אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי
טיול למדגסקר
מסלולי טיול לקבוצות בהרשמה פתוחה
מסלולי טיול לנוסע העצמאי וקבוצות סגורות
לנוסע העצמאי וקבוצות סגורות

טיולים לנוסע העצמאי הינם טיולים המיועדים ליחידים, זוגות, משפחות או קבוצות חברים סגורות, המעוניינים בטיול פרטי.
חברת עולם אחר מתמחה בהתאמה של טיולים לפי דרישת הלקוח ומעמידה לרשותו שירות מקצועי, איכותי ונוח לבניית מסלול אישי לטיול או חופשה במדגסקר, תוך שמירה על עצמאות ותחושת בטחון.
הייעוץ נעשה על-ידי המדריכים המנוסים של החברה.

כל טיול המוצג באתר יכול לשמש כבסיס לטיול אותו תבצעו בצורה עצמאית. צוות עולם אחר ישמח לעשות שינויים במסלולים הקיימים על- פי דרישתכם או לחילופין להפיק טיול שכל כולו נוצר בעבודה משותפת יחד עם הצוות המקצועי של "עולם-אחר". 

מידע כללי

הרפובליקה של מדגסקר הינה האי הרביעי בגודלו בעולם. הוא ממוקם בין הים ההודי ומיצר מוזמביק (כ-360 קמ"ר מזרחה ליבשת אפריקה) ובחלק הדרומי הוא חוצה את חוג הגדי. האי הררי ומכסה שטח של כ-587,040 קמ"ר עם 4,828 קמ"ר קו חוף. זאת אחת הארצות העשירות בעולם מבחינה אקולוגית: מקופי הלמור המפורסמים ועד עצי הבאובב מסיפורי "הנסיך הקטן", ויחד עם זאת, זו אחת הארצות העניות בעולם מבחינה כלכלית: אזרח ממוצע מרוויח כ-250$ לשנה.
תושבי מדגסקר מושפעים מהתרבות האפריקנית והאינדונזית, וזה מתבטא באופי ואורח החיים שלהם. אנשי "האי הגדול ואדום" עניים בחומר אך עשירים בתרבות. לכל שבט יש את המנהגים שלו וגם לאנשים בערים יש דרכי ארץ שונים משלנו. האוכל הנפוץ הוא אורז ושעועית ולרוב, אנשי הכפרים אוכלים על מחצלות על הריצפה ועם הידיים. בנוסף, לעיתים אין מים זורמים בכפרים. אנשי השבטים (כ-50% מתושבי האי) ממשיכים לקיים פולחנים כגון נדוניית פרות (אצל שבט ה"בארה") ואין סוף אמונות תפלות. השילוב של תרבות כה שונה משלנו ונופים שאין כמוהם בעולם, מייחדים את מדגסקר.

בירה: הרפובליקה נקראת אנטננריבו (Antananarivo), או בקיצור, "טאנה". מדגסקר קיבלה את עצמאותה מצרפת בשנת 1960.

אוכלוסייה: אוכלוסיית הרפובליקה מונה כ-16 מיליון אזרחים, רובם שבטי אנימיסטים מאלו-אינדונזים (52%) ונוצרים (41%), והשאר ( 7%) מוסלמים.

שפה: מלגאסי וצרפתית.

תוחלת חיים: בממוצע 56 שנים - 54 שנים לגבר, ו-58 שנים לאישה.

מזג האוויר: מחולק ל-3 איזורי אקלים - טרופי (לאורך החוף), ממוזג (במרכז האי) ויבש (בדרום האי). העונה הגשומה באי היא בין דצמבר ואפריל ובה יורד רוב הגשם של השנה (בין 335-30 ס"מ שנתיים). בתקופה זו האי עלול להיפגע מסערות ציקלון .

תעשיות: מוצרי נפט, קפה, סוכר, וניל, נייר ותיירות –אנשי מדגסקר מקבלים כל שנה את פניהם של למעלה מ-110,000 תיירים. רוב האזרחים (80%) עובדים את האדמה לצורך קיום.

מטבע ותשלומים: המטבע המקומי הוא פרנק מלגשי מומלץ להביא דולרים ולהחליף אותם בשדה התעופה באי, מכיוון שלא בכל מקום מקבלים כרטיסי אשראי ולא בכל מלון ובנק ניתן להחליף מזומנים.

חשמל, תקשורת והמלצות: 220 וולט. תקשורת בינלאומית קיימת ממלונות ברמה די בסיסית. קידומת המקום הינה 261.

עולם החי במדגסקר: האי מפורסם בעיקר בזכות עולם החי המופלא שאפשר לראות בו - מקופי הלמור הייחודים למגוון צבים, נחשים, זיקיות, וציפורים האנדמיים לאי.

טיסות: דרך צרפת, קניה, אדיס אבבה ודרום אפריקה.

ויזות: ישראלים זקוקים לוויזה למדגסקר, וניתן להנפיקה כבר בישראל בתיאום מראש. נדרש דרכון בתוקף לשישה חודשים לפחות, שלוש תמונות ותשלום עבור ההנפקה.

חיסונים: יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים.

שעון: מדגסקר מקדים את ישראל בשעה.

חשמל: 110 עד 220 וולט, במקרה של ספק הניחו 220 וולט.

מידות ומשקלות: השיטה המטרית.

לסיכום: האי מדגסקר אידיאלי לאנשים שרוצים טיול המשלב נופים מרהיבים וכפריים, שפע של חיות מיוחדות ותרבות מאוד שונה משלנו. מכיוון שהתיירות עוד לא חדרה לכל הבטי התרבות המקומית, ניתן להפתיע מקומיים שמגלים סקרנות כלפי זרים. ולבסוף, לא לשכוח את הפתגם הידוע, "אלה ששותים ממי נהר המננגרזה תמיד חוזרים למדגסקר".