אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי
יפן, ארץ השמש העולה, משתרעת על פני שטח שגודלו מעל ל-370,000 קילומטרים רבועים בצפון האוקיינוס השקט. השטח נפרש על פני ארבעה איים גדולים ועל למעלה מ-4000 איים קטנים.
יפן היא מארג עשיר ורבגוני של טבע מהמם, תרבות עשירה והיסטוריה ארוכה ומרתקת. ליפן התעשיה השישית בגודלה בעולם ולה כלכלה מהחזקות בעולם.
התרבות היפנית ייחודית ובה שירה השואפת מהטבע ומעונות השנה, תאטרון הנו ומופעי הקאבוקי ועד לסיפורי הסמוראים והשוגון.
כמדינת איים, הטופוגרפיה של יפן מגוונת ביותר: חופים ארוכים, חוליים וסלעיים, יערות עבותים ופסגות מושלגות. באזורים ההרריים, הנוף הוולקני מעורר יראה

ימים 1-2 | תל אביב - אוסקה (Osaka) - קיוטו (Kyoto)

בשעות הבוקר נעלה על טיסת לופטהנזה למינכן ומשם בטיסת המשך אל אוסקה, העיר השניה בגודלה ביפן. עם הנחיתה באוסקה למחרת בבוקר, ניפגש עם הצוות המקומי ונתחיל את הטיול ב"ארץ השמש העולה" בנסיעה לכייון עיר הבירה המסורתית של יפן - קיוטו.

במשך כמעט 1,000 שנים שימשה קיוטו כמרכז הבלתי מעורר של האימפריה - מקום מושבו של הקיסר היפני ובני פמלייתו. כך, גם אחרי העברת הבירה אל טוקיו, נותרה קיוטו כעיר אליה רוחשים היפנים כבוד גדול ורואים בה את מקור התרבות היפנית המיוחדת.

הנסיעה משדה התעופה באוסקה אל קיוטו מהירה למדי - סך הכל כ-70 ק"מ במערכת הכבישים האיכותית ביותר. עם ההגעה לקיוטו נערוך מספר ביקורים המתחייבים להבנת ההיסטוריה של המדינה והמסורת כמו גם חיי היומיום ביפן. נבקר במתחמים של המקדשים העתיקים ונתמקד לאו דווקא בארכיטקטורה אלא במערכת הגנים המקיפה אותם.

הגנים היפנים הוקמו במטרה להעצים את העומק המדטציה של הנזירים ובני האצולה של יפן הפיאודלית.

נתחיל את ביקורינו במקדש המוכסף (Ginkakauji Temple) בעל הגן המרהיב, נמשיך אל "דרך הפילוסופים" - רחוב קטן ופסטורלי באחת השכונות הוותיקות של קיוטו. הרחוב ידוע בעצי הסקורה הנטועים לאורכו ונקווה שהפריחה לא הוחלפה בלבלוב העץ הסמלי כל כך ליפנים.
משם דרכינו תוביל אל הגנים של מקדש השינטו המרכזי של קיוטו - היאנג'ינגו (Heinjingu).

המקדש והגנים המקיפים אותו מהווים נתבך חשוב להבנת המסורת עתיקת הימין של יפן והיא אמונת השינטו.

נסייר בגנים וכמובן נתרשם בפעם הראשונה משערי ה"טורי" (Torii) האופייניים ליפן.
בהמשך נגיע אל מרכז העיר ונכנס אל לב ליבה של קיוטו העתיקה ואל השוק המקורה המרכזי נישיקי (Nishiki Market).

השוק הינו גדול ממדים ועשיר ביותר בחנויות ודוכנים של כל טוב יפני - דוכני דגים, ממתקים ובגדים מסורתיים לצד מסעדות מפורסמות שמגישות מכל טוב המטבח המסורתי. במקום חנות לסכיני שף שפתחה את דלתותיה לפני למעלה מ-200 שנים.

את שעות הערב נבלה ברחוב גיון (Gion area) הידוע בזכות בתי התה בהם מתקיימות הופעות ומפגשים פרטיים של גיישות - "נערות לנשמה" של יפן. מקצוע זה קיים רק ביפן והוא בעל חשיבות גבוהה להבנת התרבות היפנית הגבוהה והמיוחדת השונה מהתרבות המערבית.
בשעות הערב, בתום יום הביקורים, נגיע אל מלוננו שבקיוטו.

לינה ב-Kyoto Century Hotel או דומה ברמתו

 

יום 3 | קיוטו

את היום נקדיש לסיורים מקיפים בקיוטו, שכבר התחלנו להכיר ביום הראשון.
נתחיל בתצפית על העיר מהמרפסת "המרחפת" של מקדש קיומיזו (Kiyomizu).

המרפסת מוצבת על עמודי עץ השזורים אחד בשני ומרימים אותה לגובה של כמה עשרות מטרים מפסגת הגבעה עליה עומד הקומפלקס הדתי. מקדש השינטו, כמו רבים מסוגו, מקיים גם שוק של חנויות ודוכנים המציע למבקרים הרבים סחורה החל ממזכרות וכלה בחפצי קרמיקה יוקרתיים.

בתום הביקור נגיע אל המרכז ההיסטורי של קיוטו ונערוך סיור במצודת ניז'ו (Nijo).

במצודה המרהיבה של משפחת השוגון נבנתה לראשונה אחת ההמצאות הייחודיות ליפן - "הרצפה  השורקת". זוהי מערכת התראה מפני מתנקשי ה"נינג'ה" שאיימו על יושבי הארמון.

שני האתרים הבאים בקיוטו הם אולי המייצגים ביותר את התרבות היפנית המסורתית: קומפלקס הגנים של מקדש הזהב (Kinkakuji) מציג את אחד האתרים שחובה לראות בעת הביקור ביפן - פביליון (ביתן) מצופה בזהב העומד על אי מלאכותי במרכז של אגם מלכותי. סביב הפבליון המשתקף באגם נמצא גן המשחזר בצורותיו את היסודות של אמונת הזן הבודהיסטי. הביתן הוצת על ידי אחד הנזירים ושוחזר במלואו במהלך המחצית השניה של המאה ה-20. המתחם הנוסף, אולי מקדש המדיטציה המפורסם בעולם – מקדש הריונג'י (Ryoanji Temple), בו לראשונה ניחשף לגן האבנים היפני המסודר והמאורגן להפליא.
בתום יום הביקורים נחזור למלוננו.

לינה ב-Kyoto Century Hotel או דומה ברמתו


יום 4 | קיוטו - מיהו (Miho) - אראשיאמה (Arashiyama) - קיוטו

בתום ארוחת הבוקר נצא מקיוטו ליום סיורים בפאתיה של העיר הגדולה. את הבוקר נתחיל בביקור במוזיאון מיהו (Miho). בשבעים השנים האחרונות יפן הפכה למעצמה בתחום עיצוב הנוף, המבוסס על מסורת עתיקת יומין, והיום נוכל לראות כמה מהעיצובים המהפכניים שלה. עם השנים, לעיצוב המסורתי נוספו חומרי בניה חדשים. מוזיאון מיהו הוא דוגמה נפלאה לארכיטקטורת נוף המשךבץ את עונת הפריחה.
בתום הביקור נמשיך אל יער הבמבוק בסגנו (Segano Bamboo Path).

לצמח הבמבוק חלק חשוב ביותר בהבנת תרבות המזרח. הוא משמש את תושבי האזור ככחומר בניה עיקרי ברבים מהבניינים, אך משמש גם כמטאפורה עבור האמנים. היות והבמבוק יכול לצמוח אפילו עשרות סנטימטרים ביום, הוא משחזר את עצמו במהירות.

נעבור בשבילי היער כשהבמבוק סביבנו מתרומם לגובה עצום של למעלה מ-20 מטרים. בהמשך נגיע אל תחנת הרכבת בה נעלה על רכבת תיירים (Segano Trolley Train) לנסיעה קצרה מעל קניון בו נחל שוצף ונופים פראיים שבאזור.
בתום יום הביקורים נחזור למלוננו.

לינה ב-Kyoto Century Hotel או דומה ברמתו

 

יום 5 | קיוטו - נארה (Nara) - קיוטו

לפנינו יום שלם נוסף מחוץ לקיוטו, הבירה העתיקה.
לאחר ארוחת הבוקר נצא אל העיר נארה (Nara), הבירה הראשונה של יפן מתקופת היווסדה כקיסרות.

נארה נמצאת במרחק של כ-30 ק"מ מקיוטו ומשמרת את האופי המיוחד שלה כפארק ענק המוכר הן ביפן ובעולם כפארק הצבאים, ומשמש, בין היתר, כאתר ביקורים פופולארי לתושבי קיוטו. הצבאים החיים בפארק כל כך רגילים למבקרים, עד שהפכו לחלק אינטגרלי מהביקור.

את הביקור שלנו נתחיל במקדש טודאיגי (Todaiji). המקדש עשוי כולו עץ והינו מקדש העץ הגדול בעולם (למרות שמימדיו קטנו מעט לאחר השיחזור) ובו הפסל הגדול של בודהה (Daibutsu). כאן תהיה לנו הזדמנות לדבר על יסודות הבודהיזם בכלל וה זן בודהיזם היפני בפרט.
מכאן נמשיך בהליכה נינוחה בפארק הצבאים, בו מדשאות רחבות הידיים ועצים מורקים יקיפו אותנו. בתום ההליכה והסיור בפארק נגיע אל החלק האחר שלו ובו נמצא מקדש ה"פנסים" הידוע - מקדש קסוגה.

מקדש קסוגה ידוע באלפי הפנסים היפנים השמורים בתוכו ופנסים טקסיים מאבן המעטרים את סביבת המתחם. עד עצם היום הזה נערכים במקדש טקסי חתונה מסרותיים של תושבי קיוטו ואוסקה.

לאחר שנבלה בפארק את המחצית הראשונה של היום (ואולי אף יותר), נגיע אל העיירה נארה ונסייר ברובע הנארהמישי (Naramishi), שהוא רובע מסורתי המשמר את הארכיטקטורה היפנית המקורית. גם היום הרובע משמש למסחר מקומי ואנחנו נסייר במקום ונוכל להתרשם מהמסעדות הקטנות והדוכנים המציעים מכל טוב.
בתום יום הביקורים נחזור למלוננו.

לינה ב-Kyoto Century Hotel או דומה ברמתו

 

יום 6 |קיוטו - אוקאיאמה (Okayama) - נאושימה (Naoshima) - אוקאיאמה

היום נחווה את יפן המודרנית - טכנולוגית ותרבותית. בתום ארוחת הבוקר נעלה על רכבת הבולט ונצא בנסיעה בת קצת מעל לשעה לכיוון העיר אוקאיאמה (Okayama). עם ההגעה לתחנת הרכבת של העיר נעלה על אוטובוס תיירים ונצא על עבר נמל אונו (Uno), השער שלנו לביקור באי נאושימה (Naoshima).

האי נאושימה מוכר גם ״כאי האמנים״, בשל המספר הרב של מוזיאונים, גלריות ומיצגי אמנות בהם מציגים מיטב האמנים העכשוויים של יפן.

במהלך היום נבקר בשלוש הגלריות החשובות שבאי: נאושימה לה פרוג'קט (Naoshima Le Project), מוזיאון לאמנות צ'יצ'ו (Chichu Art Museum) ומוזיאון הבית בנסה (Benesse House Museum).

חשוב! בשל ריבוי התיירים (מקומיים ומרחבי העולם), חלק מהגלריות אינו מאפשר כניסה של קבוצות גדולות אל המתחמים וייתכן ונאלץ להמתין.

בתום הביקורים נחזור אל המעגן נעלה, על המעבורת ונחזור אל החוף. עם ההגעה נמשיך בנסיעה אל המלון שלנו באוקאימה.
לינה ב-Hotel Granvia Okayama או דומה ברמתו

 

יום 7 (1.5) | אוקאיאמה - הירושימה (Hiroshima) - האי מאיאג'ימה (Mayajima)

בתום ארוחת הבוקר נגיע אל תחנת הרכבת של אוקאיאמה ונצא בנסיעה של רכבת הבולט (Bullet train) .
כעבור כ-50 דקות נגיע אל העיר עם השם המוכר ביותר בעולם שוחר השלום – הירושימה.

הירושימה טומנת בתוכה את אחד האירועים המחרידים באנושות ועדות חשובה לעדנה, לרצון והיכולת של האומה היפנית להתלכד ולפעול למען עתיד טוב יותר.

עם הגעתנו נצא אל המעגן של הירושימה, שם נעלה על מעבורת וכעבור מספר דקות נרד לחופו של האי מיאג'ימה (Mayajima) - האי המקודש.

ברחבי העולם מוכר האי מיאג׳ימה בזכות שער הטוריי העצום בגודלו. גם כאן נפגוש להקה של צבאים ה"מארחים" את המבקרים.

נערוך סיור באי ונעבור במקדש האדום של איצוקושימה (Itsukushima) הבנוי על עמודים מעל מי המפרץ.
בתום הביקורים נעלה על המעבורת, נחזור אל חופה של הירושימה, נעלה על האוטובוס ונגיע אל מלוננו בהירושימה.

לינה ב-Hotel Granvia Okayama או דומה ברמתו

 

יום 8 | הירושימה (Hiroshima) - אוסקה (Osaka)

את הבוקר נתחיל בביקור בפארק השלום של הירושימה בו שוכן המוזיאון לשלום.

מוזיאון השלום הוא יצירת מופת ארכיטקטונית המשלבת בין הזיכרון על אסונם הפרטי של הנפגעים מההפגזת המטוס "אנולה גיי" ב-6 באוגוסט 1945 והרצון הקולקטיבי של האומה היפנית לשמירת השלום.

בתום הביקור בפארק ומוזיאון השלום, נגיע אל תחנת הרכבת של הירושימה, נעלה על הרכבת המהירה ותוך כשעה וחצי נגיע אל אוסקה, בה נחתנו והתחלנו את הסיורים שלנו לפני כשבוע. אם הגעתנו נצא לסייר בעיר, ונקודת הביקור הראשונה היא מצודת אוסקה, שהיא עדות משוחזרת לעוצמת שליט האזור בתקופת השוגון. העלייה אל המצודה תאפשר לנו לצפות על העיר מגובה של כמעט 50 מטרים.
לקראת ערב נמשיך אל אזור דוטומבורי (Dotombori), האזור המסחרי המפורסם ביותר בעיר. אין ספור של חנויות, מרכזי קניות גדולים ודוכני אוכל רחוב לצד שילטי חוצות צבעוניים מהבהבים וכמובן רבבות אנשים היוצרים אווירה תוססת המיוחדת אך ורק לדוטומבורי.

לינה ב-Hotel Granvia Okayama או דומה ברמתו

 

יום 9 | אוסקה - קנזווה (Kanazawa)

בתום ארוחת הבוקר נגיע אל תחנת הרכבת ובאופן המוכר לנו, נעלה על רכבת הבולט לנסיעה של כשעתיים וחצי אל העיר קנזווה, השוכנת בחופים המערביים של יפן אליה.

קנזווה מוכרת בתרבות היפנית בתעשיית הצורפות והזהב. שליטי העיר צברו הון רב שאת חלקו השקיעו בבניה והרחבה של גן מיוחד במינו הנקרא "קנרוקואן" – גן "ששת המידות". בגן הותקנה מערכות השקיה וניקוז מורכבות ביותר וניטעו בו עצים שונים שנגזמים בהתאם למסורת היפנית המיוחדת. עוד נוכל לראות בגן את עצי הפרי והסקורה (הדובדבן היפני) שמראה פריחתם הוא מרהיב ביותר.

במרחק הליכה מהגנים ממוקמת המצודה של שליטי העיר ואנחנו נגיע לביקור בפארק המצודה כדי להתרשם מהגודל והעוצמה של הבניה.
לקראת ערב נבקר בשכונת הגיישות של העיר, נסייר ברחובות הצרים של השכונה הקטנה שעדיין משמרת את "רוח העבר" ובה, בדומה לקיוטו, ישנן מסעדות היוקרה ובתי תה בו הגיישות מארחות את הבאים.

לינה ב-Kanazawa Tokyu Hotel או דומה ברמתו

יום 10 | קנזווה - שירקוה גו (Shirakawa Go) - טקאיאמה (Takayama)

בתום ארוחת הבוקר ניסע לביקור אחרון בקנזווה בבית משפחת נומורה. בית משפחת השליטים של קנזאווה הנראה כבית צנוע אולי אף קטן, נוצר בתוכו "אוצר" של גן יפני פרטי מטופח עם אגם מלאכותי שליו וקסום.   
בתום הסיור ניפרד מקנזווה ונצא אל עבר המערב, ונמשיך אל הרי ה"אלפים היפנים״ - שם אותו נתנו להרים תייירים אירופאים שהחלו לסייר ביפן במאה ה-19, וזאת משום שהיפנים אינם נותנים שמות להרים.
את הביקור הראשון שלנו נערוך בכפר שירקווה (Shirakawa go),

שירקווה הוא כפר ציורי המשמר מסורת בה גגות הבית עשויים מקש מהודק המגן על הבתים מפני השלג הרב והכפור שפוקד את האזור מידי חורף.
בתום הביקור נמשיך אל ״בירת האלפים היפנים״, העיר טקאיאמה.

מלבד הציוריות של השכונה העתיקה קמידמושי (Kamisannomachi),  טקאיאמה מוכרת בכל יפן גם בזכות הפסטיבל השנתי שנערך בה (לרוב בחודש אפריל). בימי הפסטיבל גברים בלבוש מסורתי מסיעים עגלות ענק טקסיות ברחובות העיר. עד היום לעיר יש כ-20 עגלות מעוטרות שחלקן כבר בנות כמעט 200 שנים. חלק מהעגלות נשמרות במוזיאון העירוני.

אנחנו נבקר גם במוזיאון ונלמד על תולדות חגיגות השינטו המסורתיות של יפן.

לינה ב-Hotel Associa Takayama Resort או דומה ברמתו

יום 11 | טקאיאמה (Takayama) - מטסומוטו (Matsumoto)

בתום ארוחת בוקר מוקדמת נצא אל העיר טאיקמה ונעבור בשוק הבוקר היומי בו מגוון ירקות ופירות מקומיים, עיסת מיסו וכמובן סאקה הכה מזוהה עם הטקאיאמה והסביבה.
בתום הביקור בשוק נמשיך בדרכינו אל העיר מטסומוטו. בפאתי העיר נעצור בחוות וואסאבי דאיו (Daio) שהיוותה תפאורה והשראה לסרטו של הבמאי אקירו קורוסווה (Akira Kurosawa). בתום ביקור קולינרי זה, נמשיך אל מטסומוטו – העיר ששמרה על המצודה הסמוראית שלה לאורך התקופות. אנחנו נגיע אל המתחם, ניכנס יחפים למצודה (כיאה למסורת היפנית) ונטפס עד לקומה השישית. נראה את פשטות הפנים לצד המורכבות ההנדסית של המבנה ונצפה על העיר ממרומי המצודה.

לינה ב-Hotel Buena Vista או דומה ברמתו


יום 12 | מטסומוטו (Matsumoto) - אגם קאוואגוצ'י (Lake Kawaguchi) - הר פוגי ( (Fuji - האקונה (Hakoni)

בתום ארוחת הבוקר נצא לכיוון מזרח, אל אגם קאוואגוצ'י הגדול, הנמצא בתוך קלדרה (הר געש קדום שקרס). עם ההגעתנו לאזור נצפה בנוף המרהיב ולא נפסח על מוזיאון הקימונו של האמן אצ'יקו קובוטה, הנחשב לאחד מאמני עיצוב הקימונו הנחשבים ביותר ביפן. ביתו של האמן הפך לגלריה - מוזיאון לתולדות הבגד והעיצוב המודרני.
לאחר הביקור נמשיך בדרכינו אל אחד מפלאי יפן - הר הגעש פוג'י. היום ומחר אנחנו ב"תקווה ובתפילה" שמזג האוויר יטיב איתנו ואכן נוכל לראות את ההר במזג האוויר החמקמק של אביב.
בשעות הצהריים נגיע אל מרכז הר פוג'י. פרט למרפסת אשר ממנה נוכל להשקיף על ההר, במרכז יש תצוגה של שרידים של תופעות וולקניות ואיזכורים של ההר בתרבות ואמנות היפנית.
בתום הביקורים של היום, נגיע אל עיירת האקונה, המוכרת ליפנים כעיר נופש ובה מעיינות חמים. נלון בה את שני הלילות הקרובים על מנת להספיק לראות ולחוות את המירב שבאזור מיוחד זה.

לינה ב-Hakone Highland Hotel או דומה ברמתו


יום 13 | האקונה (Hakoni)

יום שלם של טבע פראי וגעשי לפנינו. בתום ארוחת הבוקר נצא אל אגם אשי (Ashi Lake) הנמצא בקלדרה כפולה של הר געש קדום. נעלה על ספינה ש"מחופשת" לספינת פיראטים, ונערוך שייט על האגם. נעגון בקצה השני של האגם ונעלה ברכבל אל עמק האוואקדני (Owakudani). במעלה ההר יפתח בפנינו איזור מרובה בפעילות געשית - ריח גופרית ועמודים של אדים הפורצים מתוך הסלע ועם מעט מזל, נוכל לראות את הר הפוג'י - יאמה. אחת האטרקציות הבולטות במקום הינה מכירה של ביצי תרנגולת שבושלו בפיר געשי עד שקליפת הביצים הפכה לשחורה. בתום ביקור במקום נרד חזרה אל עיירת האקונה.
בהמשך היום מצפה לנו מפגש עם אחד המוזיאונים המרשימים ביותר ביפן.

לאורך מאה השנים האחרונות היפנים החלו להעריך ולאסוף גם פרטי אמנות מערבית והמוזיאון הפתוח של האקונה הוא דוגמא מצוינת לכך. פסלים של גדולי האמנים מהמאה ה-20 מוצגים בגן המוזיאון, כמו יצירות של אוגוסט רודן, הנרי מור, נאום גאבו ויגאל תומרקין הישראלי מוצגות בגן המוזיאון. בנוסף, המוזיאון מקיים תערוכת קבע של אוסף יצירותיו של פאבלו פיקסו - החל מקולז'ים דרך רישומים וציורי השמן מתקופות יצירה שונות וכלה בעבודות אריגה וקרמיקה של האמן הספרדי.
בתום יום ביקורים נחזור למלונינו בהקונה.

לינה ב-Hakone Highland Hotel או דומה ברמתו

יום 14 | האקונה (Hakoni) - קמקורה (Kamakura) - טוקיו (Tokyo)

בתום ארוחת הבוקר נצא לכיוון החוף הדרום מזרחי של יפן ונתחיל להתקדם אל הכרך הגדול של טוקיו. נגיע אל עיירת קמאקורה הידועה והמוכרת בתרבות ברחבי יפן בזכות פסל של דייבוטסו - בודה עשוי מארד. הפסל נוצר עוד במאה ה-14 באמונה שייגן על תושבי העיר מפני גלי הצונמי, משקלו למעלה מ-93 טונות והוא מתנסה לגובה של קצת יותר מ-13 מטר.
בתום הביקור במתחם נמשיך אל אחד ממנזרי הזן בקמקורה - מנזר ההוקוקוג'י.

המנזר ידוע במערכת הגנים המיוחדת במינה שהוא מקיים. זהו הגן היפני המושלם שמקיים את כל כללי הגינון המסורתי.

בתום הביקורים בקמקורה נמשיך בנסיעה אל טוקיו ובשעות הערב המוקדמות נגיע ונתמקם במלוננו בבירה היפנית.

לינה ב-Grand Prince New Takanawa או דומה ברמתו

 

יום 15| טוקיו (Tokyo) - ניקו (Nikko) - טוקיו

היום מצפה לנו מפגש עם אחד המקומות הציוריים ביפן - עיירת ניקו (Nikko).
בתום ארוחת הבוקר ניסע אל מחוץ לטוקיו, אל האזור ההררי בו נמצאת עיירת ניקו ובהמקדש ואחוזת הקבר של השליט שאיחד את יפן – יאסו טוקוקוגבה.

טוקוגבה היה הראשון שהצליח להשליט תחתיו שלטון ריכוזי ביפן והעביר את הבירה מקיוטו אל אדו (Edo), לימים טוקיו של היום. לצד קברו הוקם מקדש הנחשב בעיני רבים למפואר והמעוטר ביותר בכל יפן. האחוזה הוקמה בתוך חורשת עצים עתיקה.

אנחנו נגיע אל המתחם, נתרשם מאמנות הגילוף המרשימה וניכנס אל היכל הטקסים המרכזי.
בתום הביקור נמשיך אל הנקודה הגבוהה שם שוכן אגם שוזנג'י (Chuzenji). האגם הפסטורלי ממלא את קלדרת הר געש ומוקף בבתי נופש ובתי השגרירים המגיעים לכאן בסופי השבוע.
לצד האגם במרחק של כמה מאות מטרים נמצא מפל קגון (Kegon), אליו כמובן נגיע גם כן כדי להתרשם מעוצמת המים הזורמים. השקט והריחוק מהעיר מחדדים את מה שכבר ראינו במספר אתרים אחרים - הנטייה לבדידות והיחס לחיים בכלל בחברה היפנית.
בתום הביקורים נחזור למלוננו בטוקיו.

לינה ב-Grand Prince New Takanawa או דומה ברמתו

 

ימים 16-17 | טוקיו (Tokyo)

את היומיים הקרובים נקדיש לטוקיו המופלאה כל כך. נבקר ברובעים השונים של העיר הגדולה, נטייל באסקוסה (Asakusa) ונבקר במקדש והמדרחוב שלצידו, נסייר באקיבה  (Akihabara), לשעבר רובע של סוחרי האלקטרוניקה והיום "גן העדן" של המכורים למשחקי מחשב והעולם הוירטואלי, נתהלך ברחוב גינזה (Ginza) שבמשך של כ-200 שנים מציג בחלונות הראווה שלו את הסחורות היוקרתיות ביותר, נגיע אל האי המלאכותי דאיבה (Odaiba) ונעצור בשלל נקודות תצפית המשקיפות על העיר טוקיו. נבקר במוזיאון הלאומי למדע ופיתוח, בו נוכל לחוות ולהתרשם מיפן העתידנית. נמשיך אל מרכז העיר לתצפית על העיר ממרומי מגדל טוקיו המפורסם, נגיע אל הרחבה שלצד הארמון הקיסרי ונתרשם מה"גשר הכפול" המפורסם. ברובע שיבוייה (Shibuya) נראה את ההמונים חוצים את הצומת המפורסמת ביפן ואולי בעולם כולו, וברובע ההרדז'וקו (Harajuku) נפלס את דרכנו בין רבבות צעירים ותיירים שבאו לחוות את טוקיו של "צעירים חסרי המנוח". נמשיך ונתהלך בפארק המרכזי של טוקיו - פארק מייג'י (Meiji) ואולי יתמזל מזלינו לצפות בטקס חתונה יפני מסורתי ועוד ועוד.

לינה ב-Grand Prince New Takanawa או דומה ברמתו

 

ימים 18-19 | טוקיו (Tokyo) - תל אביב

בתום ארוחת הבוקר במלון ניפרד מטוקיו ומיפן, נגיע אל שדה התעופה הבינלאומי החדש נריטה וממנו נמריא אל וינה ומשם בטיסת המשך לתל אביב ‏(נחיתה בלילה בין 12 ל-13 במאי).


בקרוב נפרסם תאריך נוסף
19
מודרך בעברית
מחיר לאדם בחדר זוגי: 8795  $
תוספת לחדר יחיד: 1359  $
מדריך הטיול:  אלכס זבלודובסקי

 • טיסות בינלאומיות בחברות התעופה לופטהנזה ואוסטריין איירליינס: תל אביב-מינכן-אוסקה, טוקיו-וינה-תל אביב
 • מיסי נמל ובטחון (נכון ליום פרסום המסלול)
 • נסיעה ברכב בולט במקטעים: קיוטו-אוקיאמה, אוקיאמה-הירושימה, הירושימה-אוסקה, אוסקה-קנזווה
 • בתי מלון מדרגת תיירות ראשונה או תיירות גבוהה 
 • כלכלה על בסיסחצי פנסיון (ארוחת בוקר ועוד ארוחה עיקרית - צהריים או ערב - מדי יום, בהתאם לתוכנית הטיול)
 • תחבורה: אוטובוס תיירים נח וממוזג לפי התוכנית, כולל העברות מ/אל שדה״ת
 • כניסה לכל האתרים כמפורט בתוכנית
 • מדריך ישראלי מצוותעולם אחר ומדריך מקומי דובר אנגלית
 • תשר לנותני השרותים המקומיים
 • פגישת קבוצה לפני הנסיעה
 • שרותי סבלות בבית המלון
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח בריאות ומטען
 • ארוחות נוספות אשר אינן כלולות
 • כל מה שלא מופיע בסעיף כלול

 • מחיר הטיול מותנה במינימום 16נוסעים
 • לבעלי דרכון ישראלי אין צורך בקבלת אשרת כניסה ליפן
 • הכנסיה למרבית אתרי הביקור ביפן היא ללא נעליים, אלא בגרביים בלבד
 • לתשומת לבכם, יש צורך בלפחות 3 דפים ריקים בדרכון 
 • כל שינוי במחיר הטיסות ומיסי הנמל יגרום לשינוי במחיר הנוסע
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • התשלום בשקלים או מט"ח, לפי שער העברות המחאות גבוה ביום התשלום ויבוצע עד 30 ימים לפני היציאה לטיול
 • טיסות בינלאומיות – דמי הביטול ייגבו על-פי דרישתה של חברת התעופה המפעילה

  דמי ביטול עבור שירותי קרקע, יגבו במידה ולא ימצא מחליף, על פי הפירוט הבא:
  • החל ממועד ההרשמה לטיול ועד 61 ימי עבודה לפני תאריך היציאה – 100 $ למטייל
  • 60-30 ימי עבודה לפני תאריך היציאה – ייגבו 10% מעלות הטיול
  • 29-15 ימי עבודה לפני תאריך היציאה – ייגבו 25% מעלות הטיול
  • 14-8 ימי עבודה לפני תאריך היציאה – ייגבו 50% מעלות הטיול
  • 7 ימים לפני תאריך היציאה - יחויב הנוסע ב-100% מעלות הטיול

  החל ממועד ההרשמה ועד תאריך היציאה לטיול, במידה ויבטל הנוסע את השתתפותו, יחויב בנוסף לדמי הביטול המצוינים מעלה בעלות ביטול טיסות (על פי דרישת חברת התעופה המפעילה), וכן יחויב בעלות אשרות כניסה במידת הנדרש.
  ימי עבודה – ימים א'-ה', לא כולל ערבי חג וחגים.


מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה