ימים 0-1| תל אביב – יוהנסבורג (Johannesburg) - פורט אליזבת (Port Elizabeth) 

נצא בטיסת אתיופיאן מתל אביב (עצירה באדיס אבבה) דרך יוהנסבורג עד לפורט אליזבט, נאסוף את הרכב מחברת ההשכרה, וניסע את המלון בו נלון בבפורט אליזבת.
לינה בפורט אליזבת

 

יום 2| פורט אליזבת(Port Elizabeth)  - פארק הפילם אדו

היום יוקדש לספארי בפארק הפילים אדו, בו ניתן לצפות בחיות בר רבות ובעיקר בפילים, כמו כן נוכל להנות ממספר מסלולי הליכה בפארק.
הפארק שהיה בעברו מושבה קטנה של חיות נודדות, הפך ברבות השנים לפארק השלישי בגודלו בדרום אפריקה עם מגוון גדול של בעלי חיים בשטחו. פארק הפילים אדו הוקם בשנת 1931 והוא כיום ביתם של למעלה מ-500 פילים, אריות, קרנפים, תנים, נמרים וזברות.
לינה בפורט אליזבת

 

ימים 3-4 | ציציקאמה (Tsitsikamma)

נצא בנסיעה לעבר הפארק הלאומי ציציקמה ( כשעתיים נסיעה) שם ניתן לעשות מספר פעילויות:
צעדה לגשר התלוי על נהר הסערות, שייט בסירה בתוך נהר הסערות (תלוי במזג האויר), שייט קיאקים בנהר הסערות, קאנופי-אומגה מעל נהר הסערות, צעדה לעץ הגדול בן 800 שנים.
ציציקמה (Tsitsikamma) הינה הפנינה של דרך הגנים. פרוש השם בשפת הקווי הוא מקום שופע או מקום של מים זורמים. שמורת ציציקמה נמצאת על רכס של 200 מ', המשתרע מנהר הבלוקרנס במערב עד נהר הציציקמה במזרח. בצפון השמורה גובלת בהרי ציציקמה האימתניים והמרהיבים, ובדרום באוקיאנוס ההודי.
לינה סמוך לפארק ציציקמה (2 לילות)

 

יום 5 | ציציקמה (Tsitsikamma) - פלטנברג ביי (Bay Plettenberg) - נייזנה (Knysna)

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך דרך פלטנברג ביי לעבר נייזנה, שם ניתן לבקר בשמורת רוברג בפלטנברג ביי Robberg Nature Reserve, שמורת קופים Monkeland, רשת ענק של ציפורים Birds of Eden, מפגשי האכלה או רכיבה על פילים, שמורת טורפים Jukani, קפיצת באנג'י מהגשר הגבוה בעולם-Face Adrenline ועוד.
לינה בנייזנה

 

יום 6 | נייזנה (Knysna) - אודסהורן (Oudtshoorn)

הבוקר נסייר באיזור נייזנה - נצא לשייט בשמורת טבע פרטית Featherbed, כולל הסעה למרום ההר והליכה וכן נאכל ארוחת צהריים בסגנון מזנון חופשי בווטרפרונט של נייזנה, ומשם נמשיך בנסיעה לאודסהורן.
לינה באודסהורן

 

יום 7 | אודסהורן (Oudtshoorn)

בסביבת אודסהורן מומלץ לבקר בחוות היענים כולל האכלתם, ביקור בחוות סוריקטות, ביקור בחוות החיות הנכחדות -תנינים, נמרים, אריות ועוד.
נמשיך לסיור במערות הנטיפים המפורסמות של קנגו, ולאחר מכן לצאת לעבר מעבר ההרים השחורים ומעבר לעיר פרינס אלברט
כדי לבקר במוזיאון הכולל את בית הכנסת היהודי.

מערות קנגו (Cango caves) נמצאות 29 קמ' מאודסהורן וממוקמות על עמק קנגו הציורי. זהו אחד הפלאים המרהיבים ששוכן בתחתית האדמה היבשה של הקארו. מערות קנגו הינן מערות נטיפים מאבן גיר המקבילות למעבר סווטרברג הידוע. נוכל לצפות באולמות הנטיפים המרהיבים והתוצרים המתנשאים מהתקרה ועד הרצפה.

לינה באודסהורן
 

יום 8| אודסהורן (Oudtshoorn) - קייפטאון (Cape Toun)

הבוקר נצא לכייון קיפטאון הנמצאת במרחק של כ-400 ק"מ וניסע על דרך 62 ההיסטורית (ROUTE 62). בהמשך הדרך מאודסהורן  מומלץ לעצור ב-Zoar ולפנות מזרחה לעבר השמורה.
בדרכנו נעבור על פני עירות כמו ברידייל (Barydale), מונטגיו (Montague) ועוד. כדאי לעצור באחת מהן ולהנות מארוחת צהריים באוירה כפרית נינוחה, ולאחריה להמשיך כל הדרך לקייפטאון.
נגיע לעת ערב למלון הנמצא לא רחוק מטיילת ויקטוריה ואלפרד.
לינה בקייפטאון

 

ימים 9-12| קייפטאון (Capetown)

את ארבעת הימים הבאים נקדיש לקיפטאון וסביבותיה.

הר השולחן (Table Mountain) הינו הר שטוח ענק המתנשא מתוך לב ליבה של העיר לגובה רב ומהווה נקודת ציון בולטת בקייפטאון, ההר משקיף על כל העיר ומכל נקודה בסביבת קיפטאון ניתן להבחין בו. רמתו הינה כ-3 ק"מ מצד לצד. ההר הינו חלק מפארק הלאומי "הר השולחן" כאשר סביבו מספר גבעות ידועות: ממזרח, "פסגת השטן", ומצפון "גבעת האיתות" ו"ראש האריה" חלקו העליון מכיל קוורץ ואבן חול, היוצר צוקים תלולים ואפורים, כמו כן הוא בית לצמחייה עשירה ומגוונת (1,234 זנים רק על ההר) שהידועה מבינם היא הפרוטיאה (הפרח הלאומי של ד. אפריקה) ובעלי חיים זעירים כגון שפני סלע, דורבנים, נימיות נחשים וצבים.  

*פרנצ'הוק (Franschhoek)
לאחר ארוחת הבוקר נצא אל דרך היין. תרבות היין בדרום אפריקה החלה במאה ה-17 ופותחה על ידי ההוגנוטים-פרוטסטנטים הצרפתיים שהגיעו כפליטים מאירופה והביאו איתם את הידע מארץ מולדתם. בדרך נבקר באנדרטה לשפת האפריקנס בעיר פארל (Paarl) ובה נהנה מתצפית פנורמית מרהיבה. נעצור כדי לראות את פסלו המפורסם של מנדלה בפתח בית הסוהר בו שהה וממנו שוחרר לחופשי. לכשנגיע לעיר היפהפיה פרנצ'הוק (Franschhoek), נעצור לטעימות יין בשילוב שוקולד ונסייר בסטלנבוש (Stellenbosch) – עיר האלונים האוניברסיטאית שהינה גם העיר השניה בגילה בכל דרום אפריקה. העיר ידועה אף היא ביינות שלה ומכאן יצא הזן הידוע הייחודי לדרום אפריקה – הפינוטאז'.

*נסיעה בחצי האי - הפנינסולה של קייפטאון
מומלץ לנסוע לחצי הפנינסולה, בו אפשר להנות משייט לאי כלבי הים, ביקור בכף התקווה הטובה (כולל עליה בפוניקלור למגדלור), נסיעה לעבר העיר הציורית סימונס טאון וביקור במושבת הפינגווינים האפריקאים, ביקור בגנים הבוטנים של קירסטנבוש.
בעיר ישנן אטרקציות אינסופיות - החל מביקור ברובן איילנד, בו היה כלוא נלסון מנדלה, עליה ברכבל להר השולחן, מוזיאון העבדות, המוזיאון היהודי, הגלריה הלאומית, המוזיאון הדרום אפריקאי, המוזיאון הימי Two Oceans Aquarium ועוד.

*נסיעה לעבר הרמנוס (Hermanus)
הבוקר נצא בדרך פנורמית לאורך המפרץ, לכיוון הרמנוס, עיר הליוויתנים, הידועה גם בפסטיבל הנערך בה בתקופת נדידת הלוויתנים (יוני- נובמבר). בדרך נעצור בדרך בנמל הציורי קליינמונד (Kleinmond).
בהרמנוס ניתן לצאת לשייט לצפות בלויתנים  (בעונה) או לחלופין לסיור בעיר הקסומה. בדרך נעבור בעירות כסטנפורד (Stanford), נפייר (Napier) ואחרות לכיוון הנקודה הדרומית ביותר ביבשת אפריקה המהווה גם את נקודת המפגש בין האוקיינוס האטלנטי לאוקיינוס ההודי – קייפ אגהלס (Agulhas Cape).

לינה ב-קייפטאון

יום 13 | קייפטאון - תל אביב

הבוקר יוותר זמן להנות עוד קצת מיופיה של קייפטאון, זמן לקניות ולחוף הים.
על פי לוח הזמנים, נצא לעבר שדה התעופה לקראת הטיסה חזרה לתל אביב
.

 

יום 14 | נחיתה בתל אביב