אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי

טיול זה של "עולם אחר" לאיים הקנריים הוא הטיול הכי מקיף שניתן לעשות באיים הנפלאים אלו – שאדמתם שחורה, בתיהם לבנים והאוקיינוס והשמיים סוגרים עליהם בכחול טורקיזי מרהיב. נטייל בארבעה איים: שניים מהאיים המערביים והירוקים יותר של הארכיפלג הקנרי - האי לה פלמה (שייתכן והתפרצות הגעש שהחלה בספטמבר 2021 עדיין תימשך בו) והאי טנריף, שהר הגעש שבמרכזו הוא המקום הגבוה ביותר באיים ובספרד. זה טיול טבע במיטבו!

שני האיים האחרים הם מזרחיים - גראן קנריה, שחגיגות "חג הלחם והיין הקדושים" (Corpus Cristi) בו מרהיבות, והאי לנזרוטה הנמוך ומדברי ונופיו מרגשים, אך הדובדבן בביקור בו הוא אמן מקומי שהאדיר והגדיל את יופיו וייחודו של האי. 

"חג הלחם והיין הקדושים" (Corpus Cristi), המייצגים את גופו ואת דמו של ישוע (ישו, Corpus Domini - גוף האדון) הוא החג סביבו נסוב טיולנו; זהו חג המתקיים במדינות קתוליות בעלות מורשת ספרדית בכל רחבי העולם, ומקבל דגש ויופי אחרים באיים הקנריים (המחפשים כל סיבה לחגוג). הצבעוניות והיופי של החג זועקים מכל פינה, ומושכים אלפי מבקרים וחוגגים. שטיחים משמשים מצע להולכת הפריטים והרליקטים הקדושים מהכנסיות במצעדים ברחובות! בנוסף, ימי החג מצוינים במופעים, שמחה, ריקוד ומוזיקה ברחובות!

 

מה כל כך מיוחד בנו:

 • אירועי ״חג הלחם והיין הקדושים״ (Corpus Cristi) באיים טנריף וגראן קנריה
 • התפרצות געשית באי לה פלמה
 • יצירותיו של האמן סזאר מנריקה קברירה בלנזרוטה ובאיים אחרים
 • מדריך ישראלי מיומן מצוות עולם אחר
 • טיסו בינלאומיות לאיים הקנריים וחזרה ארצה
 • טיסת ומעבורת בין האיים
 • מלונות איכותיים בדרגת תיירות גבוהה, סטנדרט של עולם אחר
 • כלכלה על בסיס חצי פנסיון לארוך כל הטיולקורונה

הטיול מותאם לתקופה זו – הוא ברובו באוויר הפתוח, והמרחקים באיים מאוד קצרים.

נכון להיום, האיים הקנריים מזמינים תיירים להגיע, אך הם נדרשים לבוא עם תעודה ירוקה או בדיקת קורונה שנעשתה עד 72 שעות לפני הנחיתה.

יש באיים השונים הוראות שונות, אך עיקרן כמה אנשים סועדים יחדיו בשולחן – ואנו נציית להוראות כלשונן.

כן נדרשת בדיקה לפני החזרה לארץ. זו תעשה באיים הקנריים בימים 10–11 של הטיול.

יום 1 | תל אביב (Tel-Aviv) - טנריף (Tenerife) - סנטה קרוז

נצא בשעת בוקר המוקדמות בטיסות בינלאומיות דרך אירופה אל האי טנריף, הגדול שבאיים הקנריים, וננחת בשעות הצהרים באי. לאחר הגעתנו נצא לטייל בעיירות הציוריות של האי, המבטאות היסטוריה של 500 שנים. נתחיל ברחובות העיר סנטה קרוז (Santa Cruz) – "עיר הצלב הקדוש", עיר הבירה של האי ושל המחוז המערבי של האיים הקנריים.

סנטה קרוז (Santa Cruz) (הצלב הקדוש) היא עיר הבירה של האי ושל המחוז המערבי של האיים הקנריים, זכתה לשמה לצד הרבה ערים שזכו באותו שם בתחילת הקולוניאליזם הפורטוגזי והספרדי - שם שביטא את המגמה לנצר ולתרבת את האוכלוסיות הילידיות המקומיות.

נטייל לאורך שדרותיה היפיפיות והירוקות, הזרועות פסלים, נראה את בית התיאטרון הישן והמיוחד, נמשיך אל הפיאצות הגדולות – היושבות לאורך הים, ונבין את הכאב והגאווה ששזורים בפסל החייל האלמוני. במידה ויוותר זמן ובהתאם לזמני הטיסות, ניסע אל העיירה קנדלריה (Candelaria) בה ניצבת הקתדרלה הגדולה של האי, ומוקדשת לפטרונית האי – הבתולה מקנדלריה. סיפורה מייצג את הדרך בה חדרה הנצרות אל האוכלוסייה הילידית של האיים הקנריים, ולצד הקתדרלה ניצבת בכיכר שדרת הפסלים של המלכים הגוואנצ'ים (ילידי טנריף).

ארוחת ערב ולינה בלה לגונה, טנריף.

 

יום 2 | האי לה פלמה (La Palma) - הר הגעש טבורייטה

בבוקר נטוס אל האי לה פלמה - אחד מהאיים הכי פעילים געשית.

הרי הגעש שבאי לה פלמה (la Palma) מתעקשים להתפרץ לפחות פעם במאה שנה, ולעתים ולעיתים גם כמה פעמים באותה מאה. ההתפרצות הנוכחית, שהחלה ב-26.9.2021, נמשכת כבר כמה שבועות (והמומחים מעריכים שתמשיך לפחות עוד כמה שבועות או אולי חודשים). הלבה זורמת מלוע געש הנמצא בשמורת קומברה וייחה (Cumbre Vieja natural park), שהיא רכס הבנוי מסדרה של הרי געש. זהו הרכס הפעיל של האי, וההתפרצויות האחרונות התרחשו ב-1971 וב-1996; הטיול על לשונות הגעש של אותן התפרצויות הוא מעבדה גאולוגית לכשעצמה. עתה, כיוון שהר הגעש ממשיך ומתפרץ ללא הפוגות ויורד לעמק אדריאנה – טיולנו באי יכלול פעילויות שונות ביום ובלילה כדי לראות את ההתפרצות העכשוית במיטיבה.

נטייל סביב הר הטבוריינטה הענק והמרשים, שהתפוצץ ויצר לוע אדיר ממדים. נתחיל בנקודת נוף נהדרת, בתוככי יער האורן הקנרי, על גב ההר, עד לנקודת נוף ומעבר הרים לה קומברסיטה (la Comberecita) היושבת על המיצלעות הנמוכות של לוע הטבוריינטה. נטייל בתוככי היער ולאורך הלוע הפעור. באם יוותר זמן, נסיים את יומנו במפעל המלח ובמגדלור שבפקוליינטה (Fuencaliente) - הנקודה הדרומית ביותר באי.

ארוחת ערב ולינה בלה פלמה.

*סדר הטיול עשוי להשתנות, בהתאמה לאירועים סביב ההתפרצות, וייתכן שאת כל החלק של דרום האי לא נוכל לקיים – כי הכבישים יהיו חסומים. במידה ותמשיך ההתפרצות – נקיים פעילויות אחרות על מנת ליהנות ממנה ככל האפשר – ביום ובלילה, ביבשה ובים. 

 

יום 3 | לה פלמה - ״הצוק של הבחורים״ (Roqu de los Muchachos)

לאחר ארוחת הבוקר נעלה בנסיעה אל אחת מנקודות הנוף היפות של האי, המשקיפה מגובה רב על הלוע הענק של הר הגעש טבוריינטה, אשר עיצב את הנוף של האי, ועל המדרונות הצפוניים והמערביים שלו; זוהי הנקודה הגבוהה ביותר של הר הגעש המכונה "הצוק של הבחורים" (Roque de los Muchachos) והנקודה הגבוהה ביותר באי. נטייל עד סדרה של דייקים, המאפשרת להיכנס פנימה לנקודת תצפית מרגשת ויפיפיה, וקצת על מצלעותיו. נאכל צהריים ונמשיך בנסיעה נופית מרהיבה צפונה, אל סאן ברטולומה (Mirador de San Bartolome) ממנו רואים את הואדי העמוק של גאלגה (Barranco de la Galga). נלך ברגל לאורך חופי צ'ורטו אזול (Charco Azul) ובאחד הואדיות העמוקים לוס טילוס (Los Tilos).

במידה ויהיה לנו זמן פנוי, נצא אחרי ארוחת הערב לטייל בעיר הברה סטנה קרוז, הציורית והמיוחדת.

לינה בלה פלמה.

*סדר הטיול עשוי להשתנות, בהתאמה לאירועים סביב ההתפרצות, וייתכן שאת כל החלק של דרום האי לא נוכל לקיים – כי הכבישים יהיו חסומים. במידה ותמשיך ההתפרצות – נקיים פעילויות אחרות על מנת ליהנות ממנה ככל האפשר – ביום ובלילה, ביבשה ובים. 


יום 4 | טנריף - אש הברווז - רכס אנגה (Macizo De Anaga) - מלאכת הכנת שטיחים לחגיגות

בבוקר נטוס חזרה אל האי טנריף.

האי טנריף (Tenerife) הוא המוכר והידוע ביותר מהאיים הקנריים. זהו האי הגדול ביותר עם הנמל הפעיל ביותר באיים, והוא גם האי העשיר ביותר. אוכלוסייתו מורכבת לא רק מצאצאי ילידים מקומיים מעורבים בספרדים ופורטוגזים ובאצילים שהגיעו משתי המדינות, אלא גם מאנגלים וגרמנים, שראו בו בעבר פוטנציאל כלכלי ומחקרי גדול, ורואים בו בהווה – מקום נהדר להזדקן בו.

נטייל בפינה הצפונית מזרחית של האי, ברכס אנגה (Macizo de Anaga) העתיק ביותר גאולוגית והפראי ביותר באי. החלק הזה של האי, הנראה כמו ראש ברווז עם מקור. בשל התלילות הטופוגרפית של האזור ובידודו נמשכים החיים כאן כמו בעידן אחר, ויער הער (בן משפחה של הער האציל שבארץ) משווים לו נופך מסתורי.

יערות העריים (Laurissilva, לאוריסילבה) באיים טנריף, לה גומרה ולה פלמה (ובאיים אחרים באוקיינוס האטלנטי) הם שריד ליערות שהשתרעו על כל אירופה לפני עידנים (15–40 מיליון שנה!). יערות אלו כיסו חלקים נרחבים באגן הים התיכון ואירופה. בשל תהליך ההתייבשות נסוגו יערות אלו בהדרגה, ואת מקומם תפסו צמחים בעלי עמידות גבוהה יותר לבצורות. מיקומם של האיים המקרונזיים באוקיינוס האטלנטי מיתן את השפעת התנודות האקלימיות, ושמר על אקלים מתון וגשום שאיפשר את קיומם של היערות עד היום.
יערות הער הם אנדמיים, וחלקם נחשבים ל"יערות עננים" (העננים חונים עליהם, וכך הם זוכים למנת לחות "פרטית"). יערות העריים הגדלים בגבהים של 300 עד 1,600 מטר, הם חברת צומח מיוחדת של בעלי עלים רחבים וירוקי עד, וצמחים בתת יער ובעלי חיים.

נטייל ברגל בתוך היער המרהיב, נעצור לתצפיות ונבקר בעיירה הדייג הציורית טגאנאנה (Taganana) – חוף יפה, רוח של אוקיינוס, והרים ירוקים נישאים. נחזור אחר הצהרים כדי לראות את הכנת השטיחים לקראת החג.

לחג הלחם והיין הקדושים היסטוריה מוזרה - נזירה בלגית יוליאנה (1193– 1252) טענה שהאל ניגלה אליה, והורה לה להנהיג חג המוקדש לרעיון האוכריסטי (ייצוג גופו הפיזי של ישוע בלחם הקודש [גוף] וביין הקודש [דם[). לקראת החג בונים הילידים הקנריים בלה אורוטבה שבאי טנריף ובמאזו שבאי לה פלמה (ובהרבה מקומות נוספים) שטיחים ברחובות (אינפיוראטה, Infiorata) המתפרסים על עשרות מטרים רבועים, בכל מיני גדלים וצורות ממרכיבים טבעיים (פירות, פרחים, עלים ועוד).

לינה בלה לגונה, טנריף.

 

יום 5 | טנריף - צוקי לוס גיגנטס (Los Gigantes) - חגיגות סמנה סנטה

הבוקר נצא כדי לתור בצפון מערב האי - אל פארק טנו ההררי ואל קניונים מרהיבים ואדירים הנפערים בצוקי הסלע לוס גיגנטס (Los Gigantes) - "הענקים", החותכים את ההרים ונופלים במצוקים אדירים אל האוקיינוס. ניסע בכבישים מפותלים ותצפיות עוצרות נשימה על קו החוף המצוקי מתחתינו. נבקר בכפרים מבודדים שתושביהם פיתחו שיטה מיוחדת של תנועה בשטח התלול והמצוקי תוך שימוש במוט "Salto del Pastor" ("מוט דילוג הרועה"). נלך ברגל במצוקים ונבקר בכפר האבוד מאסקה (Masca), השוכן בלב ההרים במקום ציורי וחבוי. הכפר הזה שימש כמקום מסתור לשודדי הים. נמשיך אל העיירה איקוד דה לוס וינוס (Icod de los  Vinos) המזוהה בעיקר בגן עם עץ הדרקון הגדול והישיש בעולם הממוקם בה.

עץ הדרקונית (Dracena draco) הוא מאובן חי (כך מכנים בגאולוגיה ובמדעי החיים צמחים ובעלי חיים שלא השתנו כלל לאורך האבולוציה). מדובר בשיח שגדל במקומות בודדים בעולם, ושפעם ב-25-20 שנה מייצר ענף וגזע חדשים.
זהו עץ מוזר בצורתו, בעל גזע  מעובה בבסיסו המתפצל לכמה סדרות של גזעים מעובים. פרחיו הלבנים נישאים באשכולות, ומהם מתפתחים פירות עסיסיים כתומים שקוטרם כסנטימטר וחצי. עצי הדרקונית ששרדו כצמחי בר נחשבים כצמחים עתיקי יומין ובעלי גיל מופלג בסדר גודל של אלפי שנים (עץ הדרקונית שאנו נראה באיקוס מוערך ב-1,000 שנות חיים). קבוצות מעטות בלבד של דרקוניות בר שרדו באיים: בעיקר באיים טנריף ולה פלמה, לרוב בתחומי הרום הנמוך ובבתי גידול יובשניים יחסית. יחד עם זאת הדרקונית הקנרית שכיחה למדי בעץ נוי באיים הקנריים, וגדלה כצמח נוי גם בארצות אחרות מחוץ לאיים הקנריים (גם בישראל ניתן למצוא אותה בגינות נוי אחדות, למשל בגני הברון בזכרון יעקב). 
הילידים (לפני הכיבוש הספרדי) ייחסו לעץ סגולות רפואיות ומאגיות, בגלל צורתו ובגלל המוהל דמוי הדם הזורם מגזעיו לאחר פציעה.

נאכל ארוחת צהרים בנקודת נוף, ובמידה ויוותר זמן, נעצור בעיירה גארצ'יקו (Garachico) ששימשה נמל מקומי ונקברה תחת זרמי לבה בשנת 1705.

לינה בלה לגונה, טנריף.

 

יום 6 | מרכז טנריף ודרום האי - הר הגעש אל טיידה (el Teide) - התהלוכה הגדולה

היום נבקר באחד המקומות היפים באיים: הפארק הלאומי טיידה (Teide National Park) – הר הגעש הגבוה בהרי ספרד (3,718 מ') ובהרי האיים הקנריים, והוא ההר השלישי בגובהו בעולם יחסית לבסיסו (הנמצא אלפי מטרים מתחת לפני הים).

לוע הר געש טיידה התמוטט והתפרצות חדשה יצרה הר געש חדש בתוך הלוע הישן. נטפס אל ההר דרך יערות אורן קנרי עבותים, ונרד אל הלוע הגעשי העצום הישן, בו מזדקרת הפסגה החרוטית בנופי מדבר, המזכירים את פני הירח. ניכנס למרכז המבקרים של ההר, נטייל ברגל בשטח הפומיס – אפר וולקני שעף גבוה ונחת חזרה על האדמה ויצר אזור של מעין "חול", ובלוס רוקס דה גרסיה (los Roques de Garsia), המציע לנו נופים בעלי תצורות סלע ייחודיות.

אחר הצהרים נרד אל העיירה לה אורטבה (La Orotava) בה נפרש שטיח החג הגדול ביותר באיים הקנריים, ובה תתקיים התהלוכה המרכזית של חג הקורפוס קריסטי.

לינה וארוחת ערב בלה לגונה, טנריף.

 

יום 7 | שייט לאי גראן קנריה (Gran Canaria) - לוס אזלחוס (Los Azulejos) - מוגן (Mogan) - חולות מספלומאס (Maspalomas) 

בבוקר נשוט לאי הסמוך - האי גראן קנריה (Gran Canaria) - אי ראשה של המחוז המזרחי; השייט במעבורת - ״התחבורה הציבורית״ של האיים הקנריים - יוצא מנמל סנטה קרוז ונוחת בנמל אגאטה אחרי כשעה וחצי.
עם הגעתנו נטייל מעט בעיירת הדייגים הציורית פוארטו דה לאס נייווס (
Puerto de las Nieves), שמאז שמימי האוקיינוס הוכרזו כשייכים למרוקו מצאו עצמם הדייגים ללא פרנסה ראויה. אמנם לדוג לצרכי האיים מותר, אך זו אינה פרנסה מספקת.
ניסע משם אל לוס אזלחוס (
los Azulejos) - מחשוף סלע צבעוני מיוחד, וממנו אל העיירה מוגן (Mogan) היושבת בדרומו של האי. נמשיך בנסיעה אל חולות הזהב מספלומאס (Maspalomas) – תופעה מעניינת של חולות זהובים מהסהרה שבאפריקה, המשוכבים על החולות השחורים של האיים.

ארוחת ערב ולינה בגראן קנריה.

 

יום 8 | האי גראן קנריה - העיירות והנופים הקדמוניים

נצא בבוקר לחצות את האי, ולראות כיצד האיים הקנריים (ברובם) נהנים מעננות ולחות וגשם אופקי בצפון, ומחסום ההרים הוא זה שמונע מהם להמשיך דרומה וגורם למידבור.

גשם אופקי הוא מושג אקלימי, בו עננות נעה לכיוון ההרים, ובמקום להתרומם "חונה" על ההרים. בעת ההצמדות של העננים אל ההרים והיערות, מתעבה הלחות לכדי טיפות על העלים ונוטפת (בשל כוח הכובד) מטה על הקרקע. תופעה זו גורמת להתלחלחות הקרקע והשקיית הצומח לאורך זמן ומוסיף לחות רבה למעט גשם שיורד באזור.

נתחיל בעיירה ארוקס (Arocas) שבה ניצבת כנסייה מאוד מיוחדת שנבנתה ע"י תלמידו את המסטר אנטוני גאודי - נבקר בכנסייה ונטייל לאורך רחובותיה, גניה וכיכרותיה הציוריים. נמשיך וניסע במעלה ההר אל העיירה טרור (Teror), בה נתגלתה "הבתולה" (אימו של ישו) על עץ האורן לפני שהכובשים הספרדיים הגיעו לאי. תופעה אנתרופולוגית מעניינת עליה נעמוד! נמשיך אל מרומי האי, דרך נופית וירוקה, מיוערת ומפותלת המכונה קרוז דה טחדה (Cruz de Tejeda). נמשיך אל שיאו של האי, שם ניצבים בולטים בנוף שני פקקי געש - רוקו נובלו (Roque Nublo) ופיקו דה לה נייֶוואס (Pico de la Nievas), שהפכו מקודשים לילידים; הם היו מתכנסים מכל האיים בכל שנה וחוגגים את חגיהם. נלך ברגל ככל שיאפשר הזמן, בינות לעצי האורן, כשלמולנו הנוף הפלאי והפראי הזה. נמשיך ונרד דרומה, על המדרונות הדרומיים ונראה את ההבדל הניכר ממה שנחווה על ידנו בצפונו של האי.

לינה בגראן קנריה.

 

יום 9 | האי גראן קנריה - הגנים הבוטניים (Jardn Botanico Canario Viera y Clavijo) - חגיגות בלאס פלמאס (Las Palmas)

בבוקר נצא לראות את אחד מלועות הגעש השמורים, הר בנדמה (Bandama), ממנו נעשה תצפית יפה על האי ועל עיר הבירה לאס פלמאס (Las Palmas). נרד אל העמק, אל הגנים בוטניים (Jardín Botánico Canario Viera y Clavijo), שיציגו לנו את שפע הצומח הייחודי והאנדמי של האיים.
נמשיך לעיר לאס פלמאס (עיר הדקלים) ונטייל בשני הרובעים העתיקים והציוריים שלה: רובע וגטה (
Vagueta) ורובע טריאנה (Triana) הנראים כמי שקפאו בזמן - בימי הביניים. נראה בהם את מוזיאון קולומבוס, את מוזיאון הקנריים, את בית העיריה והכיכר שלפניה, את הבתים עם המרפסות והעציצים הנופלים ואת הרחובות הציוריים.

בערב נהנה מאירועי שבוע הסמנה סנטה באחת מעיירות האי.

"יום ראשון של הדקלים" (Palm Sunday) היא אחת החגיגות הססגוניות של שבוע הסמנה סנטה הקדוש. זהו היום הפותח את "השבוע הקדוש", ומציין את כניסתו של ישוע לירושלים (שנעשה, לפי המסורת הנוצרית, כשבני ירושלים מנופפים ענפי דקלים).

ארוחת ערב ולינה בגראן קנריה.

 

יום 10 | האי לנזרוטה (Lanzrote) - טמינפאייה (Timanafaya N.P.) - הרבידרוס (Harvideros) - אל גולפו (El Golfo)

בבוקר נטוס אל האי לנזרוטה – הדובדבן של הטיול!

האי לנזרוטה (Lanzrote) הוא האי המזרחי ביותר באיים הקנריים, אי נמוך ביותר וחשוף ופעיל גאולוגית מאוד. קרבתו לאפריקה ול"קו המדבריות", ומיקומו החשוף מאוד לרוחות ולזרמי הים, גרם לו להתבלות מהר יותר ולהיות שטוח יותר. במקביל הוא אי פעיל מאוד, יש בו למעלה מ-200 הרי געש וההתפרצויות בו תכופות וחלקן שינה את פני הנוף.
באי לנזרוטה (ובשאר האיים) חלים חוקים ארכיטקטוניים ייחודיים ומחמירים, אשר אוסרים על בנייה לגובה ועל שימור המסורת של הבתים הלבנים עם החלונות הצבעוניים, אשר מוסיפים לציוריות שובת הלב של המקום, והם תוצאה של פעילותו הענפה למען האיים של תושב האי המפורסם ביותר – האמן סזאר מנריקה קברירה (Cesar Manrique), לו נקדיש הרבה מזמננו באי לנזרוטה.

ניסע לראות את שמורת טמינפאייה (Timanfaya N.P.) - אזור ההתפרצויות האחרונות באי, אשר פני השטח שלה עדיין חמים מאוד. נלך לטייל לאורך חוף הרבידרוס (Harvideros) – מקום בו פגשו לשונות הלבה את המים, ויצרו תצורות מרהיבות. נטייל שם רגלית ככל שיאפשר הזמן. נמשיך אל אל גולפו (El Golfo) – חול שחור ואגם טורקיזי.

לינה וארוחת ערב בלנזרוטה.

 

יום 11 | האי לזרוטה - ציונרות געש (Cueva de Los Verdes, Jameos de Agua) - מרידור דל ריו (Mirador del Rio) - גן הקקטוסים (Cactus Garden)

נתחיל בביקור בביתו של סזאר מנריקה קברירה - אחת היצירות המופלאות והמושלמות שלו, המשלבת ארכיטקטורה, פיסול, ציור, טבע וסביבה, אמנות קינטית ואמנות אדמה.
נמשיך אל צפונו של האי, אל מורדות הר הגעש קורונה שגובהו כ-700 מטר (הגבוה ביותר באי), ואינו פעיל כבר מיליוני שנה. במורדותיו, מתחת ללשונות הלבה, נוצרו צינורות געש, ובאחד מהם ניתן לבקר: נתחיל בחלק העליון של "צינור הגעש של הירוקים" (Cueva de Los Verdes) - הליכה בלתי נשכחת במעמקי האדמה ולאחר מכן נבקר בהמשכו של הצינור - חמאוס דה אקווה (Jameos de Agua), שם יצר מנריקה את יצירתו הראשונה.

נמשיך למירדור דל ריו (Mirador del Rio) "מצפה הנהר" – שרשרת מצוקים אדירה בצפון-מערב האי, המשקיפה אל המיצר הצר ("הנהר") אשר מפריד בין לנזרוטה לאיי גרסיוסה. נטייל על הצוקים ככל שהזמן יאפשר.

נסיים באחת אחת מיצירותיו של מנריקה היא פרויקט משולב לבוטניקה ואמנות גן הקקטוסים (Cactus Garden) הנטוע בתוך מחצבה של טוף; זהו גן של 1400 מינים של קקטוסים, השתול בטרסות ובו פיסול באבן.

לינה וארוחת ערב בלנזרוטה.

 

יום 12 | לנזרוטה - תל-אביב (דרך יעד באירופה)

בבוקר נצא לשדה התעופה כדי לעלות לטיסה, שתחזיר אותנו לישראל.

*הערה: לוח הטיסות נקבע ע"פ מה שחברות התעופה מפרסמות ביום פרסום התוכנית. שינוי בלוח יאלץ אותנו להתאים את התוכנית לטיסות.

18/06/2022
26/06/2022
12
מודרך בעברית
מחיר לאדם בחדר זוגי: 3596  €
תוספת לחדר יחיד: 500  €
מדריך הטיול:  ליאור עלמה וקסלר

 • טיסות סדירות תל-אביב - טנריף, לנזרוטה - תל-אביב
 • מדריך ישראלי מיומן מצוות ״עולם אחר״
 • 3 טיסות פנימיות ושייט במעבורת
 • ארועי השבוע הקדוש (Samana Santa) באיים השונים והכנת השטיחים לקראתם
 • ביקור ביצירותיו של האמן סזאר מנריקה קברירה
 • מלונות בדרגת תיירות טובה
 • כלכלה על בסיס חצי פנסיון. לעתים ארוחת ערב תתקיים במסעדה. ארוחת צהרים נוספת
 • הסעות במיניבוס/אוטובוס ממוזג לפי תוכנית הטיול
 • מדריך מקומי דובר אנגלית
 • כניסות לכל האתרים כמפורט בתוכנית הטיול
 • טיפים לנותני שירותים מקומיים
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח בריאות ומטען
 • בדיקות קורונה בארץ ובחו״ל
 • מה שאינו מצוין בסעיף ״המחיר כולל״
 • חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • היציאה מותנית במינימום 10 מטיילים נרשמים
 • ייתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר לנוסע
 • התשלום בשקלים/מט״ח לפי שער הדולר המחאות והעברות- מכירה ביום התשלום
 • התשלום יבוצע לפני מועד היציאה
 • יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים ותוקף של חצי שנה לפחות
 • המסלול מתבסס על טיסות המופעלות ע״י חברת התעופה, הפעלתן ולוחות הזמנים שלהן אינם באחריות של עולם אחר
 • ט.ל.ח.
דמי ביטול עבור טיסות - דמי הביטול ייגבו על-פי דרישתה של חברת התעופה המפעילה.

דמי ביטול עבור שירותי קרקע – ייגבו לפי תקנון חברת עולם אחר על פי הפירוט:

 • ממועד ההרשמה ועד 60 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול – ייגבו דמי טיפול על-סך 100 $ למטייל
 • 45-59 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 15% מעלות שרותי הקרקע
 • 30-44 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 25% מעלות שרותי הקרקע
 • 15-29 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 50% מעלות שרותי הקרקע
 • 14-8 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 75% מעלות שרותי הקרקע
 • 7 ימי עבודה לפני תאריך היציאה - ייגבו דמי ביטול בגובה 100% מעלות הטיול
מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה