אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי

בחודשי הקיץ מציעה חברת "עולם אחר" טיולים איכותיים בתקופה בה מתרחשת אחת מתופעות הטבע המרשימות - נדידת הגנו ממישורי סרנגטי, שם מתרכזת אוכלוסיית בע"ח הגדולה ביותר על פני כדה"א, לעבר השמורה הלאומית מסאי מארה שבקניה.
במועד זה מתרכזים עדרי גנו וזברות עצומים סמוך לנהר המארה, אותו הם חוצים בדרכם צפונה לקניה. העדר הענק משרך את דרכו צפונה, ואיתו מאות אלפי עגלים וסייחים צעירים שעבורם זו הנדידה הראשונה במחזור החיים. המישורים הם רקע לדרמה עוצרת נשימה של מעגל חיים ומוות. טורפים רבים, בינהם צבועים, אריות, ברדלסים ונמרים, אורבים לעדרים עד הגיעם אל המכשול הגדול ביותר הניצב בפניהם בסרנגטי - נהר המארה שורץ התנינים


מה כל כך מיוחד בנו:

 • טיסת אל-על ישירה ובלעדית רק עבורנו
 • 24/7 מענה טלפוני לחירום וטיפול מיידי במקום - כי אכפת לנו
 • איתנו לא עושים ויזה בכניסה למדינה - היא משולמת מראש וכלול בטיולים הקבוצתיים והפרטיים
 • ג'יפ חלופי ב-Stand By - כי לפעמים עלולים לקרות דברים לא צפויים
 • נהג/מדריך חלופי ב-Stand By (לבוקר היום הבא) - כי לפעמים אין כימיה
 • בחרו בעזרתנו/המלצותינו את המדריך המקומי שלכם לפני היציאה לטיול - גם בפייסבוק או בוואטס-אפ
 • חוליית תיקון וחילוץ - שקיעה בבוץ איתנו זו עוד חוויה
 • חיבור Wi-Fi ברכבים במהלך כל הספארי
 • שקעי חשמל ומקרר בג'יפ – מים קרים, אולי משקה קל או בירה? אולי יוגורט לארוחת הצהרים?
 • אנחנו לא ישנים בארושה –לא תמצאו אצלנו טריקים להוזלת הטיול
 • 4 שמורות הצפון - סרנגטי (3 ימים), טרנגירי (יום מלא), נגורונגורו (יום מלא) ומניארה (חצי יום)
 • ספארי במישורי נדוטו (דרום הסרנגטי) - ספארי Off Road אל איזורי רביית הצ'יטות (ברדלסים)
 • סיורים בשמורות ללא הגבלת קילומטרים
 • 4 תרבויות שבטיות: ציידים-לקטים שוכני סבך, נוודים למחצה שוכני בקתות בוץ ושבט עכשוי מתפתח
 • מים מינרלים בג'יפים – ללא הגבלה!

בנוסף:
 • הסיורים יתקיימו ברכבי טויוטה לנד קרוזר 4x4, מהטובים בנמצא. 
 • הלינה בלודג'ים איכותיים, הממוקמים בלב השמורות
 • האירוח במהלך הטיול הינו על-בסיס כלכלה מלאה, כולל מים מינרלים במהלך ימי הספארי
 • כל משתתף יקבל תיק גב איכותי הכולל מידע רב לסיורי ספארי, מגדיר בעלי חיים, מגדיר ציפורים, סט מפות וחולצת ״עולם אחר״

ימים 0-1| תל אביב - נמל התעופרה קילימנג׳רו - שמורת אגם מניארה (Manyara Naitonal Park)

ניפגש בשדה התעופה בן-גוריון ונצא בטיסה ישירה לטנזניה. לאחר הנחיתה בנמל התעופה קילימנג'רו, נפגוש את נהגי הספארי המנוסים ונצא בנסיעה אל השמורה הראשונה בטנזינה, אל שמורת אגם מניארה.

בתחתית הבקע הסורי-אפריקני החוצה את טנזניה, שוכנת שמורת אגם מניארה (Manyara): קטנה אך מגוונת בבתי גידול ועשירה במיני בעלי חיים. הכניסה לשמורה עוברת ביער טרופי, המתקיים הודות למי תהום גבוהים במיוחד. ציפורים רבות, ביניהן שקנאים וקורמורנים, ניזונות מדגי האגם. אלפי פלמינגו צובעים לעיתים את האגם בוורוד כשהם מגיעים אליו במסלול נדידתם.

בתום הביקור נגיע אל הלודג' הממוקם באזור מניארה.
ארוחת ערב ולינה באיזור מניארה


יום 2 | שמורת טרנגירי (Tarangire National Park)

בשעות הבוקר ניפגש במסעדת המלון לארוחת בוקר ונצא לשטח לספארי בשמורה הידועה בעצי הבאובב שבה, שמורת טרנגירי.

ייחודה של שמורת טרנגירי (Tarangire National Park) הוא הסוואנות רחבות הידיים שלה, המנוקדות במאות עצי באובב בני מאות שנים, שביניהם משובצים מאות עצי שיטה. עולם החי של טרנגירי עשיר ומגוון: נמנו בה יותר מ-500 מינים שונים של עופות והיא נחשבת לאחד מריכוזי הקינון הגדולים בעולם. ייחוד נוסף של טרנגירי הוא העדרים הגדולים של הפילים, המגיעים אליה בעונת היובש. בנופיה המגוונים של טרנגירי משוטטים גם היפופוטמים, זאבים טלואים, אריות, נמרים וצבועים. בשטחי העשב הנרחבים שלה חיים אלפי צבאים, באפלו, איילנד, גנו, אימפלות, זברות, ג‘ירפות ומיני יונקים רבים נוספים.

לקראת אחר הצהרים נחזור אל הלודג' במניארה.
ארוחת ערב ולינה באיזור מניארה

 

יום 3 | יום שבטים - הדזבה, דטוגה

ביום זה אנו חווים את התפתחות משכנות האדם: משבט הדזבה (Hadzabe), הנעזר במערות, בחללים של גזעי באובב בעונה הגשומה ובסוכות מצמחים מקומיים; ועד לשבט דטוגה (Datoga) ושבט אירקו (Iraku) הבונים בקתה מלבנית מלבנים עשויות בוץ. עוד נתוודע למורכבות, לקשיים וליצירתיות הנדרשת, בנדידת השבטים בשבר הסורי-אפריקני.
שבט הדזבה ושבט דטוגה הם מהשבטים האותנטיים והמסורתיים האחרונים שנותרו באפריקה ולהם היסטוריה מתמשכת של כ-12 אלפי שנים.

משבט ההדזבה נותרו כ-700 איש. בני השבט חיים בעיקר ליד אגם איאסי (Lake Eyasi) בצפון טנזניה, ללא בית קבוע - בתקופה היבשה הם חיים בסוכות שהם מקימים מזרדים ועשב. בתקופה הגשומה, הם מוצאים מסתור מהגשמים במערות ובנבכי הסלע. כל קבוצה בשבט מונה 30-20 איש. נשות השבט מלקטות פירות ושורשים אכילים ואילו הגברים צדים בעזרת חץ וקשת כבימי האדם הקדמון. שבט ההדזבה מדבר בשפת ההדזה, שפה המשלבת קליקים של עיצורים וציקצוקי לשון.

האזינו לכתבה ששודרה בגלי צה״ל בעקבות ביקור בשבט ההדזבה.

בני שבט הדטוגה ידועים כאויביהם המושבעים של שבט המסאי. גברי השבט נודדים עם עדרי הצאן והבקר בין צפון המדינה לדרומה, בחיפוש אחר שדות מרעה. הנשים נשארות בבית ומגדלות את הילדים. חלק מהגברים עוסק בנפחות זעירה - תוך דקות ספורות הם מתיכים מתכות קלות ובעזרת פטיש וסדן מכינים ראשי חיצים ותכשיטים שונים, אותם יחליפו עם בני שבט הדזבה תמורת עורות בעלי חיים או דבש. הגברים לבושים גלימות אדומות ואילו הנשים מצלקות את עור פניהם בצורות סימטריות מסביב לעיניים ליופי ולבושות בגדי עור יפהפיים. לשבט מבני קבע עשויים מלבני בוץ ותבן..

בתום הביקור נחזור אל הלודג׳ במניארה.

ארוחת ערב ולינה באיזור מניארה

 

יום 4 | קלדרת נגורונגורו (Ngorongoro Crater) - כפר מסאי (Maasai) - נדוטו (Ndutu)

בשעות הבוקר ניפגש במסעדת המלון לארוחת בוקר עשירה. עם תום הארוחה נקבל תדריך קצר בנוגע ליום העומד לפנינו, שעיקרו ביקור בלב ליבה של קלדרת נגורונגורו.

קלדרת נגורונגורו (Ngorongoro Crater), המכתש המפורסם ביותר באפריקה, נוצר כתוצאה מקריסתו של הר הגעש נגורונגורו. כך נוצר מעין אמפיתיאטרון טבעי עצום, שהקירות התלולים המקיפים אותו מתנשאים לגובה של כ-600 מטרים. במכתש נגורונגורו חיים רוב מיני בעלי החיים של מזרח אפריקה, ביניהם קרנפים, צבועים, תאו, פילים ועדרי גנו וזברות. מכתש נגורונגורו הוא חלק מ"אזור השימור נגורונגורו" הכלול ברשימת אתרי המורשת העולמיים של ארגון אונסק"ו. בנגורונגורו חיי בר מגוונים, נופים עוצרי נשימה והוא ביתם של המסאים, רועי הבקר.

את ארוחת הצהריים נאכל בשטח, בלב השמורה באזור המוגדר לכך, לצד מקווה מים עם מרבדי עשב מדהימים, בקרבה לבעלי החיים, תחת משק כנפיהם של העופות הדורסים שמגלים כל פעם מחדש עניין מיוחד בארוחת הפיקניק שלנו במקום והופכים כל ארוחה לחוויה.
עם תום הסיור נעלה באמצעות הג'יפים בדרך תלולה ונמשיך אל מניאטה מסאית (כפר אותנטי), ניהנה מביקור מרתק ונחשף לאורח חייו של שבט מסאי.

סימן ההיכר הבולט של בני שבט מסאי (Maasai), החיים בקניה ובצפון טנזניה, הוא לבושם המסורתי- מעין שמלות אדומות. על פי הערכות, מונה היום השבט כ-900 אלף איש. הם חיים בכפרים ולא כבודדים, בבקתות עשויות בוץ, עץ וגללי בקר. למרות חדירת תרבות המערב לאזורם, ממשיכים בני שבט מסאי לנהל את חייהם בדרכם המסורתית- חיי נוודים למחצה. רוב בני המסאי עודם מתפרנסים מרעיית בקר, וזאת למרות הקושי להתפרנס מכך, הנובע מפיתוח באזורי המחיה שלהם. למרות ששמם יצא למרחקים כציידים מומחים, רוב מזונם של בני המסאי מקורו בבקר שהם מגדלים והם ניזונים בעיקר מדם ומחלב הבקר. עושרם מוערך במספר ראשי הבקר שיש לכל בעל עדר. בני המסאי משמרים טקסים מסורתיים רבים. אחד הטקסים המוכרים ביותר מכונה ”ריקוד הקפיצות“, אותו מבצעים הנערים הצעירים בטקס התבגרותם, ובו הם צריכים לזנק מנקודת עמידה לגובה רב, וכך מפגיעים את חוזקם ואת התבגרותם.

בתום היום נגיע אל הלודג' הממוקם באזור נדוטו/נגורונגורו, שם נלון.

ארוחת ערב ולינה באזור נדוטו/נגורונגורו (דרום שמורת הסרנגטי)ימים 5-7 | צפון שמורת הסרנגטי (Serengeti National Park)

בתום ארוחת הבוקר נצא אל צפון שמורת הסרנגטי, לה יוקדשו הימים הקרובים.
בעונה זו מתקבצים באזור אלפי גנו וזברות הנעים בשיירות אין סופיות צפונה לעבר השמורה הלאומית מסאי מרה שבקניה. כאן הסיכויים טובים לצפות בעדרים העצומים החוצים את נהר המרה השורץ תנינים.

שמורת סרנגטי (Serengeti National Park) היא שמורת הטבע העשירה והמגוונת ביותר בעולם כולו. בין בעלי החיים הגדולים שבהם אפשר לצפות בשמורה: גנו, זברות, ג‘ירפות, אנטילופות, אריות, נמרים, צבועים ומגוון עצום של ציפורים. מדי שנה, לקראת תחילת העונה היבשה, מתרחשת בסרנגטי אחת מהתופעות המרהיבות ביותר בעולם החי – "הנדידה השנתית גדולה". מעל לשני מיליון גנו, זברות וצבאי תומסון נודדים במסלול מעגלי גדול בעקבות העשב המתחדש: משמורת סרנגטי בטנזניה אל שמורת מסאי מרה שבקניה, וחזרה. במהלך הנדידה, הפרסתנים חוצים נהרות ולעתים נופלים לשיני הטורפים. הצפייה במיליוני הפרטים היא מחזה מרהיב ומרעיש כאחד: קולות הגעייה של הגנו, צהלות הזברות וקולות הצבאים ממלאים את חלל האוויר, כשלעתים מצטרפים אליהם גם קולות הטורפים: שאגות האריה, צחקוקי הצבועים וקולותיהם של הנשרים הנלחמים על הטרף.

את ארוחת הצהריים נאכל בשטח בשמורת סרנגטי, במיקום שיימצא ראוי ובטוח לפיקניק בלב הטבע העצמתי של השמורה.
בתומו של יום נשוב למלון הטבע, נהנה מהנוף הקסום ונתארגן לארוחת הערב.

ארוחת ערב ולינה (שלושה לילות) בצפון שמורת סרנגטי.


יום 8 | צפון שמורת הסרנגטי (Serengeti National Park) - שדה התעופה קילימנג׳רו (Kilimanjaro International Airport) -תל-אביב

בתום ארוחת הבוקר נצא לספארי משלים בצפון שמורת הסרנגטי.
בהתאם לשעת הטיסה נצא בטיסה פנימית מצפון השמורה חזרה לנמל התעופה קילימנג'רו, לקראת טיסתנו ארצה.כמה מהתגובות שקיבלנו מהמטיילים שלנו מהטיול ביולי 2020

״החלטה ספונטנית שקבלתי סחפה אותי למסע סאפרי עוצמתי ומרגש מעולם אחר.
יצאתי בהתראה של 48 שעות למסע ספארי של 9 ימים בטנזיה של חברת עולם אחר, שהיה הרפתקאה עוצמתית של החי והצומח בטנזניה יחד עם חויה מדהימה של חצית נהר המארה ע"י אלפי גנו, לודג'ים שבכל יום נדמה היה ששיא  נוחות נשבר, ארוחות צהרים נהדרות בשטח, צוות נהגים/מדריכים מנוסה ומקצועי שחי את הטבע בכל חושיו ועל הכל מנצחים שלמה ועומר כרמל, שלמה בידענות מופלגת על החי הצומח והתרבות המקומית ועומר שדואג מאד שהכל יעבוד ברמה הכי גבוהה שאפשר ולא מפספס אף מטייל ואיש צוות בתשומת הלב והרגישות שלו.
מסע קצר שהותיר בי, כמי שכבר ערך 5 מסעות ספארי באזור, רושם אדיר ותשוקה לעוד ועל כך אני מודה.״
(אלי שלטון, קבוצה בהדרכתו של שלמה כרמל)

 

״הייתי בקבוצה שהיית עם ״עולם אחר״, שלמה ועומר כרמל, בספארי בטנזניה. קבוצה ראשונה שפרצה דרך ויצאה לחו״ל בעידן הקורונה. חזרנו אתמול בבוקר במטוס, 22 איש. בלודג׳ רק אנחנו, כשהצוות עם כפפות ומסיכות אלכוג׳יל, בכל מקום. בטבע - בטח בטוח. לודג׳ים ברמה גבוהה, ארגון למופת, הכל היה מושלם!!!
התרגשות, בשמיים. כבר יומיים בארץ ולא מפסיקה להרגש. פעם ראשונה בספארי, ולהיפגש עם נמר, אריות, לביאות, צ׳יטה, זברות, פילים, בפאלו... מטווח אפס. ואני, בכלל לא חשבתי שאני אוהבת חיות, התאהבתי. יומיים בארץ ולא מפסיקה להתרגש. ממליצה. שווה בידוד״
(אסתי נתיב, קבוצה בהדרכתו של שלמה כרמל)

 

״התמזל מזלנו, לנכדתי ולי, לצאת לטיול מיוחד עם חברה מיוחדת ״עולם אחר״ בתקופה שגם היא מיוחדת ולא רגילה. בזכות זאת ובזכות המדריכים המקסימים ומלאי הידע , שלמה, עומר וצוות נהגים/מדריכים מטנזניה, חווינו חוויות מרתקות ומעניינות שבשום טיול אחר לא יכולנו לחוות. זה טיול מלא אתגרים ואני ממליצה בחום לכל מי שיכול לצאת (ובהזדמנות זו גם להתרענן) ולשכוח מצרות היומיום ולראות ״עולם אחר״.״
(בתיה ירוחם, קבוצה בהדרכתו של שלמה כרמל)

 

״הי הי, רוצה להודות לך ולאבא על החוויה המרגשת שחווינו בטנזניה הפרטית שלנו, בימי הקורונה. העזתי לצאת לטיול אתכם בגלל שידעתי, שאם יש חברה בעולם שתדאג לנו בטנזניה זה אתם, עולם אחר. למרות החששות, ברגע שנחתנו, עשיתם מעל ומעבר כדי לשמור על בריאותנו, מחד, ולאפשר לנו לחוות את הספארי באופן מדהים וייחודי, מאידך. אפילו העזתי לצרף את בני לטיול, ושנינו מברכים על התעוזה. הכל תקתק כמו שעון, החיות חיכו לנו ודגמנו לנו. התנאים היו פנטסטיים, ולנו נותר רק לספוג את הטבע, לשבור את שגרת הקורונה, ולהנות ללא גבול. תודה על חוויה מיוחדת במינה, שהייתם החלוצים לחוות אותה. רק בזכותכם חזרנו מאושרים וכבר נכונים לצאת לטיול הבא אתכם. אין עליכם - עולם אחר תרתי משמע״
(הילה כסה אטיאס, קבוצה בהדרכתו של שלמה כרמל)

 

״תודה רבה גם לך על שהובלת אותנו למקומות שבהם הצלחנו לצלם בערך 10,523 תמונות שיקח הרבה זמן לעבור ולסנן. תודה על הניתוק מהמציאות . היה פשוט נפלא - חוויה מיוחדת.״
(עופר צידון, סדנת צילום בהדרכתו של דורון הורוביץ)

 

״דורון תענוג היה להיות איתך ועם החברים בקפסולה ולחוות כאלה מראות , שוחררנו מהקורונה ל10 ימים וזה לא מובן מאליו בימים טרופים אלה שאתמול שמעתי עשרות פעמים את המילה קורונה ... מרגישה לגמרי שקיבלתי מתנה״
(אילנה הראל, סדנת צילום בהדרכתו של דורון הורוביץ)

 

״הי לכולכם, אפיק ואני רוצים להודות לך, דורון, מכל הלב על הטיול המדהים שחווינו יחדיו. אין לי ספק שההחלטה לצאת לטיול היתה אחת ההחלטות החכמות בחיי. עבורנו זוהי זכות גדולה להיות חלק מקפסולה איכותית ומהנה בניצוחו של דורון. הרווחנו טנזניה פרטית עבורנו, וזו, לבטח, חוויה חד פעמית. התחלנו לעבור על התמונות והמלאכה מרובה. אני חיה מחדש כל לוקיישן והתרחשות שחווינו, והמראות מדהימים. מתחילים אט אט לחזור לשגרה, וכבר מתגעגעים להשכמה המוקדמת, לגיפים, לאבק ולאדרנלין שזרם בגופנו. תודה והיה מטורף״
(הילה ואפיק אטיאס, סדנת צילום בהדרכתו של דורון הורוביץ)רוצים לשמוע עוד על ספארי בטנזניה? צפו בהרצאות שלנו על טנזניה - ספארי, בעלי חיים ושבטים

שלמה כרמל מספר על האריות - טורפי העל בסוואנה

חגית גפן מתארת את החיים עם שבט ציידים-לקטות בטנזניה (הדזבה)

שלמה כרמל מראה את טנזניה שלא הכרתם

בקרוב נפרסם תאריך חדש
-
9
מודרך בעברית | טיסה סדירה
מדריך הטיול:  דורון הורוביץ
הערות:  נוחתים ביום ה-9

הנחה לילד עד גיל 11.99 החולק חדר עם שני מבוגרים: 500 $
הנחה לילד עד גיל 11.99 החולק חדר עם מבוגר:   250 $
 הנחה לילד עד גיל 13.99 החולק חדר עם שני מבוגרים: 
250 $
  הנחה לילד עד גיל 13.99 החולק חדר עם מבוגר אחד:  150 $

לינה בלודג'ים איכותיים הממוקמים בלב השמורות, כולל לינה חוויתית במחנה אוהלים ייחודי בסמוך לנהר המארה.

מידע אודות תנאים ואחריות >

 • טיסה בינלאומית סדירה מהארץ וחזרה
 • נהג/מדריך מיומן דובר אנגלית מצוות "Another World" בטנזניה
 • מפגש הכנה בת"א בהנחיית מדריך מצוות ״עולם אחר״ כשבוע לפני היציאה
 • ארבעה לילות בסרנטי (2 בצפון, 1 במרכז ו-1 בדרום)
 • סיורים בשמורות ללא הגבלת ק"מ
 • מגדיר בעלי חיים
 • מפה איכותית לכל זוג/משפחה
 • רכבי שטח- 4X4 טויוטה לנדקרוזר, שמונה מושבים - ארבעה צלמים. ביטוח מלא לרכבים 
 • לודג’ים מהשורה הראשונה הממוקמים בלב השמורות
 • כלכלה מלאה בטנזניה
 • אשרת כניסה לטנזניה (בשווי $50 לאדם)
 • מים מינרלים במהלך הספארי
 • מיסי נמל וביטחון
 • מדריך צילום בינלאומי - דורון הורוביץ
 • הרצאות בערבים על מגוון רחב ומרתק של נושאים
 • טיפים לנותני השירות המקומיים
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח בריאות ומטען
 • מספר המקומות מוגבל
 • קבוצה מודרכת בעברית מונה בין 12-8 מטיילים
 • חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר הנוסע
 • התשלום בשקלים/מט"ח, לפי שער הדולר המחאות והעברות מכירה ביום התשלום ויבוצע לפני מועד היציאה
 • יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים לפחות
 • על הדרכון להיות בתוקף של 6 חודשים לפחות ממועד החזרה ארצה
 • המסלול מתבסס על טיסות ישירות המופעלות ע"י חברת התעופה, הפעלתן ולוחות הזמנים שלהן אינם בתחום האחריות של "עולם אחר"

דמי ביטול לא ייגבו כלל במקרים הנ"ל 

 • ביטול הטיול או הטיסה מצד הגורמים המפעילים בשל חידוד חוקי הקורונה
 

דמי ביטול כלליים מקלים מוחרגים מסעיפי הקורונה:

יגבו לפי תקנון חברת עולם אחר, על פי הפירוט״
 • ממועד ההרשמה ועד 30 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול - ייגבו דמי טיפול בסך $100 למטייל
 • 29-20 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול - יגבו 15% מעלות הטיול
 • 20 ימי עבודה ועד מועד היציאה לטיול - ייגבו 25% מעלות הטיול
מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה