ימים 1-2 | תל אביב - קולומבו - (Colombo) - וייקאל ( Waikkal)

נצא בטיסה בנילאומית עם נחיתת ביניים מנמל התעופה בן גוריון ונגיע לסרי לנקה ביום למחרת.
עם הנחיתה ימתין לנו הנציג המקומי ויקח אותנו למלון בוייקאל.

ארוחת ערב ולינה ב-Suriya Luxury Resort או דומה ברמתו

 

יום 3 | וייקאל ( Waikkal) - פינאוואלה (Pinnawala) - קאנדי (Kandy)

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לפינאוואלה (Pinnawala) לביקור בבית מחסה לפילים יתומים. נשמע את סיפור הפילים המרגש, ונלווה אותם לרחצה בנהר.

אוכלוסיית הפיל האסיאתי באי הייתה בסכנת הכחדה ממשית ולכן החליטה הממשלה להקים בשנת 1975 את בית היתומים לפילים בפינאוואלה במטרה לשמר את המין, לאושש ולהשיב לטבע פילים שמסיבה זו או אחרת לא נמצאים עם העדר.
בשטח בית המחסה, שגודלו כ-100,000 מטרים רבועים, אל תתפלאו אם תראו פילונים האוכלים מבקבוקי ענק או נעים בחופשיות מבלי לגרום נזק. מפתיע עד כמה החיות הענקיות האלו הן עדינות. עד היום, מעל ל-20 פילונים נולדו בבית המחסה, וזה מפתיע לשמוע שכמה מדיירי המקום זכו לראות גם נכדים במהלך השנים האחרונות.

לאחר מכן ניסע לכיוון קאנדי ובדרך נעצור לביקור בגני התבלינים המדהימים, במהלך הביקור נראה תבלינים שונים ומשונים אשר בזכותם סרי-לנקה כ"כ מפורסמת, וכאן נוכל לראות את תהליך ייצורם וגידולם.
עם תום הביקור נמשיך בנסיעה לקאנדי, העיר השנייה בגודלה בערי סרי לנקה, הממוקמת באזור גבעות ירוק ופורה.

קאנדי הייתה בירתה של השושלת הסינהאלית האחרונה עד שזו נפלה בשנת 1815 בידי הבריטים, אחרי כשלוש מאות שנה שבהן הצליחה להדוף ניסיונות השתלטות פורטוגליים והולנדיים. במרכז העיר, לא רחוק מהאגם המלאכותי היפה של קאנדי, יש שווקים, סמטאות, בתי מלאכה ציוריים ומסעדות קטנות. בעיר יש כמובן מקדשים מעניינים, בהם מקדש השן שבו שמורה שן אחת של הבודהא, גן נאה ובו ארמון המלוכה לשעבר ועוד.

בסוף הסיור נצפה במופע מקומי תרבותי.
ארוחת ערב ולינה ב-Amaya Hills או דומה ברמתו       

 

יום 4 | קאנדי (Kandy) - פראדנייה (Peradeniya) - גידולי התה - נוארה אלייה (Nuwara Eliya)

לאחר ארוחת הבוקר נצא מקאנדי לפרדנייה לביקור בגנים הבוטניים.

אלו הגנים הבוטניים הראשונים שנבנו למטרת הנאה ע"י המלך סינהלה והורחבו ע"י הבריטים. הגנים פרוסים על שטח נרחב ובהם זנים מדהימים של עצים, צמחים ופרחים.

לאחר מכן נמשיך בנסיעה ל'נוארה אליה' ובדרכינו נבקר במפעל התה הציילוני, שנחשב לתה המשובח ביותר בעולם. הדרך אל המפעל מובילה בין הרים ירוקים מכוסים במטעי תה ומשובצים בקוטפות הטמיליות שחומות העור. במהלך הביקור נחזה בתהליך היצור והאריזה, בקטיף, בייבוש ובהבדלים שבין סוג תה אחד למשנהו. לאחר מכן נמשיך לביקור בעיר נוארה אלייה שהיא עיירת ההרים המפורסמת ביותר בסרי לנקה והיא מתאפיינת באוויר נקי ונופים הקסומים של גידולי התה המקיפים אותה.

ארוחת ערב ולינה ב-Grand Hotel או דומה ברמתו.

 

יום 5 | נוארה אלייה (Nuwara Eliya) - מפלי סנט קלייר (St.Clare's Falls) ודוון (Devon) - אאונגלה (Ahungalla)

לאחר ארוחת הבוקר, נצא בנסיעה לכיוון אאונגלה, בדרך נראה את מפלי סנט קלייר ומפלי דוון.
ארוחת ערב ולינה ב-Heritance Ahungalla או דומה ברמתו

 

ימים 6-7 | אהונגלה (Ahungalla) - באלאפיטייה (Balapitiya) - קוסגודה (Kosgoda) - קולומבו (Colombo) - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון בבאלאפטיה, שם נצא לשיט ובו נפגוש באורך החיים המסורתי של המקומיים לצד הנהר ומספר איים ציוריים. לאחר מכן נמשיך בנסיעה לקוסגודה לביקור במדגרת ביצי צבים (הביקור יתקיים רק במידה והאתר יפתח ביום הביקור). זהו אתר השימור מופעל על ידי רשויות שמירת הטבע בסרי לנקה ומטרתו היא לשמר את צבי הים במקום שהגיעו לסכנת הכחדה. בתום הסיור נמשיך לכיוון קולומבו. עם ההגעה לעיר נערוך היכרות עם הבירה שהתפתחותה המהירה מציבה גורדי שחקים חדשים בערבוב עם בתים מהתקופה הבריטית ובה שווקים ססגוניים, ואווירה שוקקת חיים של עיר גדולה-קטנה במזרח הרחוק. בתום הסיור ניסע לשדה התעופה לקראת הטיסה חזרה ארצה.
נחיתה בתל אביב ביום למחרת.