אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי

הודו היא פסיפס אנושי רב גוני ומיוחד, כמעט מיליארד בני אדם! החיים באיזון עדין ומדהים עם הטבע ומשאבי החיים (כמעט ללא עזרה מבחוץ). הודו היא מדינה ללא הפסקה.
המפגש הסוער והמרתק בין חיי היום יום העמוסים והקשים והמציאות הרוחנית הדתית המיסטית והממכרת, משאיר בנו הצלמים רושם עמוק. החיכוך היום יומי עם קושי החיים, האנשים, אנשי הדת, הביקור במקדשים, בשווקים, הריחות העזים, האירועים הבלתי פוסקים, ההתרחשויות וכל הדינמיקה דורשים מאמץ, ידע ומוכנות נפשית לפני כל ביקור בהודו

פסטיבל ההולי הוא אחד הפסטיבלים היותר מפורסמים, מוכרים ואהובים בתת היבשת ההודית.
ההינדואים חוגגים את פסטיבל ההולי בתקופת האביב והוא מציין את ניצחון הטוב על הרע.
הפסטיבל מתחיל בד"כ לקראת ערב, בהתקהלות המונים סביב מקדשים ומקומות מפגש, הדלקת מדורות גדולות (בדומה לל"ג בעומר אצלנו), כזכר להוליקה שקפצה לאש בכדי להציל את אחיה שנגזר עליו להישרף באש ונשרפה אל מותה (את הסיפור כולו נספר בטיול).
למחרת היום, מקבל הפסטיבל תפנית והוא נחגג עם המון צבעים, מים ושמחה רבה. המאמינים הרבים עורכים תהלוכות גדולות עם פסלי אלים ממין זכר, אותם הוציאו מהמקדשים וצועדים איתם לעבר מקדשים אחרים, בו נמצאים פסלי אלים ממין נקבה  בהחלט פסטיבל מרתק, ססגוני ומאוד צבעוני.

 

המיוחד במסע הצילום:
 • פסטיבל הולי בכפרים ובפושקר, כולל מרפסת צילום מיוחדת עבורנו
 • שמורת הטיגריסים הטובה ביותר
 • כפרים הרחק ממסלולי התיירות המוכרים
 • מקדשים רבים
 • סיורי צילום בסמטאות ומקומות מיוחדים בעומק הערים
 • המקומות הטובים ביותר בשעות הקסומות של היום
 • מלונות איכותיים ומפנקים במיקומים הטובים ביותר
 • מפגשים עם ישובי המדבר, כולל ביקור בבתי התושבים
 • קבוצה קטנה במיוחד - עד 14 משתתפים בלבד
 • הדרכת צילום אישית וצמודה על ידי דורון הורוביץ, מבכירי צלמי ישראל
 • מסלול שתוכנן במיוחד לצלמים ונבנה אחרי עבודת הכנה מקיפה
 • הפתעות רבות שישאירו בכל צלם ומטייל רושם בל ימחה
 • 15 שנה של ניסיון בסדנאות צילום בהודו ובמסלול זה בפרט

ימים 1-2 (14-15.03.19)| ת"א - דלהי - אודייפור העיר הלבנה (Udaipur) 

ניפגש בשדה התעופה ונמריא בטיסה לדלהי בה ננחת בשעות הבוקר המקודמות. עם ההגעה אם יאפשר לנו הזמן, נצא להתרעננות וארוחת בוקר בקרבת שדה התעופה ולאחריה נמשיך בטיסה פנימית לאודאיפור. נסיעה למלון למנוחה קלה ומיד לאחר נצא לסיור ראשוני בעיר.

אודייפור (Udiapur) שבמדינת רג'סטן (Rajasthan), העיר הרומנטית ביותר בראג'סטן ואולי אף בהודו, נחשבת גם לאחת הערים העתיקות והיפות. העיר יושבת על אגם פיצ'ולה ומאכלסת בתוכה אוסף מרשים של מקדשים וארמונות מתקופות שונות. העיר מוקפת חומה ממנה נותרו כיום רק שרידים, ביניהם חמישה שערים דרכם נכנסים לעיר גם כיום.
אודייפור התפרסמה גם בשל אחד מסרטי ג'יימס בונד שצולם בעיר וכמחווה לכך, כמעט בכל מסעדה או בית קפה בעיר מוקרנים סרטי ג'יימס בונד.

לינה וארוחת ערב באודייפור ב-Lakend או דומה ברמתו


יום 3 (16.03.19)| אודייפור, העיר הלבנה (Udaipur)

את היום נקדיש לביקור באתרי "העיר הלבנה", כינויה של אודייפור, ונצא לשייט באגם פיצ'ולה (Lake Pichula) - ללא ספק אחת האטרקציות העיקריות בעיר.
נצא לביקור בארמון המהרג'ה או ארמון העיר, הנמצא על גדת האגם הצפונית-מזרחית. זהו בעצם קומפלקס של 11 מקדשים שהופכים אותו לגדול באודייפור וברג'יסטאן בכלל. בסיס הארמון, הבנוי אבנים צהובות, מקושט בצריחים, כיפות ומרפסות שמעניקים לו את מראו הייחודי.
נבקר במקדש ג'גדיש (Temple Jagdish). צפונית לארמון העיר נמצא מקדש ג'גדיש - המקדש הגדול ביותר המוקדש לאל ג'אגנת, הוא אחד מהמופעים של האל וישנו. על קירות המקדש החיצוניים מגולפים דמויות של ג'אגנת, סצנות מחיי האלים ועוד. בתוך המקדש עומד פסלו של ג'אגנת.
לינה וארוחת ערב באודייפור ב-Lakend או דומה ברמתו

 

יום 4 (17.03.19) | אודייפור - קומבאלאגר (Kumbhalgarh) - נרלאי (Narlai)

נצא צפונה בדרך הררית מרתקת רצופת כפרים, שדות חקלאיים ובארות שמימיהם נשאבים ע"י בהמות.
נגיע אל מצודת קומבלגאר החולשת על שמורת טבע מוריקה ורכס ארוך. זו אחת מהמצודות היפות והמרשימות בהודו. המצודה העתיקה מוקפת חומה שנחשבת החומה השניה באורכה בעולם (לאחר החומה הסינית כמובן). נטפס אל הארמון בראש המצודה ונצפה אל הנוף המרשים מפסגת המבצר.
לאחר ארוחת צהריים נגלוש צפונה אל עבר מדבר טאר אל לב מדינת ראג'יסאן הצבעונית. נמשיך דרך מקדשים מקומיים וכפרים השומרים על אורח חייהם ומנהגם מזה אלפי שנים - נלמד על אופיים השונה במערך החברה ההודית.
נמשיך אל נרלאי (Narlai), כפר קדוש ובו יותר מ-300 מקדשים. נשוטט בין הסמטאות והמקדשים של עיירה ציורית זו, הנטועה בין תצורת סלע ייחודיות.
לעת ערב נגיע לארמון שהוסב למלון ונהנה מאירוח מלכותי באווירה יוצאת דופן.
לינה וארוחת ערב בנארלי ב-Rawla Narlai או דומה ברמתו

 

יום 5 (18.03.19) | נרלאי - רנקפור (Ranakpur) - ג'ודפור העיר הכחולה (Jodhpur)

עם שחר נחלץ עצמות בטיפוס אל עבר מקדש הנמצא בסמוך לכפר ונוכל לחזות במישורים רחבי הידיים בין הררי הסלע של נרלאי.
לאחר ארוחת בוקר נצא ליום שהינו חוויה מיוחדת ושונה מטיולים רבים בהודו. נבקר במקדש הג'איני (Jain temple) העצום של רנקפור (Ranakpur). המקדש, הבנוי שיש לבן, הוא אחד ההישגים הגדולים ביותר של אמנות הארכיטקטורה ההודית ומעוטר באלפי פיתוחים בשיש על פני 1,444 עמודיו, ונחשב לחשוב במקדשי הג'אינים.
נצא למסע מרתק בין השבטים החיים באזור. נבקר בכפרים, נתארח בתוך בתי המשפחות, נלגום את משקה הלוחמים – אופיום, ששימש את הלוחמים לפני יציאתם לקרב, נבקר בכפרי האומנים אורגי השטיחים, צובעי הבדים וצורפי הכסף.
בשעות הערב נגיע לג'ודפור (Jodhpur) - "העיר הכחולה".
לינה וארוחת ערב בג'ודפור ב-Indana Palace או דומה ברמתו.

 

יום 6 (19.03.19) | ג'ודפור - אוסיאן (Osian) - קימסר (Khimsar)

נבקר במצודה החולשת על העיר ג'ודפור ונרד ממנה ברגל אל סמטאות העיר ושוקיה. נשוטט בעיר הטיפוסית בין ריחות תבלינים, בתי ברהמינים כחולים, פרות משוטטות וכרך שוקק חיים. נמשיך מג'ודפור, לכיוון צפון, נכנס לים החולות, או ליתר דיוק, לאזור המדבר החולי של ראג'סטן. אופי השטח משתנה, האוכלוסייה, הכפרים, הלבוש וכמובן המנהגים.
נבקר במקדש הג'איני ומקדש דורגא באוסיאן, ברכבי שטח נצא לסיור בין הכפרים המקומיים ונתענג מהנוף המרהיב.
לעת ערב נגיע לארמוננו בקימסר.
לינה וארוחת ערב בקימסר ב-Khimsar Fort או דומה ברמתו.

 

יום 7 (20.03.19) | קימסר - פושקר (Pushkar)

נצא מזרחה אל עבר פושקר (Pushkar), עירו של האל ברהמה - האל הבורא. בדרכנו נעצור במקדש מיוחד לקדושה ההינדואית מירבְּהאי (במֶרְטָה). נצפה בנשות הכפרים הצבעוניות הדולות מים בכדי חרס כבדים ממאגרי מים, המסייעים לבני המקום להתמודד עם האקלים המדברי.
לעת ערב נגיע לפושקר, אחת הערים הקדושות ביותר בהודו. עיר עם קסם ורוגע המקיפה אגם קטן בלב מדבר ראג'סטאן.
לפי האגדה, עף האל ברהמה מעל המדבר השחון ושמע את האנשים מתפללים לגשם. משהחליט להיענות לתפילתם, השליך מידו פרח לוטוס אשר יצר את אגם המים.
לינה וארוחת ערב בפושקר ב-Hotel Pushkar Palace Heritage או דומה ברמתו.

 

יום 8 (21.03.19) | פושקר

כמנהג אלפי עולי הרגל המגיעים לפושקר, גם אנו נשכים קום ועם שחר נצא לשוטט בגתות (מדרגות היורדות אל האגם) בהם מבצעים המאמינים את טקס הפוג'ה המסורתי (פוג'ה – טקס רחצה) בעזרת ברהמין (כהן דת). את היום נקדיש בעיקר לפסטיבל הההולי - חג הצבעים הססגוני. פושקר היא אחד המקומות המיוחדים והטובים ביותר לצפות ולחגוג את הפסטיבל.

לינה וארוחת ערב בפושקר ב-Hotel Pushkar Palace Heritage או דומה ברמתו.

 

יום 9 (22.03.19) | פושקר - ג'איפור (Jaipur)

בתום ארוחת הבוקר נצא אל העיר ג'איפור (Jaipur). ללא ספק זו אחת הערים החושניות ביותר בהודו ואף בעולם כולו. העיר שוכנת בנוף פראי ומוקפת מצודות ומבצרים. עם ההגעה (בהתאם לזמן) נצא לסיור ראשוני בעיר ג'איפור.

ג'איפור (Jaipur) ידועה בכינויה "העיר הוורודה", בשל בתיה ומבניה הצבועים בצבע ורוד כהה. רחובותיה של ג'איפור בנויים בצורה ישרה וסימטרית ובמרווחים מדויקים זה מזה. רוב מוקדי העניין של ג'איפור מרוכזים בעיר העתיקה המוקפת חומה. כל רובע בעיר העתיקה הוא מרכז עיקרי של פעילות ומסחר. שוק Surajpole הוא שוק למסחר בפילים, שווקי Nehru ו-Bapu הם מרכזי סחר של טקסטיל, בשמים ונעלי עור מקומיות ושוק Johariv הוא שוק תכשיטי כסף ואבנים יקרות הפופולאריות מאוד לקנייה בג'איפור.

לינה וארוחת ערב בג'איפור ב-Lemon Tree או דומה ברמתו.

 

יום 10 (23.03.19) | ג'איפור (Jaipur)

היום נערוך הכרות עם עולמם העשיר המרתק והמוזר של המהרג'ות.
בבוקר נעלה אל מצודת אמבר (Amber) המפוארת והציורית אשר שימשה בעבר כמשכנן של נסיכות ג'איפור.
לאחר סיור מודרך בתוככי המצודה נמשיך את הסיור בעיר. נשקיף אל עבר ארמון הרוחות אשר נימנה כאחד מסימני ההיכר של ג'איפור ומבנהו משקף את האמנות הראג'פוטית להוויתה.
נמשיך ונבקר ב"אוסף" המבנים המוזרים המהווים את מצפה הכוכבים של ג'יי סינג השליט חובב האסטרונומיה אשר על שמו נקראת ג'איפור. ככל שיותיר זמננו נמשיך לסיור בין בתיה העתיקים הצבועים בורוד ונותיר זמן לשוטט בשווקים ההומים והצבעוניים: נשים יפות לבושות בשלל צבעים ומכוסות בתכשיטי כסף כבדים, גמלים נושאי משאות, דוכני פירות, קטורת ותבלינים.
בערב נצא לחוויה מיוחדת, צפייה בסרט הודי בבית קולנוע המפואר ראג' מאנ.
לינה וארוחת ערב בג'איפור ב-Lemon Tree או דומה ברמתו.

 

יום 11 (24.03.19) | ג'איפור - ספארי שמורת רנתמבורי (Ranthambore)

בשעות הבוקר נצא בנסיעה אל אחת משמורות הטבע המרתקות של רג'סטאן – שמורת רנתמבורה – אחת הגדולות והחשובה שבשמורות הטבע של הודו. השמורה מתפרשת על שטח של למעלה מ-410 קמ"ר הכולל צמחיה ממינים שונים וחיות בר שחלקן נמצאות על סף ההכחדה. השמורה ידועה בתצפיות המרהיבות שניתן לעשות בה על הטורף האולטימטיבי – הטיגריס הבנגלי. לכשנגיע אל השמורה, נתמקם במלוננו ונצא לסיור הספארי הראשון שלנו בשמורה. בתום הספארי נחזור אל המלון בו תוגש לנו ארוחת הערב.

לינה וארוחת ערב בשמורת רתנבורי ב-Tiger Den או דומה ברמתו

 

יום 12 (25.03.19) | ספארי שמורת רנתמבורי (Ranthambore)

יום שלם של שהות בשמורת הטבע. במהלכו נצא לשני סיורי ספארי - בוקר וערב. בסיורים רכובים נכנס אל עומק השמורה, נערוך ניסיון להתחקות אחרי חיות הבר, נלמד על האופי של החיות שמתקיים במקום וכמובן נעצור לתצפיות נוף וטבע.

לינה וארוחת ערב בשמורת רתנבורי ב-Tiger Den או דומה ברמתו

 

יום 13 (26.03.19) | שמורה רנתמבורה - פטיפור סיקרי - אגרה (Agra)

בבוקר פנינו צפונה אל פטיפור סיקרי (Fatehpur Sikri) – עיר נטושה במדבר שהינה אחת מנקודות הפאר הארכיטקטוני המוסלמי שבהודו. העיר המרהיבה שיכנה בעבר את חצר ארמונו של השליט המוגולי הזכור לטוב בשל סובלנותו. העיר בנויה מאבן חול אדומה וצהובה ונראית כאילו ננטשה זה עתה.
אחר הצהרים נגיע לאגרה, בה שוכן האתר המפורסם בהודו- הטאג' מאהל.

אגרה (Agra), השוכנת במדינת אוטאר פרדש, הייתה בירת השושלת המוגולית במאות ה-16 וה-17, לפני שהעבירו המוגולים את בירתם לדלהי. העיר בנויה על גדות הנהר הקדוש יאמונה, מיובלי הגאנגס. המוגולים נודעו כארכיטקטים ובנאים מעולים והותירו אחריהם מבנים מונומנטאליים המהווים יצירות אומנות.

אגרה התפרסמה בזכות המבנה שנחשב למדהים ולמושלם בבנייני תבל - הטאג' מאהל (Taj Mahal) (בתרגום מילולי "ארמון הכתר"), שנבנה כקבר לאשתו האהובה של הקיסר, שהלכה לעולמה בזמן לידת ילדם ה-11.

עם ההגעה נצא לביקור בטאג' מאהל - האנדרטה הגדולה בעולם לאהבה.
לינה וארוחת ערב באגרה ב-Ramada Plaza או דומה ברמתו.

 

יום 14 (27.03.19) | אגרה – דלהי (Delhi)

נצא בנסיעה אל עבר דלהי בירת הודו. בדרך נבקר בברנדוואן, עיר האלמנות ונחזה בטקס צהרי היום במקדש של הארי קרישנה. נמשיך בנסיעה לדלהי. עם ההגעה נצא לסיור בדלהי העתיקה ודלהי החדשה על שלל אתריה.

לינה וארוחת ערב בדלהי ב-Holiday Inn Mayur Vihar או דומה ברמתו.

 

יום 15 (28.03.19) | דלהי - תל אביב

את הבוקר נקדיש לפרידה מדלהי. נערוך סיור עיר מסכם ונמשיך אל שדה התעופה הבינלאומי משם נמריא בטיסה חזרה הביתה.

בקרוב נפרסם תאריך לשנת 2020
15
מודרך בעברית
מדריך הטיול:  דורון הורוביץ

 • טיסות בינלאומיות
 • טיסת פנים בנתיב: דלהי – אודייפור
 • מפגש קבוצה בת"א בהנחיית מדריך הטיול כשבוע לפני היציאה
 • הדרכה ע"י צלם - מדריך ישראלי בכיר מצוות "עולם אחר" – מר' דורון הורוביץ
 • לינה במלונות מורשת ומלונות בדרגת תיירות טובה
 • כלכלה על בסיס חצי פנסיון (ארוחת בוקר וערב) ובשמורת רותמבורי על בסיס פנסיון מלא ( יום 12 לטיול | 25/03/2019)
 • לינה של 2 לילות בשמורת רותמבורי
 • 3 סיורי ספארי ברכבי שטח מותאמים בשמורת רותמבורי (ערב / בוקר / ערב)
 • מופע ריקוד מסורתי באודייפור
 • שיט בסירה באגם פיצ'ולה (אודייפור)
 • רכבי שטח מותאמים בטיול השבטי בקימסר
 • צפייה בסרט הודי בג'איפור
 • רכב / אוטובוס תיירים ממוזג
 • כניסה לכל האתרים המפורטים
 • מיסי נמל וביטחון
 • טיפים לנותני השירות המקומיים

 • ארוחות צהרים (פרט ליום 12 לטיול | 25/03/2019)
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח בריאות ומטען
 • אשרת כניסה (כ-480 ₪) כולל הנפקת המסמכים הדרושים מראש
 • מספר המקומות מוגבל
 • יציאת הטיול מותנית ב-10 מטיילים
 • חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר הנוסע
 • התשלום בשקלים/מט"ח, לפי שער הדולר המחאות והעברות גבוה ביום התשלום ויבוצע לפני מועד היציאה
 • יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים לפחות  ותוקף של חצי שנה לכל הפחות
דמי ביטול עבור טיסות - דמי הביטול ייגבו על-פי דרישתה של חברת התעופה המפעילה.

דמי ביטול עבור שירותי קרקע – ייגבו לפי תקנון חברת עולם אחר על פי הפירוט:

 • ממועד ההרשמה ועד 60 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול – ייגבו דמי טיפול על-סך 100 $ למטייל
 • 45-59 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 15% מעלות שרותי הקרקע
 • 30-44 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 25% מעלות שרותי הקרקע
 • 15-29 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 50% מעלות שרותי הקרקע
 • 14-8 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 75% מעלות שרותי הקרקע
 • 7 ימי עבודה לפני תאריך היציאה - ייגבו דמי ביטול בגובה 100% מעלות הטיול
מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה