אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי
מסלולי טיול מאורגן לאתיופיה לקבוצות בהרשמה פתוחה
מסלולי טיול לאתיופיה לנוסע העצמאי ולקבוצות סגורות
מידע לנוסע העצמאי ולקבוצות סגורות - טיול מאורגן לאתיופיה

טיול לנוסע העצמאי מיועד לכל מי שמעוניין בטיול כזה - יחידים, זוגות, משפחות או קבוצות חברים סגורות המעוניינים בטיול אתיופיה.
עולם אחר מתמחה בהתאמה מדויקת של טיולים לפי דרישת הלקוח ומעמידה לרשותו שירות מקצועי, איכותי ונוח לבניית מסלול אישי לטיול מאורגן באתיופיה או לחופשה באתיופיה - תוך שמירה על עצמאות ותחושת ביטחון. הייעוץ שהמתעניינים מקבלים נעשה על ידי מיטב המדריכים של עולם אחר.


חודשים מתאימים לטיול לאתיופיה:
באופן כללי, טיול מאורגן לאתיופיה מתאים בכל עונות השנה. עם זאת, החודשים הנוחים ביותר לטיול הם בזמן העונה היבשה, בין החודשים אוקטובר לפברואר.
כל טיול שמוצג באתר יכול לשמש כבסיס נהדר לטיול מאורגן באתיופיה אותו תבצעו באופן עצמאי. צוות עולם אחר ישמח לבצע שינויים במסלולים הקיימים על פי הרצונות והדרישות שלכם, או לחילופין להפיק טיול מאורגן לאתיופיה שכל כולו נבנה בעבודה משותפת עם הצוות המקצועי של עולם אחר.

מידע כללי

מה אנו יודעים על ארץ מוצאם של יהודי אתיופיה- הפלשים? ארץ של מפלים והרים, שווקים ססגוניים, אנימיסטים ומוסלמים.

עיר בירה: בירת אתיופיה נקראת אדיס אבבה והיא נמצאת במרכז הארץ. אתיופיה הנה הארץ היחידה באפריקה שבמשך מעל 2,000 שנה שרדה עם שלטון עצמי (למעט היותה מושבה של איטליה בין 1941-1936).

אוכלוסיה: אוכלוסיית אתיופיה מונה כ-68,285,000 נפש - רובם מוסלמים ואורתודוקסים אתיופים.

שפה: באתיופיה יש 76 קבוצות אתניות הדוברות 286 שפות, שהרשמית בהן היא אמהרית. ברוב הערים גם ניתן למצוא אנשים דוברי אנגלית.

תוחלת חיים: בממוצע 45 שנים - 44 שנים לגבר, ו-46 שנים לאישה.

מזג אוויר: מזג האוויר באתיופיה מושפע משני נתונים טופוגרפיים: ארץ בלי גישה לים, ריבוי הרים ועמק השבר הסורי-אפריקאי. מאפריל ועד ספטמבר אתיופיה מתאפיינת במזג אוויר מאוד חורפי וגשום, עם מונסונים טרופיים, ותקופות של צחיחות ובצורת (מאוקטובר עד מאי) המהוות מקור להרבה מחלות ומוות. בנוסף, הבקע הסורי אפריקאי שחוצה את אתיופיה הוא הגורם המרכזי לרעידות אדמה, הרי געש ובצורת.

מוצרים ליצוא ותעשיות: טקסטיל, עיבוד מתכות, בטון ותיירות. אתיופיה מייצאת זהב וקפה כבר למעלה מ-1,000 שנה).

מטבע ותשלומים: המטבע המקומי הוא "ביט" אתיופי ETB. מכיוון שתעשיית התיירות אינה מפותחת, כרטיסי אשראי לא מתקבלים בכל מקום וניתן להחליף דולרים לביטים בבנקים בערים, בדלפקי המרת כספים ובשדה התעופה.

חשמל ותקשורת: 220 וולט. ניתן לבצע שיחות בינלאומיות ולשלוח פקסים בערים המרכזיות. באדיס אבבה יש דואר ומשרדים לשיחות בינלאומיות. בדרום הארץ לא ניתנים שירותים כאלה. הקידומת לאתיופיה הינה 251.

טיסות: ישירות מת"א.

ויזה: יש להנפיק ויזה לאתיופיה מהארץ.

יש לזכור: להתלבש בצניעות (חולצות עם שרוולים ובגדים לא צמודים). מומלץ ללבוש בגדי כותנה ולהביא קרם הגנה מכיוון שהשמש מאד חזקה. הלילות קרירים גם בקיץ ויש להצטייד בסוודר. חשוב לציין כי מומלץ לבקש רשות לפני שמצלמים את המקומיים.