אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי
מסלולי טיול לקבוצות בהרשמה פתוחה
מסלולי טיול לקבוצות סגורות ומשפחות - החל מ-10 אנשים
לנוסע העצמאי וקבוצות סגורות

טיולים לנוסע העצמאי הינם טיולים המיועדים ליחידים, זוגות, משפחות או קבוצות חברים סגורות, המעוניינים בטיול פרטי. 
חברת עולם אחר מתמחה בהתאמה של טיולים לפי דרישת הלקוח ומעמידה לרשותו שירות מקצועי, איכותי ונוח לבניית מסלול אישי לטיול או חופשה בארגנטינה, תוך שמירה על עצמאות ותחושת בטחון. 
הייעוץ נעשה על-ידי המדריכים המנוסים של החברה. 
כל טיול המוצג באתר יכול לשמש כבסיס לטיול אותו תבצעו בצורה עצמאית. צוות עולם אחר ישמח לעשות שינויים במסלולים הקיימים על- פי דרישתכם או לחילופין להפיק טיול שכל כולו נוצר בעבודה משותפת יחד עם הצוות המקצועי של "עולם-אחר". 

מידע כללי

ארגנטינה יושבת במחצית המזרחית של זנבה הארוך של דרום אמריקה. זוהי מדינה גדולה - השמינית בגודלה בעולם והשנייה בגודלה ביבשת דרום אמריקה. שטחה: 2,776,890 קמ"ר. היא גובלת בצ'ילה ממערב (מפריד ביניהן רכס האנדים) ובאורוגוואי, פרגוואי, ברזיל ובוליביה מצפון וממזרח (נהרות מפרידים ביניהן).

גיאוגרפיה: את המדינה ניתן לחלק לארבעה מחוזות גיאוגרפיים - האנדים ממערב (עם הבקעות הצחיחות, הגבעות שופעות הכרמים, ההרים עטורי הקרחונים ואזור האגמים), המישורים הפוריים שבצפון (ובהם יערות גשם סובטרופיים), הפאמפאס שבמרכז המדינה (Pampas) ערבות מישורית, חלקן לחות וחלקן צחיחות ופטגוניה (Patagonia) - שילוב של שדות מרעה וקרחונים).

בירה: בואנוס איירס (אוכלוסייה: 12 מיליון נפש). עבור ארגנטינאים רבים, הבירה היא שם נרדף למדינה עצמה ואכן 40 אחוז מתושבי ארגנטינה מתגוררים בעיר ובפרבריה העצומים.

אוכלוסייה: 36,956,000 מיליון נפש. 85 אחוז מהתושבים ממוצא אירופי, 15 אחוז מסטיסו (בני תערובת), אינדיאנים ושאר מיעוטים.

שפות: ספרדית ארגנטינאית ועוד 17 שפות ילידיות.

דת: 93% קתולים, 2.5% פרוטסטנטים, 2% יהודים, 1.5% קתולים אוקראינים וארמנים אורתודוכסים.

מזג אוויר: האקלים של ארגנטינה משתנה מסובטרופי בצפון לחם ולח במרכז ולאקלים קר בדרום.

שעון: ארגנטינה מאחרת את ישראל בחמש שעות; בבואנוס איירס נהוג שעון קיץ.

תרבות: לאירופה היתה השפעה רבה על האמנות, האדריכלות, הספרות ואורח החיים בארגנטינה. התרומה החשובה ביותר של התרבות הפופולרית בארגנטינה לעולם היא הטנגו - ריקוד וסגנון מוסיקלי ששבו את דמיונם של רומנטיקנים ברחבי העולם כולו. גם המוסיקה העממית פורחת כאן. הספורט הוא אחד התחביבים החשובים ביותר לארגנטינאים, והכדורגל במיוחד הפך למעין שיגעון לאומי. לא נשכח כמובן את הבשר שהוא החלק החשוב ביותר במטבח הארגנטינאי, ובשר פירושו בשר בקר. גריל מעורב (פאריז'אדה - parrillada) הוא חלק בלתי נפרד מכל ארוחה כמעט, ופירוש הדבר שתמצאו כאן כמעט כל חלק ואיבר: מעיים, עטינים, ועוד...

פעילויות: דוגמה אחת להשפעה האיטלקית במדינה היא החשיבות הרבה שמייחסים לכדורגל, הספורט הפופולרי ביותר בארגנטינה. פרט לכך, יש כאן שפע של אפשרויות אחרות לפעילות גופנית, כולל טרקים, סקי מים וספורט מים. גם ההליכה בטבע פופולרית מאוד, ויש כאן שבילים מקסימים וארוכים החוצים את האנדים, את סיירה דה קורדובה ואת סיירה דה לה ונטאנה שבמחוז בואנוס איירס.

תעשיה: מוצרי מזון, תעשיית רכב, מוצרי צריכה, טקסטיל, כימיקלים ופטרוכימיקלים, הדפסה, מתכות, חקלאות.

ויזה: לישראלים אין צורך בוויזה כדי להיכנס לארגנטינה ולשהות בה עד 90 יום.

מטבע ושער חליפין: המטבע במדינה הוא הפזו שסימנו כשל הדולר ($).

סיכום: כשמזכירים את ארגנטינה, מיד עולים בדמיון הטנגו והגאוצ'וס, אבל למטיילים רבים פלאי הטבע הם מוקדי העניין העיקריים שבה: מהמדבריות בצפון ועד רכס האנדים בדרום, ממפלי איגואסו (Iguazú) ועד השממה המרהיבה של פטגוניה. ארגנטינה היא אחת המדינות הבודדות באמריקה הלטינית שבהן מרגישים אירופים, צפון אמריקנים וזרים אחרים בנוח, ויכולים לטייל בה בלי להתבלט במיוחד. ואם אתם אוהבים כדורגל, בטוח שהגעתם למקום הנכון.