינוי במחיר הנוסע
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • התשלום בשקלים לפי שער דולר המחאות העברות ביום התשלום

דמי ביטול עבור טיסות - דמי הביטול ייגבו על-פי דרישתה של חברת התעופה המפעילה.

דמי ביטול עבור שירותי קרקע – ייגבו לפי תקנון חברת עולם אחר על פי הפירוט:

 • ממועד ההרשמה ועד 60 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול – ייגבו דמי טיפול על-סך 100 $ למטייל
 • 45-59 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 15% מעלות שרותי הקרקע
 • 30-44 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 25% מעלות שרותי הקרקע
 • 15-29 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 50% מעלות שרותי הקרקע
 • 14-8 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 75% מעלות שרותי הקרקע
 • 7 ימי עבודה לפני תאריך היציאה - ייגבו דמי ביטול בגובה 100% מעלות הטיול
מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה