אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי

יוצאים לספארי בקיץ – עושים את זה חכם

בעלי החיים מזמינים אתכם ליהנות מהסרנגטי כפי שלא נראתה מעולם, השבילים בלתי נראים, מלאי עשב. בעלי החיים מבלים באתרי הקמפינג והפיקניק. החיה המוזרה על ארבעה גלגלים וגג פתוח מזמן לא נראתה כאן.

אנחנו מזמינים אתכם לנצל את ההזדמנות להציץ אל העידן שאחרי בני האדם בסרנגטי.


איך עושים את זה? זה פשוט!

  • הטרמינלים ריקים ממילא וכל תהליכי הבידוק מתבצעים בסטנדרטים הגבוהים ביותר
  • המטוסים בתקופה זו כמעט ריקים 
  • לודג'ים פראיים באוויר הפתוח
  • צוות קבוע שיטפל רק בנו מההתחלה ועד הסוף (Batler Service) ללא מגע עםאוכלוסיה מקומית
  • עד 4 מטיילים בכל ג'יפ ארוך ומרווח
  • מבצעים בדיקת קורונה 4 ימים לפני היציאה

יום 1 | תל אביב - אדיס אבבה (Addis Ababa) - נמל התעופה קילימנג׳רו - ארושה (Arusha)

ניפגש בשדה התעופה בן-גוריון ונצא בטיסה סדירה לטנזניה, דרך אדיס אבבה. לאחר הנחיתה בנמל התעופה קילימנג'רו (17:30), נעבור אל המלון בארושה, שם נלון.

ארוחת ערב ולינה ב-Duluti Serena Lodge או דומה ברמתו


יום 2 | שמורת טרנגירי (Tarangire National Park) - קראטו (Karatu)

בתום ארוחת הבוקר ניפגש עם נהגי הספארי ונצא ליום שיוקדש במלואו לספארי בשמורת טרנגירי.

ייחודה של שמורת טרנגירי (Tarangire National Park) הוא הסוואנות רחבות הידיים שלה, המנוקדות במאות עצי באובב בני מאות שנים, שביניהם משובצים מאות עצי שיטה. עולם החי של טרנגירי עשיר ומגוון: נמנו בה יותר מ-500 מינים שונים של עופות והיא נחשבת לאחד מריכוזי הקינון הגדולים בעולם. ייחוד נוסף של טרנגירי הוא העדרים הגדולים של הפילים, המגיעים אליה בעונת היובש. בנופיה המגוונים של טרנגירי משוטטים גם היפופוטמים, זאבים טלואים, אריות, נמרים וצבועים. בשטחי העשב הנרחבים שלה חיים אלפי צבאים, באפלו, איילנד, גנו, אימפלות, זברות, ג‘ירפות ומיני יונקים רבים נוספים.

לקראת אחר הצהרים נגיע אל הלודג׳ בקראטו, שם נלון.
ארוחת ערב ולינה ב-Ngorongoro Farm House או דומה ברמתו


יום 3 | קלדרת נגורונגורו (Ngorongoro Crater) - שמורת סרנגטי (Serengeti National Park)

בשעות הבוקר ניפגש במסעדת המלון לארוחת בוקר עשירה. עם תום הארוחה נקבל תדריך קצר בנוגע ליום העומד לפנינו, שעיקרו ביקור בלב ליבה של קלדרת נגורונגורו.

קלדרת נגורונגורו (Ngorongoro Crater), המכתש המפורסם ביותר באפריקה, נוצר כתוצאה מקריסתו של הר הגעש נגורונגורו. כך נוצר מעין אמפיתיאטרון טבעי עצום, שהקירות התלולים המקיפים אותו מתנשאים לגובה של כ-600 מטרים. במכתש נגורונגורו חיים רוב מיני בעלי החיים של מזרח אפריקה, ביניהם קרנפים, צבועים, תאו, פילים ועדרי גנו וזברות. מכתש נגורונגורו הוא חלק מ"אזור השימור נגורונגורו" הכלול ברשימת אתרי המורשת העולמיים של ארגון אונסק"ו. בנגורונגורו חיי בר מגוונים, נופים עוצרי נשימה והוא ביתם של המסאים, רועי הבקר.

את ארוחת הצהריים נאכל בשטח, בלב השמורה באזור המוגדר לכך, לצד מקווה מים עם מרבדי עשב מדהימים, בקרבה לבעלי החיים, תחת משק כנפיהם של העופות הדורסים שמגלים כל פעם מחדש עניין מיוחד בארוחת הפיקניק שלנו במקום והופכים כל ארוחה לחוויה.

בתום היום נצא בנסיעה אל שמורת סרנגטי, לא יוקדשו הימים הקרובים.

ארוחת ערב ולינה ב-Kubu Kubu Tented Lodge או דומה ברמתו|מרכז שמורת סרנגטי


ימים 4-6 | צפון שמורת הסרנגטי (Serengeti National Park)

בתום ארוחת הבוקר נצא אל צפון שמורת הסרנגטי, לה יוקדשו הימים הקרובים.
בעונה זו מתקבצים באזור אלפי גנו וזברות הנעים בשיירות אין סופיות צפונה לעבר השמורה הלאומית מסאי מרה שבקניה. כאן הסיכויים טובים לצפות בעדרים העצומים החוצים את נהר המרה השורץ תנינים.

שמורת סרנגטי (Serengeti National Park) היא שמורת הטבע העשירה והמגוונת ביותר בעולם כולו. בין בעלי החיים הגדולים שבהם אפשר לצפות בשמורה: גנו, זברות, ג‘ירפות, אנטילופות, אריות, נמרים, צבועים ומגוון עצום של ציפורים. מדי שנה, לקראת תחילת העונה היבשה, מתרחשת בסרנגטי אחת מהתופעות המרהיבות ביותר בעולם החי – "הנדידה השנתית גדולה". מעל לשני מיליון גנו, זברות וצבאי תומסון נודדים במסלול מעגלי גדול בעקבות העשב המתחדש: משמורת סרנגטי בטנזניה אל שמורת מסאי מרה שבקניה, וחזרה. במהלך הנדידה, הפרסתנים חוצים נהרות ולעתים נופלים לשיני הטורפים. הצפייה במיליוני הפרטים היא מחזה מרהיב ומרעיש כאחד: קולות הגעייה של הגנו, צהלות הזברות וקולות הצבאים ממלאים את חלל האוויר, כשלעתים מצטרפים אליהם גם קולות הטורפים: שאגות האריה, צחקוקי הצבועים וקולותיהם של הנשרים הנלחמים על הטרף.

את ארוחת הצהריים נאכל בשטח בשמורת סרנגטי, במיקום שיימצא ראוי ובטוח לפיקניק בלב הטבע העצמתי של השמורה.
בתומו של יום נשוב למלון הטבע, נהנה מהנוף הקסום ונתארגן לארוחת הערב.

ארוחת ערב ולינה (לילות 4-5) ב-Mara Mara Tented Lodge | סמוך לנהר המארה

ארוחת ערב ולינה (לילה 6) ב-Kubu Kubu Tented Lodge |מרכז שמורת סרנגטי


יום 7 | מרכז שמורת סרנגטי (Serengeti National Park) - קראטו (Karatu)

בתום ארוחת הבוקר נצא לספארי משליםבמרכז ובדרום שמורת סרנגטי.
בשעות הצהריים נפרד מהשמורה ונצא בנסיעה חזרה אל הלודג׳ הממוקם בקראטו, שם נלון.

ארוחת ערב ולינה ב-Ngorongoro Farm House או דומה ברמתו


יום 8 | שמורת אגם מניארה (Lake Manyara National Park) - קילימנג׳רו (Kilimanjaro International Airport) - אדיס אבבה (Addis Ababa)

בתום ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לספארי אחרון בטנזניה, אל שמורת אגם מניארה.

בתחתית הבקע הסורי-אפריקני החוצה את טנזניה, שוכנת שמורת אגם מניארה (Manyara): קטנה אך מגוונת בבתי גידול ועשירה במיני בעלי חיים. הכניסה לשמורה עוברת ביער טרופי, המתקיים הודות למי תהום גבוהים במיוחד. ציפורים רבות, ביניהן שקנאים וקורמורנים, ניזונות מדגי האגם. אלפי פלמינגו צובעים לעיתים את האגם בוורוד כשהם מגיעים אליו במסלול נדידתם.

בתום הביקור נצא בנסיעה אל נמל התעופה קילימנג׳רו, לקראת הטיסה הביתה.


יום 9| נחיתה בתל אביבכמה מהתגובות שקיבלנו מהמטיילים שלנו מהטיול ביולי 2020


״החלטה ספונטנית שקבלתי סחפה אותי למסע סאפרי עוצמתי ומרגש מעולם אחר.
יצאתי בהתראה של 48 שעות למסע ספארי של 9 ימים בטנזיה של חברת עולם אחר, שהיה הרפתקאה עוצמתית של החי והצומח בטנזניה יחד עם חויה מדהימה של חצית נהר המארה ע"י אלפי גנו, לודג'ים שבכל יום נדמה היה ששיא  נוחות נשבר, ארוחות צהרים נהדרות בשטח, צוות נהגים/מדריכים מנוסה ומקצועי שחי את הטבע בכל חושיו ועל הכל מנצחים שלמה ועומר כרמל, שלמה בידענות מופלגת על החי הצומח והתרבות המקומית ועומר שדואג מאד שהכל יעבוד ברמה הכי גבוהה שאפשר ולא מפספס אף מטייל ואיש צוות בתשומת הלב והרגישות שלו.
מסע קצר שהותיר בי, כמי שכבר ערך 5 מסעות ספארי באזור, רושם אדיר ותשוקה לעוד ועל כך אני מודה.״
(אלי שלטון, קבוצה בהדרכתו של שלמה כרמל)

 

״הייתי בקבוצה שהיית עם ״עולם אחר״, שלמה ועומר כרמל, בספארי בטנזניה. קבוצה ראשונה שפרצה דרך ויצאה לחו״ל בעידן הקורונה. חזרנו אתמול בבוקר במטוס, 22 איש. בלודג׳ רק אנחנו, כשהצוות עם כפפות ומסיכות אלכוג׳יל, בכל מקום. בטבע - בטח בטוח. לודג׳ים ברמה גבוהה, ארגון למופת, הכל היה מושלם!!!
התרגשות, בשמיים. כבר יומיים בארץ ולא מפסיקה להרגש. פעם ראשונה בספארי, ולהיפגש עם נמר, אריות, לביאות, צ׳יטה, זברות, פילים, בפאלו... מטווח אפס. ואני, בכלל לא חשבתי שאני אוהבת חיות, התאהבתי. יומיים בארץ ולא מפסיקה להתרגש. ממליצה. שווה בידוד״
(אסתי נתיב, קבוצה בהדרכתו של שלמה כרמל)

 

״התמזל מזלנו, לנכדתי ולי, לצאת לטיול מיוחד עם חברה מיוחדת ״עולם אחר״ בתקופה שגם היא מיוחדת ולא רגילה. בזכות זאת ובזכות המדריכים המקסימים ומלאי הידע , שלמה, עומר וצוות נהגים/מדריכים מטנזניה, חווינו חוויות מרתקות ומעניינות שבשום טיול אחר לא יכולנו לחוות. זה טיול מלא אתגרים ואני ממליצה בחום לכל מי שיכול לצאת (ובהזדמנות זו גם להתרענן) ולשכוח מצרות היומיום ולראות ״עולם אחר״.״
(בתיה ירוחם, קבוצה בהדרכתו של שלמה כרמל)

 

״הי הי, רוצה להודות לך ולאבא על החוויה המרגשת שחווינו בטנזניה הפרטית שלנו, בימי הקורונה. העזתי לצאת לטיול אתכם בגלל שידעתי, שאם יש חברה בעולם שתדאג לנו בטנזניה זה אתם, עולם אחר. למרות החששות, ברגע שנחתנו, עשיתם מעל ומעבר כדי לשמור על בריאותנו, מחד, ולאפשר לנו לחוות את הספארי באופן מדהים וייחודי, מאידך. אפילו העזתי לצרף את בני לטיול, ושנינו מברכים על התעוזה. הכל תקתק כמו שעון, החיות חיכו לנו ודגמנו לנו. התנאים היו פנטסטיים, ולנו נותר רק לספוג את הטבע, לשבור את שגרת הקורונה, ולהנות ללא גבול. תודה על חוויה מיוחדת במינה, שהייתם החלוצים לחוות אותה. רק בזכותכם חזרנו מאושרים וכבר נכונים לצאת לטיול הבא אתכם. אין עליכם - עולם אחר תרתי משמע״
(הילה כסה אטיאס, קבוצה בהדרכתו של שלמה כרמל)

 

״תודה רבה גם לך על שהובלת אותנו למקומות שבהם הצלחנו לצלם בערך 10,523 תמונות שיקח הרבה זמן לעבור ולסנן. תודה על הניתוק מהמציאות . היה פשוט נפלא - חוויה מיוחדת.״
(עופר צידון, סדנת צילום בהדרכתו של דורון הורוביץ)

 

״דורון תענוג היה להיות איתך ועם החברים בקפסולה ולחוות כאלה מראות , שוחררנו מהקורונה ל10 ימים וזה לא מובן מאליו בימים טרופים אלה שאתמול שמעתי עשרות פעמים את המילה קורונה ... מרגישה לגמרי שקיבלתי מתנה״
(אילנה הראל, סדנת צילום בהדרכתו של דורון הורוביץ)

 

״הי לכולכם, אפיק ואני רוצים להודות לך, דורון, מכל הלב על הטיול המדהים שחווינו יחדיו. אין לי ספק שההחלטה לצאת לטיול היתה אחת ההחלטות החכמות בחיי. עבורנו זוהי זכות גדולה להיות חלק מקפסולה איכותית ומהנה בניצוחו של דורון. הרווחנו טנזניה פרטית עבורנו, וזו, לבטח, חוויה חד פעמית. התחלנו לעבור על התמונות והמלאכה מרובה. אני חיה מחדש כל לוקיישן והתרחשות שחווינו, והמראות מדהימים. מתחילים אט אט לחזור לשגרה, וכבר מתגעגעים להשכמה המוקדמת, לגיפים, לאבק ולאדרנלין שזרם בגופנו. תודה והיה מטורף״
(הילה ואפיק אטיאס, סדנת צילום בהדרכתו של דורון הורוביץ)רוצים לשמוע עוד על ספארי בטנזניה? צפו בהרצאות שלנו על טנזניה - ספארי, בעלי חיים ושבטים

שלמה כרמל מספר על האריות - טורפי העל בסוואנה

חגית גפן מתארת את החיים עם שבט ציידים-לקטות בטנזניה (הדזבה)

שלמה כרמל מראה את טנזניה שלא הכרתם


16/10/2020
23/10/2020
9*
מודרך בעברית | טיסה סדירה
מחיר לאדם בחדר זוגי: 4698  $
תוספת לחדר יחיד: 500  $
מדריך הטיול:  שלמה כרמל
הערות:  *היום ה-9 הינו יום נחיתה

16/10/2020
23/10/2020
9*
טיול פרטי | טיסה סדירה
תוספת לחדר יחיד: 500  $
2 מטיילים:  $4,773
3 מטיילים:  $4,427
4 מטיילים:  $4,254
5 מטיילים:  $4,150
6 מטיילים:  $4,081
7 מטיילים:  $4,031
שימו לב:  המחיר הוא בהתאם למספר המטיילים בג׳יפ
הערות:  *היום ה-9 הינו יום נחיתה

הנחה לילד עד גיל 11.99 החולק חדר עם שני מבוגרים: 500 $
הנחה לילד עד גיל 11.99 החולק חדר עם מבוגר:   250 $
 הנחה לילד עד גיל 13.99 החולק חדר עם שני מבוגרים: 
250 $
  הנחה לילד עד גיל 13.99 החולק חדר עם מבוגר אחד:  150 $

לינה בלודג'ים איכותיים הממוקמים בלב השמורות, כולל לינה חוויתית במחנה אוהלים ייחודי בסמוך לנהר המארה.

מידע אודות תנאים ואחריות >

 • טיסה בינלאומית סדירה מהארץ וחזרה
 • נהג/מדריך מיומן דובר אנגלית מצוות "Another World" בטנזניה
 • מפגש הכנה בת"א בהנחיית מדריך מצוות ״עולם אחר״ כשבוע לפני היציאה
 • סיורים בשמורות ללא הגבלת ק"מ
 • ארבעה לילות בשמורת סרנגטי
 • מגדיר בעלי חיים
 • מפה איכותית לכל זוג/משפחה
 • רכבי שטח- 4X4 טויוטה לנדקרוזר, שמונה מושבים-ארבעה מטיילים. ביטוח מלא לרכבים 
 • לודג’ים מהשורה הראשונה הממוקמים בלב השמורות
 • כלכלה מלאה בטנזניה
 • הנפקת ויזת כניסה לטנזניה (בשווי $50 לאדם) בישראל טרום היציאה לטנזניה
 • מים מינרלים במהלך הספארי
 • מיסי נמל וביטחון


בנוסף, מחיר טיול מודרך בעברית כולל:
 • מדריך ישראלי מיומן מצוות ״עולם אחר״
 • הרצאות בערבים על מגוון רחב ומרתק של נושאים
 • טיפים לנותני השירות המקומיים
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח בריאות ומטען

 

בנוסף, המחיר אינו כולל עבור טיול מודרך באנגלית וטיול פרטי:

 •  מדריך ישראלי מיומן מצוות "עולם אחר"
 • טיפים לנותני השירות המקומיים בטנזניה

 • מספר המקומות מוגבל
 • קבוצה מודרכת בעברית מונה בין 12-16 מטיילים
 • חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר הנוסע
 • התשלום בשקלים/מט"ח, לפי שער הדולר המחאות והעברות מכירה ביום התשלום ויבוצע לפני מועד היציאה
 • יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים לפחות
 • על הדרכון להיות בתוקף של 6 חודשים לפחות ממועד החזרה ארצה
 • המסלול מתבסס על טיסות סדירות המופעלות ע"י חברת התעופה, הפעלתן ולוחות הזמנים שלהן אינם בתחום האחריות של "עולם אחר"

דמי ביטול לא ייגבו כלל במקרים הנ"ל 

 • ביטול הטיול או הטיסה מצד הגורמים המפעילים בשל חידוד חוקי הקורונה
 

דמי ביטול כלליים מקלים מוחרגים מסעיפי הקורונה:

יגבו לפי תקנון חברת עולם אחר, על פי הפירוט:
 • ממועד ההרשמה ועד 30 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול - ייגבו דמי טיפול בסך $100 למטייל
 • 29-20 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול - יגבו 15% מעלות הטיול
 • 20 ימי עבודה ועד מועד היציאה לטיול - ייגבו 25% מעלות הטיול
מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה