אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי
מסלולי טיולים לקבוצות בהרשמה פתוחה
מסלולי טיול לקבוצות סגורות ומשפחות - החל מ-10 אנשים
מידע כללי לנוסע העצמאי וקבוצות סגורות

טיולים לנוסע העצמאי הינם טיולים המיועדים ליחידים, זוגות, משפחות או קבוצות חברים סגורות, המעוניינים בטיול פרטי. 
חברת עולם אחר מתמחה בהתאמה של טיולים לפי דרישת הלקוח ומעמידה לרשותו שירות מקצועי, איכותי ונוח לבניית מסלול אישי לטיול או חופשה באקוודור, תוך שמירה על עצמאות ותחושת בטחון. 
הייעוץ נעשה על-ידי המדריכים המנוסים של החברה.

כל טיול המוצג באתר יכול לשמש כבסיס לטיול אותו תבצעו בצורה עצמאית. צוות עולם אחר ישמח לעשות שינויים במסלולים הקיימים על- פי דרישתכם או לחילופין להפיק טיול שכל כולו נוצר בעבודה משותפת יחד עם הצוות המקצועי של "עולם-אחר".


מידע כללי

אקוודור נמצאת לאורך קו המשווה, בין פרו בדרום וקולומביה בצפון. היא מבורכת בגיוון גיאוגרפי מרהיב ושפע ביולוגי מהגדולים בעולם, בזכות הלוחות הקטטוניים עליהם היא יושבת. המטיילים יכולים להתרשם מהחופים הלבנים, פסגות האנדים ומיער הגשם.
איי הגאלאפגוס הם ארכיפלג הממוקם על קו המשווה, כ-1000 ק"מ מערבית לאקוודור. 13 איים גדולים ועוד הרבה איים קטנים. ארכיפלג זה מפורסם בזכות בעלי החיים הייחודיים שבו, והנוף הצחיח והגעשי. האי החשוב ביותר הוא 'איסלה סנטה קרוז' שבמרכזו של הארכיפלג. העיירה הגדולה ביותר ומרכז התיירות, היא פוארטו איורה.

בירה: קיטו. בירתה של אקוודור שוכנת כ-22 ק"מ דרומית לקו המשווה, בגובה של 2850 מ' מעל פני הים, בעמק מוקף הרים, וניתן אף לראות ממנה פסגות מושלגות של הרי געש. קיטו היתה עיר אינקה חשובה שנחרבה, והבירה הנוכחית הוקמה על חורבותיה. לא נותרו בה מבנים של האינקה, אך יש בנינים רבים מהתקופה הקולוניאלית. קיטו היא אחת מרשימת נכסי העולם של אונסק"ו.

אוכלוסייה: באקוודור חיים כ-13 מיליון תושבים (כ-45 איש לקמ"ר). כ-65% ממוצא מעורב ספרדי – ילידי, 25% ילידים, 7% ספרדים ו-3% שחורים.

דת: הדת השולטת באקוודור היא נוצרית קתולית, ויש זרמים קטנים נוספים.

שפה: ספרדית, קצ'ואה, קיצ'ואה ושפות אינדיאניות נוספות.

חשמל: 110 וולט, 60 הרץ, שקע אמריקני של שני חורים.

מזג האויר: שתי עונות, העונה הגשומה והעונה היבשה. מזג אוויר הפכפך במיוחד. באיי הגאלאפגוס, העונה החמה והגשומה היא בחודשים ינואר עד אפריל, הטמפ' הממוצעת ביום היא 31 מעלות, ויכולה להיות אף גבוהה יותר. בין מאי לדצמבר הטמפרטורות נמוכות יותר וגשם יורד רק לפרקים. באורינטה ובאזור החוף, חם וגשום רוב השנה. התקופה היבשה ביותר היא בין ספטמבר לדצמבר, והחודשים יוני-אוגוסט הגשומים ביותר. באזורי הרמה העונה היבשה היא בחודשים יוני וספטמבר, וכן לתקופה קצרה בסביבות חג המולד. אפריל הוא החודש הגשום ביותר. בקיטו הטמפרטורה המרבית היא 20-22 מעלות.

תעשיות: החל משנות ה-70 ועד שנות ה-80 סיפק הנפט כמחצית מסך כל הכנסות הייצוא, אולם תפוקת הנפט אינה רווחית עוד כשהייתה בשנות ה-80. למרות העושר שנפל בחלקה של המדינה בעקבות ייצוא הנפט, אקוודור היא עדיין מדינה ענייה. כ- 22% מכלל הייצוא של המדינה הוא בננות, וכ-17.5% - חסילונים. התיירות גם היא מהווה חלק נכבד בכלכלת אקוודור. שותפתה העיקרית למסחר היא ארה"ב.

מטבע ותשלומים: החל משנת 2000 המטבע באקוודור הוא הדולר האמריקאי.

תקשורת ואינטרנט: קידומת החיוג היא 593. גישה לאינטרנט קיימת ללא בעיה, מלבד בערים הממש נידחות.

ויזה: ישראלים לא זקוקים לויזה ע"מ להיכנס למדינה. יש להצטייד בדרכון בתוקף ל-6 חודשים מיום הכניסה, ומקבלים במקום כרטיס תייר (T3). התקופה המותרת לתיירים לשהות באקוודור היא 90 יום, בתקופה של 12 חודשים.