אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי

מצרים היא יעד שכובש את דמיונו של כל אחד - סיפורי הפרעונים, כתב היתדות, הפירמידה העצומה בגיזה, פסל הספינקס. שייט על נהר הנילוס המפרה את האדמה, דרך עמק המלכים. משם ממשיכים אל השווקים הססגוניים, הסימטאות של קהיר, המוזיאון העשיר בממצאים שאין דומה להם.

בטיול זה אנו נסייר בשתי ערים – קהיר ואלכסנדריה. נבקר בלוקסור ובסכר אסואן ונשוט במשך שלושה לילות על נהר הנילוס.
נחשוף את הסודות של הפרעונים, נגלה את העמקים הפוריים ונכיר את מצרים של פעם והיום.

 

מה כל כך מיוחד בנו:

 • טיסה סדירה ישירה של חברת "סיני אייר"

 • שתי טיסות פנימיות: קהיר-אסואן, לוקסור-קהיר

 • מדריך מצוות עולם אחר

 • סיורים בפירמידות של גיזה, פסל הספינקס

 • סיורים באסואן, כולל בסכר הגדול

 • סיור בעמק המלכים

 • סיורים בלוקסור, כולל במקדש לוקסור

 • סיורים בקהיר, כולל בעיר העתיקה ובמוזיאון הלאומי

 • הסעות באוטובוס תיירים מפואר

 • לינה במלונות 5 כוכבים

יום 1 | תל אביב - קהיר - המוזיאון הלאומי

לקראת הצהריים נגיע לשדה התעופה בן-גוריון על מנת לעלות על טיסתנו לקהיר. עם הנחיתה, יחכה לנו המדריך המקומי שילווה אותנו במהלך הימים הקרובים. נאסוף את הכבודה ונצא לסיור במוזיאון הלאומי.

המוזיאון הלאומי הוקם בשת 1835 ושכן בתוך מסגד ישן. בשנת 1858 הוא עבר למבנה חדש. הוא המשיך לנדוד עוד מספר פעמים עד שהגיע למקומו הנוכחי, בכיכר תחריר.
במוזיאון יש את אוסף העתיקות הגדול ביותר ממצרים העתיקה, והוא כולל פפירוסים, סרקופגים, מומיות, כלים וכלי תחבורה שונים, ציורים, אובליסקים ועוד.

בתום הסיורים ניסע אל המלון בו נלון הלילה.

ארוחת ערב ולינה ב-Steigenberger Pyramids (חדר מסוג Delux) או דומה ברמתו

 

יום 2 | קהיר - אלכסנדריה - הספרייה הגדולה - מבצר קאתבאי - בית הכנסת אליהו הנביא - מסגד אל מורסי אבו אל אבאס

בתום ארוחת הבוקר ניסע לעיר אלכסנדריה  ונסייר באתר הקבורה ובו קטקומבות, נמשיך אל הספרייה העתיקה ואל מבצר קאיתבאי, בית הכנסת אליהו הנביא, מסגד אל מורסי אבו אל אבאס.

העיר אלכסנדריה היא השניה בגודלה במצרים המודרנית. העיר שוכנת בצפון מצרים, לחופי הים התיכון, סמוך לשפך הלדתא של הנילוס.
את העיר ייסד אלכסנדר הגדול בשנת 334 לפני הספירה. תלמי הראשון, שעלה לשלטון אחרי אלכסנדר, הפך את אלכסנדריה לעיר הבירה. לימים העיר היתה מרכז המדע בעולם העתיק והשניה בגודלה באימפריה הרומית.

הספרייה הגדולה הוקמה בה בימי תלמי והיא נחשבה לספרייה הראשונה והגדולה בעולם, שהכילה מאות אלפי מגילות. בשנת 616 העיר נכבשה על ידי הפרסים אך בשנת 640 השליטה עברה לערבים שהרסו את הספרייה.

גדולתה של אלכסנדריה וחשיבותה ירדו כאשר קהיר הוכרזה לבירה ונעשו גילויים חדשים בדרכי ים. מוחמד עלי, מקים מצרים החדשה, החזיר את העיר לימי הזוהר שלה כשבנה בה מבנים חדשים ותעלת סואץ החזירה אותה למעמד של עיר נמל חשובה לסוחרים.

באלכסנדריה היתה קהילה יהודית גדולה ותוססת כשראשוני היהודים התישבו בה כבר במאה השלישית לפני הספירה. בסוף מלחמת העולם השניה ישבו בעיר כ-15,000 יהודים שרובם עלו ארצה במרוצת השנים.

בתום הסיורים נעלה על האוטובוס וניסע אל העיר קהיר, בה נלון הלילה.

לינה ב-Steigenberger Cecil Alexandria hotel (חדר קלאסי) או דומה ברמתו


יום 3 | אלכסנדריה - קהיר - הפירמידות של גיזה - שייט לילי על הנילוס

אחרי ארוחת הבוקר ניסע חזרה לקהיר ונצא לסייר בכמה מהאתרים המפורסמים ביותר בעולם: הפירמידה של גיזה, פסל הספיקס ועוד, ככל שיותיר הזמן.

הפירמידה הגדולה של גיזה נבנתה עבור פרעה ח׳ופו באמצע האלף השלישי לפני הספירה. היא נחשבת לעתיקה בשבעת בפלאי עולם וגם היחידה ששרדה עד ימינו אנו.
הפירמידה נבנתה כקבע לפרעה ח׳ופו ונועדה כדי לשרת אותו בחיים שלאחר מותו. לפי האמונה אז, השמה ממשיכה להתקיים גם אחרי מות הגוף ולכן נקברו איתו גם כלי רכב וספינות, אוצרות ואף בעלי חיים ואנשים.
שטח בסיס הפירמידה כ-53 דונם וגובהה היה 146.6 מטרים (היום הוא כ-138 מטרים). משקל כל אבן הוא בממוצע 2.5 טון. הפירמידה נמצאת על הגדה המערבית של הנילוס היות ולפי האמונה המצרית אז ממלכת המתים שכנה במערב, מקום שקיעת השמש.

פסל הספינקס מתאר חיה שגופה אריה וראשה אנושי. זהו אחד המבנים הגדולים בעולם שנחצבו מסלע יחיד, אבן גיר. אורכו של הספינקס 73 מטרים, רוחבו 19 מטרים וגובהו 20 מטרים.
הספינקס ממוקם בתוך מתחם הפירמידות בגיזה. ראשו של הספינקס פונה מזרחה ובין רגליו נמצאו שרידים של מקדש לאל השמש – רע.
סביב הספינקס נסובו אגדות רבות ומספר תעלומות שעדיין לא נפתרו, כמו מי שימש מודל לפני הספינקס, מתי הוא נבנה ולמה ומה קרה לאף החסר.

בערב ניסע לארוחת ערב על סירה השטה על נהר הנילוס.
בתום הארוחה נחזור אל המלון ללינה.

ארוחת ערב ולינה ב- Steigenberger Pyramids (חדר מסוג Delux) או דומה ברמתו


יום 4 | קהיר - אסואן (Aswan) - שייט על הנילוס

בתום ארוחת הבוקר ניסע לשדה התעופה ונעלה על טיסה פנימית לאסואן. כאן נבקר בסכר הגדול, מיקדש פילה, נצפה באובליסק שהעבודה עליו מעולם לא הושלמה ונשוט בסירה את האי קיצ׳נר (Kitchener Island).

סכר אסואן הוא למעשה שני סכרים על הנילוס, האחד הוא ״סכר אסואן הגבוה״ והשני ״סכר אסואן הנמוך״. הסכרים משמשים לאגירת מים ולוויסות זרימת הנהר, בהתאם לצרכים.
את הסכר הנמוך החלו לבנות הבריטים בשנת 1902 והיום, לאחר שני שיפוצים, גובהו 54 מטרים. הסכר הגבוה נחנך במאי 1964. גובהו עומד על 111 מטרים ורוחב הבסיס שלו 980 מטרים.

מקדש פילה נמצא על אי באגם בין שני הסכרים. במקור, המקדש הוקם ליד המפל הראשון על הנילוס, כ-8 ק״מ מדרום לאסואן. כאשר החלו לבנות את הסכר הנמוך, סביבת המקדש הוצפה. כדי להצילו, הוא פורק והוקם מחדש באי, כחלק מפרויקט של אונסק״ו להצלת אתרים ארכיאולוגיים.
על האי המקורי נבנו אנדרטאות רבות חלקן מהתקופה הפרעונית ועד לתקופה הרומית. המבנה העתיק יותר הוא המקדש לאלה איזיס, אותו בנה המלך נכתנבו הראשון (362 לפני הספירה). אפשר לראות כאן גם פסלים רבים, מקדשים קטנים, אובליסקים ועוד.

בתום הסיורים ניסע אל הנמל ונעלה על הספינה בה נשוט על הנילוס בימים הקרובים.

ארוחת ערב ולינה ב-TravcoTels Nile Cruise (תא מסוג Run of the house)

 

יום 5 | שייט על הנילוס - מקדש קום אומבו (Kom Ombo) - מקדש אדפו (Edfu) - לוקסור (Luxor)

היום נשוט על מי הנילוס ונעצור כדי לסייר בשני מקדשים: מקדש קום אומבו ומקדש אדפו.

העיר קום אומבו שוכנת במצרים העליונה. המקדש הוא למעשה מקדש כפול, עבור האלים סובק, האל שזוהה עם תנין היאור ונקשר עם כוחם של המלכים, פוריות ועוצמה צבאית, והורוס, אל המלחמה שראשו ראש בז. המקדש נבנה בימי שלטונו של המלך תלמי השישי על שרידי מקדש קטן בהרבה. חלקו הדרומי של המקדש נבנה עבור האל סובק ואילו חלקו הצפוני עבור האל הורוס, המיבנה עצמו סימטרי לחלוטין לאורך ציר ראשי.

מקדש אדפו נמצא בעיר אדפו, כ-100 ק״מ דרומית לעיר לוקסור. זהו מקדש שנשמר היטב לאורך השנים והוא נבנה עבור האל הורוס בעל ראש הבז. הטקסטים על קירות המקדש מספרים על בנייתו בתקופה ההלניסטית-רומית. בנוסף למקדש זה ולמקדש בקום אומבו, נבנו באותה תקופה מקדשים דומים גם בדדרה, איסנה ופילה (האי בסכר אסואן).
המקדש באדפו נבנה בשלבים, כאשר יש הפסקה ארוכה בין שלב לשלב. הבניה התחילה בשנת 237 לפני הספירה והשלב השלישי הסתיים בשנת 57 לפני הספירה. כפי הנראה, המקדש חדל מפעילות במאה החמישית לספירה, אז רבים מהתושבים המירו את דתם לנצרות.

בתום הסיורים נעגון בנמל לוקסור ונלון על הספינה.

ארוחת ערב ולינה ב-TravcoTels Nile Cruise(תא מסוג Run of the house)

 

יום 6 | שייט על הנילוס - עמק המלכים

אנחנו ממשיכים בשייט על הנילוס ועוגנים ליד עמק המלכים בו נקברו כמה מהמפורסמים שבפרעונים. נסייר בין הקברים, נראה את פסלי הענק של ממנון ונסייר במקדש הקבורה העצום של המלכה חתשפסות.

בעמק המלכים נמצאים הקברים שנבנו לפרעונים ששלטו במצרים בין השנים 1539 לפני הספירה ל-1075 לפני הספירה. במקום נמצאו עד כה 65 קברים, וההנחה היא שהפרעונים נטשו את הפירמידות לטובת מקום קבורה מרוכז במטרה למנוע שוד קברים כפי שקרה בפירמידות.
הקברים בעמק חצובים בסלע, רובם נמצאים למרגלות גבעה, במקומות בהם סחף אדמת שטפונות יסתיר אותם, במטרה למנוע משודדים לבזוז את הקבר.
המבנה הפנימי אינו אחיד – בחלק מקברי המלכים המבנה הוא של פיר היורד לעומק ונחצה שוב ושוב על ידי מסדרונות עם עמודים, במטרה לבלבל את השודדים. באחד החדרים הונח הסרפקופג ובו המומיה המלכותית ובחדרי האכסון מסביב הונחו רהיטים וכלים שישמשו את המלך בחייו העתידיים. הקירות של חדרים אלו היו מעוטרים בציורים שתיארו את חיו של המת.
מבנה הקבורה של אצילים היה פשוט יותר וכלל פיר יורד, מסדרון אופקי וגרם מדרגות שירד עוד לפנים האדמה. החדרים בסוג זה של קבר היו מעוטרים בציורים שונים.
מבנה הקבורה השלישי היה מיועד ללא-מלכים – הקבר הוא פיר עמוק שבסופו לשכה ומספר חדרים שאינם מעוטרים.
עם השנים וחילופי השלטון במדינה, עלה חשש אצל כהני אמון כי הקברים יתגלו, ולכן הם פתחו את הקברים, הוציאו מהם את המומיות וקיבצו אותם בשלושה קברים במטרה להגן עליהם ועל חייהם בעולם הבא. מסיבה זו, כמעט ולא נמצאו אוצרות או מומיות בקברים, שרובם הושחטו על ידי שודדים במהלך השנים.

חתשפסות היא האישה השיה שידוע בודאות כי כיהנה כפרעה. פרוש שמה הוא ״הבכירה שבנשות האצולה״. בשנת 1479 לפני הספירה היא מונתה כעוצרת הממלכה היות ויורש העצר היה רק בן 10. כשהגיע הילד לבגרות ורצה לתפוס את השלטון, היא סרבה לפנות את הכס והמשיכה בשלטון יחיד. בשנת 1473 לפני הספירה היא הכריזה על עצמה כפרעה, מה שהיה מאד חריג באותה תקופה. בפסלים מתחילת תקופת שלטונה היא מתוארת כאישה יפה, אולם בפסלים מאוחרים יותר היא נראית יותר כגבר ובחלקם יש לה זקן.
בשנת 1458 לפני הספירה היא הודחה מכיסאה אחרי 22 שנות שילטון. כ-20 שנה אחרי מותה החל מסע להעלמת זיכרה והוא כלל ניתוץ פסלים ושיכתוב ההיסטוריה, גם מרשימות המלכים ודיברי ימי השושלות.

בתום הסיורים נחזור לספינה בה נלון.

ארוחת ערב ולינה ב-TravcoTels Nile Cruise(תא מסוג Run of the house)


יום 7 | שייט על הנילוס - מקדשי הגדה המזרחית - לוקסור

אחרי ארוחת הבוקר על הספינה, נצא לסייר בגדה המזרחית של הנילוס במקדשי כרנכ (Karnak) ולוקסור.

כרנכ נמצא ליד חורבות העיר תבאי והעיר לוקסור. זהו אתר ארכיאולוגי עצום ובו מקדשים, שערים ומבנים אשר שימושו מקום סגידה לאל אמון, בת זוגו האלה מות ובנם ח׳ונסו.
האתר מורכב מארבעה מתחמים שרק אחד מהם – מתחם האל אמון-רע – פתוח לציבור.
בניית האתר החלה בין השנים 2000 ל-1750 לפני הספירה וכפי הנראה הוא היה בשימוש עד ל-30 שנה לפני הספירה.
במשך מאות שנים אחרי נטישת האתר לא היה ידוע מיקומו המדויק. רק בשנת 1589, לראשונה מאז התקופה הרומית, ציין אותו תייר מוונציה. לאחר מכן היו אלו נזירים מיסיונרים שנתנו לאתר את שמו בשנת 1668.

בתום הסיורים נעלה על האוטובוס וניסע אל המלון בלוקסור, בו נלון.

לינה ב-Steigenberger Achti Luxor hotel (חדר סטנדרטי) או דומה ברמתו


יום 8 |  לוקסור - קהיר - קבר סאדאת - מצודת קהיר - מסגד מוחמד עלי

אחרי ארוחת הבוקר, ניסע אל שדה התעופה בלוקסור ונעלה על טיסתנו חזרה לקהיר. כאן נעלה על האוטובוס שיקח אותנו לסיורים בעיר – אל קבר הנשיא סעדאת, מצודת קהיר ומסגד מוחמד עלי.

אנואר סאדאת היה נשיא מצרים בין השנים 1970-1981. בשנת 73 יזם את מלחמת יום כיפור, בה תקפו מצרים וסוריה את ישראל בו-זמנית.
בשנת 1977 הגיע סאדאת לביקור היסטורי בישראל, מה שהוביל לפסגת קמפ דייויד עם ראש ממשלת ישראל, מנחם בגין, ונשיא ארה״ב ג׳ימי קרטר ולחתימת הסכם השלום בין המדינות.
ב-6.10.81, במהלך מצעד שתי לציון הניצחון המצרי במלחמת יום כיפור, נרצח סאדאת על ידי אנשי הג׳יהאד המצרי. סאדאת נקבר בסמוך לאנדרטת החייל האלמוני שהוקמה בהנחיתו, לזכר החיילים המצרים שנפלו במלחמת יום הכיפורים.

מצודת קהיר נבנתה בימי הביניים בין השנים 1176-1183 והיא ממוקמת על גבעת מוקאטם. בה אותה השליט צלאח א-דין במטרה להתגונן בפני הצלבנים, כחלק מרכזי בחומה שהקיפה את הערים קהיר ופוסטאט.
בין השנים 1828-1848 הקים השליט מוחמד עלי מסגד בסגנון עות׳מאני במצודה לזכר בנו טוסון פאשה. המסגד הפך לסימן ההיכר של המצודה. בנוסף למסגד זה יש במצודה שני מסגדים נוספים שבנו במאה ה-14 ובמאה ה-16.

בתום הסיורים נגיע אל המלון בו נלון הלילה.

ארוחת ערב ולינה ב-Steigenberger Pyramids (חדר מסוג Delux) או דומה ברמתו


יום 9 | קהיר - תל-אביב

אחרי ארוחת הבוקר ניסע אל שדה התעופה של קהיר, שם נעלה על טיסתנו חזרה לתל-אביב.

16/01/2022
24/01/2022
9
מודרך בעברית | טיסה ישירה
מחיר לאדם בחדר זוגי: 3598  $
תוספת לחדר יחיד: 500  $
מדריך הטיול:  יעודכן בקרוב

06/02/2022
14/02/2022
9
מודרך בעברית | טיסה ישירה
מחיר לאדם בחדר זוגי: 3598  $
תוספת לחדר יחיד: 500  $
מדריך הטיול:  יעודכן בקרוב

13/03/2022
21/03/2022
9
מודרך בעברית | טיסה ישירה
מחיר לאדם בחדר זוגי: 3598  $
תוספת לחדר יחיד: 500  $
מדריך הטיול:  יעודכן בקרוב

 • טיסות בינלאומיות ישירות תל אביב–קהיר וחזרה

 • טיסות פנימיות - קהיר-אסואן, לוקסור-קהיר

 • מלונות בדרגת תיירות גבוהה
 • כלכלה מלאה - ארוחות בוקר וערב במלון או מסעדה, ארוחת צהרים באתר הסיור
 • מדריך ישראלי מיומן מצוות עולם אחר
 • מדריך מקומי דובר אנגלית
 • אוטובוס תיירים מפואר
 • ביקור בפירמידות של גיזה ובספינקס
 • 3 ימי שייט על הנילוס
 • סיור בסכר אסואן
 • סיור במוזיאון הלאומי בקהיר
 • כניסות לכל האתרים כמפורט בתוכנית הטיול
 • טיפים לנותני השירותים המקומיים
 • ביטוח בריאות ומטען – חובה

 • הוצאות אישיות וקניות פרטיות
 • בדיקות קורונה בארץ ובחו״ל במידת הצורך
 • מה שאינו מצוין בסעיף ״כולל״
 • מספר המקומות מוגבל
 • קבוצה מודרכת בעברית מונה בין 12-24 מטיילים, יציאת הקבוצה מותנת ב-12 מטיילים לפחות
 • חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • יתכנו שינויים בסדר הביקורים במסלול בשל אילוצי מזג אוויר, הוראת השלטונות או שיקולי מדריך הטיול
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר הנוסע
 • התשלום בשקלים/מט"ח, לפי שער הדולר המחאות והעברות מכירה ביום התשלום ויוסדר לפני מועד היציאה
 • יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים לפחות
 • על הדרכון להיות בתוקף של 6 חודשים לפחות ממועד החזרה ארצה
 • המסלול מתבסס על טיסות ישירות המופעלות ע"י חברת התעופה, הפעלתן ולוחות הזמנים שלהן אינם בתחום האחריות של "עולם אחר"

דמי ביטול עבור טיסות - דמי הביטול ייגבו על-פי דרישתה של חברת התעופה המפעילה.

דמי ביטול עבור שירותי קרקע – ייגבו לפי תקנון חברת עולם אחר על פי הפירוט:

 • ממועד ההרשמה ועד 60 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול – ייגבו דמי טיפול על-סך 100 $ למטייל.
 • 59-45 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 15% מעלות שרותי הקרקע
 • 44-30 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 25% מעלות שרותי הקרקע
 • 29-15 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 50% מעלות שרותי הקרקע
 • 14-8 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 75% מעלות שרותי הקרקע
 • 7 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 100% מעלות הטיול.

ביטול עקב כוח עליון – מגיפה, מלחמה, צו ממשלתי, מזג אויר,  וכו' – החברה לא תישא בכל אחריות ו/או תשלום עקב כך.

מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה