אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי
מסלולי טיול וספארי לקבוצות בהרשמה פתוחה
מסלולי טיול לקבוצות סגורות ומשפחות - החל מ-10 אנשים
לנוסע העצמאי וקבוצות סגורות

טיולים לנוסע העצמאי הינם טיולים המיועדים ליחידים, זוגות, משפחות או קבוצות חברים סגורות, המעוניינים בטיול פרטי.
חברת עולם אחר מתמחה בהתאמה של טיולים לפי דרישת הלקוח ומעמידה לרשותו שירות מקצועי, איכותי ונוח לבניית מסלול אישי לטיול או חופשה בדרום אפריקה, תוך שמירה על עצמאות ותחושת בטחון.
הייעוץ נעשה על-ידי המדריכים המנוסים של החברה.

 

כל טיול המוצג באתר יכול לשמש כבסיס לטיול אותו תבצעו בצורה עצמאית. צוות עולם אחר ישמח לעשות שינויים במסלולים הקיימים על- פי דרישתכם או לחילופין להפיק טיול שכל כולו נוצר בעבודה משותפת יחד עם הצוות המקצועי של "עולם-אחר". 

 

דרום אפריקה - תעודת זהות

כללי
יציאה השכם בבוקר לנסיעת ספארי בשמורות הטבע רחבות הידיים, טבילה במי האוקיינוס הצוננים באחד מאלפי החופים הבתוליים, טעימות אוכל משובח ויין טוב לאורכה של דרך היין ועוד אינספור חוויות והרפתקאות – זוהי דרום אפריקה, הדרומית במדינות היבשת ואחת המדינות המציעות למטייל את מגוון הנופים והפעילויות הרחב ביותר באפריקה ובעולם בכלל.
דרום-אפריקה מציעה למטייל בה עולם חי מופלא - טורפים גדולים, פרסתניים, פילים ואנטילופות ממלאות את שמורות הטבע היפות של המדינה. מעבר לחמשת הגדולים (אריה, נמר, באפלו, פיל וקרנף) שמורות הטבע הלאומיות והפרטיות של דרום-אפריקה מהוות בית למגוון מינים גדול ועוצר נשימה. על עולם החי היבשתי נוסף עולם החי הימי: כלבי ים, דובי ים, לוויתנים גדולי סנפיר, לוויתני בריד, אובלנה דרומית ולוויתנים קטלנים הם רק חלק מבעלי החיים הימיים הגדולים והנפוצים בדרום-אפריקה. להרפתקנים וחובבי העולם התת-ימי, דרום אפריקה היא אחד היעדים הטובים לצלילה וצילום כרישי עמלץ לבן (כריש לבן). יתר על כן, לחופי דרום-אפריקה מתקיימת אחת מתופעות הטבע המרתקות והמופלאות ביותר בכדור-הארץ: אחת לשנה כאשר טמפרטורת המים מתאימה, נודדים מליארדי סרדינים מאנטרקטיקה צפונה לאורך חופיה המזרחיים של דרום-אפריקה בנדידת בעלי-החיים הגדולה ביותר בפלנטה.
מעבר לעולם החי דרום-אפריקה מציעה נופי בראשית יוצאי-דופן: הרי השולחן האדירים, יערות עד ירוקים, מצוקי גרניט ורדרדים הנישאים אל מעל למפרצים התכולים, חופים לבנים וזהובים ועוד ועוד. קייפטאון, הבירה האדמיניסטרטיבית של דרום-אפריקה היא  אחת הערים המרתקות ביבשת ומציעה אוכל משובח, יין טוב, ארכיטקטורה נהדרת וחיי לילה תוססים.


מידע כללי:
דרום-אפריקה שוכנת בדרומה של יבשת אפריקה, בין האוקיינוס ההודי לאטלנטי מתפרשת על פני כ-1.2 מליון קמ"ר.

שכנות: ממזרח גובלת דרום-אפריקה באוקיינוס ההודי וממערב באוקיינוס האטלנטי. בצפון גובלת המדינה עם בוטסואנה, לסוטו, מוזמביק, נמיביה, סווזילנד וזימבבואה.
מרבית שטחה של דרום-אפריקה הוא רמה אדירה בגבהים הנעים בין 1000 ועד 2,100 מטרים. אזור זה מיושב בדלילות יחסית וקצהו הצפון-מערבי, אזור מדבר קלהרי, הוא אזור צחיח ומדברי. חלקה הדרום-מערבי של הרמה המכונה ה"קארו" הוא אזור דליל אוכלוסין ומכוסה צמחיית בתה. צפונה משם נמצא אזור הבוש האפריקאי, הבושמנלנד (bushmanland) - אזור צחיח בו חיים שבטי הסאן המוכרים יותר בכינויים, הבושמנים. אזור מרכז ומזרח הרמה מכונה ההייוולד (Highveld) והוא חלקה הגבוה ביותר של הרמה, כאן יכולות לצנוח הטמפרטורות עד מתחת לאפס. צפונית להייולד נמצאים אזורי הבושוולד ולימפופו הנמשך אל תוך מוזמביק. אלו האזורים בהם כמויות המשקעים הגדולות ביותר. אזורים אלו הם המיושבים ביותר בדרום-אפריקה, מעבר לקרקעות החקלאיות וכמויות המשקעים הגדולות, זהו אחד האזורים העשירים ביותר במחצבים על פני כדור הארץ.

בירה: לדרום-אפריקה אין בירה חוקית אחת כי אם שלוש. בחוקת המדינה נכתב כי מקום מושב הפרלמנט יהיה קייפטאון ועל כן היא הבירה התחוקתית, פרטוריה היא מקום מושבו של נשיא המדינה והקבינט ועל כן היא הבירה האדמיניסטרטיבית ובלומפונטיין, מקום מושבו של בית המשפט העליון היא הבירה המשפטית.

ממשל: שיטת הממשל היא רפובליקה פרלמנטרית. דרום אפריקה מציינת שלושה מועדי עצמאות: 31/5/1910 איחוד מדינות דרום-אפריקה וקבלת עצמאות מהממלכה הבריטית. 31/5/1961 הכרזת הרפובליקה של דרום-אפריקה. 27/4/1994 סיום האפרטהייד ובחירתו של נשיא שחור ראשון – נלסון מנדלה.

אוכלוסייה: אוכלוסיית דרום אפריקה מונה כ-55 מיליון תושבים (נכון לשנת 2017). 80.2% אפריקאים שחורים, 8.4% לבנים, 8.8% צבעוניים (colored מושג ממפקד האוכלוסין הדרום-אפריקני לבני הורים שחורים/לבנים/אסייאתים), 2.5% אסיאתים/הודיים.
פילוג הדתות בדרום-אפריקה הוא: 36.6% נוצרים פרוטסטנטיים, 7.1% נוצרים קתוליים, 1.5% מוסלמים, 36% נוצרים מזרמים שונים, 18.8% משתייכים לדתות מקומיות ומסורתיות שונות או מגדירים עצמם חסרי-דת.

ריבוי טבעי שנתי: כ-0.99%

שפה: השפות הרשמיות בדרום-אפריקה הן: זולו, נק'וסה (שפה עם עיצורי קליקים), אפריקנס, אנגלית, ספאדי, סטסוואנה, ססוטו, נק'יסונגה, סיסוואטי, טשיוונדה נדבלה.

אקלים: מיקומה הגיאוגרפי של דרום-אפריקה, בין שני האוקיינוסים, ההודי והאטלנטי, ובקווי הרוחב של אקלים סובטרופי, הוא שמכתיב את מזג האוויר במדינה. המדינה מחולקת לאזורי אקלים רבים ושונים הנבדלים עקב קרבה אל הים או המרחק מהאוקיינוסים הממזגים וגובה האזורים השונים מעל לפני הים. כתוצאה מכך מזג האוויר נע מאקלים ים-תיכוני באזור הדרום-מערבי של המדינה, אקלים ממוזג בפנים היבשת, אקלים סובטרופי באזור הצפון-מזרחי של המדינה ואזור מדברי צחיח בחלקה הצפון-מערבי של המדינה.

תעשיה: דרום-אפריקה עשירה במשאבי טבע ומחצבים שהיא התעשייה הראשית במדינה (היצרנית הגדולה בעולם של פלטיניום, זהב וכרום). תעשיות עיקריות נוספות הן: פסי ייצור להרכבת רכבים, עיבוד מתכות, מיכון והנדסה, טקסטיל, ברזל ופלדה, כימיקלים ודשנים ותיקון ספינות מסחריות.

מטבע ותשלומים: המטבע המקומי הוא ראנד דרום-אפריקני. ניתן להחליף כסף מזומן והמחאות נוסעים בכל סניפי הבנקים וברשויות, וכרטיסי אשראי מתקבלים ברוב בתי המלון ובבתי עסק נוספים.

חשמל ותקשורת: 220 וולט ושקעים המתאימים לתקע שלושה פינים גדולים. קידומת המדינה 27+.

אשרה: ישראלים נדרשים לאשרת כניסה לביקור בדרום-אפריקה והיא ניתנת עם ההגעה אל המדינה ללא תשלום. ילדים מתחת לגיל 18 מחויבים בהבאת תעודת לידה מקורית ומסמך חתום ע"י נוטריון.