אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי
מסלולי ספארי לקבוצות בהרשמה פתוחה
מסלולי ספארי לקניה לקבוצות סגורות ומשפחות - החל מ-10 אנשים
לנוסע העצמאי וקבוצות סגורות

טיולים לנוסע העצמאי הינם טיולים המיועדים ליחידים, זוגות, משפחות או קבוצות חברים סגורות, המעוניינים בטיול פרטי.
חברת עולם אחר מתמחה בהתאמה של טיולים לפי דרישת הלקוח ומעמידה לרשותו שירות מקצועי, איכותי ונוח לבניית מסלול אישי לטיול או חופשה בקניה, תוך שמירה על עצמאות ותחושת בטחון.
הייעוץ נעשה על-ידי המדריכים המנוסים של החברה.

חודשים מתאימים:
כל השנה

אתרים מומלצים לביקור:

שמורת מסאי מארה, שמורת סמבורו, אגם נקורו, טורקנה, הר קניה, הר מרסביט

 

אפשרויות נוספות: 

את הטיול לקניה ניתן לשלב עם נופש באי זנזיבר או באיי סיישל

 

כל טיול המוצג באתר יכול לשמש כבסיס לטיול אותו תבצעו בצורה עצמאית. צוות עולם אחר ישמח לעשות שינויים במסלולים הקיימים על- פי דרישתכם או לחילופין להפיק טיול שכל כולו נוצר בעבודה משותפת יחד עם הצוות המקצועי של "עולם-אחר". 

מידע כללי

קניה שוכנת במזרח אפריקה ושטחה משתרע על כ- 582,367 קמ"ר. היא גובלת באוגנדה במערב, בטנזניה בדרום, באוקיאנוס ההודי בדרום מזרח, בסומליה במזרח ובאתיופיה וסודן בצפון. המגוון שמציעה קניה למטייל בה הוא עצום. החל בנופי הסוואנות הבראשיתיות ושמורות הטבע התוססות, על בעלי החיים הרבים שבהן וכלה בחופי האוקיאנוס ההודי הבתוליים ושטופי השמש. בנוסף מציעה קניה מפגש עם פסיפס תרבותי ייחודי ומרתק.

אוכלוסייה: בקניה חיים למעלה מ-44 מליון תושבים (2013). קצב הריבוי השנתי בה הוא כ-2.4%.

ממשל: קניה היא רפובליקה דמוקרטית בעלת משטר נשיאותי.

שפה: השפות  הסוואהילית והאנגלית הן השפות הרשמיות במדינה. בנוסף להן קיימות שפות ייחודיות לבני הקבוצות המקומיות השונות.

דת: כ-45% מתושבי קניה הם נוצרים פרוטסטנטיים, כ-33% נוצרים קתוליים, 10% שייכים לקבוצות מאמינים מקומיות, 10% מוסלמים ו-2% הנותרים הם בעלי אמונות אחרות.

חשמל: מתח 220 וולט. השקעים הם מהסוג הבריטי ויש צורך במתאם.

בריאות: יש לשתות מים מינרלים בלבד מחשש לזיהומים. עדיף להקפיד לאכול במקומות מסודרים בלבד ומתוחזקים היטב כגון מסעדות ובתי מלון ולא במקומות ארעיים למיניהם.

אקלים וביגוד מתאים: בקניה לא קיים מצב של קיץ וחורף כמו בישראל, אלא היא מאופיינת בשתי עונות גשמים סוף אוקטובר עד תחילת דצמבר, אפריל עד תחילת יוני. ושתי עונות יובש יולי עד אוקטובר ינואר עד סוף מרץ. תנודות הטמפרטורות במשך השנה הן מזעריות וכמעט לא משתנות. באזורים בהם השינויים קיימים הם כתוצאה מהגובה הטופוגרפי והמרחק מהאוקיינוס ההודי. כללית ניתן במשך היום לטייל בבגדים קצרים או ארוכים קלילים, בערבים קריר, רצוי ללבוש מכנסיים ארוכים וחולצה חמה יותר עם סווצרט. אזור החוף ומומבסה והר קניה/רכס האברדר הם יוצאים מן הכלל.

באזור הר קניה/ אברדר במשך היום קריר ונעים, בלילה קר לפרקים מאד, רצוי ללבוש סודר או מעיל דק. מרב הטיולים מתבצעים בעונות היובש אך גם בעונה זו עלול מדי פעם לרדת גשם. לכן רצוי להצטייד במעיל דקיק נגד גשם. אין הכרח ללבוש לבוש רשמי בערבים מקובל להופיע בלבוש יותר מסודר מאשר במשך היום (בארוחות ערב אין לבוא במכנסיים קצרים). חודש יולי הוא החודש הקר ביותר בקניה, חודש פברואר הוא החודש החם ביותר. רצוי לבחור בבגדים הנוחים לטיפול, ללא צורך בגיהוץ. מומלץ לארוז את הבגדים במזוודה בינונית או בצ'ימידן ותיק יד או תרמיל קטן לדברי הערך השונים. 

מטבע: המטבע בשימוש הוא השילינג הקנייתי והוא מסומן באותיות KES.

תקשורת ואינטרנט: ברוב הלודג'ים בשמורות יש טלפונים. אין מקניה שיחות גוביינא; ברוב האיזורים יש כיסוי של רשת GSM וניתן להתקשר ישירות מהטלפון הנייד. מחירי השיחה מקניה לארץ הם יקרים, השיחות מהארץ לקניה זולות בהרבה. המשפחה בארץ יכולה ליצור קשר באמצעות דף הטלפונים הניתן לנוסעים בטרם הנסיעה.

זמן: שעון קניה (גריניץ' 3+) מקדים את שעון ישראל בשעה, אך בשעון הקיץ בישראל השעה זהה.

חיוג ישיר מישראל: קידומת קניה 254, קידומת ניירובי 20