אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי
מסלולי טיול למטיילים עצמאיים ולקבוצות בהרשמה פתוחה
לנוסע העצמאי וקבוצות סגורות

טיולים לנוסע העצמאי הינם טיולים המיועדים ליחידים, זוגות, משפחות או קבוצות חברים סגורות, המעוניינים בטיול פרטי.
חברת עולם אחר מתמחה בהתאמה של טיולים לפי דרישת הלקוח ומעמידה לרשותו שירות מקצועי, איכותי ונוח לבניית מסלול אישי לטיול או חופשה בסקנדינביה, תוך שמירה על עצמאות ותחושת בטחון.
הייעוץ נעשה על-ידי המדריכים המנוסים של החברה.

כל טיול המוצג באתר יכול לשמש כבסיס לטיול אותו תבצעו בצורה עצמאית. צוות עולם אחר ישמח לעשות שינויים במסלולים הקיימים על- פי דרישתכם או לחילופין להפיק טיול שכל כולו נוצר בעבודה משותפת יחד עם הצוות המקצועי של "עולם-אחר".

שבדיה

מידע כללי

שבדיה, המדינה הגדולה ביותר ממדינות סקנדינביה, הינה מדינה יפהפיה המציעה למבקר בה נופים מדהימים, תרבות עשירה ואוויר נקי. שבדיה מדינה עשירה ביותר במים ויש בה כ-100,000 אגמים וסוגים רבים ומגוונים של דגה. האטרקציה המפורסמת ביותר הינה פסטיבל היום הארוך ביותר בשנה (24 או 23 ביוני) והחגיגה מצדיקה ביקור בתאריך זה.

בירה: סטוקהולם. אוכלוסיית סטוקהולם מונה כ-736,000 תושבים. העיר קיימת עוד מתקופת ימי הביניים והדבר ניכר ברחובותיה העתיקים ובסמטאות הצרות והיפהפיות. סטוקהולם מציעה מגוון רחב של פעילויות למבקרים בה, החל ממבנים עתיקים בעלי ארכיטקטורה מגוונת ומיוחדת, מוזיאונים ייחודיים, וכלה במבנים מסורתיים המשווים לעיר אווירה פסטורלית וכפרית. מיקומה של סטוקהולם, בין אלפי האיים, מייחד אותה מיתר ערי שבדיה והמראה היפה ביותר של העיר נשקף דווקא מהמים.

אוכלוסיה: אוכלוסיית שבדיה מונה כ-8,850,000 תושבים, רובם שבדים לותרנים.

שפה: השפה השולטת היא שבדית. כמו כן דוברים בשבדיה אנגלית וחמישה ניבים של סאמי (לאפית).

מזג האוויר: התקופה הטובה ביותר לבקר בשבדיה הינה ממאי עד סוף יולי, לפני תקופת הגשמים, כאשר השמש זורחת במשך כל היממה (בדצמבר השמש לא זורחת כלל).

תעשיה: חקלאות, יערנות, תקשורת וכמובן - איקאה.

מטבע ותשלומים: המטבע המקומי הוא קרונה. קל להחליף כסף מזומן והמחאות נוסעים וכרטיסי אשראי מתקבלים בכל מהמקומות.

חשמל ותקשורת: 220 וולט, 50 הרץ. קידומת המקום הינה 46. הקידומת לסטוקהולם הינה 8.

ויזה: אזרחי ישראל אינם זקוקים לוויזה לשבדיה לביקור של עד 3 חודשים.

לסיכום: מדינה יפהפייה המשלבת נופים מדהימים, איים מקסימים, שפע של אגמים ותרבות עתיקת יומין. הפיורדים הענקיים, אור היום המתמשך, האוכל העשיר ושמחת החיים של העם השבדי מהווים מוקד משיכה לתיירים רבים ובצדק.


פינלנד

מידע כללי

פינלנד, המדינה השביעית בגודלה באירופה, מלאת מרחבים בלתי מיושבים, אידיאלים לחובבי הטרקים והטיולים הרגליים. האיים הרבים ואזורי החוף המאפיינים את המדינה מהווים גן עדן לדיג ושייט ובצפון הארץ ניתן לנסוע בכרכרות רתומות לאייל הצפון. הלסינקי הבירה היא עיר תוססת ומלאת חיים ויש בה אטרקציות רבות ומגוונות.

בירה: הלסינקי. אוכלוסיית הלסינקי מונה כ-891,000 תושבים. העיר מהווה את לב המדינה מכל הבחינות: כלכלית, תרבותית ופיננסית. הלסינקי, הבנויה על חצי אי, היא פינת חמד עם גנים שלווים וירוקים, כיכר שוק עתיקה, נחלים ותעלות ונמצאים בה מוזיאונים רבים וטובים, מבצרים, וחיי לילה לא מבוטלים.

אוכלוסייה: אוכלוסיית פינלנד מונה כ-5 מיליון תושבים, רובם פינים לותרנים ואורתודוכסים.

השפה: השפה השולטת היא פינית. כמו כן דוברים בשבדיה אנגלית הנפוצה כשפה שנייה.

מזג האוויר: פינלנד היא מדינה קרה מאוד, כאשר בחורף הטמפרטורות נמוכות מאוד ויורדות עד 30 מעלות מתחת לאפס. התקופה הטובה ביותר לבקר בפינלנד הינה ממאי עד סוף ספטמבר, אך לאלו המסוגלים לסבול קור ניתן לנסוע בתקופת החורף, זאת מאחר ויש מה לעשות בפינלנד לאורך כל השנה.

תעשיה: מתכות, ציוד הנדסי ומוצרי נייר. בפינלנד מבקרים מידי שנה כ-2.5 מיליון תיירים.

מטבע ותשלומים: המטבע המקומי הוא אירו. קל להחליף כסף מזומן והמחאות נוסעים וכרטיסי אשראי מתקבלים בכל מהמקומות.

חשמל ותקשורת: 220 וולט, 50 הרץ. קידומת המקום הינה 358. הקידומת להלסינקי הינה 9.

ויזה: אזרחי ישראל אינם זקוקים לוויזה לפינלנד לביקור של עד 3 חודשים.

סיכום: למרות היותה מדינה קרה, תושבי פינלנד אינם מסתגרים בביתם אלא מנצלים את יופייה של המדינה ואת צביונה החורפי לפעילויות מהנות המוצעות גם לתיירים המבקרים במדינה. הארץ עשירה במים, דגה ובמקומות טיול, כמו גם תרבות מגוונת, מוזיאונים ומבצרים והיא נחשבת לאחת מפניני סקנדינביה.

 

נורבגיה

מידע כללי

נורבגיה, ארץ יפהפייה ופראית המשלבת נופים מדהימים: פיורדים, קרחונים, הרים ואיים, ממוקמת בצפון אירופה, מערב סקנדינביה. שטחה 323,758 קמ"ר מהם 17,506 קמ"ר מקווי מים פנים ארציים. רובה הררית, 70% ויותר משטחה הרים חשופים או מכוסים צמחייה דלילה. חופיה מפורצים מאוד ולאורכם 50,000 ויותר איים ואיונים. שייכים לה גם ארכיפלג סבלבר, האי ין מין, ושטחי חסות - האיים בובה ופטר ה-1 וארץ המלכה מוד. כארץ שממנה הגיעו הויקינגים אשר השפיעו רבות על ההיסטוריה האנושית, לנורבגיה יש הרבה מה להציע מבחינת תרבות ועבר עשיר ומרתק. נופיה הפראיים של נורבגיה יוצרים את התנאים המושלמים לאוהבי הספורט האתגרי בפרט ולאוהבי נופים בכלל. הנורבגים מפורסמים בשימור תרבויות עתיקות ולמבקרים בארץ יש אפשרויות רבות להתוודע לריקודים, לשירים ולסיפורים המסורתיים.

בירה: אוסלו. אוכלוסיית אוסלו מונה כ-465,000 תושבים והינה העיר הגדולה ביותר בנורבגיה. העיר נוסדה בשנת 1050, מה שהופך אותה לעתיקה בבירות סקנדינביה. אוסלו היא עיר שלווה למדי הצופנת בחובה שפע מבצרים, טירות, פארקים וארכיטקטורה מגוונת ועשירה.

אוכלוסייה: אוכלוסיית נורבגיה מונה כ-4,326,000 תושבים, רובם נורדים נוצרים.

שפה: השפה השולטת היא נורבגית בשני ניבים: נינורשק ובוקמול.

מזג האוויר: לאורך חופי נורבגיה שורר אקלים מתון ונוח אולם בפנים היבשת ובהרים שורר אקלים ארקטי. התקופה הטובה ביותר לבקר בנורבגיה הינה ממאי עד סוף ספטמבר.

תעשיה: נפט וגז טבעי, דיג, מספנות ותעשיית נייר.

מטבע ותשלומים: המטבע המקומי הוא כתר נורבגי או בשמו האחר, קרונה. קל להחליף כסף מזומן והמחאות נוסעים וכרטיסי אשראי מתקבלים בכל מהמקומות.

חשמל ותקשורת: 220 וולט, 50 הרץ. קידומת המקום הינה 47. הקידומת לאוסלו היא 22 והקידומת לברגן - 5.

ויזה: אזרחי ישראל אינם זקוקים לוויזה לנורבגיה לביקור של עד 3 חודשים.

לסיכום: ארץ שמש החצות ייחודית מאוד מבחינת נופיה הפראיים והיפהפיים, הפיורדים העצומים, ההרים המושלגים והקרחונים המאיימים. התרבות עתיקת היומין ששומרה היטב על ידי העם הנורבגי תורמת רבות לייחודיותה של הארץ והופכת אותה לשילוב מקסים של נופים מדהימים והיסטוריה מרתקת.