אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי
מסע לויאטנם עם עולם אחר
מסלולי טיול לקבוצות בהרשמה פתוחה
לנוסע העצמאי וקבוצות סגורות

טיולים לנוסע העצמאי הינם טיולים המיועדים ליחידים, זוגות, משפחות או קבוצות חברים סגורות, המעוניינים בטיול פרטי.
חברת עולם אחר מתמחה בהתאמה של טיולים לפי דרישת הלקוח ומעמידה לרשותו שירות מקצועי, איכותי ונוח לבניית מסלול אישי לטיול או חופשה בוייטנאם, תוך שמירה על עצמאות ותחושת בטחון.
הייעוץ נעשה על-ידי המדריכים המנוסים של החברה.

חודשים מתאימים:
אוקטובר-אפריל.

אתרים מומלצים לביקור:

האנוי, האלונג, סאפה, הואה, שמורת הטבע KE BANG, הוי אן, הו צ'י מין, דלאת, הדלתא של המקונג.

 

כל טיול המוצג באתר יכול לשמש כבסיס לטיול אותו תבצעו בצורה עצמאית. צוות עולם אחר ישמח לעשות שינויים במסלולים הקיימים על- פי דרישתכם או לחילופין להפיק טיול שכל כולו נוצר בעבודה משותפת יחד עם הצוות המקצועי של "עולם-אחר".

מידע כללי

ויטנאם גובלת בקמבודיה, בלאוס ובסין ונמתחת לאורך יותר מ – 1600 ק"מ לחופו המזרחי של חצי האי שכונה בעבר הודו-סין. שלושת רבעים משטח המדינה מכוסים בהרים ובגבעות. ויאטנם כוללת אזורי שפלה משוונים, אזורי רמה גבוהים וקרירים ופסגות אלפיניות. ויאטנם מציעה הזדמנות נדירה לצפות במדינה בעלת יופי מסורתי, כשהיא עושה את צעדיה המהוססים הראשונים אל הקידמה.

שטח: 329,566 קמ"ר

אוכלוסייה: 79 מליון נפש

בירה: האנוי - בירת הרפובליקה הסוציאליסטית של ויאטנם, היא אחת מהערים המקסימות באסיה. בעלת נוף של אגמים, שדירות מוצלות ופארקים ירוקים.

תושבים: 85% ממוצא ויאטנמי, 3% ממוצא סיני, וכן חמרים, צ'אמים וחברי כ-60 קבוצות אתניות שונות, הדוברים ניבים שונים.

שפות: ויאטנמית, רוסית, צרפתית, סינית, אנגלית וניבים ממשפחות השפות המון-חמריות והמאלאיו-פולונזיות.

דת: הדת העיקרית היא בודהיזם, אך יש גם מיעוטים לא מבוטלים של טאואיסטים, קונפוציאנים, מאמיני הואה-האו, קאודאיסטים, חברי כת וייאטנמית, מוסלמים ונוצרים.

ממשל: רפובליקה עממית קומוניסטית

ענפים עיקריים: אורז, גומי, עיבוד מזון, טקסטיל וכימיקלים.

מזג אויר: בדרום יש שתי עונות- העונה הגשומה חלה בין מאי לנובמבר ונמצאת בשיאה בין יוני לאוגוסט, והעונה היבשה חלה בין דצמבר לאפריל. התקופה החמה והלחה ביותר בין סוף פברואר למאי. באזור החוף המרכזי חלה העונה היבשה בין יוני לאוקטובר. בצפון יש שתי עונות - חורף קריר בין נובמבר לאפריל וקיץ חם בין מאי לאוקטובר.

תחבורה: לחברת וייאטנם איירליינס יש מונופול מוחלט על טיסות הפנים בוויאטנם, והמחירים יקרים יחסית. מס הנמל המוטל על טיסות פנים הוא 1.5$, אותם יש לשלם במטבע מקומי בלבד. רשת מקיפה ועניפה של קווי אוטובוס פרושה על פני ויאטנם, אך לבד מהיותם רעועים, איטיים וצפופים להחריד, בטיחות היא רעיון שעדיין לא חדר לויאטנם. פרט למספר אוטובוסים עתיקים מתנהלת רוב התחבורה הציבורית בערים במוניות או בסיקלו- ריקשה ממונעת.

טיסות: נמל התעופה Tan Son בסייגון הוא נמל התעופה הבינלאומי העמוס ביותר בויאטנם, והבא אחריו הוא Noi Bai שבהאנוי. בנגקוק משמשת מטיילים רבים כנמל היציאה אל ויאטנם, אולם קיימות טיסות ישירות אל ויאטנם גם מערים אחרות באסיה, וכן ממספר ערים באוסטרליה.

בריאות: הסיכונים הם קדחת דנגי, צהבת, מלריה, כלבת, טיפוס, שחפת וסיכון מזערי (בעיקר לנשים בהריון) מחומרים רעילים הקיימים בחומר הדברה שפיזרו האמריקנים במלחמת ויאטנם.

מטבע מקומי: דונג (Dong)

חשמל: 220 וואט, 50 הרץ.

ויזות: ישראלים זקוקים לויזה לוייטנאם, וניתן להנפיקה במדינות השכנות, בעיקר בבנגקוק (תאילנד). עדיף להסדיר זאת בארץ במשרד נסיעות, ואז תמתין הוויזה בבנגקוק.