אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי

בשנים האחרונות הפכה מיאנמר ליעד תיירותי מתפתח - ההרים הנישאים, העמקים המוריקים, הנהרות השוצפים, הטבע התוסס ואתריה המוזהבים, הופכים את מיאנמר לאחת המדינות היפות בעולם. הנדיבות, הנתינה ומאור הפנים של העם הבורמזי הופכים את הטיול במיאנמר לאחד המרגשים בעולם. הביטוי "נדיבות זה לתת יותר משאתה מסוגל" הופך במיאנמר למוחשי.
גיבשנו עבורכם מסלול שאינו פוסח על אתרים שחייבים להיות בהם כשמטיילים במיאנמר ובמקביל, שלבנו מסלולים ואזורים שמבליטים את אוצרות הטבע הרבים שחבויים בה ואת ייחודה האנושי.
הטיול בקבוצות קטנות ובמלונות מדרגה ראשונה.

ימים 1-2 | תל אביב -בנגקוק - מדליי

נצא לדרך בטיסת לילה של אל על לבנגקוק. משם נמשיך למדליי, אחת מבירותיה של הממלכה הבורמזית העתיקה, אליה נגיע עם ערב. בשדה התעופה ימתין לנו המדריך המקומי שלנו ורכב שיסיע אותנו אל בית המלון.

ארוחת ערב ולינה במלון Yadanarpon Dynasty Hotel או דומה ברמתו

יום 3 | אווה - כפר מינגו - הפגודה הבלתי גמורה - הפגודה הלבנה

לאחר ארוחת בוקר במלון, נקדיש את החצי הראשון של היום לביקור באי אווה (AVA) ששימשה בירת הממלכה משך מאות שנים.

אווה (Ava) או אינווה (Inwa) היא בירתה של ממלכה קדומה הנמצאת במחוז מנדליי. הממלכה התקיימה בין המאות ה-14 ל-19 ובמהלך שנים אלו נהרסה והוקמה מחדש מספר פעמים, עד שבמרץ 1839 היא נהרסה כליל בעקבות רעידות אדמה וננטשה מתושביה. שרידי העיר מהווים אתר תיירות פופולארי וזאת בשל יפי המקום.
ננוע בין האתרים באמצעות כרכרות רתומות לסוסים ובינות לשדות האורז נבקר במנזרים עתיקים, פגודות מוזהבות ונופים כפריים. לאחר ארוחת הצהריים נשוט אל מינגון (Mingun) - כפר יפה ששוכן על שפת הנהר הגדול ביותר במיאנמר (אירוואדי) ונטייל רגלית בין בתיו המסורתיים ואתריו המיוחדים. נבקר בין היתר בפגודה הבלתי גמורה - מונומנט ענק שהופסק בגלל מותו של המלך שיזם את הבנייה.

הפגודה הבלתי גמורה (Mingun Pahtodawgyi) היא מצבת ענק בדמות סטופה הנמצאת במרכז מיאנמר. את האתר החל להקים המלך בודאוופייה בשנת 1790 ואף הקים לשם כך עמדת תצפית על אי סמוך, ממנו יכול היה לפקח על הבניה. את הבניה ביצעו אלפי אסירי מלחמה ועבדים, והיא היוותה מעמסה על בני העם כולו, עד שעלתה תביעה להפסיק את הפרוייקט. לשם כך, נעזרו התושבים באמונתו החזקה של המלך והפיצו נבואה האומרת כי " ביום בו תסתיים בניית הפגודה, תעלם המדינה". קצב העבודה אכן הואט ועם מות המלך, הופסק כליל. אם הפגודה היתה מושלמת, גובה היה 150 מטרים. עד היום, הפגודה הבלתי גמורה אוחזת בשיא של ערימת הלבנים הגדולה ביותר בעולם.

בין בתי הכפר נצעד אל הפגודה הלבנה, נשתה תה בבית תה מקומי ונעבור דרך פעמון התפילה הגדול ביותר בבורמה (קוטרו החיצוני כ-5 מטרים ומשקלו כמעט 91 טון) ודרך פסלי אריות ענקיים.
ארוחת ערב ולינה במלון Yadanarpon Dynasty Hotel או דומה ברמתו

יום 4 | מנדליי - הארמון המוזהב - מנזר Waso - פגודת מהמוני - באגאן

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נצא לביקור באתרי מנדליי. העיר עשירה באתרים יפים ומיוחדים ובין היתר נבקר באתר בו מאוחסן הספר הגדול בעולם (Kut Dhodaw).

כתבי הדת הבודהיסטיים חרותים על לוחות שיש – כל דף שיש מאוחסן במבנה דמוי מקדש קטן- סה"כ 729 במספר. האתר נבנה בזמן מלכותו של המלך מינדון, והסטופה הגדולה מתנשאת לגובה של 57 מטרים.

נבקר ב"ארמון המוזהב" (Golden Palace Monastery), מבנה יפהפה עשוי מעץ טיק שהועתק מהמתחם המלכותי והוסב לשימוש כמנזר.

המנזר הוקם ב-1878 על ידי המלך ת'יבאוו מין שהעתיק את דירת המלכות של אביב, המלך מינדון מין מעט לפני שזה הלך לעולמו. הסיבה למעבר היתה אמונתו של המלך כי הדירה רדופה ברוחו של אביו המת. המתך ת'יבאוו השתמש בדירה החדשה למדיטציה והספה שבה השתמש עדיין נמצאת שם. המנזר ידוע בפיתוחי עץ הטיק המציגים את המתיתולוגיה הבודהיסטית ומכסים את הקירות והתקרה. המבנה עצמו כוסה בזהב ומוזאיקת זכוכית.

נמשיך אל מנזר Waso במנדליי, ונגיע אליו בדיוק בזמן בו מצטופפים הנזירים בשורות ארוכות, עם קדירות שחורות לטקס חלוקת האוכל. זהו אחד הטקסים היפים ביותר שניתן לראות בעולם הנזירות הבודהיסטי והוא מיוחד לבורמה לבדה.
נבקר גם בפגודת מהמוני (Mahamuni) בו מוצב פסל בודהה המושך אליו עולי הרגל רבים.

עולי הרגל שהמגיעים למקדש עוטפים אותו בעלי זהב (למעט על פניו, בהם אסור להם להדביק את העלים) עד שכבר קווי המתאר של גופו היטשטשו לגמרי. כל יום השכם בבוקר מגיעים נזירים לרחוץ את פניו ושפתיו לקראת היום החדש.

נבקר גם בבית מלאכה בו מייצרים את עלי הזהב לשימושם של המאמינים. תהליך הפיכת גוש זהב קטן, 24 קאראט, לעשרות רבות של עלים דקים הוא מרתק.
לקראת ערב, נטוס ממנדליי אל הבירה הראשונה של הממלכה המאוחדת – באגאן (Bagan).
ארוחת ערב ולינה ב-Thiripyitsaya Sanctuary Resort או דומה ברמתו


יום 5 | באגאן - סיור מקדשים

נשכים מוקדם בבוקר אל מסע בכדור פורח, מעל המתחם הענקי של מקדשי באגאן העתיקים. הן המסע עצמו בכדור הפורח והן המראות שנשקפים מהכדור הן חוויה בלתי נשכחת.

שימו לב כי מחיר הטיסה בכדור פורח אינו כלול במחיר הטיול. ניתן להזמין אותו בנפרד.

באגאן היתה בירת ממלכת פאגאן בין המאה ה-9 למאה ה-13. פאגאן היא הממלכה הראשונה שאיחדה את האזורים שמאוחר יותר ירכיבו את מיאנמר המודרנית. שיאה של הממלכה היה בין המאה ה-11 למאה ה-13, אז נבנו במישורי העיר באגאן למעלה מ-10,000 פגודות, סטופות ומנזרים בודהיסטים, מהם נותרו עד היום 2,200 מקדשים ופגודות.

עם הנחיתה נחזור אל המלון להתארגנות וארוחת בוקר מאוחרת ולאחר מכן נצא לטיול בינות לאלפי המקדשים העתיקים ואל תוך המרכזיים שבהם ניכנס. נסיים את היום המיוחד הזה בתצפית שקיעה שצובעת את אלפי המקדשים בצבעים זהובים אדמדמים.
ארוחת ערב ולינה ב-Thiripyitsaya Sanctuary Resort או דומה ברמתו


יום 6 | טיול בהרים - ביקור בכפר Thetyepu - סיור במערות קרסטיות - פינדאיה

בתום ארוחת הבוקר נצא אל שדה התעופה המקומי לטיסה אל היעד הבא שלנו- אגם אינלה (Inle) ההררי.

אגם אינלה נמצא בתחומו של החבל האוטונומי שאן (Shan). זהו חבל הררי ומתיישביו הם בני 33 קבוצות אתניות שונות- כל קבוצה ומנהגיה, כל קבוצה והלבוש הססגוני שלה.

היום יוקדש לטיול בהרים המקיפים את האגם. נבקר בכפר Thetyetpu בו מתגוררים בני שבט פאו (Paoh), שאת אורחות חייהם אפשר לראות בסיור בין חצרות הבתים שם הם מקבלים את אורחים בלבביות והופכים את החוויה לכל כך מרגשת. משם נמשיך בנופים כפריים הרריים עם עצירות במקומות שונים על פי ההתרחשויות שנפגוש.

את ארוחת הצהריים נאכל במסעדה מקומית, ולאחריה נמשיך בסיורים.
נבקר בבית בו מתפרנסים מייצור ידני של כובעי במבוק שכה פופולאריים באזור הזה, נעבור דרך שווקים אזוריים ובשעות הצהריים נגיע אל מערכת המערות Shwe U Min.

מערכת המערות והתעלות הטבעית מלאה בדמויות בודהה במגוון אדיר של צורות, גדלים וחומרים מהן נוצרו. לאחרונה נספרו בהן כ-9,000 דמויות, חלקן הונחו פה לפני מאות בשנים על ידי עולי רגל מקומיים ואחרים, הגיעו לכאן על ידי בודהיסטים מארגונים שונים ממדינות כמו סינגפור, הולנד וארצות הברית. הסיור בין הדמויות מותיר רושם עז על כל מטייל.

בסיום הביקור במערה נצא לטיול רגלי קצר בשביל הררי נוח כשממול נוף הררי יפה משובץ כפרים ואגמים. נסיים את הטיול בכפר קטן בו נבקר בבית בו מייצרים בתהליך ידני מרתק, מטריות נייר מסורתיות.
ארוחת ערב ולינה בעיירה ההררית פינדאיה ב-Pindaya Inle Inn או דומה ברמתו


ימים 7-8 | אגם אינלה (Lake Inle)

היומיים הבאים מוקדשים לסיורים על גדות אגם אינלה, כפריו, שווקיו והנחלים הנשפכים אליו.

אגם אינלה הוא השני בגודלו במיאנמר. שטחו כ-116 קמ"ר, בעונה היבשה הנקודה העמוקה ביותר מגיעה לעומק של כ-4 מטרים, בעונה הגשומה – אפילו לעומק של 6 מטרים. בגדה הצפון-מערבית זורם מעיין מים חמים. באגם אפשר למצוא מעל ל-20 מיני שבלולים וחלזונות, חלקם אנדמים, ותשעה מיני דגים אנדמים. בשנת 2015 האגם היה הראשון במיאנמר שהוכר על ידי יוניצ"ף כ-World Network of Biosphere Reserve.

על מי האגם, תושבי המקום עוסקים בחקלאות ייחודית רק להם באמצעות ערוגות צפות. דייגים עם רשתות ומלכודות בנויות מקנים ובמבוק נעים ממקום למקום באגם, כשהם חותרים במשוט הקשור לרגלם כדי שהידיים תשארנה חופשיות.
עוד נראה שווקים צפים, בתים על כלונסאות ומראות נוספים שהעין ממאנת להתעייף מהם.
בחופי האגם כפרים ציוריים- כל כפר והעבודה בה הוא מתמחה. כך נוכל לראות כפר המתמחה באריגה באמצעות חוטים שמיוצרים מצמח הלוטוס. כפר אחר מתמחה בבניית סירות מיוחדות לאגם. כפר נוסף עוסק בחרשות כסף, ייצור סיגרים שפופולאריים בדרום-מזרח אסיה ועוד.
אלו יומיים מרתקים המשלבים שייט בסירות על האגם, ביקור בכפרים, אתרים היסטוריים על גדות האגם, טיולים רגליים בטבע, שיטוט בשווקים ועוד.
ארוחות ערב ולינה (שני לילות) ב-Inle Resort או דומה ברמתו


יום 9 | ינגון - סיור בבית הכנסת העתיק - הרובע ההודי - הבודהה השוכב – פגודת שוודגון

אחרי ארוחת הבוקר נטוס לינגון, העיר הגדולה ביותר במיאנמר והבירה הכלכלית שלה. עם ההגעה נעשה סיור היכרות רכוב ברחובות העיר הסואנת הזו. נעצור לביקור בבית הכנסת היהודי העתיק.

בית הכנסת משמיע ישועה (Musmeah Yeshua) הוא השריד האחרון ליהדות בבורמה. בית הכנסת ממוקם בין חנות צבעים הודית ועסקים מוסלמים ברחוב קטן, קרוב למרכז העיר. לוחית בחזית המבנה מספרת כי בנין האבן הנוכחי נבנה בין השנים 1893-1896 החליף בית עץ קטן שנהרס בשנת 1854. הקהילה היהודית הקטנה שנותרה בעיר מוצאה בבגדד.

בתום הביקור נטייל ברחובות הרובע ההודי אל אחד מהשווקים העשירים ביותר במיאנמר.
ברובע למעלה מ-1,000 חנויות שונות שמוכרות מלאכות יד החל מאבני אודם יקרות ועד סביבון עשוי מעץ טיק- הכל מייצור מקומי. לאחר הפסקת קניות וצהריים בשוק, ניסע אל הבודהה השוכב.

הבודהה השוכב הוא פסל ענקי של בודהה, בתנוחת שכיבה בודהיסטית מיוחדת. גודלו העצום וחשיבותו ההיסטורית והדתית הגדולה, מושך אליו מבקרים רבים.

לקראת שקיעה נשים פעמינו אל האתר הקדוש ביותר במיאנמר- פגודת שוודגון (Shwedagon). השמש השוקעת צובעת את המתחם הענקי אשר כולו מצופה בזהב, בצבעים משגעים.

פגודת שוודגון שרבים קוראים לה פגודת שוודגון הגדולה, מתנשאת לגובה של 99 מטרים וממוקמת על גבעת סינגוטרה. זו הפגודה הקדושה ביותר במיאנמר, והמאמינים מספרים שהיא מכילה שרידים מארבעת הבודהות הקדומות ששכנו במקום, בינהם פיסה מהחלוק של קסאפה ושמונה קצוות שיער מראשו של גאוטמה.

המתחם עמוס במבנים קדושים שונים, ביניהם מסתובבים עולי רגל רבים, מדליקים נרות שמן לכבודו של בודהה, כורעים ברך בתפילה ומייצרים מראות ואווירה בלתי נשכחים.
ארוחת ערב ולינה ב-Chatrium Hotel או דומה ברמתו


ימים 10-11 | דלתת נהר האירוואדי - העיר פא אן - סיור במערות קרסטיות - בני הקאין

אחרי ארוחת הבוקר נצא שוב לדרך. הפעם נדרים אל אזור הדלתא של נהר האירוואדי (Irrawaddy), אל אזור הגבול בין תיאלנד למיאנמר. זהו אזור של עמקים והרים נישאים, טבע פראי ונופים פיזיים ואנושיים שונים מאלו שחווינו בחלקו הקודם של הטיול. בסיסנו הוא העיירה פא אן (Hpa An) - מרכזו של החבל האוטונומי קאין (Karen).

במהלך היומיים הבאים נטייל במערות קארסטיות עצומות (באחת מהן נשוט בסירות), שחלקן הפכו עם השנים לאתרים בודהיסטיים קדושים.
נבקר בכפר קטן שהגישה אליו היא באמצעות ריקשות והוא מאוכלס בבני הקאין הגאים, נשוטט בטבע ולפנות ערב נצפה בכמיליון עטלפי חרקים שעוזבים בבת אחת את מערת הארובה בה הם מבלים את היום, אל הצייד הלילי שלהם.
ארוחת ערב ולינה (2 לילות) ב-Keinnara Hpa-An או דומה בר
מתו

יום 12 | לינגון - שדה התעופה – בנגקוק - לתל אביב

אחרי ארוחת הבוקר נתחיל את דרכנו לינגון ונעצור בדרך בנקודות עניין ככל שיותיר הזמן. בהתאם ללוח זמני הטיסות, ניסע אל שדה התעופה ונחל את דרכנו חזרה ארצה.


יום 13 | תל אביב

ננחת בארץ בשעות הבוקר המוקדמות.

 

אלי חוטר מסביר על מיאנמר והקסם הבורמזי

בקרוב נפרסם תאריך לשנת 2020
-
13
מודרך בעברית
מדריך הטיול:  יעודכן בקרוב

 • טיסות בינלאומיות
 • 3 טיסות פנימיות (ממנדליי לבאגאן, מבאגאן לאגם אינלה ומאגם אינלה לינגון)
 • מדריך מיומן מצוות "עולם אחר"
 • מפגש קבוצה כשבוע לפני היציאה
 • קבוצה קטנה - עד כ-20 מטיילים
 • מיסי נמל וביטחון
 • לינה במלונות ברמת תיירות גבוהה
 • כלכלה על בסיס חצי פנסיון
 • כניסה לאתרים המצויינים במסלול
 • כל ההעברות הפנימיות
 • נסיעה ברכב תיירות ממוזג
 • שייט בקנו למערות סאנדה ושייט בסירה למערות Yathaypyan שב-Hpa-An
 • תשלום לסבלים בשדה התעופה
 • מים מינראלים ומגבות לחות בזמן הסיורים
 • טיפים לנותני השירות המקומיים
 • טיסה בכדור פורח בבאגאן בעלות של $270 לאדם
 • ארוחות צהריים
 • דמי הטיפול והאגרה לקבלת אשרת הכניסה למיאנמר. את האשרה (E-Visa) ניתן להנפיק באופן עצמאי באמצאות האתר הממשלתי.
  עלות הויזה כ- 50$.
 • הפקת ויזה למיאנמר דרך משרדי עולם אחר בעלות של $75
 • שתיה קלה ומשקאות
 • הוצאות אישיות
 • שירותים או אתרים שאינם ברשימת "המחיר כולל"
 • ביטוח בריאות ומטען
 • קבוצה מודרכת בעברית, מינימום 20 משתתפים
 • חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר הנוסע
 • התשלום בשקלים / מט"ח, לפי שער הדולר המחאות והעברות גבוה ביום התשלום ויבוצע לפני מועד היציאה
 • יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים לפחות
 • יש צורך בדרכון בתוקף למעלה מ-6 חודשים מיום החזרה ארצה ועד פקיעת תוקפו
 • המסלול מתבסס על טיסות ישירות המופעלות ע"י חברת התעופה, הפעלתן ולוחות הזמנים שלהן אינם בתחום האחריות של "עולם אחר"
 • ט.ל.ח
דמי ביטול עבור טיסות - דמי הביטול ייגבו על-פי דרישתה של חברת התעופה המפעילה.

דמי ביטול עבור שירותי קרקע – ייגבו לפי תקנון חברת עולם אחר על פי הפירוט:

 • ממועד ההרשמה ועד 60 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול – ייגבו דמי טיפול על-סך 100 $ למטייל
 • 45-59 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 15% מעלות שרותי הקרקע
 • 30-44 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 25% מעלות שרותי הקרקע
 • 15-29 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 50% מעלות שרותי הקרקע
 • 14-8 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 75% מעלות שרותי הקרקע
 • 7 ימי עבודה לפני תאריך היציאה - ייגבו דמי ביטול בגובה 100% מעלות הטיול
מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה