אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי
מסלולי טיול לנוסע העצמאי וקבוצות סגורות
לנוסע העצמאי וקבוצות סגורות

טיולים לנוסע העצמאי הינם טיולים המיועדים ליחידים, זוגות, משפחות או קבוצות חברים סגורות, המעוניינים בטיול פרטי.
חברת עולם אחר מתמחה בהתאמה של טיולים לפי דרישת הלקוח ומעמידה לרשותו שירות מקצועי, איכותי ונוח לבניית מסלול אישי לטיול או חופשה בפורטוגל, תוך שמירה על עצמאות ותחושת בטחון.
הייעוץ נעשה על-ידי המדריכים המנוסים של החברה.

חודשים מתאימים:

החודשים החמים הם בדרך-כלל חודשי אפריל עד אוקטובר (בצפון פחות), ואילו בדרום, באלגארב, החום פשוט בלתי נסבל בקיץ.

בחורף, יורדים בצפון גשמים רבים והטמפרטורות צונחות. בהרים יורד שלג, בייחוד ברכס סרה דה אשטרלה.

כל טיול המוצג באתר יכול לשמש כבסיס לטיול אותו תבצעו בצורה עצמאית. צוות עולם אחר ישמח לעשות שינויים במסלולים הקיימים על- פי דרישתכם או לחילופין להפיק טיול שכל כולו נוצר בעבודה משותפת יחד עם הצוות המקצועי של "עולם-אחר".

פורטוגל
מידע כללי

פורטוגל מתהדרת בעבר מפואר של מעצמה ימית, באתרי נופש נפלאים לאורך החוף, בעיירות מלנכוליות ובנוף של מטעי זיתים, כרמים ושדות חיטה. המדינה, שנכסי עולם של אונסק"ו פזורים בכל רחביה, ואשר התברכה באחת הבירות הרוגעות והיפות באירופה, היא עדיין אחד היעדים המשתלמים ביבשת. התענגות איטית על החיים היא תאווה פורטוגזית אופיינית, והנאות החיים הפשוטות הן הנפלאות ביותר - פסטיבלים עממיים מסורתיים; אוכל ביתי פשוט, טובל בשמן זית; מוסיקה שפורטת על מיתרי הנשמה, מעלה על נס אהבות ותהילות משכבר הימים; ושווקים גדושי דגים, פירות ופרחים. ארבעה עשורים של רודנות הותירו את המדינה בשולי המעצמות האירופיות הגדולות, מנותקת מהתפתחות החיים המודרניים. ואולם, בדומה לשכנתה, ספרד, פורטוגל גם היא מנסה בעשרים השנים האחרונות להיחלץ מן השוליים, קושרת קשרים חדשים עם אירופה, בונה מחדש את כלכלתה ונאבקת לשמר את המיטב מתרבותה הלאומית אל מול מתקפת פתע של השפעות בינלאומיות.

שם מלא: פורטוגל

שטח: 92,391 קמ"ר

אוכלוסייה: 10.1 מיליון נפש

בירה: ליסבון (אוכלוסייה:535,740)

תושבים: 99% פורטוגזים, 1% אפריקנים

שפה: פורטוגזית

דת: 97% קאתולים, 2% פרוטסטנטים, 1% אחרים

ממשל: דמוקרטיה פרלמנטרית

תוצר מקומי גולמי: 195.2 מיליארד דולר

תמ"ג לנפש: 19,400 דולר

צמיחה שנתית: 3.3%

אינפלציה: 4%

תעשיה: טקסטיל, הנעלה, מוצרי עץ, עבודות מתכת, זיקוק נפט, כימיקלים, שימורי דגים, יין, תיירות וחקלאות

שותפות מסחריות עיקריות: האיחוד האירופי (בעיקר ספרד, גרמניה, צרפת, איטליה, הולנד ובריטניה) וארצות הברית. פורטוגל חברה באיחוד האירופי.

 

מדירה

מידע כללי

מדיירה הוא ארכיפלג השייך לפורטוגל והנמצא בצפון האוקיינוס האטלנטי. איי מדיירה כוללים שני איים מיושבים הנקראים "מדיירה" ו"פורטו סנטו", שלושה איים קטנים ולא מיושבים הנקראים דזרטש ושלושה איים קטנים ולא מיושבים הנקראים סלבז'נש וקרובים לאיים הקנריים של ספרד יותר מאשר לאי מדיירה עצמו.
האיים נתגלו לראשונה ויושבו לראשונה על ידי פורטוגל ב-1418 ושטח זה כרגע הוא מחוז אוטונומי. פוּנשָל, "עיר הבירה" של איי מדיירה, נמצאת בחוף הדרומי של האי המרכזי. הערים החשובות באיי מדיירה הן פוּנשל, פורטוּ סנטוּ המוכרת גם כ"וילה בליירה", "ריביירה בראבה", "מָשִיקוּ", "קאמָרה דֶה לוֹבּוּש", "סנטה קרוז" ו"קַלְיֵיטה". הארכיפלג ממוקם 360 מייל מחופי אפריקה, 535 מייל מליסבון, 240 מייל מטנריפה ו-480 מייל מסנטה מריה, האי הקרוב ביותר מבין האיים האזוריים. האי מדיירה הוא האי הגדול ביותר בקבוצת איים אלו, שטחו 741 קמ"ר ואורכו מגיע לכ-57 קילומטרים. אורך החופים של האי נמשכים על כ-85 מייל. האי נוצר במקור על ידי התפרצות הר געש שיצרה את האי. במקום ישנם זרמי חום חזקים הנובעים מזרם הגולף.