יום 1| תל אביב - אדיס אבבה (Addis Ababa) - ארבה מינץ' (Arba Minch) 

לאחר הנחיתה בשדה התעופה, ניסע אל העיר ונתרענן בארוחה קלה. לאחר מכן נצא לדרכנו אל ארבה מינץ'. בדרך נעבור בערים בוטאג'ירה (Butajira), הוסאנאה (Hosaena) וסודו (Sodo), בהן נוכל לראות את התושבים המקומיים עוסקים במלאכות השונות, כמו גם שווקים ונופים עוצרי נשימה.
נבקר בכנסיית הסלע (Adadi Mariam Rock), בבתיהם של אנשי גוראג' (Gurage), באתר השימור טייאה (Tiya) ופיסול הקדמונים ובלוע הר הגעש בו אגם השטן (Hare Sheitan).
את ארוחת הצהריים נאכל ב-Hosaena.

ארבה מינץ' (Arbe Minch) - עיר בדרום אתיופיה שקיבלה את שמה מ-40 המעיינות המקומיים שסיפקו מים ליער ולצמחיה באזור. העיר ממוקמת בצידו המערבי של הבקע הגדול וידועה כמקור לפירות כמו מנגו, בננות, תפוזים, תפוחים, גויאבות ואננס וכן בזכות חווות הדגים שבשטחה.

לאחר מכן נמשיך בדרכנו אל יעדנו.
לאחר ארוחת הערב נפגש להרצאה קצרה והסבר לקראת היום הבא.

ארוחת ערב ולינה ב-Paradise Lodge (או דומה ברמתו)

 

יום 2 | ארבה מינץ' (Arba Minch) - טורמי (Turmi)

את היום נתחיל בארוחת בוקר ותדרוך על השבטים בהם נבקר.
ניסע אל טורמי (Turmi), בדרכנו נבקר בשבטי דרשה (Darashe) וארבורה (Arbore).
אחר הצהריים נהנה מביקור נוסף באחד מכפרי שבט האמר (Hamer).

שבט האמר (Hamer), הקרוב במנהגיו לשבט באנה, יושב גם הוא בדרום-מערב אתיופיה. הם חיים במחוז האמר, חלק פורה של עמק נהר אומו. עיקר פרנסתם היא רעיית בקר.
שבט זה ידוע בטקס "קפיצת השור" (Bull jumping), אותו מבצעים נערים כדי לציין את הפיכתם לגברים.
במהלך הטקס, מוצמדים 10-30 שוורים מסורסים כתף-אל-כתף, ועל הנער העירום לקפוץ על גבם ארבע פעמים ברציפות, מבלי ליפול. במידה והצליח, הוא יצטרף אל הגברים האחרים שצלחו את הקפיצות. אך זהו למעשה סיומו של הטקס. בתחילתו, הגברים מצליפים עם ענפים דקים בגבן של הנשים הלא נשואות מהשבט. הנשים מאמינות כי ככל שהכאב חזק יותר, כך הן נאמנות יותר לנער שעומד להפוך לגבר, וכך הוא גם יבוא לעזרתן בעיתות מצוקה.
לאחר מכן, הנשים שרות ורוקדות, כאשר לגופן חצאיות ארוכות שבשוליהן פעמוני מתכת המדנדנים בזמן הריקוד.

נגיע אל בית המלון לפנות ערב.
לאחר ארוחת הערב נפגש להרצאה קצרה והסבר לקראת היום הבא.
ארוחת ערב ולינה ב-Turmi Busaka Lodge או דומה ברמתו

 

יום 3 | טורמי (Turmi)

את היום נתחיל בארוחת בוקר ותדרוך על השבטים בהם נבקר: נתחיל בביקור כפרי שבט קארו (Karo) החיים במורולה (Murula). זהו השבט הקטן ביותר בעמק אומו ומונה כ-1,500 איש. הגברים והנשים בשבט נוהגים לקשט את פניהם וגופם בצבע עשוי מגיר וחימר במטרה למשוך את בני המין השני.
נעצור בדימקה (Dimeka) לביקור בשוק המקומי של שבט באנה (Benna), בו הם מוכרים את מרכולתם הצנועה: כמה ביצים, מספר עגבניות, צמידי נחושת, דבש תרנגולות ועוד...

ארוחת ערב ולינה ב-Turmi Busaka Lodge (או דומה ברמתו)

 

יום 4 | טורמי (Turmi) - ג'ינקה (Jinka)

בשעות הבוקר נצא לדרכנו לכיוון העיר אומורטה (Omorate) כדי לפגוש בבני שבט דאסאניץ' (Dasaneech).
שבט דאסניץ' חי באתיופיה, קניה וסודן ועיקר פרנסתו מרעיית בקר, אך בשנים האחרונות הם החלו להתמחות ברעיה חקלאית. לאחר שאיבדו את רוב אדמותיהם במהלך 50 השנים האחרונות, בעיקר מאדמותיהם בקניה, ליד אגם טורקאנה (Turkana), הם נאלצו להקטין משמעותית את מספר ראשי הבקר, הצאן והעיזים שברשותם.
לאחר ארוחת הצהריים נמשיך בנסיעה אל העיר ג'ינקה.

ג'ינקה (Jinka) - ג'ינקה היא עיר-שוק בדרום אתיופיה. העיר ממוקמת על הגבעות מצפון למישורי טאמה. היא נחשבת לבירת אזור דבוב אומו (Debub Omo Zone) שבדרום המדינה וממוקמים בה רבים ממשרדי הממשל.
ארוחת ערב ולינה ב-Jinka Eco Omo Lodge או דומה ברמתו

 

יום 5 |  ג'ינקה (Jinka)

נצא לדרכנו בשעת בוקר מוקדמת כדי לבקר בכפר של בני שבט מורסי (Mursi).
נשות שבט מורסי ידועות בדיסקיות החרס המושחלות בשפתן התחתונה. עם תום הביקור נמשיך בנסיעה לעבר טורמי, בירת מחוז שבטי ההאמר המתאפיין בנשים וגברים יפי תואר, המושכים את גופם ושיערם בחומר אדמדם. הנשים לובשות חצאיות עור קטנות מקושטות בצדפים וחרוזים, ללא חלק עליון. הגברים עושים תסרוקות מיוחדות ומורכבות מבוץ צבעוני ונושאים כרית צבע בעזרתה הם מושחים את גופם.
אחר הצהרים נבקר בכפר של בני שבט ארי (Ari), העוסקים במלאכת הקדרות והנפחות, כמו גם הכנת עאראק, וניצפה בטקס המסורתי של הכנת והגשת קפה. באזור נוכל לראות גם את בני שבט בנאה וצמאי.


ארוחת ערב ולינה ב-Jinka Eco Omo Lodge או דומה ברמתו

 

יום 6 | ג'ינקה (Jinka) - קונסו (Konso)

בשעות הבוקר נצא בנסיעה מג'ינקה אל קונסו.
בדרכנו נעצור לביקור במרכז המחקר בג'ינקה (Omo Research Center)  ובבית היתומים לילדי אומו, שניגזר עליהם למות בגלל מנהג ה'מינגי' על פיו הורגים תינוק ראשון מבין תאומים, מי ששפתו שסועה וכן הלאה.
ניסע לקונסו ונעצור לביקור בשוק ב-קיי אפאר, בו נפגשים השבטים ארי (Ari) באנה (Benna) ו-צמאי (Tesmay). בהמשך היום נבקר בכפר של שבט צמאי (Tesmay).
בתום היום נגיע אל הלודג' בקונסו.

ארוחת ערב ולינה ב-Kanta Lodge או דומה ברמתו

 

יום 7 | קונסו (Konso) - ארבה מינץ' (Araba Minch)

בתום ארוחת הבוקר נצא בנסיעה מקונסו לעיר ארבה מינץ'.
בדרכנו נבקר בכפר של שבט הקונסו ובאזור גיאולוגי מיוחד הנקרא 'ניו יורק' בשל מגדלי הקרקע הנראים כגורדי שחקים.
בתום ארוחת הצהריים נצא לביקור בכפר של בני שבט דורזה (Dorze), שבט הידוע ביכולות אריגת הכותנה, מהם הם מייצרים את בגדיהם וביקתותיהם. השבט חי בקבוצות גדולות צפונית לבירה אדיס אבבה. עיקר פרנסתם בחקלאות, ושדותיהם כוללים גידולים תבלינים, ירקות, פירות וטבק. אנו נבקר בשוק המקומי והססגוני בו מוכרים בני השבטים את מרכולתם.
בתום היום נצא בנסיעה ללודג' הממוקם בארבה מינץ'.
ארוחת ערב ולינה ב-Paradise Lodge או דומה ברמתו
 

יום 8 | ארבה מינץ' (Araba Minch) - אדיס אבבה (Adis Abeba) - תל אביב

ומגוון עופות מים, המאפיינים את אגמי השבר הסורי אפריקני.
בדרך חזרה לארבה מניץ' נבקר בכפר גמו (Gamo) ונהנה מנופים דרמטיים.
אנו נאכל ארוחת צהריים במסעדה מקומית ואז, בטיסה פנימית מארבה מינץ' נחזור אל אדיס אבבה, בה החלה מסענו. את שעות האור שנותרו לנו ננצל לעליה אל הר אנטוטו (Entoto), ממנו יש תצפית מרהיבה אל העיר אדיס אבבה.
בשנת 1881 הקים קיסר אתיופיה מנליק ארמון על הר אנטוטו. הוא בחר בהר בשל חשיבותו האסטרטגית - האקלים הקשה והצורך לשנע מים ועצים להסקה גרשו מהמקום גם את העקשנים שבאויביו. בשנת 1886 העניק הקיסר לאישתו, טיטו בטול, קרקע באזור מישורי שמדרום להר. טיטו הקימה שם אחוזה וקראה לה "אדיס אבבה" (פרח חדש). האחוזה הלכה וגדלה וברבות הימים הפכה למקום מושבם של אצילי אתיופיה. היום, הר אנטוטו מהווה נקודת תצפית יפהפיה על העיר שתחתיו.
את ארוחת הערב נאכל במסעדה מקומית Habesha 2000 Cultural Restaurant ונעבור אל שדה התעופה באדיס אבבה לקראת הטיסה הביתה

 

יום 9 | נחיתה בתל אביב

בשעות הבוקר המוקדמות ננחת בתל-אביב.