אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי
פטגוניה ידועה כאחד המקומות היפים בעולם. חבל ארץ זה מתחיל בארגנטינה וממשיך לאורכה דרך צ'ילה ומסתיים בארכיפלג "ארץ האש" (Tierra Del Fuego) מדרום. ככל שמדרימים היישובים הופכים להיות נדירים יותר והטבע הפראי משתלט.
מרחבים עצומים של נוף ערבתי שמקבל רק 300-400 מ"מ גשם בשנה, אך צופן בחובו אין ספור הפתעות: קרחוני ענק הגולשים לאגם לאגו ארגנטינה, יערות נטופגוס בקו המגע עם האנדים, שמורת טבע של מאות אלפי פינגווינים, מפרצים המהווים מקלטי אהבה ללווייתנים, לאריות-ים ולפילי-ים.
נוף חקלאי אנושי: חוות כבשים בנות עשרות אלפי כבשים כל אחת. האינדיאנים, שקדמו לאוכלוסיה האירופאית שהגיעה לכאן לפני כ-500 שנה, נהגו לחתל את כפות רגליהם, ולמי שהסתכל על עקבותיהם נוצר הרושם שכף רגלם גדולה מהרגיל. מגלה העולם –מגלן, שראה את העקבות, העניק לחבל הארץ הזה את השם פט-גון, כלומר, רגל גדולה בשפה המקומית, ומכאן השם פטגוניה.

ימים 1-2 | תל אביב (Tel Aviv) - בואנוס איירס (Buenos Aires)

נמריא בטיסה לבואנוס איירס דרך עצירת ביניים באירופה. ונחיתה ביום מספר 2. לאחר הנחיתה בבואנוס איירס, ניסע למלון להתרעננות קלה ואחריה נצא להכרות עם העיר. נבקר ברובעים העתיקים ונתמקד בכיכר מאיו (Avenida De Mayo), בית הכנסת הגדול, שכונות סאן טלמו (San Telmo), לה בוקה (La Boca), פורטו מדרו (Puerto Madero), ריקולטו (Recoleta), ונסיים בסיבוב חופשי במדרחוב פלורידה (Florida Street).
לאחר הסיור נצא לארוחת ערב במסעדה.   

עיר הבירה של ארגנטינה, בואנוס איירס (Buenos Aires), היא עיר ענקית שאפשר לשוטט ברובעים שלה ודרכם בדפי ההסטוריה המקומית והכלל ארצית המרתקות. הכדור-רגל והטנגו אמנם מככבים כאן אך גם האמהות של נעדרי "המלחמה המלוכלכת" של שנות ה-80, עדיין מפגינות כאן אחת לשבוע בתקווה לגלות לאן נעלמו בניהם (שחלקם נזרקו ממטוסים לים).

לינה בבואנוס איירס.

יום 3 | בואנוס אייר

הבוקר נקדיש לסיור בנופים והטבע שבעיר. נצא לטיול באזור הטיגרה, נקודת החיבור של נהר ריו דל פלטה עם דלתת נהר הפארנה. במקום נוצר נוף מקסים של תעלות וצמחיית מים כשבאיים שביניהם בנו עשירי בואנוס איירס את וילות הקיץ.
ארוחת הצהרים נאכל במסעדה מקומית. את היום נסיים במופע טנגו משולב בארוחת ערב.

לינה בבואנוס איירס.

יום 4 | בואנוס איירס - בארילוצ'ה (Bariloche)

נטוס בטיסת בוקר לעיר האגמים (והשוקולד)- בארילוצ'ה. לאחר הנחיתה נצא ליום פעילות הכולל סיור מסביב לאגם פוריטו מורנו מערב (Perito Moreno Oueste) ועליה ברכבל להר הקמפנריו (Campanario Hill) ממנו נקודות תצפית מדהימות.

סן קרלוס דה בארילוצ'ה (San Carlos De Bariloche) נמצאת בשוליים המזרחיים של שרשרת הריי האנדים מוקפת בהרי געש מרשימים ובצמחייה מעניינת, שחלקה יבוא ממקומות שונים בעולם וחלקה מקורית. מרשימים במיוחד הם עצי הארז'נס, אדומי הגזע, הפזורים בפינות שונות.

בהמשך נסייר בהרים מדרום לאגם נואל וופי (Nahuel Huapi) ונעלה להר הקטדרל (Cerro Catedral), המתנשא מעל העיר לתצפית מרתקת ובמידה ומזג האוויר יאפשר זאת לטיול רגלי מאוורר. לאחר יום גדוש נחזור לבארילוצ'ה דרך האגמים ונבצע סיור רגלי בעיירה ובטיילת שליד אגם נואל וופי.  את ארוחת הערב נאכל במסעדה בסגנון מקומי.

לינה בבארילוצ'ה.

יום 5 | ברילוצ'ה - הקרחון השחור (Ventisquero Negro) - ברילוצ'ה

היום נעמיק אל תוך הרי האנדים ונבקר בקרחון השחור- תופעת טבע מעניינת ושונה מנופי הקרחונים שמצפים לנו בהמשך, בדרך אל הקרחון יש סיכויים טובים למפגש עם בע"ח של האזור.

שרשרת הרי האנדים (Cordillera De Los Andes) הינה שרשרת ההרים הארוכה בעולם - כ-6,000 ק"מ בצד המערבי של דרום אמריקה שנוצרה כתוצאה מלחץ הלוחות הפסיפיים על הלוח הדרום אמריקאי.

הקרחון השחור (Ventisquero Negro) הוא אחד מ-14 הקרחונים של Cerro Tronador, בפארק הלאומי Nahuel Huapi ליד ברילוצ'ה. מקור השם שלו נובע מכך שהקרחון, לאורך תוואיו, משלב משקעים המעניקים לו צבע כהה אופייני, המבדיל אותו מקרחונים אחרים, שהם לרוב לבנים ללא רבב, כגון קרחון פריטו מורנו במחוז סנטה קרוז.
Cerro Tronador מתנשא לגובה של 3,478 מטר מעל פני הים ומקור השם הוא ברעשים שמיוצרים על ידי ניתוק של גושי שלג (בתרגום: הר הרעמים). זהו קרחון נסוג שניזון על ידי מפולות מתמידות של קרח המתפורר מקרחון מאנסו (Manso), כ-700 מ' מעליו.

את ארוחת הערב נאכל במסעדה מקומית.
לינה בבארילוצ'ה.

יום 6 | ברילוצ'ה - מעבר ההרים לצ'ילה - פארטו ואראס (Puerto Varas)

היום מצפה לנו אחד הימים המיוחדים והיפים ביותר בטיול – המעבר מברילוצ'ה לצ'ילה הכולל שיט ב-3 אגמים. נצא  מברילוצ'ה אל פוארטו פאנואלו (Puerto Pañuelo) ונעלה על ספינה לשייט של כשעה באגם נאוול וואפי (Nahuel Huapi). השייט מגיע לנקודה הנקראת פוארטו בלסט (Puerto Blest) משם בדרך יבשתית קצרה לפוארטו אלגרה (Puerto Alegre). נעלה על ספינה לשייט קצר באגם פריה (Lago Fría) עד לפוארטו פריאס (Puerto Frías). מפואטרו פריאס ניסע בדרך יבשתית (כשעתיים) ונחצה את הגבול. לקראת צהריים נגיע לפאוללה (Peulla) נקודת הישוב הראשונה בצד הצ'יליאני. לאחר הפסקת צהרים קצרה נעלה על ספינה בשייט של כשעה וחצי באגם טודוס לוס סנטוס (Lago Todos Los Santos) ונגיע לנקודה הנקראת פטרואה (Petrohue). כאן נעלה על אוטובוס שיסיע אותנו לפארק הלאומי וינסנט פרז רוזאלס (Parque Nacional Vicente Pérez Rosales). במידה והזמן יאפשר נצפה במפלי פטרואה ומשם נוכל לצפות אל מעבר הר הגעש אוסורנו (Volcán Osorno). בהמשך ניסע לאורך אגם ללאנקוויהואה ((Llanquihue, מהגדולים באגמי צ'ילה בנסיעה לאורך חופו הדרומי אל העיירה הקסומה פוארטו וארס. נגיע למלון ואם יספיק הזמן נסתובב במרכז העיירה היפה להתרשם ממראה העיר בשעה שמתחילה לרדת החשיכה לאורך הטיילת.
לינה בפוארטו וארס.

 

יום 7 | פורט מונט - פונטה אראנס (Punta Arenas) - טורס דל פיינה (Torres Del Paine)

הבוקר נצא בטיסה העיר הדרומית ביותר בצ'ילה- פונטה אראנס, משם נמשיך בנסיעה צפונה אל שמורת הטבע טורס דל פיינה. על פי מגבלות הזמן נבקר בדרך במערת המילדון (Monumento Natural Cueva Del Milodón). בהמשך נגיע לפתחו של הפארק הלאומי טורס דל פיינה הנחשב לאחת משמורות הטבע היפות בעולם. זהו פארק המשתרע על כ-1600 קמ"ר עם מגוון נופים מדהימים. שילוב הנוף הפטגוני המדברי ופסגות המגיעות לגובה של עד 3000 מטר ומהוות חלק מכיפת הקרח האנדית.

שניים מגדולי חוקרי תבל, פרדיננד מגלן (Fernão De Magalhães) הפורטוגזי (1519) וצ'ארלס דארווין (Charles Robert Darwin) האנגלי (1832) הקדימו אותנו באזור המיצר. מגלן שחיפש נתיב סובב עולם וחוצה דרום אמריקה, מבלי להסתבך בים הסוער של אזור כף הורן, לבסוף אכן מצא נתיב כזה בדרום. הנתיב נמצא בין קבוצת האיים שנקראת ארץ האש, לבין החלק היבשתי הרצוף של דרום אמריקה.

לינה באזור טורס דל פיינה

 

יום 8 | טורס דל פיינה (Torres Del Paine)

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לביקור בשמורת הטורוס, יום זה כולו טבע, לגונות ואגמים נהדרים בשלל גווני הכחול, מצוקים, מפלים, קרחונים ויערות. היום נגיע לנקודת תצפית מהקצה הדרומי של אגם גריי אל הקרחון הנקרא באותו השם קרחון גריי.

שמורת הטורס דל פיינה (National Park Torres Del Paine) מכונה על-שם עמודי הטורס מטילי ההוד. את העמודים ניתן לראות מכל פינה ברחבי הפארק ובכל שעה ביממה, הם נראים שונים. הם בגובה של כ-800 מטר, ומתנשאים מעל סביבה של גבעות סלעיות מתונות.
נוסף על העמודים, ניתן להנות בשמורה מטבע ונוף מגוונים: קרחונים, יערות (למרות השריפה שהצית מטייל ישראלי לא במכוון), נחלי מים, מפלים, אגמים, ובין לבין, עדרים של גואנקו. סיכויים טובים להכרות עם הקונדור (מוטת כנפיים של כ-3 מטר), פלמנגו באגמים חסרי המוצא והפתעות נוספות.

לינה באזור טורס דל פיינה.

 

יום 9 | טורס דל פיינה - קלאפטה (El Calafate)

היום נבלה בפינות השונות של הפארק הטורס עד לשעות הצהרים. נראה לגונות ואגמים. אם יספיק הזמן נגיע אל המפלים Cascada Paine בגבולות המזרחיים של השמורה ובהמשך נצא בנסיעה לנקודת הגבול סרו קסטילו בין צ'ילה לארגנטינה. משם כבר במישורי הפאמפאס בתוך ארגנטינה לקלאפטה, שער הכניסה לאזור הקרחונים של ארגנטינה.
הנסיעה מתנהלת ברובה בנוף צחיח לחלוטין איתו מתמודדים חוואי פטגוניה לא בקלות. 700,000 קמ"ר יש בחבל היבש, סחוף הרוחות ומועט המשקעים, אך המפתיע במאגרי הנפט שלו ובשמורות הטבע שבשולי האנדים ובחוף האטלנטי. באזור זה מגדלים בעיקר כבשים (מחצית מכ-15 מיליון הכבשים שבארגנטינה גדלים בפטגוניה).

שמה של קלאפטה (El Calafate) נגזר משמו של שיח מקומי בעל פירות עסיסיים (כמו אוכמניות) אותם נוהגים אנשי קלאפטה לשלב בגלידה וריבה מקומית.

לינה בקלאפטה.

 

יום 10 | קלאפטה - קרחוני לגו-ארגנטינה (Lago Argentina) - קאלפטה

את רוב היום נבלה בשייט באגם לגו-ארגנטינה (Lago Argentina) המרשים. השיט יתקיים על ספינת טיולים נוחה ויהיה בדגש על התמוססות הקרחונים והנופים שהם מייצרים. נצפה בקרחוני אופסלה (Upsala), אונלי (Onelli) ספגציני (Spegazzini) או אחרים, בהתאם לתנאי מזג האויר (מי שקובע – זה הקפטן). זהו פארק ענק שיש לו רצף ומפגש עם פארק דומה לו בפטגוניה הצ'יליאנית. סביב לאגם נופים המשתנים עם שינויי מפלס המים וחושפים פסיפס צבעוני מרתק.

לינה בקלאפטה.

 

יום 11 | קלאפטה - קרחון פריטו מורנו (Perito Moreno Glacier)

עוד יום של מפגש מרתק עם קרחוני לגו- הפעם עם קרחון פריטו מורנו, הקרוי ע"ש החוקר פרנסיסקו מורנו (המוכר בשם פרטי "פריטו" – "כלבלב" – שבספרדית המשמעות "מומחה") שחקר את פטגוניה והיה זה שסימן את קו הגבול בין ארגנטינה לצ'ילה.

קרחון פריטו מורנו (Perito Moreno Glacier) נמצא בתהליך איטי אך מתמיד של התקדמות לכיוון האגם. בקו המפגש של האגם עם הקרחון ניתן לראות חלקים שניתקים מקרחון האם ומתנפצים בקול רעש אדיר אל האגם תוך שהם מתפרקים לרסיסים. מדובר על התנתקות של גושים בגובה של 10 קומות ולעתים אף יותר.

הנסיעה אל הקרחון מספקת נופי יער של עצים ממשפחת האלוניים ומינים שונים של נטופוגוס (אשור דרומי) בעלי עמידות רבה לתנאים הסביבתיים הקשים כאן ושיחי נוטרו בעלי פריחה אדומה דמוית שלהבת אש שהקנתה להם את הכינוי שיח האש. נחזור לקאלפטה. אם יתאפשר, נעצור בדרך לביקור בחווה מקומית.

לינה בקלאפטה.

 

יום 12 | קלאפטה - טרלאו (Trelew)

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל שדה התעופה ונעלה על טיסה לטרלאו וחצי האי וולדז.
עם ההגעה וככל שיספיק הזמן, נבקר באחד ממוקדי בעלי החיים הייחודיים המצויים באזור. אחרי הביקור נמשיך אל המלון.

לינה בטרלאו.

יום 13 |  חצי האי וולדז (Península Valdés) - טרלאו

היום נצא לשיט ספארי לוייתנים. כ-20 לוויתנים בוגרים במשקל של כ-30 טון כל אחד משייטים בחופשיות במפרץ החמים והנעים של חצי האי וולדז. לוויתני הענק הללו חברותיים להפליא אך אינם קוראים את החומר שנכתב עליהם ולא תמיד מופיעים בהרכב מלא. משם נמשיך אל מרבצי אריות הים, שבחרו נקודות שקטות ורגועות לאורך החוף ולא לקחו בחשבון ביקורי תיירים. אצל אריות הים המופע המעניין ביותר הוא הפלירטוט של הנקבות לזכר הגדול והחזק. כמו הפינגווינים, שאותם נבקר מחר, הם מבלים את מרבים ימי השנה במים ועולים ליבשה לצרכי רביה.

לינה בטרלאו.

יום 14 | טרלאו - פונטה טומבו (Punta Tombo) - טרלאו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לפגוש את הפינגווינים, מבע"ח המעניינים ביותר בטבע, הפינגווינים כאן מניחים למבקרים להסתובב ביניהם באופן חופשי. ציפור זו שחיה רוב השנה בים, עולה למספר נקודות בחוף האטלנטי לצרכי קינון וגידול הצאצאים – אנחנו נזכה לבקר באחת מהן - פונטה טומבו (Punta Tombo).
בדרך חזרה משמורת הפינגווינים נכנס לעיירת המחוז רוסון (Rawson) ונצא לשייט אל הים הפתוח למפגש עם להקת דולפיני קומרסן (Commerson) שגם נקרא בספרדית הדולפין הפטגוני (Delfin Patagonico). הדולפינים, מבע"ח האינטליגנטים ביותר בטבע, ממתינים לביקורי התיירים ומבצעים מופעי שחיה וקפיצות מרתקים.
נאכל את ארוחת הערב במסעדה מקומית.

לינה בטרלאו.

יום 15 | מפלי האיגואסו (Cataratas do Iguaçú) צד ארגנטינאי

הבוקר נצא לשדה התעופה לטיסת בוקר לצד הארגנטינאי של מפלי האיגואסו ונמשיך לביקור בשמורה שבצד הארגנטינאי.

במפלי האיגואסו (Puerto Iguazú), מהמפלים היפים בעולם, עוברת כמות מרשימה של מים העומדת על 1740 מ"ק בשניה, ברוחב של 2.7 ק"מ. המפלים עצמם נמצאים על הגבול בין ברזיל לארגנטינה ולכן ישנם שני פארקים בפנינת טבע ונוף זו. האגדה מספרת, כי זוג אוהבים שברח מזעמו של אל נהר האיגואסו, גרם לו ליצור את המכשול הבלתי עביר הזה כדי לחסום להם את נתיב הבריחה.

נרד אל מעגן ספינות טורפדו איתן נבצע שייט רטוב אל מתחת למפלים ואל נהר האיגואסו. לאחר השייט, נחזור למלון באיגואסו.
עם ההגעה למלון, נתארגן לקראת ארוחת הערב שאותה נאכל במסעדה רפאין.

לינה באיגואסו.

יום 16 | איגואסו צד ברזילאי - בואנוס איירס

הצד הברזילאי של המפלים מרתק לא פחות מהצד הארגנטינאי (תצטרכו להחליט...). גם סיור רגלי וגם תצפיות רבות אל הנהר והמפלים, הפעם בזווית צילום טובה יותר. נעלה על טיסת הליקופטר של כ-10 דקות מעל המפלים ונתרשם מעוצמתם.
לאחר מכן נגיע אל פארק ציפורים מרשים ובו ציפורים צבעוניות מכל רחבי ברזיל. לסיום, נגיע לנקודת המפגש של נהרות האיגואסו והפארנה (מפגש שלושת המדינות: ברזיל, ארגנטינה ופרגואי) כדי להיפרד חגיגית מהאזור.

לינה באיגואסו.

ימים 17-18 | בואנוס איירס - חזרה לארץ

לאחר ארוחת הבוקר נצא בטיסה חזרה לבואנוס איירס ונעבור לטיסתנו חזרה לארץ.

23/09/2020
11/10/2020
18
מודרך בעברית
מחיר לאדם בחדר זוגי: 7957  $
תוספת לחדר יחיד: 1250  $
מדריך הטיול:  אלברט ספייר

01/12/2020
19/12/2020
18
מודרך בעברית
מחיר לאדם בחדר זוגי: 7957  $
תוספת לחדר יחיד: 1250  $
מדריך הטיול:  אלברט ספייר

*הנחת הרשמה מוקדמת - 100 $ לאדם עד לתאריך 31/03/2020
 • מדריך ישראלי מיומן מטעם "עולם אחר"
 • מפגש הכנה בת"א במשרדי ״עולם אחר״ לפני היציאה לטיול
 • הרצאות בערבים על מגוון רחב ומרתק של נושאים
 • טיסות בינלאומיות מישראל וחזרה
 • טיסות פנימיות כפי שמפורט בתוכנית
 • מדריך מקומי דובר אנגלית
 • לינה במלונות 4 כוכבים
 • כלכלה ע"ב חצי פנסיון
 • ארוחות נוספות כלולות: צהרים ביום 4, 8, 9
 • מיניבוס / מיניואן פרטי לקבוצה
 • כניסות לאתרים ע"פ התוכנית
 • טיפים לנותני השירות המקומיים
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח נסיעות ומטען
 • ארוחות / שתייה נוספות
 • מספר המקומות מוגבל
 • קבוצה קטנה עד 16 משתתפים
 • יציאת הטיול מותנית בהשתתפות 10 מטיילים.
 • חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר הנוסע
 • התשלום בשקלים/מט"ח, לפי שער הדולר המחאות והעברות ביום התשלום ויוסדר לפני מועד היציאה
 • יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים לפחות
 • יש צורך בדרכון בתוקף למעלה מ-6 חודשים מיום היציאה מהארץ ועד פקיעת תוקפו
 • המסלול מתבסס על טיסות המופעלות ע"י חברת התעופה, הפעלתן ולוחות הזמנים שלהן ואינם באחריות של "עולם אחר"
 • ט.ל.ח.
דמי ביטול עבור טיסות - דמי הביטול ייגבו על-פי דרישתה של חברת התעופה המפעילה.

דמי ביטול עבור שירותי קרקע – ייגבו לפי תקנון חברת עולם אחר על פי הפירוט:

 • ממועד ההרשמה ועד 60 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול – ייגבו דמי טיפול על-סך 100 $ למטייל
 • 45-59 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 15% מעלות שרותי הקרקע
 • 30-44 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 25% מעלות שרותי הקרקע
 • 15-29 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 50% מעלות שרותי הקרקע
 • 14-8 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 75% מעלות שרותי הקרקע
 • 7 ימי עבודה לפני תאריך היציאה - ייגבו דמי ביטול בגובה 100% מעלות הטיול
מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה