ימים 0-4 | תל אביב (Tel Aviv) - יוהנסבורג (Johannesburg) - מאון (Maun) -
הדלתא של האוקוונגו (Okavango Delta) - שמורת מורמי (Moremi Game Reserve)

נצא בטיסה בינלאומית מתל אביב אל יוהנסבורג שבדרום אפריקה עם מספר שעות המתנה בטרקלין מפואר כולל ארוחות וחיבור WiFi. נמשיך בטיסה לעיר מאון שבבוטסואנה. משם נעלה על טיסה פרטית לדלתא של האוקוונגו. עם הנחיתה נפגוש את נהגי הספארי ונתחיל בספארי ראשון בטיול. ארבעת הימים הקרובים יוקדשו לשמורת מורמי שבדלתא של האוקוונגו.

נהר אוקוונגו מוזכר באגדות כנהר אשר מעולם לא מצא את הים. מקורו ברמות הגבוהות של אנגולה ובניסיונו לפלס דרכו אל הים, יוצר הנהר מבוך של לגונות, ערוצי נהר ואיים המתחברים כולם לדלתא של האוקוונגו, הדלתא היבשתית הגדולה בעולם. הדלתא, המשתרעת על כ-15,000 קמ"ר, היא אחד משבעת פלאי התבל של אפריקה ובזכות ייחודה וגודלה הוכרזה כאתר מורשת עולמית. היא מהווה בית עבור פילי סוואנה אפריקניים, היפופוטמים, ברדלסים, אריות, תאואים, קודו בכיר, קרנפים, בבונים ועוד.

באחד הבקרים נצא בשעות הבוקר המוקדמות לשייט במי האוקוונגו, בספינת הקאנו המסורתית ''מוקורו", המשמשת ככלי התעבורה בדלתא. נשוט בין התעלות השופעות בתנינים ובהיפופוטמים ונצפה במרחק מטרים בודדים בפילים השותים ממי הנהר.

שמורת הטבע מורמי ממוקמת בצידה המזרחי של דלתא של האוקוונגו והיא אחת השמורות היפות באפריקה. מורמי היוותה שטח שימור עבור שבטי האזור, אולם בשנת 1960, הוחלט להעתיק את מקום מגוריהם של השבטים מחוץ לשטח השימור.
השמורה שחולשת על חמישית משטח הדלתא, יוצרת אזורי מחייה רבים, החל בלגונות קסומות ואיים קטנים בין תעלות הנהר, וכלה באזורי סוואנה קוצניים, המאוכלסים על ידי טורפים ונטרפים, ביניהם, הזאבים הטלואים - אותם כבר כמעט ולא ניתן לפגוש בשמורות אפריקה.

באחד הלילות נצא גם לספארי לילה ונוכל להתחקות אחרי פעילות בעלי החיים, הפעם בשעות החשכה.
ארוחת ערב ולינה (לילות 4-1) במחנה אוהלים פרטי בדלתא של האוקוונגו

ימים 5-6 | שמורת סבוטי (Savuti)

היום נצא לשמורת סבוטי שבצפון בוטסואנה, לה יוקדשו היומיים הקרובים.

שמורת סבוטי (Savuti National Park) הייתה יעד אפריקני מבוקש לצייד עד שזה נאסר ב-1967, עם הפיכתה לחלק מפארק לאומי. שמורת הטבע מאופיינת בתקופות יובש ארוכות לצד תקופות גשומות ורוויות מים, ומפוזרות בה ביצות רבות – שריד של אגם שמימיו יבשו כתוצאה מפעילות גאולוגית. השמורה עשירה בזאבים טלואים, נמרים, אימפלות, זברות, קודו, חזירי בר וגנו. ניתן למצוא בה להקות אריות, צבועים, זברות ולעיתים אף ברדלסים. אחרי הצהריים אפשר לפגוש מקרוב בקבוצות של עשרות פילים המתגודדים באזור בורות המים בשמורה. בסבוטי ניתן לצפות גם בציורי סלע קדומים של בעלי חיים מעשה ידי הבושמנים, המתארים את חייהם לפני אלפי שנים.

ארוחת ערב ולינה (לילות 6-5) במחנה אוהלים פרטי בשמורת סבוטי

 

ימים 7-8 | שמורת צ'ובה (Chobe National Park)

את היומיים הקרובים נקדיש לסיורי ספארי לאורך נהר הצ'ובה ובו מרוכזים אלפי פילים וכמובן טורפים רבים.

הפארק הלאומי צ'ובה (Chobe National Park), על גבול נמיביה, הוא שמורת הטבע השנייה בגודלה בבוטסואנה ובה ריכוז הפילים הכי גדול בעולם. את הנהר הצ'ובה פוקדים תדיר פילים ותאואים. לשמורה כפות אדירה של עופות ומגוון גדול של בעלי חיים ביניהם, אנטילופות מסוג קובוס המים (Waterbuck), קובוס המשקפיים, אנטילופת פוקו, קודו, אנטילופות סוסיות חומות ושחורות, ג'ירפות,  בבונים כחולים, בבוני צ'קמה, גיריות דבש, צבועים, אריות, נמרים, ברדלסים, זאבים טלואים, תנים ועוד.

ביום השני נצא לשייט מיוחד במינו בסירת מנוע פרטית על נהר הצ'ובה ונראה ממרחק "אפס" תנינים, פילים, תאואים, כח הנילוס, עופות רבים ועוד.
ארוחת ערב ולינה (לילות 8-7) במחנה אוהלים פרטי בשמורת צ'ובה


יום 9 |
שמורת צ'ובה (Chobe National Park) - מפלי ויקטוריה (Victoria Falls)

לאחר ארוחת הבוקר נצפין לעבר גבול זימבבואה לקראת יום באזור מפלי ויקטוריה, המשתרכים לאוכל קילומטר וחצי. נלך לאורך המפלים ונתרשם מהקשת המרהיבה והתמידית שנוצרת בזכות קרני השמש והרסס העצום שיוצרים המפלים, אותו ניתן לראות מקילומטרים רבים.

מפלי ויקטוריה אשר למרגלות נהר הזמבזי, צונחים מגובה של כ-117 מ' ומהווים את אחד ממוקדי הביקור המופלאים ביותר שיש לאפריקה להציע. בשמם המקומי, ידועים המפלים כ–"עשן הרועם" (Mosi-oa-Tunya), ככל הנראה, עקב המראה הערפילי אשר יוצרים נטיפי המים הפוגעים בקרקעית המפל.

את שמם המערבי, "מפלי ויקטוריה", קיבלו המפלים ב-1855 ע"י החוקר הסקוטי ד"ר דיוויד לווינגסטון, על שמם מלכת אנגליה דאז. כך כתב ביומנו:

‏"No one can imagine the beauty of the view from anything witnessed in England. It had never been seen before by European eyes; but scenes so lovely must have been gazed upon by angels in their flight".

"איש אינו יכול לדמיין יופי שכזה, שכן לא נראה כמותו בכל אנגליה ולא נגלה קודם לכן לעיניים מערביות; אולם מחזה מרהיב שכזה וודאי ונצפה על ידי המלאכים במעופם"

ארוחת ערב ולינה במלון הבוטיק Ilala Lodge Victoria Falls על בסיס פנסיון מלא (או דומה ברמתו)

 

יום 10 | מפלי ויקטוריה (Victoria Falls) - העברות לשדה התעופה - תל אביב

את שעות הבוקר נקדיש להשלמת הקניות בשוק המקומי ובו ניתן למצוא מוצרים אפריקניים אותנטיים. לקראת הצהריים נעבור אל שדה התעופה לקראת הטיסה ליוהנסבורג. משם נמשיך אל הטיסה לתל אביב.

יום 11 | נחיתה בתל אביב

בשעות הבוקר ננחת בנמל התעופה בן גוריון.