אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי

אנחנו שמחים להציע טיול צפרות וטבע מיוחד לאתרי הטבע הפראיים והמרגשים ביותר במזרח אפריקה. הטיול מיועד לקבוצה קטנה ואיכותית המתבסס על מסלולי הספארי הקלאסיים, אך בדגש צפרות וציפורים. הטיול מתמקד בפארקים המוכרים של טנזניה – ארושה, טרנגירי, אגם מניארה, קלדרת נגורונגורו וכמובן הסרנגטי, עם מספר אתרים מוכרים פחות שיזמנו לנו מיני ציפורים נדירות ורשימת מינים בלתי נגמרת. מרץ הוא חודש מרגש לביקור במזרח אפריקה, הטבע מתעורר לקראת האביב ומינים רבים של ציפורים "צפוניות" נמצאים עדיין באפריקה, לפני היציאה לנדידת האביב בחזרה לארצות הצפון.

הטיול כולל מדריך מקומי עם מומחיות בציפורים והצפר הבינלאומי יהונתן מירב, בעל ניסיון של שנים רבות של צפרות במזרח אפריקה, והכל במעטפת הלוגיסטית הטובה ביותר בתחום, של חברת עולם אחר. הסיור כולו מוקדש לטבע, מרגע הנחיתה ועד השיבה הביתה, בכל מקום, בכל שעה שתהיינה הזדמנויות

מבחינת צפרות, הפארקים של טנזניה הם מאתרי הטבע והצפרות המרגשים ביותר בעולם. ציפורים אייקוניות וגדולות כגון עיט לוחם, קלאו אדמה (Ground Hornbill) , ציפור הלבלר המדהימה, יענים, עגורי כתר, חובות ועוד נראות כמעט מדי. האגמים, הביצות והשלוליות מארחים אלפי עופות מים מעשרות מינים, חסידות ואנפות שונות, ברווזים, מאות רבות של פלמינגו וחופמאים. בשמיים אנו צפויים לפגוש דורסים רבים, נשרים ממספר מינים, עיטים, עקבים, בזים, זרונים ועוד. ב"תפריט" מספר מיני עופות לילה כגון אוחים, ינשופים ותחמסים. בגזרת ציפורי השיר נפגוש מינים רבים של יונקי דבש וצופיות, אורגים, תוכים, שרקרקים, כחלים, עפרונים, קוקיות, חטפיות (כולל חטפית גן עדן) זנבנים ועוד. בקיצור טיול ספארי מדהים עם עשרות מיני יונקים, טורפים נדירים ומעטפת מדהימה של ציפורים, ערך מוסף שאין שני לו.

שני דגשים חשובים לטיול:

 • משקפת חובה – גם בספארי הקלאסי משקפת טובה משדרגת את החוויה, אבל בסיור צפרות היא הכרח של ממש. מדריך הטיול יספק טלסקופ צפרות מקצועי לתצפית וצילום סרטונים להנאת כולם, אבל משקפות אישיות הן חשובות מאד.
 • שעות לא שגרתיות – בטיול צפרות ננסה לנצל כמה שיותר זמן כדי למצוא ציפורים לכן בכל בוקר נציע סיבוב רגלי לפני ארוחת הבוקר באזור הלודג'ים בהם נישן. שעות אלו הן פוריות מאד ובמקרים רבים דווקא בלודג'ים נקבל הזדמנויות ליהנות מציפורים איכותיות. כמו כן, לאחר ארוחת הערב נצא גם לחפש ינשופים וחיות אחרות סביב הלודג'.

 


המעטפת של עולם אחר

 • טיסה ישירה בהפעלה מיוחדת
 • ספארי עם מינימום נסיעות מנהלתיות
 • מרכז שירות ובקרה אונליין 24/7 לטיפול בכל נושא - החל מסוגיות תכנון והתייעצות ועד פתרון בעיות וחירום
 • מוסך שטח נייד ורכבים חלופיים בסרנגטי ואזורי השמורות
 • כל הארוחות, הלינת מיסי הכניסה לשמורות כלולים במחיר הטיול
 • ארוחות צהרים בהגשה בשטח (לא קופסאות ארוזות)
 • מים מינרלים בג׳יפים ללא הגבלה, בבקבוקים רב-פעמיים אישיים
 • כל משתתף יקל תיק גב איכותי/מעיל פוך קל בצבע ספארי (לבחירה). מידע רב לסיורי ספארי, סט מפות, מגדי בעלי חיים באפליקציה, חולצת ספארי ממותגת ועוד


הקונספט של עולם אחר

 • הלודג׳ים – לודג׳ים במיקומים מחושבים לפי מסלול הנדידה, בהתאם לעונה
 • הג׳יפים – 7 מושבים נוחים ליד חלון, כל מושב עצמאי ונהנה ממעבר בצד אחד וחלון בצד השני. כל הג׳יפים מאובזרים במקרר, שקעי חשמל, רשת Wi-Fi, מכשיר קשר וגג נפתח.
 • המטוסים – מטוסים מיוחדים שמותאמים לתנאי השטח ועובדים בסביבת ספאריבסטנדרט תחזוקה בריטי. מוטסים בידי הBUSH PILOTS המיומנים בין המנחתים בשמורות.
 • המדריכים – את הטיולים מוביל מדריך ישראלי מצוות ״עולם אחר, המרכז את האופרציה בשטח ומעביר את כל נושאי ההדרכה, לרבות הרצאות ערב בנושאים רלוונטיים.
       בנוסף למדריך, לכל רכב מצוות נהג/מדריך מקומי דובר אנגלית ובוגר האקדמיה לניהול והדרכת טיולי טבע.


מוקד מבצעי בשטח 24/7 - בריאות, ביטחון ותפעול

 • רופא משלחת  רופא משלחת מאובזר לחירום ושגרה. מתפקד כרופא בזמינות מלאה למקרי חירום ושגרה וכן מייצג את מטיילנו מול הרופא של חברת הביטוח למקרי חירום הדורשים הפעלה חריגה של פוליסת ביטוח בארועי חירום מורכבים. 
 • קצין בטחון ישראלי בשטח – אחראי על בקרה וניהול מערכי האבטחה בשגרה וניהולם בחירום יחד עם כוחות הבטחון המקומיים. פעילותו כוללת עבודת הכנה, תאום ועמידה בדרישות תנאי הסף לאבטחת מטיילינו על פי נהלים שנקבעו מראש. 
 • מנהל אופרציה –מנהל פעילות השטח של ״עולם אחר״ אחראי על זרימה חלקה של כל מרכיבי האופרציה. מספק ליווי אופרטיבי למדריכים, הקבוצות והמטיילים הפרטיים בזמן אמת בשגרה וחירום.

 

תנאי מזג האוויר
השילוב בין הגבהים בם נטייל (1,000-2,400 מטרים מעל פני הים) והקרבה לקו המשווה יוצאים מזג אוויר ממוזג טרופי

 • לחות נמוכה 30%-40%
 • 25-28 מעלות ביום
 • 12-18 מעלות בלילה

יום 1 | תל אביב -נמל התעופה קילימנג'רו (Kilimanjaro Airport) - הפארק הלאומי ארושה (Arusha)

נצא בטיסה ישירה מבן גוריון אל קילימנג'רו שבטנזניה. עם היציאה מהטרמינל בנמל התעופה קילימנג'רו נפגוש את המדריכים המקומיים, נעלה על הג׳יפים ונצא לספארי ראשון בשמורת ארושה.

למרגלות הר מרו שוכן הפארק הלאומי ארושה (Arusha national Park), המציע למבקר בו מגוון בתי גידול: יער גשם מרהיב עם צמחים מטפסים, שרכים, פרפרים, ציפורים וקופים, ביניהם קופי קולובוס לבן- שחור; מכתש וולקני (מכתש נגורדוטו), ובו סלעים חלקים ומצוקים; בתחתית המכתש אזור ביצה, שבו רועים באפלו ומינים שונים של אנטילופות; אגמי מומלה; בצפון השמורה, משמשים בית לאלפי פלמינגו, עיטם קולני ומגוון עופות נוספים, וכן לפרסתנים רבים כמו זברות וג'ירפות.

כבר ליד שער הכניסה לפארק נפגוש מגוון של צופיות, כולל צופית הברונזה המרשימה והנדירה, מספר מיני אורגים, בישופ צהוב, נחליאלי הרים ועוד. בהמשך הדרך נעלה במדרונות הר מרו והנוף משתנה ליער גשם "גבוה", בית גידול המארח מספר מינים נדירים. באזור "קשת הפיקוסים" נחפש טרוגונים וגם את אחת הציפורים הנדירות והיפות במזרח אפריקה Hatlaub’s Turaco .

לקראת הצהריים נגיע לאזור אגמי מומלה. האגמים מלאים בעופות מים, מאות פלמינגו משני המינים (זוטר ובכיר) מיני ברווזים שונים (כולל צולל דרומי ושרשיר הכף) ועוד. האזור הסבוך סביב האגמים עשיר מאד בציפורים כולל מספר מיני שרקרקים, ברבטים ועוד. האזור גם מלא בדורסים כגון עיט אפריקאי, זרונים, עקבים ועוד. כמובן שלאורך כל היום נהנה ממגוון גדול של בעלי חיים נוספים.

הלודג' יושב לחופו של אגם  Dulutiוכבר בסיבוב ההכרות נפגוש מגוון של ציפורי סבך ועופות מים מעניינים כגון קורמורנים, אנפות, ברווז אפריקאי, טגואן (Hammerkop) ,מספר מיני שלדגים (נחפש את השלדג הענק) וכן דורסים ראשונים, עיטם קולני ואולי עיטים נוספים. באזור הסבוך ובגינות נמצא מינים ראשונים של Hornbill ואולי Barbet או שניים.

ארוחת ערב ולינה (לילה 1) ב- Arusha Serena Hotel, Resort & Spa או דומה ברמתו 

 

יום 2 | שמורת טרנגירי (Tarangire National Park)

בתום ארוחת הבוקר נפגוש את נהגי הספארי ונצא אל השמורה הידועה בעצי הבאובב שבה, שמורת הטרנגירי.

טרנגירי הוא גם אחד הפארקים העשירים ביותר בציפורים במזרח אפריקה. בדרייבים שלנו נחפש עד 5 מינים של פרנקונילים, מספר מינים של קטות ורצי מדבר, מספר מינים של תוכים (כולל ציפור אהבה אנדמית Yellow-collared Lovebird) מספר מיני שרקרקים, שני מיני כחל (הכחל הלילכי המדהים והכחל האירופי החורף פה) סיכוי גבוה לינשופים/תחמסים ,מספר מינים של עיטים ונשרים ועוד ועוד. בקיצור צפרות וטבע עוצרי נשימה עם חוויות ותצפיות שלא נשכח!

ייחודה של שמורת טרנגירי (Tarangire National Park)הוא הסוואנות רחבות הידיים שלה, המנוקדות במאות עצי באובב בני מאות שנים, שביניהם משובצים מאות עצי שיטה. עולם החי של טרנגירי עשיר ומגוון: נמנו בה יותר מ-500 מינים שונים של עופות והיא נחשבת לאחד מריכוזי הקינון הגדולים בעולם. ייחוד נוסף של טרנגירי הוא העדרים הגדולים של הפילים, המגיעים אליה בעונת היובש. בנופיה המגוונים של טרנגירי משוטטים גם היפופוטמים, זאבים טלואים, אריות, נמרים וצבועים. בשטחי העשב הנרחבים שלה חיים אלפי צבאים, באפלו, איילנד, גנו, אימפלות, זברות, ג‘ירפות ומיני יונקים רבים נוספים.

טרנגירי הוא גם אחד הפארקים העשירים ביותר בציפורים במזרח אפריקה. בדרייבים שלנו נחפש עד 5 מינים של פרנקונילים, מספר מינים של קטות ורצי מדבר, מספר מינים של תוכים (כולל ציפור אהבה אנדמית Yellow-collared Lovebird) מספר מיני שרקרקים, שני מיני כחל (הכחל הלילכי המדהים והכחל האירופי החורף פה) סיכוי גבוה לינשופים/תחמסים, מספר מינים של עיטים ונשרים ועוד ועוד. בקיצור צפרות וטבע עוצרי נשימה עם חוויות ותצפיות שלא נשכח!

בתום היום נגיע אל הלודג׳ הממוקם בשמורה, שם נלון.

ארוחת ערב ולינה (לילה 2) ב-Tarangire Sopa Lodge או דומה ברמתו


יום 3 | שמורת אגם מניארה (Lake Manyara National Park) - קלדרת נגורונגורו (Ngorongoro Crater)

בתום ארוחת הבוקר נצא לספארי משלים בשמורת הטרנגירי, ולאחריו נמשיך לספארי בשמורת אגם מניארה.

בתחתית הבקע הסורי - אפריקני, החוצה את טנזניה, שוכנת שמורת אגם מניארה Lake Manyara National Park): קטנה אך מגוונת בבתי גידול ועשירה במיני בעלי חיים. הכניסה לשמורה עוברת ביער טרופי, המתקיים הודות למי תהום גבוהים במיוחד. ציפורים רבות, ביניהן שקנאים וקורמורנים, ניזונות מדגי האגם. אלפי פלמינגו צובעים לעיתים את האגם בוורוד כשהם מגיעים אליו במסלול נדידתם. חוויה נוספת שמזמנת שמורת מניארה היא צפייה באריות, הנוהגים לטפס על עצי השיטה הגבוהים כדי להימלט מהחום וממטרד החרקים.

בתום היום נגיע אל הלודג' הממוקם על דופן מכתש הנגורונגורו, שם נלון.

ארוחת ערב ולינה ב-Ngorongoro Serena Lodge או דומה ברמתו | נגורונגורו

 

יום 4 | קלדרת נגורונגורו (Ngorongoro Crater) - נדוטו (Ndutu)

בשעות הבוקר ניפגש במסעדת המלון לארוחת בוקר עשירה. עם תום הארוחה נקבל תדריך קצר בנוגע ליום העומד לפנינו, שעיקרו ביקור בלב ליבה של קלדרת נגורונגורו.

קלדרת נגורונגורו (Ngorongoro Crater), המכתש המפורסם ביותר באפריקה, נוצר כתוצאה מקריסתו של הר הגעש נגורונגורו. כך נוצר מעין אמפיתיאטרון טבעי עצום, שהקירות התלולים המקיפים אותו מתנשאים לגובה של כ-600 מטרים. במכתש נגורונגורו חיים רוב מיני בעלי החיים של מזרח אפריקה, ביניהם קרנפים, צבועים, תאו, פילים ועדרי גנו וזברות. מכתש נגורונגורו הוא חלק מ"אזור השימור נגורונגורו" הכלול ברשימת אתרי המורשת העולמיים של ארגון אונסק"ו. בנגורונגורו חיי בר מגוונים, נופים עוצרי נשימה והוא ביתם של המסאים, רועי הבקר.

את ארוחת הצהריים נאכל בשטח, בלב השמורה באזור המוגדר לכך, לצד מקווה מים עם מרבדי עשב מדהימים, בקרבה לבעלי החיים, תחת משק כנפיהם של העופות הדורסים שמגלים כל פעם מחדש עניין מיוחד בארוחת הפיקניק שלנו במקום והופכים כל ארוחה לחוויה.
בתום הסיור נמשיך אל מישורי נדוטו, דרום שמורת סרנגטי.

מישורי נדוטו הם בית למגוון עצום של ציפורי נוף פתוח, יענים, חובות ממספר מינים, קטות, רצי מדבר, ומגוון יפה של ציפורי אלמנה (Whydah + Widowbirds). ציפורים אלו מתאפיינות בזנבות ארוכים להפליא והזכרים נוהגים לבצע ריקודי חיזור מרשימים באוויר. במהלך חודש מרץ דורסים רבים נערכים לנדידה צפונה ובנדוטו נחפש קבוצות של עיטים צפוניים כגון עיט ערבות, עיט חורש, עיט צפרדעים ועוד העסוקים בציד ואכילה לקראת הנדידה הגדולה צפונה. באזור גם מספרים גדולים של נשרים, כולל מינים נדירים כגון נשר לבן ראש, נשר לבן גב וכמובן העזניה האפריקאית, הדורס הגדול באפריקה.

ארוחת ערב ולינה (לילה 4) ב- Lake Masek Tented Lodge או דומה ברמתו


ימים 5-7 | אל צפון שמורת סרנגטי (Serengeti National Park)

בתום ארוחת הבוקר נצא אל צפון שמורת סרנגטי, לה יוקדשו הימים הקרובים. בעונה זו מתקבצים באזור אלפי גנו וזברות הנעים בשיירות אין סופיות צפונה לעבר השמורה הלאומית מסאי מרה שבקניה. כאן הסיכויים טובים לצפות בעדרים העצומים החוצים את נהר המרה השורץ תנינים.

הפארק הלאומי סרנגטי (Serengeti National Park) הוא שמורת הטבע העשירה והמגוונת ביותר בעולם כולו. בין בעלי החיים הגדולים שבהם אפשר לצפות בשמורה: גנו, זברות, ג‘ירפות, אנטילופות, אריות, נמרים, צבועים ומגוון עצום של ציפורים. מדי שנה, לקראת תחילת העונה היבשה, מתרחשת בסרנגטי אחת מהתופעות המרהיבות ביותר בעולם החי – "הנדידה השנתית גדולה". מעל לשני מיליון גנו, זברות וצבאי תומסון נודדים במסלול מעגלי גדול בעקבות העשב המתחדש: משמורת סרנגטי בטנזניה אל שמורת מסאי מרה שבקניה, וחזרה. במהלך הנדידה, הפרסתנים חוצים נהרות ולעתים נופלים לשיני הטורפים. הצפייה במיליוני הפרטים היא מחזה מרהיב ומרעיש כאחד: קולות הגעייה של הגנו, צהלות הזברות וקולות הצבאים ממלאים את חלל האוויר, כשלעתים מצטרפים אליהם גם קולות הטורפים: שאגות האריה, צחקוקי הצבועים וקולותיהם של הנשרים הנלחמים על הטרף.

את ארוחת הצהריים נאכל בשטח בשמורת סרנגטי, במיקום שיימצא ראוי ובטוח לפיקניק בלב הטבע העצמתי של השמורה.

בתומו של יום נשוב למלון הטבע, נהנה מהנוף הקסום ונתארגן לארוחת הערב.

ארוחת ערב ולינה (לילות 5,6) ב-Kenzan Mara Tented Lodge או דומה ברמתו | צפון שמורת הסרנגטי

ארוחת ערב ולינה (לילה 7) ב-Serengeti Serena Safari Lodge או דומה ברמתו | מרכז שמורת הסרנגטי


יום 8 | שמורת סרנגטי - קילימנג'רו - תל-אביב

בתום ארוחת הבוקר נצא לספארי משלים בשמורת הסרנגטי.

בהתאם לשעת הטיסה נצא בטיסה פנימית מהשמורה חזרה לנמל התעופה קילימנג'רו, לקראת טיסתנו ארצה.

07/08/2024
15/08/2024
8
מודרך בעברית
מחיר לאדם בחדר זוגי: 6290  $
תוספת לחדר יחיד: 700  $
מדריך הטיול:  יהונתן מירב
שימו לב:  נותרו מקומות אחרונים

15/08/2024
23/08/2024
8
מודרך בעברית | טיסה ישירה
מחיר לאדם בחדר זוגי: 6290  $
תוספת לחדר יחיד: 700  $
מדריך הטיול:  יהונתן מירב
שימו לב:  נותרו מקומות אחרונים

הנחה לילד עד גיל 11.99, שלישי בחדר: 650 $
הנחה לילד עד גיל 11.99, שני בחדר:   500 $
הנחה לילד מגיל 12 עד גיל 15.99, שני/שלילשי בחדר: 
250 $מידע אודות תנאים ואחריות >

 • טיסה בינלאומית ישירה מהארץ לטנזניה וחזרה
 • טיסה פנימית משמורת סרנגטי חזרה לשדה התעופה קילימנג׳רו (או הפוך)
 • מדריך צפרות יהונתן מירב
 • נהג/צפר מיומן דובר אנגלית מצוות Another World בטנזניה
 • מפגש הכנה בתל-אביב בהנחיית מדריך מצוות עולם אחר כשבוע לפני היציאה
 • רכבי שטח- 4x4 טויוטה לנדקרוזר, שמונה מושבים-שישה מטיילים. ביטוח מלא לרכבים
 • ארבע לילות בשמורת הסרנגטי
 • סיורים בשמורות ללא הגבלת ק"מ
 • מגדיר בעלי חיים
 • מפה איכותית לכל זוג/משפחה
 • לודג’ים מהשורה הראשונה, הממוקמים בלב השמורות
 • כלכלה מלאה בטנזניה
 • מים מינרליים במהלך הספארי
 • מיסי נמל וביטחון
 • הנפקת המסמכים הדרושים לויזה מראש
 • טיפים לנותני השירות המקומיים בטנזניה
 • אשרת כניסה לטנזניה ($50 לאדם), משולמת במזומן בכניסה 
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח בריאות ומטען
 • מספר המקומות מוגבל
 • קבוצה מודרכת בעברית, 10 עד 12 מטיילים
 • חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר הנוסע
 • התשלום בשקלים/מט"ח, לפי שער הדולר המחאות והעברות גבוה ביום התשלום ויבוצע לפני מועד היציאה
 • יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים לפחות
 • המסלול מתבסס על טיסות ישירות המופעלות ע"י חברת התעופה, הפעלתן ולוחות הזמנים שלהן אינם בתחום האחריות של "עולם אחר"
דמי ביטול טיסה - לפי תנאי חברת התעופה לאחר כרטוס. בטיסת צ׳רטר - 100% דמי ביטול מרגע ההזמנה.

דמי ביטול עבור שירותי קרקע – ייגבו לפי תקנון חברת עולם אחר על פי הפירוט:

 • ממועד ההרשמה ועד 60 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול – ייגבו דמי טיפול על-סך 100 $ למטייל.
 • 59-45 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 15% מעלות שרותי הקרקע
 • 44-30 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 25% מעלות שרותי הקרקע
 • 29-15 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 50% מעלות שרותי הקרקע
 • 14-8 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 75% מעלות שרותי הקרקע
 • 7 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 100% מעלות הטיול.
מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה