אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי
מסלולי טיול וטרקים לקבוצות בהרשמה פתוחה
טיולים לנוסע העצמאי וקבוצות סגורות

טיולים לנוסע העצמאי הינם טיולים המיועדים ליחידים, זוגות, משפחות או קבוצות חברים סגורות, המעוניינים בטיול פרטי.

חברת "עולם אחר" מתמחה בהתאמה של טיולים לפי דרישת הלקוח ומעמידה לרשותו שירות מקצועי, איכותי ונוח לבניית מסלול אישי לטיול או חופשה בטיבט, תוך שמירה על עצמאות ותחושת בטחון.

הייעוץ נעשה על-ידי המדריכים המנוסים של החברה.

חודשים מתאימים:

מרץ, אפריל, אוקטובר ונובמבר.

אתרים מומלצים לביקור:
להאסה, גיאנטסה, שיגאטסה, אזור האוורסט, אגם נאמטסו, מנזר גנדן.

כל טיול המוצג באתר יכול לשמש כבסיס לטיול אותו תבצעו בצורה עצמאית. צוות עולם אחר ישמח לעשות שינויים במסלולים הקיימים על- פי דרישתכם או לחילופין להפיק טיול שכל כולו נוצר בעבודה משותפת יחד עם הצוות המקצועי של "עולם-אחר".

מידע כללי

מיקום: חבל ארץ במרכז אסיה. הגובה הממוצע של טיבט הינו 4,900 מטר. כיום המונח "טיבטי" מתייחס הן לאזור הטיבטי האוטונומי (TAR) שבחלוקה הפוליטית של סין הקומוניסטית, וכן לטיבט ההיסטורית והתרבותית, שכללה את הפרובינציות של אמדו, קהאם יו-טסנג, ובעבר הרחוק גם את חבל לאדאק שבהודו וכן את חבלי ספיטי וקינור (כינאור). האזור הטיבטי האוטונומי בסין כולל רק את שטחי יו-טסנג ומערב קהאם, שאר החבלים אינם מוכרים בסין הקומוניסטית כטיבט.

בירה: עיר הבירה ההיסטורית של טיבט היא להסה, שהינה גם בירת האזור הטיבטי האוטונומי בסין, ונחשבה, עד לכיבוש הסיני, לעיר הבירה הגבוהה ביותר בעולם.

שפה: קנטונזית, טיבטית ומנדרינית

אוכלוסיה: 2.7 מיליון נפש

דתות: 99% בודהיטם טיבטים, 1% דת הבון.

צורת ממשל: ממשלה גולה

מזג אוויר: בכל עונות השנה חשוב להיות מוכנים לצניחה הטמפרטורות בלילה, במיוחד במערב טיבט. האקלים בטיבט אינו קשה כפי שנהוג לחשוב. העונה הטובה ביותר בטיבט היא ממאי עד תחילת נובמבר, אז מתחילות הטמפרטורות לרדת בחדות, במאי וביוני יש להביא בחשבון את גורם הרוח. בלהאסה ובשיגאצה מזג האוויר בדרך כלל מתון ממאי עד נובמבר, אם כי ביולי ובאוגוסט הוא עלול להיות גשום.

מטבע: יואן סיני (Yuan).

חשמל ותקשורת: 220 וולט, 50 הרץ. קידומת חיוג בינלאומית: 86+

שעון: מקדים את ישראל בשש שעות

ויזה: יש צורך באשרת כניסה

סיכום: טיבט היא ארץ בראשית של מדבר אין סופי, המעוטר בפסגות מושלגות, נהרות גועשים וכתמי ירוק הסובבים את נקודות הישוב הדלילות. ארץ של טבע דומם ורוח שוקקת. גם מביקור קצר נוכל להבין את העוצמה התרבותית והדתית שנשאבו מאדמתה ברבות השנים. בעבר נחשבה טיבט לאחד המקומות המסתוריים בעולם, ועד לא מזמן לא הרבה מערביים זכו ליהנות מסודותיה.