אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי

קירגיזסטן, מדינה צעירה והררית הנמצאת במרכז אסיה. בדרכים החוצות אותה עברו לפני מאות שנים שיירות של סחורות על "דרך המשי" מסין לאירופה. זוהי ארץ בעלת נופים אלפינים גבוהים, קרחונים ואגמים יפהפיים, מה שהופך אותה לאטרקטיבית מאוד לחובבי טבע ונוף.
בטיול שלנו לקירגיזסטן, נפתח צוהר ונכיר את תרבות חיי הנוודים, מסורות וצורת חיים מיוחדת שעיצבה את העם הזה במשך מאות שנים.
נעבור בין עמקים וכפרים ונפגוש במסורת הקירגיזית, נטעם מהמטבח המיוחד ונחווה את אורחות חייהם המיוחדים. נישן במחנות יורטים - אוהלי הנוודים העשויים לבד. נטייל עם ג'יפים, נחצה נחלים, נעבור במעברי ההרים הגבוהים של הרי הטיאן שאן ("ההרים השמימיים"), נשוט ב"אגם הנעלם", נצפה בעדרי צאן ויאקים, נפגוש מקומיים המגדלים סוסים, נבקר בפינות קסומות כמו עמק ג'ירגלאן וערוץ אלטין ארשאן, נחזה במרבדי מרעה עצומים של ירק ופרחים ונעפיל לנקודות נוף מדהימות.

יום 1 | תל אביב - בישקק (Bishkek)

נטוס לבישקק (Bishkek), בירת קירגיזסטאן, דרך יעד ביניים.


יום 2 | בישקק - צ׳ונג קמן

(210 ק״מ, 100% כביש)

ננחת בשדה, נאסוף את המזוודות, נפגש עם הצוות המקומי ונצא בנסיעה קצרה שלאחריה נערוך מסירה מסודרת של הרכבים.
לאחר ארוחת בוקר נתחיל בנסיעה, נעבור דרך העיר ונעלה במקביל לרכס ההרים בדרך נופית יפיפייה. נעצור בדרכנו בסמוך לעיר טוקמוק (Tokmok), באתר העיר העתיקה בלאסגון (Balasagun) שבמרכזה מוצב מינרט בורנה (Burana), מינרט איסלמי שהיה שייך בעבר למסגד והוא אחד מהמבנים העתיקים בקירגיזסטאן, נבנה במאה ה-10 לספירה והוחרב במאה ה- 13 ע"י המונגולים.
לאחר הסיור, נמשיך בנסיעה לאורך נהר הצ'וי (
Chuy) – נהר המהווה גם גבול טבעי בין קירגיזסטאן וקזחסטאן. אחר הצהריים נגיע לכפר בעמק צ'ונג קמין (Chong Kemin) בו נתארח בגסטהאוס נהדר. 

לינה וארוחת ערב בבית הארחה בעמק צ'ונג קמין.

 

יום 3 | קוצ׳קור (Kochkor) - סונג קול (Song Kul)

(100 ק״מ, 70% שטח, 30% כביש)

נאכל ארוחת הבוקר, נתארגן ונצא לדרך.
נעזוב את העמק היפיפה ונמשיך דרך הנקיק הארוך שהנהר יוצר ברכס הסלעי ונעפיל גבוהה יותר.
נרד עם הפיתולים, נחלוף על פני מאגר אורטו טוקוי (
Orto Tokoy) ונגיע לא הרבה אחרי זה לעיירה קוצ'קור (Kochkor), שם נעצור לביקור קצר בשוק הקטן של העיירה.
אחרי שנצטייד במצרכים טריים לדרך נמשיך בנסיעה לכיוון דרום, שם נעלה לראשונה לגובה דרך מעבר קלמאק אשו (3446 מ') בדרך שטח מרהיבה ביופייה עד לשמורת הטבע של אגם סונג קול (
Song Kul), האגם השני בגודלו בקירגיזסטאן, השוכן בגובה 3016 מ'.

ניסע לאורך גדת האגם בין משכנות הרועים ועדרי בע"ח, נפגוש ברועי הצאן רכובים על סוסים ונגיע למשכננו במחנה רחב ידיים המורכב מאוהלי היורט, אוהל הנוודים.
עם ההגעה נפגוש את מארחינו ונמשיך להליכה מסביב לאגם. נעלה יחד לתצפית יפהפיה על האגם המכונה גם 'האגם האחרון' וגודלו כפול מהכינרת. מהתצפית נשקפת שמיכת האגם הכחולה, מוקפת גבעות משופלות ועשרות נקודות לבנות של מחנות יורטים שמעטרים את המרחב.
לאחר שנחזור למחנה, נפנה לארוחת ערב ביורט חדר האוכל המקושט והמחומם, נשמע סיפורי נוודים ונצפה בסרט אודות הגיבורה הלאומית. לאחר מכן נצא לצפות במחזה שמי הכוכבים המדהים של מקום נקי מזיהום אור מלאכותי, נעביר את הלילה במיטות שמונחות מסביב לתנור כשחלון השמיים פתוח מעלינו.

לינה וארוחת ערב במחנה יורטים על גדת אגם סונג-קול.

 

יום 4 | סונג קולנרין (Naryn)

(125 ק״מ, 80% שטח, 20% כביש)

אחרי ארוחת בוקר נעלה ברגל לתצפית על האגם המכונה גם 'האגם האחרון' וגודלו כפול מהכינרת. לאחר מכן נחזור למחנה ונמשיך בנסיעה אל עבר מעבר הרים '33 התוכים' (33 parrots) הממוקם בפינה הדרום מערבית של האגם, שם נעצור לתצפית פנוראמית מרהיבה.
לאחר שנרד מן הפאס נוכל לצאת לטיול רגלי קצר למפל קג'רטי (
Kajerty) הנמצא באזור, מרחק של פחות מ-500 מטר מהדרך הראשית. אחרי פיקניק בשטח נמשיך בנסיעה לאורך המרחבים הפראיים שיורדים לעמק הגדול ויתכן מאד שנפגוש עדרים עם בעליהם עושים את דרכם בכיוון ההפוך לכיוון הרמות הגבוהות. נעלה על הכביש הראשי הנמתח מהגבול עם סין עד לעיירה נרין (Naryn), שם אנחנו לנים.
נערוך קניות בשוק ונגיע למסעדה של המלון לארוחת ערב
.

לינה בבית מלון בנרין.


יום 5 | נרין (Naryn) - אגם קול סו (Kol Suu)

(200 ק״מ, 95% שטח, 5% כביש)

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את משכננו ונעלה על דרך המלך.
נציג דרכונים ואשרות בכניסה לאזור הגבול עם סין ונרד חזרה לדרך שטח שתוביל אותנו אל אחד מאזורי המרעה המבודדים ביותר במדינה - עמק אק סאי (
Ak sai) רחב הידיים. בדרך נפגוש פלגי מים רבים כתוצאה מהפשרת השלגים ומוצבי צבא נטושים מהתקופה הסובייטית, נחצה גשרים ונתקדם אל רכס ההרים. מקטע נסיעה זה ארוך במקצת, אבל עביר.
לאחר ההגעה למחנה היורטים שלנו בעמק קוק קיה (
(Kok Kya, נאכל ארוחת צהריים ונצא ברגל או על סוס לאורך הנהר בין פלגי מים ומרבדי עשב עד לתחתיתו של האגם, נטפס בסרפנטינות וכשנגיע לנקודת התצפית נחשף לאחד האגמים האלפינים הכי יפים בעולם – אגם קל סו (Kel-suu) שיושב בגובה 3520 מ'. סביבתו משופעת בסלעים ובהיקפו מתנשאים צוקים אנכיים, אוויר קריר וצלול עוטף את האגם שצבעו טורקיז עז. חשוב לציין שאין אפשרות להגיע עם רכב עד האגם והשתתפות לאורך היום מחייבת הליכה. לינה וארוחת ערב במחנה בעמק קוק קיה.


יום 6 |עמק קוק קיה (Kok Kya) - נרין (Naryn)

(200 ק״מ, 95% שטח, 5% כביש, 7 ק״מ הליכה)

עם בוקר, לאחר שחווינו אתמול את הביקור המרשים באגם, נמשיך לטייל ולהנות מהמרחב הפראי. נחזור בנסיעה דרך מעבר ההרים קינדי אשו (Kindi Ashu) היפהפה בגובה 3400 מ' ונרד שוב לעמק אט באשי (At Bashi). נוכל לבחור לעצור להפסקת צהריים ארוכה, נפרוס את ציוד הפיקניק ונתנתק מכל נקודת ישוב או מרחב ציוויליזציה. נעלה על הרכבים ונחזור לכביש עד שנגיע לעיר נרין. אחרי ימים ארוכים בשטח, נהנה שוב ממקלחת חמה וארוחת ערב.

לינה וארוחת ערב במלון בנרין.


יום 7 |נרין (Naryn) - טמגה (Tamga)

(240 ק״מ, 95% שטח, 5% כביש)

נתעורר מוקדם בבוקר ולאחר שנאכל נצא ליום שטח מאתגר. נעזוב את העיר ונעלה שוב על דרכי העפר. נעצור בחיבור הנהרות נרין הגדול ונרין הקטן לתצפית והסבר, משם נכנס אל עמק אקי-נרין המרהיב, נעבור דרך נופים מדהימים של יערות, נהרות, והרים מושלגים. שלכול אורך הנסיעה לצדי הדרך ההררית מפוזרים יורטים של נוודים וסביבם מסתובבים עדרי סוסים ויאקים. נעצור לפיקניק קצר בטבע השופע ירוק, ונתחיל לעלות אל מעבר טוסור (Tosor Pass) הנמצא בגובה 3,893 מטר.
לאחר חציית הפאס הלא פשוט אשר מושלג רוב ימות השנה נרד אל כיוון אגם איסיק-קול. את היום נסיים בכפר היושב בסמוך לחוף האגם בבית הארחה משפחתי ירוק ויפהפה בכפר טמגה (
Tamga) שמזכיר דאצ'ה כמו ביערות של סיביר, שם גם נאכל ארוחת ערב ונקנח בביקור בסאונה רוסית.

לינה בבית הארחה משפחתי בכפר טמגה.


יום 8 |טמגה (Tamga) - ג׳טי אוגוז (Jeti ögüz) - קרקול (Karakol)

(105 ק״מ, 95% שטח, 5% כביש)

נקום לארוחת בוקר, כשמיד לאחר מכן נצא בנסיעה לצפות בהדגמה של מסורת קירגיזית עתיקה, תצוגת ציד באמצעות עיט זהוב. ממש קרוב לשם נצא לטיול רגלי בעמק האגדות הציורי סקזקה (Skazka) בו הרי החול הצבעוניים מזכירים ארמונות שנראה כאילו נחצבו באבן החול האדומה, נתהלך בערוצים הקטנים ונעלה לתצפית פנורמית יפה.
נמשיך בנסיעה לכיוון עמק ג'טי אוגוז
(Jeti Ögüz), נעצור לאכול ארוחת צהריים אצל משפחה מקומית שהקימה חווה ונמשיך לתוך העמק, שם נעצור מול צוק 'הלב השבור' ורכס 'שבעת השוורים' כפי שמכונים בפי המקומיים. אלו הם סלעי אבן חול אדומה אשר תהליך הארוזיה יצר בהם צורות מונפשות שנקשרו באגדות מקומיות. נמשיך מזרחה לאורך חופו הדרומי של אגם איסיק-קול ונכנס לעיר קרקול (Karakol), עיר המטיילים החשובה של קירגיזסטאן. נגיע למלון להתארגנות ונמשיך לארוחת ערב במסעדה.

לינה בבית מלון בקרקול.


יום 9 | קרקול (Karakol) - אלטין ארשאן (Atlyn Arshan) - קרקול 

(50 ק״מ, 85% שטח, 15% כביש)

נשאיר היום את הג'יפים שלנו בחניה ונפגש על המפלצת הסובייטית שתלווה אותנו במשך היום – משאית ספארי אימתנית הקרויה ברוסית 'ווחטובקה', איתה נצא לנסיעת שטח מאתגרת לאחד העמקים היפים ביותר באזור איסיק-קול - עמק אלטין ארשאן (Altyn Arshan), הנמצא בגובה 2,500 מטר. חלקים מהדרך נעשה בנסיעה וחלקים בהליכה, ולכול אורכם נתרשם מהנופים המיוחדים. נחזה מרחוק בפיק פלטקה העצום (4730 מטר), כשמסביב על המדרונות פרוסים יערות אשוחית ונהר שוצף אחד ארוך.
לאחר ההגעה נלך לטבול במעיינות החמים כדי לשחרר מעט את הגוף ונאכל ארוחת צהריים בבקתה של שומר המעיינות. תישמר לנו האפשרות לחזור בכיוון ההפוך בהליכה על דרך העפר כשלקראת ערב נגיע בחזרה לקרקול.
אחרי התארגנות במלון נצא לבקר במסגד הדונגני של קרקול ומשם להשתתף בארוחת מנות מיוחדת אצל משפחה מקומית מבני המיעוט הדונגני, קבוצה אתנית מוסלמית שהוגלתה למרכז אסיה והביאה איתה את ניחוחות המטבח של סין.

לינה בבית מלון בקרקול.


יום 10 | קרקול - בישקק (Bishkek)

(350 ק״מ, 100% כביש)

אחרי ארוחת הבוקר נצא לדרך הארוכה חזרה על הכביש הצפוני שמקיף את אגם איסיק קול לבישקק, נאכל ארוחת צהריים בדרך ועם ההגעה אחר הצהריים נערוך החזרה מסודרת של הרכבים. לאחר מכן נצא לסיור רגלי קצר בבישקק דרך כיכר אלא-טו (Ala-Too Square) שהיא הכיכר המרכזית של העיר ומהווה אזור שוקק חיים בשעות אחר הצהריים, נראה את בניין הפרלמנט ונשמע את סיפורי המהפכות של שני העשורים האחרונים. נעבור דרך הפארקים היפיפיים שממוקמים בסמוך למלוננו, נהנה מאוירת העיר הנעימה ונאכל ארוחת ערב באחת המסעדות הטובות של העיר.

לינה בבית מלון בבישקק.


יום 11 | בישקק (Bishkek) - תל אביב

נקום לפנות בוקר וניסע לשדה התעופה מאנאס לטיסה חזרה ארצה דרך יעד ביניים.

 

גיל סדגת חושף את קירגיזסטן - בעקבות העמים הנוודים של מרכז אסיה

21/08/2024
31/08/2024
11
מודרך בעברית
מחיר לאדם בחדר זוגי: 3695  $
תוספת לחדר יחיד: 295  $
מדריך הטיול:  גיל סדגת

 • טיסות בינלאומיות בקו ת״א-בישקוק-ת״א, דרך יעד ביניים בטיסות סדירות
 • מיסי נמל והיטלי ביטחון בנמלי התעופה
 • לינה: בתי מלון מדרגה ראשונה, גסטהאוזים, מחנות יורט

 • תחבורה: רכבי הטיול - Toyota 4x4, לכל  4 מטיילים. רכב שטח רוסי 6 X 6 לאלטין ארשאן

 • רכב מוביל כולל ציוד טכני

 • דלק
 • אישור (פרמיט)  מיוחד לאזור הגבול עם סין

 • כלכלה: כלכלה מלאה – ארוחות בוקר וערב במקומות הלינה + ארוחות צהרים פיקניק בשטח.

 • דמי כניסה לאתרים, מופעים ופעילויות שבתוכנית.

 • הדרכה: מדריך בכיר מצוות רואים עולם – גיל סדגת.

 • מדריך מקומי
 • מכונאי
 • מופעים: מופע פולקלור ומופע צייד

 • דמי שתייה (טיפים) לנותני השירותים המקומיים

 • מים מינרלים (בקבוק לאדם ליום)
 • מפה בכל ג׳יפ
 • ביטוח בריאות ומטען (חובה לכל מטייל)
 • הוצאות אישיות כגון: שתיה קלה/אלכוהול בארוחות, מזכרות וכדומה
 • שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית
 • כל דבר או פעילות שלא נמצא תחת הסעיף ״המחיר כולל״
 • מספר המקומות מוגבל
 • המחיר נקבע לפי מינימום של 15 איש בטיול. במספר משתתפים נמוך תידרש תוספת מחיר

 • המסלול מבוסס על טיסות מסחריות סדירות, הפעלתן ולוחות הזמנים שלהן באחריות חברת התעופה המפעילה

 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים/ביקורים שאינם בשליטתנו, לרבות שינויים במצב עבירות הדרכים, שינויי מזג אוויר ושיקולי מדריך הטיול

 • מסלול הטיול עלול להשתנות עקב אילוצים כגון: מזג אויר, דרכים סגורות או תקלות במהלך הטיול.

 • הערת גובה: בסנקול נלון לילה אחד בגובה של כ-3,000 מ׳ מעל פני הים. נוסעים שמתעורר בהם ספק לגבי השהות בגובה זה, מתבקשים להיוועץ ברופא לפני היציאה לטיול. אנו, מצידנו, ניצור תנאים להתאקלמות

 • חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר הנוסע
 • התשלום בשקלים / מט"ח
 • לתשומת לבכם, תוקף הדרכון צריך להיות למעלה מ-6 חודשים מיום היציאה ובו בלפחות 2 דפי אשרות ריקים.

רישום ותשלום לטיול:  הרישום לטיול כולל משלוח טופס רישום ממולא בקפידה וחתום ל-rona@awt.co.il בצירוף תצלום דרכון איכותי ותשלום מקדמה בסך  $500 לאדם. היתרה ב-3 תשלומים ללא ריבית.

התשלום בשקלים לפי שער דולר העברות-מכירה והמחאות/מט"ח/כרטיס אשראי ביום התשלום ויוסדר לפני מועד היציאה.

דמי ביטול עבור טיסות - דמי הביטול ייגבו על-פי דרישתה של חברת התעופה המפעילה.

דמי ביטול עבור שירותי קרקע – ייגבו לפי תקנון חברת עולם אחר על פי הפירוט:

 • ממועד ההרשמה ועד 60 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול – ייגבו דמי טיפול על-סך 100 $ למטייל
 • 45-59 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול ייגבו 15% מעלות שרותי הקרקע
 • 30-44 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול ייגבו 25% מעלות שרותי הקרקע
 • 15-29 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול ייגבו 50% מעלות שרותי הקרקע
 • 14-8 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול ייגבו 75% מעלות שרותי הקרקע
 • 7 ימי עבודה ומטה לפני תאריך היציאה ייגבו דמי ביטול מלאים
מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה