ימים 0-3 | תל אביב (Tel Aviv) - יוהנסבורג (Johannesburg) - מאון (Maun) -
נהיי פאן (Nxai Pan)

נצא בטיסה בינלאומית מתל האביב אל יוהנסבורג בדרום אפריקה.
עם ההגעה ליוהנסבורג נמשיך בטיסה למאון בבוטסוואנה ומשם נעבור בטיסה פנימית לפארק הלאומי נהיי פאן (מחאדימחאדי), לו יוקדשו הימים הקרובים.

נהיי פאן (Nxai Pan) - פארק לאומי זה נמצא סמוך לצידו הצפוני של הפארק הלאומי מחאדימחאדי. בימי קדם כוסה האזור כולו באגם מים גדול מימדים (כ-40,000 קמ"ר) שהתייבש עקב תהליכים גאולוגים. האגם שיבש הותיר משקעים אגמיים, מינרלי חרסית ומלחים, שיוצרים מעין קרום לבנבן בהיר על פני השטח. אזור המלחות של צפון בוטסואנה מתפרס על פני שטח אדיר והמלחות הללו מהוות אקוסיסטמה ייחודית ומרתקת לבעלי החיים במקום.
את מישורי המלחות של נהיי פאן מעטרים עצי שיטת הסוכך ועצי מופאנה. בעונה הגשומה המתחילה סביב חודש נובמבר, מתכסים מישורי נהיי פאן בעשב גבוה המוציא החוצה את בעלי החיים. תחילת הגשמים בנהיי פאן היא גם הסימן לעדרי זברות אדירים להתחיל ולנוע לכיוון מישורי העשב. בשנים האחרונות פורסמו מחקרים אודות נדידת זברות שלא הייתה מוכרת לעולם המדע. מסלול הנדידה של עדרי זברות אדירים נע מאזור נהר צ'ובה בגבול בוטסואנה-נמיביה ומאזור דלתת האוקוונגו לכיוון המלחות של נהיי פאן ומחאדיחאדי. בחודשים ינואר-פברואר מגיעים מרבית העדרים ומכסים שטח עצום. מסלול הנדידה מוערך בכ-1000 ק"מ אותם גומעים העדרים במחזוריות שנתית, ציר נדידה ארוך אף יותר מזה של הנדידה הגדולה והמפורסמת במישורי הסרנגטי.

ארוחת ערב ולינה (לילות 1,2) ב-Mobile Camps בנהיי פאן
בתום היום ה-3 נצא בנסיעה חזרה למאון, שם נלון.
ארוחת ערב ולינה (לילה 3) ב-Jump Street Chalets או דומה ברמתו


ימים 4-5 | מאון (Maun) - דלתת האוקוונגו (Okavango Delta) - שמורת מורמי (Moremi Game Reserve)

בתום ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל דלתת האוקוונגו, לה יוקדשו הימים הבאים.
נצא לשייט מוקדם במי הדלתא בספינת הקאנו המסורתית ה-''מוקורו" (Mokoro) ונבקר בשמורת מורמי - שילוב מופלא של עולם חי וצומח.

הדלתא של האוקוונגו - האוקוונגו מוזכר באגדות כנהר אשר מעולם לא מצא את הים. מקורו ברמות הגבוהות של אנגולה ובניסיונו לפלס דרכו אל הים, יוצר הנהר מבוך של לגונות, ערוצים ואיים המתחברים כולם לדלתא עצומה, המשתרעת על שטח של כ-15,000 קמ"ר. האוקוונגו אכן מעולם לא מצא את הים, הוא מרווה את צימאונו של מדבר הקלהארי היבש ויוצר גן עדן קסום של עולם חי וצומח בלב שממת המדבר.

שמורת מורמי החלה דרכה כשטח שימור לשבטי האיזור; אולם בשנת 1960 הוחלט להעתיק את מקום מגוריהם של השבטים אל מחוץ לשטח השימור והמקום הוכרז כפארק לאומי. שמורת מורמי מכסה שטח של 4,871 קמ"ר בצידה המזרחי של דלתת האוקוונגו והיא אחת השמורות היפות ביותר באפריקה.
מורמי הינה שילוב מופלא של עולם חי וצומח. השמורה, ששטחה חולש על כ-20 אחוזים משטח הדלתא, יוצרת אזורי מחייה רבים, החל מאיים קטנים ולגונות קסומות, המזמינות צמחייה עשירה ומגוון רחב של עופות מים וכלה באזורי סוואנה קוצניים, המאוכלסים על ידי טורפים ונטרפים, ביניהם הזאבים הטלואים - אותם כבר כמעט ולא ניתן לפגוש בשמורות אפריקה
.

ארוחת ערב ולינה (לילות 4,5) ב-Mobile Camps באזור האוקוונגו (קוואי)

 

יום 6 | שמורת סבוטי (Savuti Game Reserve)

בתום ארוחת הבוקר נצא אל סבוטי (Savuti) הממוקמת בשמורת צ'ובה אשר בצפון בוטוסואנה.

שמורת סאבוטי היא חלק משמורת צ'ובה. במקור, הייתה ליעד מבוקש ביותר בעבור ציידים באפריקה; הצייד נאסר בשנת 1967 עם הפיכתה לחלק מן הפארק הלאומי.
הפארק מאופיין בתקופות בצורת ארוכות לצידם של זמנים רווי מים. סאבוטי הינה ביצה (Savuti Marsh), שריד של אגם אשר מיימיו יבשו עקב תנועה טקטונית והיום רווי עקב הזנתו במים על ידי תעלת סאבוטי. השמורה עשירה באימפלות, זברות, קודו, חזירי בר, גנו ופילים. בנוסף ניתן למצא בה להקות של אריות, צבועים, זברות ולעיתים אף ברדלסים.

ארוחת ערב ולינה (לילה 6) ב-Mobile Camps בסבוטי

ימים 7-8 | שמורת צ'ובה (Chobe National Park)

את היומיים הקרובים נקדיש לסיורי ספארי מרתקים לאורך נהר הצ'ובה בו מרוכזים אלפי פילים וכמובן טורפים רבים.

שמורת צ'ובה הינו הפארק הצפוני ביותר אשר בבוצוואנה ובעל מגוון חיות הבר הרחב ביותר בכל היבשת. עם הכניסה לפארק לא ניתן להתעלם מנהר הצ'ובה, אחד מנהרותיה המרשימים ביותר של אפריקה אותו פוקדים תדיר פילים ותאואים. הפארק עצמו מחולק ל- 4 אזורים גיאוגרפיים, אם כי הצפוני מביניהם, סרונדלה (Serondela), הינו המוכר מביניהם. בעת סיור בפארק ניתן לראות בין היתר, אנטילופות מסוג קובוס המים-Waterbuck, קובוס המשקפיים- Lechwe, קבוס ורדנון - Puku , קודו – Kudu, אנטילופת סוס קצרת קרניים - Roan , אנטילופת סוס שחורה- Sable, ג'ירפות, זבד אפריקאי, אימפלות, קופים, בבונים, צבועים, אריות, נמרים, תנים, מגוון ציפורים ועוד.

ארוחת ערב ולינה (לילות 7,8) ב-Mobile Camps  בשמורת הצ'ובה


יום 9 |
שמורת צ'ובה (Chobe National Park) - סיור במפלי ויקטוריה (Victoria Falls)

לאחר ארוחת הבוקר נצפין לעבר הגבול עם זימבבואה לקראת יום באזור מפלי ויקטוריה.

מפלי ויקטוריה אשר למרגלות נהר הזמבזי, מתנשאים לגובה של כ-110 מ' ומהווים את אחד מאתרי התיירות המופלאים ביותר שיש לאפריקה להציע. בשמם המקומי, ידועים המפלים כ-"העשן אשר רועם" (Mosi-oa-Tunya), ככל הנראה, עקב המראה הערפילי אשר יוצרים נטיפי המים הפוגעים בקרקעית המפל, אותם ניתן לראות ממרחק של 20 ק"מ. את שמם המערבי, "מפלי ויקטוריה", קיבלו המפלים על ידי החוקר הסקוטי, ד"ר דיוויד לווינגסטון, בשנת 1855, על שמה של מלכת אנגליה דאז. על המפלים עצמם, כתב ביומנו:

‏"No one can imagine the beauty of the view from anything witnessed in England. It had never been seen before by European eyes; but scenes so lovely must have been gazed upon by angels in their flight".

"איש אינו יכול לדמיין יופי שכזה, שכן לא נראה כמותו בכל אנגליה ולא נגלה קודם לכן לעיניים מערביות; אולם מחזה מרהיב שכזה וודאי ונצפה על ידי המלאכים במעופם"

ארוחת ערב ולינה במלון ב-Bayete Guest Lodge או דומה ברמתו

 

יום 10 | מפלי ויקטוריה (Victoria Falls) - העברות לשדה התעופה - תל אביב

את שעות הבוקר נקדיש להשלמת הקניות בשווקים המקומיים ולקראת הצהריים נעבור אל נמל התעופה לקראת הטיסה לדרום אפריקה (יוהנסבורג). משם נמשיך בטיסה אל תל אביב.

יום 11 | נחיתה בתל אביב

בשעות הבוקר ננחת בנמל התעופה בן גוריון.