אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי
טנזניה מזמנת לנו ספארי סוחף ומסעיר כל ימות השנה. הבאים בחודשים ינואר עד מרץ יכולים להגיע לדרום שמורת סרנגטי (מישורי נדוטו Ndutu) כדי לצפות בעדרי הגנו הנמצאים שם במהלך החודשים האלו, אז הנקבות ממליטות אלפי עגלים מדי יום. סביב העדרים אפשר לראות פעילות גדולה של טורפים שונים, אך גם את עדרי הזברות ומינים נוספים של אנטילופות.

אפריל הוא חודש מרהיב ביופיו בשל הגשמים המתחדשים וצובעים בירוק את המישורים והגבעות. העדרים נודדים אז אל מרכז שמורת סרנגטי, שם נוכל לראות גם את עדרי הפילים והג׳ירפות, את הנמרים, האריות והצ׳יטות.
ביוני הגשמים מתמעטים ועדרי הגנו מתחילים את נדידתם לצפון או למערב, שם יש מים בנהרות ועשב רב במישורים העצומים.
בין יולי לאוקטובר ניסע עד לצפון שמורת סרנגטי, שם העדרים חוצים את נהר המארה שוב ושוב, בחיפוש אחר עשב טרי. מראות החציה הם מרתקים מאין כמוהם בשל תניני הענק האורבים בנהר והאריות האורבים על גדותיו.
בנובמבר הגשמים המתחדשים מניעים את הגנו לשוב אל מרכז שמורת סרנגטי. נוכל לראות אותם במרכז השמורה ומערבה, עדרים עצומים מנקדים את המישורים. כאן הם ישהו עד סוף דצמבר, אז יחלו לנוע אל דרום השמורה, לקראת ההמלטות.

 

מעוניינים לקבל מסלול פרטי עבורכם?
רוצים לקבוע פגישה עם מומחה הספארי שלנו?

>>השאירו פרטים ואנחנו נדאג להמשך התהליך

 

המעטפת של עולם אחר

 • טיסה ישירה בהפעלה מיוחדת
 • ספארי עם מינימום נסיעות מנהלתיות
 • מרכז שירות ובקרה אונליין 24/7 לטיפול בכל נושא - החל מסוגיות תכנון והתייעצות ועד פתרון בעיות וחירום
 • מוסך שטח נייד ורכבים חלופיים בסרנגטי ואזורי השמורות
 • כל הארוחות, הלינת מיסי הכניסה לשמורות כלולים במחיר הטיול
 • ארוחות צהרים בהגשה בשטח (לא קופסאות ארוזות)
 • מים מינרלים בג׳יפים ללא הגבלה, בבקבוקים רב-פעמיים אישיים
 • כל משתתף יקל תיק גב איכותי/מעיל פוך קל בצבע ספארי (לבחירה). מידע רב לסיורי ספארי, סט מפות, מגדי בעלי חיים באפליקציה, חולצת ספארי ממותגת ועוד


הקונספט של עולם אחר

 • הלודג׳ים – לודג׳ים במיקומים מחושבים לפי מסלול הנדידה, בהתאם לעונה
 • הג׳יפים – 7 מושבים נוחים ליד חלון, כל מושב עצמאי ונהנה ממעבר בצד אחד וחלון בצד השני. כל הג׳יפים מאובזרים במקרר, שקעי חשמל, רשת Wi-Fi, מכשיר קשר וגג נפתח.
 • המטוסים – מטוסים מיוחדים שמותאמים לתנאי השטח ועובדים בסביבת ספאריבסטנדרט תחזוקה בריטי. מוטסים בידי ה-Bush Pilots המיומנים בין המנחתים בשמורות.
 • המדריכים – את הטיולים מוביל מדריך ישראלי מצוות ״עולם אחר, המרכז את האופרציה בשטח ומעביר את כל נושאי ההדרכה, לרבות הרצאות ערב בנושאים רלוונטיים.
       בנוסף למדריך, לכל רכב מצוות נהג/מדריך מקומי דובר אנגלית ובוגר האקדמיה לניהול והדרכת טיולי טבע.


מוקד מבצעי בשטח 24/7 - בריאות, ביטחון ותפעול

 • רופא משלחת  רופא משלחת מאובזר לחירום ושגרה. מתפקד כרופא בזמינות מלאה למקרי חירום ושגרה וכן מייצג את מטיילנו מול הרופא של חברת הביטוח למקרי חירום הדורשים הפעלה חריגה של פוליסת ביטוח בארועי חירום מורכבים. 
 • קצין בטחון ישראלי בשטח – אחראי על בקרה וניהול מערכי האבטחה בשגרה וניהולם בחירום יחד עם כוחות הבטחון המקומיים. פעילותו כוללת עבודת הכנה, תאום ועמידה בדרישות תנאי הסף לאבטחת מטיילינו על פי נהלים שנקבעו מראש. 
 • מנהל אופרציה –מנהל פעילות השטח של ״עולם אחר״ אחראי על זרימה חלקה של כל מרכיבי האופרציה. מספק ליווי אופרטיבי למדריכים, הקבוצות והמטיילים הפרטיים בזמן אמת בשגרה וחירום.

תנאי מזג האוויר
השילוב בין הגבהים בם נטייל (1,000-2,400 מטרים מעל פני הים) והקרבה לקו המשווה יוצאים מזג אוויר ממוזג טרופי

 • לחות נמוכה 30%-40%
 • 25-28 מעלות ביום
 • 12-18 מעלות בלילה

יש אנשים שמפחדים מטיולים מאורגנים. נספר לכם שהטיול הקבוצתי שלנו טנזניה הוא טיול מאד לא ״מאורגן״ קלאסי מכמה סיבות טובות. לא ננסה לשכנע אתכם, רק נאמר שאם תרצו לשמוע את ההבדלים, אנחנו זמינים לפגישה, שיחה או זום.

 

הפעם נדבר על הטיול הפרטי:


| הטיול הפרטי
הוא כולו שלכם, אתם והג׳יפ שלכם, המדריך שלכם. התוכנית שלכם. תוכלו לעזור לנו לעצב אותה, תוכלו לעצב אותה בעצמכם ותוכלו לקחת את אחד מהעיצובים הקיימים והבדוקים שלנו לאחר ניסיון רב של משפחות/זוגות/צלמים/יחידים רבים שהיו לפניכם. בכל זאת 30 שנה ובקרוב שלושה דורות.


|הטיסות הבינלאומיות
עיקר הפעילות שלנו בעשור וחצי האחרונים מתבססת על הפעלה של טיסות ישירות 8 פעמים בשנה אל הקילימנג׳רו וחזרה, מסגרת הטיול קבועה ומתבססת על 8 ימים ו-7 לילות, תקופה שעלולה להראות קצרה אבל ממצה ומדויקת. 8 ימים מהווים את האיזון המושלם בין המחיר לבין המיצוי של חווית הספארי. לפחות עד הפעם הבאה. כמובן שניתן להשתמש גם בטיסות קונקשן דרך אתיופיה, טורקיה או אמסטרדם ולבנות מסלול טיול בתאריך ותקופת זמן לבחירתכם.

|הטיסות הפנימיות
כשם שאנחנו שוכרים מטוסים בינלאומיים, אנחנו שוכרים גם מטוסים לטיסות הפנימיות. מסלולי הטיסה קצרים ונעים בין 20 דקות לשעה וחצי. אנחנו עובדים עם חברות תעופה מאוד ספציפיות וכאלו עם רקורד נקי בלבד
. הטיסות הפנימיות הן לא חובה וניתן לקיים טיול גם בלעדיהן, אך הן חוסכות זמן נסיעה די ארוך ולכן כדאי לשקול שימוש בהן. אם תחליטו שזה לא בשבילכם ותרצו לקיים את כל הטיול בנסיעה, זה בהחלט אפשרי .

|הג׳יפ
לנד קרוזר מסדרה 70 האגדית של טיוטה שתוכנן הוארך ועוצב מחדש למשימת הספארי.
6 מקומות מאחורה, אחד לצד הנהג. כל אחד ליד חלון ולצד מעבר. כיסאות קפטן אמנם בפרשנות של קומנדקר צבאי אבל נוחים, נעימים והכי חשוב - מתאימים לחוויה.
גג נפתח שעולה ויורד ומאפשר גם צל והגנה מגשם במידת הצורך. שמו בטנזניה
– ׳פופ אפ׳.
יש גם רכבים פתוחים לחלוטין שהם מהסוג שיושב בלודג׳ ומשמש רק לסיורי ספארי ללא הנסיעות המנהלתיות, הם מתאימים לסוג ספארי קצת שונה שפחות מתאים לפורמט שאנחנו אוהבים להציע, אבל אם ממש תרצו לשמוע עליהם או אפילו לנסוע בהם - דברו איתנו ונשמח להרחיב, כי יש לנו גם כמה כאלו בצי.

|המדריכים המקומיים
לכל ג׳יפ מצוות מדריך. הוא גם נהג מצוין אבל לא רק. ההשכלה שלו כוללת את הקולג׳ לתיירות בטנזניה, הידע שלו עצום ודרך ההדרכה מעוררת השראה. מצד אחד חיבור חם וחברי, מצד שני מקצוענות בכל תחומי האחריות שלו: ניווט, שדאות, התנהגות בעלי חיים ועקבות לצד הסברים מעמיקים על כל תחומי העניין הרלוונטיים- זאולוגיה, צפרות, בוטניקה, גיאוגרפיה ועוד.. זאת לצד היותם מקור ראשון להוויה הטנזנית המקומית וקשר לבני המקום שמחבר גם אתכם מיידית למדינה חדשה כבני בית.
המדריך הוא המתאם בינכם לבין טנזניה – הוא חייב להיות מצוין ולהיבחר בקפידה כדי שתקבלו חוויה אחראית ובטוחה אך גם שירותית, חברית ונעימה. תרגישו לאורך כל הדרך שאתם בידיים טובות לא רק מההיבט האופרטיבי והתכנוני בו קל יותר לשלוט, אלא גם בשטח, ברגע האמת בו תתגלגלו הרחק הרחק בסוואנות של טנזניה מלאי ביטחון.


|השמורות
תכנית הטיול צריכה להיות מאוזנת ונכונה, לא יותר מידי זמן בשמורות שאין להן הרבה מה להציע ולא מעט זמן בשמורות גדולות עם היצע עצום. הבסיס מאוד פשוט: מינון גבוה לשמורת הסרנגטי, יום מלא בנגורונגורו ומכאן אפשר לגזור אחורה ולהתחיל את התכנון לשמורות האחרות, ביקורי השבטים וכו׳.


|האטרקציות/האקטיביטיז
אנחנו אוהבים את זה נקי. לתת לטבע לדבר ובטנזניה יש לו הרבה מה להגיד. תנסו להשתחרר מהחיפושים אחרי גשרי חבלים, כדורים פורחים, אומגות שיט בקאנו, ספארי הליכה ושאר אטרקציות שבמקרה הטוב יהיו בזבוז זמן וכסף ובמקרה הפחות טוב יהיו סכנת חיים. תתמסרו לחוויה ותראו שבאמת לא צריך לחזק אותה עם שום דבר, להיפך, כל חיזוק מסוג זה יתברר, כנראה, כההיפך משדרוג. תצאו בזריחה יום אחד, תחזרו באור אחרון, תפתחו יין על גבעה מול השקיעה לצד הג׳יפ, תשארו כמה שעות בלודג׳ מול הבריכה ותספגו את הנוף והחיבור לשמורה, תעצרו את הג׳יפ בפאתי כפר ותצאו לסיור רגלי בין אנשים וחנויות מקומיות ועוד שלל רעיונות שלא ידרשו תשלום או הכנה מראש ויתנו לכם חוויה אמיתית ועוצמתית יותר מהרבה פעילויות מהונדסות.

| הלודג׳ים/המלונות
חלקם בסגנון של אוהלים, חלקם ממש אוהלים פראיים, חלקם מבנים ייחודיים בלב חווה, סגנון בניה אפריקני מחומרים טבעיים או קולוניאלי כבד, יש גם ריזורטים מרובעי לבנים, רובם מצויידים בבריכות. המיקומים מול נופים ייחודיים, כמו דופן השבר הסורי אפריקאי, דופן מכתש נגורונגורו, על גבעת תצפית בסרנגטי, על קלונסאות לצד עצי באובב, בחוות קפה ועוד. הלודג׳ים הממוקמים בתוך שמורות לא מגודרים ודורשים ליווי בלילה, אחריות ושיקול דעת ביום. הלודג׳ים שנמצאים מחוץ לשמורות שמורים מגודרים ומנותקים מהסביבה בה הם ממוקמים. חווית הלודג׳ים בטיול היא מאוד חשובה - זה לא סתם מקום לישון בו לקראת היום הבא, זה המקום בו תבלו משעות אחר הצהרים ועד שעות הבוקר למחרת. החוויה בהם מאוד חשובה ומשפיעה על הטיול כולו ומעבר לכך- כל הארוחות מבוססות על הלודג׳ים באופן בלעדי, אין איפה לאכול משהו אחר ולכן כרמת הלודג׳ גם רמת הכלכלה בטיול.
הגיוון בבחירת הלודג׳ים מאוד חשוב, אנו ממליצים שהמסלול יכלול מספר סוגים (אוהל, חווה קולוניאלית, מבנה אפריקני וריזורט מודרני). החלפה של הלודג׳ים במהלך הטיול חשובה גם בשל העניין וגיוון החוויה אך גם בשל החסכון בנסיעות. טיול שיבוסס על מעט לודג׳ים בהכרח יכלול נסיעות ארוכות יותר והרבה יותר ״הלוך-חזור״.

| ביקורי שבטים/מקומיים
הסעיף הזה מתחלק לשניים – ביקורים יזומים וביקורים ספונטניים בצידי הדרך.
הביקורים היזומים יהיו מאורגנים מראש ומוכרים לאוכלוסייה אותה נבקר. הם יכולים להיות ביקורים של בני שבט מסוים דוגמת המסאים, שהם אחד מהשבטים המוכרים ביותר באפריקה, או שבט הציידים לקטים ששמו הדז׳בה.
הסוג השני של ביקורי אוכלוסייה הם הביקורים הספונטניים. זה המקום לציין שהאוכלוסיה המקומית מאוד חברותית ונעימה, אתם לא צריכים להיות מאוד מנוסים בטיולי ׳עולם שלישי׳ בכדי להרגיש בנוח במחיצתם, מה שמאפשר להפוך כל עצירה בצד הדרך לביקור ספונטני בשוק אקראי שנקרא בדרככם, סיור רגלי בכפר מקומי או שיחה והתנסות בחקלאות מקומית. כל זאת כמובן בסיוע המדריך המקומי שתמיד יתווך ביניכם אל המקומיים. סוג שלישי ששייך לביקורים היזומים יכול להיות ביקור בבית יתומים או בית ספר אותו אפשר גם כן לארגן באמצעותנו מראש ולהכניס פאן של ׳תיקון עולם׳ לטיולכם, ולשלב בו פעולת התנדבות/תרומה לקהילה.

| המסלול
השילוב של כל הפרמטרים שפרטנו עד כה מתנקזים לנקודה האחרונה - המסלול.
התוכנית תבוצע ע״י המדריך המקומי בשטח ותכלול את כל מה שפרטנו עד כה. המסלול אמנם מתוכנן לפרטי פרטים אך יש לזכור שמדובר בטיול שרובו ככולו מוצמד לטבע ועל כן רוב הדברים שיקרו ותחוו בטיול כלל לא כתובים בתוכנית. הגמישות בתוכנית (מלבד שינוי מקומות הלינה) מאוד גבוהה ותאפשר לכם לנהל את היום בתיאום עם המדריך הצמוד שלכם ולשלוט בזמני היציאה/חזרה וגם למנן בין מה שיעניין אתכם יותר ופחות – צפרות, נדידה, החתולים הגדולים, חמשת הגדולים ועוד....


מעוניינים לקבל מסלול פרטי עבורכם?
רוצים לקבוע פגישה עם מומחה הספארי שלנו?

>>השאירו פרטים ואנחנו נדאג להמשך התהליך

 

רוצים לראות ולשמוע איך מטיילים בטנזניה עם עולם אחר?
מעבר לעשרות שנות נסיון שצברנו, לקשרים בטנזניה עם ספקים ואנשי תירות בכירים, למקצועיות של המדריכים הישראלים והמקומיים, יש לנו עוד הרבה מאד שיקולים כשאנחנו בונים את מסלולי הטיול לקבוצות ולמטיילים פרטיים.

קצת מכל זה שלמה ועומר כרמל חושפים בסרטון

>>איך מטיילים בטנזניה? עם עולם אחר

07/08/2024
15/08/2024
8
מודרך באנגלית
מדריך הטיול:  טיול פרטי
הערות:  מחיר לאדם בחדר זוגי החל מ-$4,652.

15/08/2024
23/08/2024
8
מודרך באנגלית
מדריך הטיול:  טיול פרטי
הערות:  מחיר לאדם בחדר זוגי החל מ-$4,652.

17/10/2024
25/10/2024
9
מודרך באנגלית
מדריך הטיול:  טיול פרטי
הערות:  מחיר לאדם בחדר זוגי החל מ-$4,896.

06/04/2025
13/04/2025
8
מודרך באנגלית
מדריך הטיול:  טיול פרטי

13/04/2025
20/04/2025
8
מודרך אנגלית
מדריך הטיול:  טיול פרטי
הערות:  מחיר לאדם בחדר זוגי החל מ-$4,582.

 • טיסה בינלאומית ישירה מהארץ וחזרה
 • טיסה פנימית (בהתאם למסלול)
 • נהג/מדריך מיומן דובר אנגלית מצוות "Another World" בטנזניה
 • מפגש הכנה בהנחיית מדריך מצוות ״עולם אחר״ כשבוע לפני היציאה
 • סיורים בשמורות ללא הגבלת ק״מ
 • מגדיר בעלי חיים
 • מפה איכותית לכל זוג/משפחה
 • רכבי שטח- 4X4 טויוטה לנדקרוזר, שמונה מושבים-שישה מטיילים. ביטוח מלא לרכבים 
 • לודג’ים מהשורה הראשונה הממוקמים בלב השמורות
 • כלכלה מלאה בטנזניה
 • מים מינרלים במהלך הספארי
 • מיסי נמל וביטחון
 • טיפים לנותני שירות מקומיים
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח בריאות ומטען
 • אשרת כניסה לטנזניה ($50)
 • מספר המקומות מוגבל
 • חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר הנוסע
 • התשלום בשקלים/מט"ח, לפי שער הדולר המחאות והעברות מכירה ביום התשלום ויבוצע לפני מועד היציאה
 • יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים לפחות
 • על הדרכון להיות בתוקף של 6 חודשים לפחות ממועד החזרה ארצה
דמי ביטול טיסה - לפי תנאי חברת התעופה לאחר כרטוס. בטיסת צ׳רטר - 100% דמי ביטול מרגע ההזמנה.

דמי ביטול עבור שירותי קרקע – ייגבו לפי תקנון חברת עולם אחר על פי הפירוט:

 • ממועד ההרשמה ועד 60 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול – ייגבו דמי טיפול על-סך 100 $ למטייל.
 • 59-45 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 15% מעלות שרותי הקרקע
 • 44-30 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 25% מעלות שרותי הקרקע
 • 29-15 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 50% מעלות שרותי הקרקע
 • 14-8 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 75% מעלות שרותי הקרקע
 • 7 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 100% מעלות הטיול.
מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה