ימים 1-2 | תל אביב - דלהי

בשעות הערב נצא בטיסה ישירה אל עבר בירת הודו, דלהי. לאחר הנחיתה, נעבור למלון להתארגנות ולהתרעננות ונצא לסייר בעיר התוססת, ככל שיותיר לנו הזמן.

לינה בדלהי.


יום 3 | דלהי - צ׳נאי (Chennai) - מהבליפורם (Mahabalipuram)

בשעות הבוקר המוקדמות נצא בטיסה אל צ'נאי אשר בהודו.

צ'נאי, או בשמה הקודם מדרס, היא העיר הגדולה ביותר בדרום הודו. לעיר עבר עשיר וכאן התקיימו כינוסי מפלגת הקונגרס ההודית בדרך לעצמאותה של הודו.

לאחר הנחיתה, נמשיך בנסיעה אל מהבליפורם- כפר דייגים קטן על חוף הים המזרחי של הודו, המפורסם בזכות תושביו הנחשבים לסתתי האבן הטובים ביותר בהודו כולה.

מקדשים מכל רחבי הודו מזמינים פסלים בצלמי האלים השונים מהבליפורם. כתוצאה מכך, נשמעות הלמות הפטישים באיזמלים היוצרות במהלך רוב שעות היום סימפוניה ריתמית מיוחדת. חמשת מרכבות הפנדווה, תבליט האבן סיגופיו של ארג'ונה ועשרות מקדשי סלע מונוליתים הם הדוגמאות הטובות ביותר לאמנות זו. מקדש החוף של מהבליפורם מהמאה השמינית הוא המפורסם שבמקדשי החוף של הדרום וגם הוא, כיאה למקום, מסותת בתבליטי אבן מיוחדים.

לינה במהבליפורם.


יום 4 | מהבליפורם - פונדיצ׳רי (Pondicherry)

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל פונדיצ'רי. בדרכנו נעצור לסיור בקנצ'יפורם, עיר אלף המקדשים ואחת משבע הערים החשובות לעולי הרגל והצליינים מדת ההינדו.

כיום לא נותרו עוד 1000 המקדשים המוזכרים בשמה של העיר, אך עדיין נותרו בה מעל ל-120 מקדשים, ביניהם מקדש שיווה עם תבליטי אבן ובו הלינגם הרביעי בגודלו בעולם. מלבד מקדשיה המפורסמים, קנצ'יפורם ידועה מאוד במשי המיוצר בה כאחד האיכותיים ביותר בעולם כולו. בעבר, תעשיית המשי של קנצ׳יפורם העסיקה ילדים בתת-תנאים, אך בשל התערבותם של ארגוני זכויות אדם בעיה זו נפתרה, וכיום תעשייה זו נקייה ובטוחה.

בתום הסיור בקנצ'יפורם נמשיך אל פונדיצ'רי, שם נלון.

לינה פונדיצ'רי.


יום 5 | פונדיצ׳רי - צ׳ידמברם (Chidambaram) - טאנג׳בור (Thanjavur)

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה דרומה לאורך קו החוף המזרחי של דרום הודו. בדרכנו נעצור לביקור בערים השונות שנבנו לאורך החוף ומקדשי החוף המרהיבים שנבנו בהן. נעצור בצ'ידמברם, אחת מבירותיה העתיקות של אימפריית הצ'ולה ונבקר במקדש נאטראג', האל שיווה בהתגלמותו כרקדן הקוסמי המניע את היקום. דרכנו ממשיכה ומובילה אל טנג'בור (או טנגב'ור), העיר העיקרית במחוז הנושא את אותו השם, ומשמשת כבירתו המוניציפלית.
ערים רבות בהודו מכונות בשני שמות ולעיתים אף שלושה עקב רוח התקופה ובעיקר בעקבות שינויים והתאמות לתקופת הראג' הבריטי. טנג׳בור, המוקפת שדות אורז, מכונה קערת האורז של טאמיל נאדו. מקדש בריה דשווארה, המעוטר בציורי מיתולוגיה הייחודיים לאזור, הוא ממקדשי שיווה הגדולים והידועים בעולם ואחד המקדשים היפים ביותר בדרום הודו.

לינה בטאנג'בור.


יום 6 | טנג׳בור - טריצ׳י (Trichy) - מדוראי (Madurai)

נצא עם בוקר בנסיעה אל מדוראי. בדרכנו למדוראי נעצור בערי טירוצ'ירופאלי (Tiruchirapalli) או בשמה המוכר טריצ'י. זו אחת הערים הגדולות בטמיל נאדו, ובעבר שימשה כמצודה של אימפריית הצ'ולה. נבקר במקדש הסלע - מקדש הבנוי על גבעה סלעית אליו מובילות מדרגות התפתלות סביב הגבעה. המקדש מתנשא מעל לעיר העתיקה של טריצ'י וניתן להשקיף ממנו על העיר כולה.
נמשיך אל מקדש סריראנגם - קומפלקס מקדשים הבנוי על אי שבנהר הקוברי, מוקף שבע חומות הבנויות כשבע טבעות סביב מרכז המקדשים שם מונח צלמו של רנגאנטאר, האל וישנו בהתגלמותו כאל הישן. זהו קומפלקס המקדשים הגדול ביותר בדרום הודו וטיול בין החומות, המזבחות והמקדשים השונים משרה אווירה מיוחדת על המבקר במקדש סריראנגם.

בתום הסיור בטריצ'י נמשיך אל מדוראי שם נלון.

לינה במדוראי.


יום 7 | מדוראי - פריאר (Thekaddy)

לאחר ארוחת הבוקר נצא להכיר את מדוראי.

מדוראי היא אחד המרכזים הרוחניים והלימודיים החשובים ביותר בדרום הודו, זאת בזכות מקדש מינאקשי המפורסם השוכן בו מזה 2,000 שנה. המקדש בנוי בסגנון דארווידי - היכל גדול מלא עמודים מעוטרים ובעל ארבע כניסות ראשיות, שנבנה כמקום סגידה ופולחן לאלה מינאקשי, אחת מהתגלמויות השאקטי (האנרגיה הנשית המקיפה את האל שיווה).

לאחר מכן נמשיך בנסיעה מערבה, נחצה את הרי הגאת המערביים, בדרכינו אל שמורת פרייאר. בעוד טאמיל נאדו מאופיינת בשדות אורז אינסופיים, מטעי פפאייה ומקדשים, קרלה היא מדינה בהודו ובה מאות פלגי מים ונהרות,  עצי קוקוס, כפרים הרריים והרבה נופים ירוקים ופראיים.
לאחר שנתארגן במלון, נצא לסייר באזור.

לינה בטאקדי.

 

יום 8 | פרייאר - ספארי בג׳ונגל של פרייאר

היום יוקדש לטבע - טיול בג'ונגל של פרייאר. נצא לסיור בשמורת הטבע שהיא כנראה שמורת הטבע המפורסמת ביותר בדרום הודו.

השמורה היא חלקת ארץ יפהפיה מוקפת ביערות, שדות תבלינים, נחלים ופלגי מים. בשמורה ניתן לראות קופי מקוק ולאנגור, איילי סמבר, יעל הנילגירי, גאור (משפחת הפריים), לוטרות, כ-30 מינים של ציפורים (מתוכם כ-20 מינים אנדמיים לשמורה), נמרים ואפילו מספר קטן של טיגריסים.

בשעות הערב, נצפה במופע ריקוד קתאקלי - סגנון ריקוד מסורתי בן מאות שנים אשר עושה שימוש באיפור ותלבושות גרנדיוזיות להצגת אפוסים שונים מהמיתולוגיה ההינדואית.
נצא לטיול גיפים ונחפש את חיות הבר הרבות שנמצאות ביער. נשוט בסירה על אגם מקומי ונצפה בעופות המים הרבים שנמצאים באזור.

לינה בטאקדי

 

יום 9 | פרייאר - אלפי (Alleppy) - שיט בתעלות קרלה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור נוסף בשמורת פרייאר שסביבה שדות ומטעי תבלינים בהם מגדלים בעיקר הל, קפה, פלפל, ציפורן, קינמון, אגוז מוסקט ואפילו קקאו. בתום הסיור נמשיך בנסיעה לכיוון אלפי.  
לאחר שנגיע לאלפי, נצא לשיט במערכת תעלות המים של קרלה. זהו שייט מרגיע במערכת התעלות הסבוכה של קרלה ואגם ומבאנאד, בו ניתן לראות את סגנון החיים הייחודי שפיתחו המקומיים על שפת התעלות וכיצד עץ הקוקוס על כל חלקיו תופס מרכיב חשוב באורח חייהם היומיומי. נשוט ב-
Boat House, בית סירה עם חדרי אירוח, חדר אוכל וכל השירותים המפנקים של מלון הצף על תעלות המים של קרלה ומאפשר מבט והיכרות קרובה עם סגנון החיים על שפת הנהר. את השיט נסיים למחרת היום, באזור חופי אלפי, לאורך הים הערבי.

לינה במלון צף על תעלות קראלה (Boat House)

 

יום 10 | אלפי - קוצ׳ין (Kochi)

את היום הקרוב נקדיש לקוצ'ין. בישראל מפורסמת קוצ'ין בעיקר בשל הקהילה היהודית הגדולה שחייתה בעיר ושחבריה עלו לארץ בשנות החמישים והשמונים.

קוצ'ין היא בירתה ומרכזה העסקי והכלכלי של מדינת קרלה. ניכרים בה רשמים נוצריים רבים הודות למיסיונרים שנהרו לכאן ברבות השנים. נסייר בנמל קוצ'ין לצד רשתות הדיג הסיניות ושוק הדגים ופירות הים, דרך הכנסיות ורחובות העיר ועד לרובע היהודי העתיק בו נמצאים בית הכנסת ובית הקברות, זכר לקהילה היהודית הגדולה שחייתה פה.

לאחר שנגיע לקוצ'ין, נצא לסיור באזור הנמל של פורט קוצ'ין. נבקר באזור רשתות הדיג הסיניות- טכניקת דייג שהגיעה מסין.

אלו רשתות ענק המתוחות על שלד עץ גדול המוריד אותם באמצעות ציר אל המים הרדודים. אחת לכמה זמן מושכים הדייגים את החבלים ומעלים את הרשת עם השלל אותו תפסו, או לא תפסו...
רשתות הדיג הסיניות בנויות על יד הטיילת ושוק הדגים של קוצ'ין בו ניתן לקנות מדי ערב משלל הדיג של אותו היום ולצפות בשמש השוקעת בים הערב
י.

נמשיך לאזור המכונה Jew Town - האזור העיקרי בו חיה הקהילה היהודית. נבקר בבית הכנסת פרדסי - השריד האחרון והמפורסם ביותר בקוצ'ין לקהילה הענפה ששכנה כאן בעבר.

בית הכנסת ממוקם ברובע היהודי, שהוא גם רובע התבלינים של העיר, ניתן לראות שקי ענק מלאים בפלפלי צ'ילי, דוכנים המציעים סוגים רבים ושונים של אורז ומגוון אדיר של תבלינים הגדלים בשדות ובחוות התבלינים ברחבי קרלה ומובלים לקוצ'ין.

במידה ויהיה זמן - נבקר בארמון מאטנצ'רי שנבנה בידי הפורטוגזים שהגיעו למקום ואחזו במספר קולוניות בהודו (גואה היא המפורסמת שבהם). בהמשך הזמנים שופץ הארמון בידי ההולנדים שהגיעו גם הם להפיץ את הדת הנוצרית. הארמון מעוטר בציורי קיר רבים המגוללים את סיפור הראמאיינה, אחד האפוסים המפורסמים מהמיתולוגיה ההודית.

לינה בקוצ'ין.

 

יום 11 | קוצ׳ין - דלהי (Delhi)

בהתאם ללוח הטיסות נצא אל שדה התעופה בקוצ'ין ונעלה על טיסה שתיקח אותנו לדלהי.
לאחר שננחת, נצא לסייר באתריה של דלהי. נתחיל את הסיור באחוזת הקבר של הקיסר הומאיון, הקיסר המוגולי השני ששלט העיר, שם נצפה בדוגמא לאדריכלות המוגולית. נמשיך לג'אמה מסג'יד שנבנה בידי שאה ג'האן, בונה הטאג' מאהל והמבצר האדום. זהו המסגד הגדול ביותר בהודו, החצר הראשית מסוגלת להכיל למעלה מ-25,000 והמקום כולו הוא מופת לאדריכלות המוגולית. נמשיך לביקור במקדש אקשארדם, מקדש  הינדי חדש,  מפואר בסגנון עתיק, שנחנך בנובמבר 2005. מתחם המקדש הוא מתחם ענק של דשאים וגנים ציבוריים שבלבם מבנה המקדש – מבנה גדול וגבוה בעל 9 כיפות. המקדש מגלם בתוכו 10,000 שנים של היסטוריה, תרבות, דת, אדריכלות, אמנות ואומנות הודית
. סיור במקדש הוא מסע מדהים לערכיה התרבותיים וההיסטוריים של הודו. נמשיך את הסיור בדלהי וניסע למקום שרפת גופתו של גנדי – ראג' גאט ולשער הודו.
נסיים את הסיור באחד השווקים הדגולים בדלהי – המיין באזאר.
בתום הסיור, נחזור למלוננו ונתחיל בהכנות לקראת הטיסה חזרה הביתה...

יום 12 | דלהי - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נעבור לשדה התעופה הבני"ל בדלהי ונטוס ארצה, לתל אביב.