יום 1 | תל אביב (Tel Aviv) – אדיס אבבה (Addis Ababa) - נמל התעופה ניירובי (Nairobi)

עם הנחיתה בניירובי (18:35) נפגוש בנהגי הג'יפים ונסע אל המלון הממוקם בקרבת השדה.

ארוחת ערב ולינה ב-Hilton Garden Inn או דומה ברמתו

ימים 2-3 | סמבורו (Samburu)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור ראשון בשמורה.

מקור החיים של שמורת סמבורו (Samburu National Reserve) החצי-מדברית הוא "הנהר האדום", החוצה את השמורה. את מימיו מאכלסים תנינים ועל גדותיו ניתן לצפות באוכלוסיית ציפורים ססגונית ורעשנית. בסמבורו בעלי חיים המיוחדים לאזור חם ויבש זה: ג‘ירפות מרושתות, זברות גרבי צרות פסים, פניניות נשריות, גרנוק, ראמים, יענים ועוד. אזור הסמבורו הוא תחום המחיה של בני שבט הסמבורו, אחד השבטים הססגוניים והיפים.

עם תום הסיור נשוב למלון הטבע ונתארגן לארוחת הערב.

ארוחת ערב ולינה במלון Samburu Simba Lodge או דומה ברמתו.

 

יום 4 | סמבורו (Samburu) - סוויטווטרז (Sweetwaters)

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל אזור השימור סוויטווטרז.
נסייר בשמורה, בה אפשר לראות קרנפים שחורים וקרנפים לבנים, אריות, זברות, צ׳יטות, פילים ועוד. בשעות הצהריים נגיע אל לודג׳ האוהלים בו נלון הלילה, נאכל ארוחת צהריים ונמשיך בסיורנו.

אזור שימור סוויטווטרז (Sweetwaters Game Reserve) הנו אזור שימור פרטי סגור המקיים יחס של מספר בעלי החיים לתא שטח, גדול אף יותר מאשר השמורות הגדולות של קניה.
באזור השימור של סביבת הבור חיים כל "חמשת הגדולים": פיל, קרנף, אריה, בופאלו ונמר. כולם מגיעים בשעות היום או הלילה השונות אל בור המים. בשטח השימור הפרטי נבנה בית מחסה לשימפנזים שהובאו לכאן מרחבי אפריקה וחיים בסביבה מוגנת על מנת לעזור ולשמר את קופי האדם הקרוב אלינו ביותר.

בשמורת סוויטוורטס תוכלו לראות עשרות ריינג׳רים מפטרלים ברחבי השמורה בכל שעות היום והלילה. בשמורה חיים עשרות קרנפים - לבנים ושחורים - המהווים מטרה לציידים לא-חוקיים הרוצים את קרניהם, אותן ימכרו באסיה באלפי דולרים לקילוגרם.

ארוחת ערב ולינה ב-Sweet waters Tended Camp או דומה ברמתו

  

יום 5 | סוויטווטרז (Sweetwaters) - הפארק הלאומי אברדר (Abderdare National Park)

בתום ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל הפארק הלאומי אברדר, לו נקדיש את היום.
הפארק הלאומי אברדר (Aberdare National Park) נמצא על רכס הרי אברדר במרכז קניה.  הפארק ממוקם כ-100 ק״מ מעיר הבירה נירובי וגובהו נע בין 2100 ל-4300 מטרים מעל פני הים. הפארק הוקם בשנת 1950 ושטחו 766 קמ״ר. הוא מתאפיין בנופים עוצרי נשימה - מפסגות ההרים אל העמקים, בין יערות גשם לנחלים ומפלים שוצפים. את הפארק מאכלסים מגוון בעלי חיים כמו פילים, נמרים, מינים שונים של אנטילופות, באפלו, צבועים, קופי קולובוס שחור-לבן, קופי סייקס ועוד.
חובבי הקופים יהנו לצפות בקופי קולובוס שחור-לבן, קופי סייקס ובבונים.
כמו כן אפשר לראות בפארק את הקרנפים השחורים שהפארק מהווה עבורים מקום מחסה
.
ארוחת ערב ולינה ב-The Ark Hotel או דומה ברמתו

 

יום 6 |הרי אברדר - אגם ניוואשה (Naivasha)

בתום ארוחת הבוקר נפרד מההרים ושוכניהם ונעשה דרכנו לכיוון אגם ניוואשה.
נצא לסיור באגם וסביבתו הכולל שייט על האגם וסיור רגלי בין בעלי החיים בחצי אי הסהרון.

אגם ניוואשה (Naivasha) הנו אגם מים מתוקים, הגבוה באגמי השבר הסורי אפריקני, 1,884 מטרים מעל פני הים, שטח האגם מושפע רבות מכמות המשקעים ונע בין 114- 991 קמ"ר.
בתחילת המאה ה-20 התייבש האגם ונעלם כליל, אדמותיו שימשו כאדמות חקלאיות. מספר שנים מאוחר יותר, גשמים כבדים שפקדו את האזור החיו את האגם שהציף את האדמות החשופות והחזיר את המצב לקדמותו.
הרוחות העזות בשעות אחר הצהריים גורמות לאגם לעתים להיות סוער וגלי ועל כן נקרא בפי המסאים נייפושה (Ni posha), פירוש המילה הוא מים קשים. השם, שאוית בטעות ע"י הבריטים ניוואשה (Naivasha) הוא השם המזוהה עם האגם עד היום.
האגם מוקף אזורי ביצה, צמחיית גומא עבותה ויערות של עץ הידוע בשם שיטת הקדחת הצהובה. האזור מהווה אוצר טבע אמיתי המפורסם בכל העולם בשל אוכלוסיית הציפורים שבו המונה למעלה מ- 400 מינים, אוכלוסייה גדולה של היפופוטמים שוכני האגם, ג'ירפות בין עצי השיטה, עדרי אנטילופות רועים באחו הירוק וקופי קולובוס המשתעשעים בין צמרות העצים.

לינה וארוחת ערב ב-Naivasha Simba Lodge או דומה ברמתו

 

יום 7 | אגם ניוואשה - ניירובי (Nairobi) - בית היתומים לפילים של (David Sheldrick Fund) - הפארק הלאומי ניירובי

בתום ארוחת הבוקר נצא בנסיעה חזרה אל ניירובי.
את היום נקדיש לביקור בבית היתומים לפילים, הממוקם בפארק הלאומי ניירובי.

בית היתומים לפילים של David Sheldrick Fund שוכן בפארק הלאומי נירובי. אל בית היתומים מגיעים גורי פילים וקרנפים שהתיתמו מאימם, פעמים רבות בגלל צייד לא-חוקי. מטרת בית היתומים היא להחזיר את הפילים והקרנפים לטבע לכשיגיעו לגיל המתאים. בית היתומים נפתח בשעה 1963 ומופעל מאז על ידי ד״ר דפני שלדריק (Daphne Sheldrick) לאחר מות בעלה, דיויד שלדריק שפעל נגד ציידים לא חוקיים בשמורת צבו.
בתום הביקור נמשיך לסייר בפארק עד לשעות אחר הצהריים, אז נגיע למלון בו נלון הלילה.

ארוחת ערב ולינה ב-Hilton Garden Inn או דומה ברמתו

 

יום 8-9 | ניירובי - הפארק הלאומי אמבוסלי (Amboseli National Park)

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל הפארק הלאומי אמבוסלי, השוכן למרגלות הר הקילימנג׳רו.

מקור השם אמבוסלי הוא מהמילה המסאית Empusel שפרושה ״מקום יבש ומלוח״. ואכן, מי שמגיע לאזור, יכול לראות את עמודי האבק מיתמרים מהמישורים. הפארק משתרע על שטח של 392 קמ״ר ובליבו שטח ביצות שנוצר ממעינות תת-קרקעיים של מי הפשרת הקרחון מהקילימנג׳רו.הפארק מפורסם בהיות המקום הטוב ביותר לצפות בעדרי פילים הנודדים בשטחו ואף חוצים אותו בדרכם אל שמורות אחרות.  בנוסף לפילים אפשר לראות בשמורה עדרי תאו אפריקני, אימפלות, אריות, צבועים, ג׳ירפות, זברות, גנו ואף ראמים. סביב לפארק אפשר לראות כפרים של בני שבט מסאי.
בתום הסיור נגיע ללודג׳ בו נלון את שני הלילות הבאים.

ארוחת בוקר ולינה ב-Amboseli Serena Lodge או דומה ברמתו

 

יום 10 | הפארק הלאומי אמבוסלי - נירובי - אדיס אבבה - תל אביב

זה היום האחרון שלנו בקניה ואנו נתחיל אותו בספארי בוקר אחרון באמבוסלי. ניפרד מהפילים והג׳ירפות ולקראת הצהריים נתחיל בנסיעה חזרה אל נירובי. לאחר ארוחת הצהריים, נעשה את דרכנו אל שדה התעופה ממנו נמריא אל אדיס אבבה ואז אל תל אביב.

 

יום 11 | נחיתה בתל אביב