אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי
מסלולי טיול לקבוצות בהרשמה פתוחה
מסלולי טיול לקבוצות סגורות ומשפחות - החל מ-10 אנשים
לנוסע העצמאי וקבוצות סגורות

טיולים לנוסע העצמאי הינם טיולים המיועדים ליחידים, זוגות, משפחות או קבוצות חברים סגורות, המעוניינים בטיול פרטי.
חברת עולם אחר מתמחה בהתאמה של טיולים לפי דרישת הלקוח ומעמידה לרשותו שירות מקצועי, איכותי ונוח לבניית מסלול אישי לטיול או חופשה איסלנד, תוך שמירה על עצמאות ותחושת בטחון.
הייעוץ נעשה על-ידי המדריכים המנוסים של החברה.

חודשים מתאימים:
יוני-ספטמבר


אתרים מומלצים לביקור:
ריקיאוויק, חצי האי סנפלסנס, סקגהפיורדור, מיווטן קרפלה, לקגיגר, אסקגיה, קרחון וונטג'וקול, פארק לאומי טינגוויליר.


אפשרויות נוספות:
טיול נהיגה עצמית בג'יפים.

כל טיול המוצג באתר יכול לשמש כבסיס לטיול אותו תבצעו בצורה עצמאית. צוות עולם אחר ישמח לעשות שינויים במסלולים הקיימים על- פי דרישתכם או לחילופין להפיק טיול שכל כולו נוצר בעבודה משותפת יחד עם הצוות המקצועי של "עולם-אחר".

 

מידע כללי

הרפובליקה של איסלנד היא אי ענק במרכז האוקיינוס האטלנטי באזור החוג הארקטי של כדור הארץ. איסלנד היא ללא ספק מן המקומות היפים ביותר על פני תבל - נופיה שמשו השראה לסופרי מדע בדיוני שכן השילוב בין פעילות של קרחוני הענק ופעילות וולקנית פעילה ביותר, יוצרים נופים ותופעות טבע בעלי יופי נדיר וכמעט דמיוני.
איסלנד נוצרה כתוצאה מהתרחבותו של האוקיינוס האטלנטי. פעילות טקטונית זו פוצעת את קרום כדור הארץ ומעלה מגמה לוהטת מבטן כדור הארץ אל תוך האוקיינוס האטלנטי, ובמהלך הזמן נוצר האי המרשים הזה. האלים כיוונו שהאי המשופע בהרי געש פעילים, גייזרים לוהטים וכל תופעה וולקנית שניתן להעלות על הדעת, יתנשא באזור הארקטי הקפוא וכך הנופים הוולקניים הלוהטים נבנים, נהרסים ומפוסלים מחדש על ידי פעילותם של קרחוני הענק. מלבד מגוון אדיר של עופות ויונקים ימיים הבאים ליהנות מהתמזגותם של קור וחום בחופי איסלנד, אל האי הגיעו לראשונה בני אדם במאה התשיעית, הלא הם הוויקינגים שמצאו באי היפהפה בית חם (וקר) ממנו יצאו למסעותיהם על פני ימים, נהרות ואוקיינוסים בדרכם לאמריקה הצפונית, שם כוננו בשנת 930 את הפרלמנט הראשון בעולם, תרומתם הצנועה של האיסלנדים לעולם ומורשתם ההיסטורית שמתקיימת עד ימנו.

איסלנד מציעה לנו טיול מופלא מעין כמוהו אל ההווה הגיאולוגי והאקולוגי של כדור הארץ שנוצר באי לנגד עיננו. איסלנד הוא מקום שאנשיו מבינים את שבריריות החיים, לכן הם מתנהלים מתוך מחשבה לעצב את חייהם ואת עתידם באופן שלא יזיק לסביבתם המיוחדת. חיים ברי קיימא.

ממשל: רפובליקה חוקתית.

בירה: רייקיאוויק – מפרץ העשן בשפת הנורדים, רייקיאוויק היא בירתה של הרפובליקה של איסלנד והמרכז העירוני הגדול והחשוב ביותר על פני האי. ברייקיאוויק חיים קרוב ל-200,000 תושבים וכל המבקש להיכנס או לצאת מאיסלנד צריך לעבור דרכו.

אוכלוסיה: 276,465 תושבים.

שטח: 103,000 קמ"ר.

דת: הנצרות היא הדת השלטת באיסלנד. 83% מאוכלוסיית האי שתייכים לזרם הנצרות הלותריאנית, כ-3% הם נוצרים קתולים ושאר האוכלוסיה מתפלגת לזרמים נוצריים שונים עם מיעוט קטן של כ-0.9% של דתות אחרות.

שפה: השפה העיקרית המדוברת באי היא איסלנדית, אך גם אנגלית, גרמנית ושאר השפות הנורדיות מדוברות לרוב גם הן.

מזג אוויר: איסלנד נמצאת בחוג הארקטי הצפוני של כדור הארץ, דבר הגורם לחוסר יציבות של מזג האוויר. ניתן לומר כי מזג האוויר המאפיין את האי, הוא מזג אוויר קר ויבש. מאי-יולי הם החודשים היבשים ביותר בשנה, אך גם בתקופה זו גשם הוא דבר שבשגרה. יוני-אוגוסט הם שיא עונת התיירות, אז השלג נמס מעט והדרכים נפתחות.כאמור, מזג האויר באיסלנד משתנה לעיתים תכופות והדרך הטובה ביותר לעקוב אחריו היא באמצעות התחזיות המתפרסמות בדף הבית של המדינה.

מטבע ותשלומים: המטבע המקומי הוא קורונה איסלנדית. על אף הריחוק, איסלנד היא מדינה אירופאית ותשלומים בכרטיסי אשראי יתקבלו במרבית המקומות.

חשמל ותקשורת: 220 וולט, 50 הרץ.

ויזה (אשרת כניסה): ישראלים אינם זקוקים לאשרת כניסה לאיסלנד.


אתרים המומלצים

חצי האי סנפלסנס: חצי האי ממוקם בחופה המערבי של איסלנד. בחצי האי נמצא הר געש מרשים, שנראה כאילו הוא צומח אל תוך הקרחונים. חלקו הצפוני של חצי האי הוא מעבר בין מפרצונים שנוצרו כתוצאה מפעילות קרחונית בתקופות שונות, יחד עם הפעילות הוולקנית שיצרה את סוג הסלע.

סקגהפיורדור: איזור הממוקם בצפון האי. זהו איזור ארקטי מובהק עם פיורדים ארוכים ועמוקים המאפיינים את צפון איסלנד. הפיורדים הם תוצאה של פעילות קרחונית מסיבית, שפיסלה וגילפה את הנוף וחרצה בו מפרצים צרים ועמוקים. בסקגהפיורדור אנו רואים את חיי הכפר המיוחדים של איסלנד, עיירות קטנות ושקטות וכפרים בהם מתגוררות קהילות דייגים בנות אלף שנים.

מיווטן קרפלה: אגם מיווטן וסביבתו הם אחד מהפארקים הגיאולוגים המרשימים ביותר על פני כדור הארץ, אם לא המרשים ביותר. האזור הוא מופע וולקני חי, פועם ומבעבע בקילוחי לבה צעירים, מעיינות גופרית בעלי הריח המאפיין, בוץ לוהט ומבעבע ושלל תופעות וולקניות וגיאותרמיות, המספקות לנו עדות על המתרחש בתוך קליפתו של כדור הארץ כמו גם ספר פתוח של התהליכים שמעצבים אותו לנגד עיננו.

אסקג'ה: האזור הפנימי של איסלנד הוא שונה מאוד מחופיה של איסלנד. כיוון שמדובר על אי ענקי, הרי שמרכזו של האי הוא רמה וולקנית ויבשה. הדבר הבולט באזור שומם ומרוחק זה הוא היעדר פעילות קרחונית. העדר הפעילות הקרחונית משמר נופים וולקניים שנראים כאילו הועתקו מכוכב אחר ובראשם הר געש מנומנם שקוטר המכתש שלו הוא כמה עשרות קילומטרים.

קרחון וונטג'וקול: מזרחה של איסלנד. וונטג'וקול הוא אחד הקרחונים הגדולים ביותר באירופה. מלבד החוויה הייחודית של טיול על הקרחון, טיול מאתגר לכל הדעות, זאת אפשרות חד פעמית לחזות בתופעת טבע ההולכת ומצטמקת עקב התחממות כדור הארץ ותהליך ההפשרה של הקרחונים הגדולים, שהופכת את כדור הארץ למקום הרבה פחות נעים. על כל פנים, הקרחון עדיין ענקי ומרשים והוא משמר סודות מההיסטוריה האקולוגית של אירופה, הניכרת בטבעותיו.

לקגיגר: איזור בו נרשמה אחת מהתפרצויות הרי הגעש האלימות ביותר הידועות לנו. האזור ישב על כיס מאגמה שהתפוצץ בסוף המאה השמונה-עשרה בצורה פתאומית. בפיצוץ האלים נקברו תחת הלבה והאפר הוולקני כפרים שלמים וענני גזים רעילים הדבירו כתשעת אלפים בני אדם, כרבע מאוכלוסיית איסלנד באותה תקופה. באזור נוצרו תוך עשור בלבד סדרה של הרי געש המתנשאים לגובה של למעלה ממאה מטרים מעל סביבתם. זהו אירוע גיאולוגי מרשים ביותר שכמותו לא ידוע באף מקום אחר בעולם.

פארק לאומי טינגוויליר: פארק לאומי בעל משמעות היסטורית. כאן הוכרזה עצמאותה של איסלנד. רגע לפני שנפרדים מהאי היפהפה ניתן לראות בפארק את הגייזר הגדול של איסלנד הפורץ כל כמה דקות כתוצאה מהתקררות והתחממות של מים גיאותרמיים באופן מחזורי ומדויק. בפארק ניתן לבקר גם במפלי גולפוס האדירים, ששוצפים על פני כמה מפלסים בדרכם מטה.