אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי
אלסקה היא אחד מאותם מקומות אשר עצם אזכור שמם גורם למטיילים להפליג במחוזות הדמיון, לעבר ארץ של קרחוני ענק, מרחבי בראשית ובעלי חיים פראיים. השילוב של שטח עצום עם כמות אנשים מזערית שחיה בו יוצר את אחד ממרחבי הפרא האחרונים שנותרו על כדור הארץ, והופך את אלסקה ליעד חובה לכל צלם, מטייל וחובב טבע אמיתי. שעות האור הארוכות של הקיץ, האור הרך והמגוון האינסופי של נופים ובעלי חיים, הופך אותה ליעד אטרקטיבי במיוחד לצלמים. אם אתם צלמים חובבים או מטיילים נלהבים, מובטחת לכם חוויה של פעם בחיים.
שימו לב: מספר המקומות מוגבל – מומלץ להזדרז ולהזמין מקום מוקדם ככל האפשר.
 

24 לאוגוסט | ת"א - אנקורג'

נחיתה באנקורג', העיר הגדולה והמאוכלסת באלסקה, בה גרים כחצי מתושבי המדינה כולה. לאחר התארגנות קצרה, ננצל את שארית היום לטיול קצר ושחרור עצמות באנקורג' עצמה.
לינה באנקורג'.

 

25 לאוגוסט | אנקורג' - הומר

נסיעה דרומה לכיוון העיירה הומר, אשר נמצאת בצדו הדר' מערבי של חצי האי קינאי. הדרך חוצה את הרי הצ'וגאץ' וממשיכה במקביל למפרץ קוק, כאשר לאורכה פזורות נקודות נוף רבות מהן ניתן להשקיף על המפרץ ו(במזג אוויר טוב) על הרי הגעש הגדולים (3,500-4,000 מ') אשר נמצאים מעברו השני.
לינה בהומר.

 

26 לאוגוסט | צפייה בדובים בשמורת קטמאי

שמורת קטמאי היא אחד המקומות הטובים בעולם לצפות בדובים בטבע. עם הגעת דגי הסלמון לאזור, ניתן לחזות בריכוזים גדולים של דובים לאורך הנחלים, כאשר הם עוסקים בדיג ומתחרים ביניהם על אתרי דיג מובחרים. הצפייה בדובים נעשית מטווח קצר ביותר (הדובים אינם אגרסיביים כלפי בני אדם), והחוויה היא בלתי נשכחת.
ההגעה לאתרי הצפייה והחזרה נעשות בטיסה במטוס קל המאפשרת תצפית על קו החוף ההררי של השמורה. הבחירה באתר המדויק שבו ייערך הסיור נתונה בידי חברת התעופה, והיא נעשית על בסיס מעקב אחרי ריכוזי הדובים, אשר משתנים לאורך העונה בהתאם להגעת דגי הסלמון. ברוב המקומות הסיור מובל ע"י הטייס עצמו, אלא אם כן הסיור נערך באזור Brooks Camp – שם נמצאים ריינג'רים של השמורה אשר מפקחים על האתר ומכוונים את המבקרים בו. הסיור מסתיים בשעות אחה"צ בחזרה להומר.
לינה בהומר

 

27 לאוגוסט | הומר - סוארד

נסיעה מהומר לכיוון העיירה סוארד. סוארד ממוקמת לחופו של פיורד עמוק, כשמשני צדדיה הרים עטויי קרחונים. מיקומה של העיירה בצמוד לרכס הרי ה-Chugach ולצידה של שמורת הטבע Kenai Fjords הופכים אותה לאטרקטיבית במיוחד. את שעות אחר הצהריים נקדיש לביקור במרכז לחקר הביולוגיה הימית Sealife Center ובקרחון Exit הצמוד לעיירה מצפון. הלינה בסוארד.

 

28 לאוגוסט | מורת קינאי פיורדס - פאלמר

שמורת קינאי פיורדס כמעט אינה נגישה בדרך היבשה, ושייט מהווה את הדרך העיקרית לצפות בנופיה ובאוכלוסיית בעלי החיים המגוונת שבה. חלקו הראשון של היום מוקדש לשייט בין הפיורדים השונים; הנופים נפלאים, ובעלי החיים הימיים הנפוצים באזור כוללים לווייתנים גדולי סנפיר, אריות ים, כלבי ים, עופות מים שונים ולעתים גם לווייתני Orca (יציאה לשייט בשעה 8:00, חזרה לסוארד ב-14:00).
לאחר סיום השייט נצא בנסיעה לכיוון אנקורג'. הכביש מקביל למפרץ Turnagain, אחד מגופי המים בעלי מנעד הגאות והשפל הקיצוניים בעולם, והנסיעה היא בכביש צר בין הים לבין צוקי החוף. לעתים קרובות ניתן לראות לאורך הכביש להקות של לווייתני בלוגה במימי המפרץ, או עדרים של כבשי הרים על הצוקים בצדו השני של הכביש. לאחר מכן נמשיך בנסיעה דרך אנקורג' ונתמקם ללינה בסמוך לעיירה פאלמר, אשר נמצאת בפתחו של עמק המטנוסקה.
לינה באזור פאלמר.

 

29 לאוגוסט | עמק המטנוסקה - ואלדז

בבוקר יוצאים מזרחה על דרך ה-Glenn Hwy, בקטע נופי מרשים בו הדרך מתפתלת במקביל לערוץ הרחב של נהר המטנוסקה. המקור העיקרי של הנהר הוא קרחון המטנוסקה, אליו מגיעים בשעות הצהריים. כאן גם מתוכנן סיור רגלי על הקרחון עצמו  (רמת קושי קלה; הסיור בהדרכת מדריכים מקומיים, לא נדרש ניסיון מוקדם או ציוד). בסיור ייעשה שימוש בציוד ייעודי (סוליות מסמרים וקסדות) אותו יספקו המדריכים על מנת ללכת על הקרח. הסיור מאפשר צילום של תופעות קרחוניות ייחודיות כגון מפלים נסתרים, מערות וקשתות קרח. משך הסיור כשלוש שעות, מתוכן כשעתיים על הקרחון.
בהמשך היום נמשיך בנסיעה דרומה לכיוון העיירה ואלדז. הדרך עוברת בנופים ההרריים של מעבר תומפסון (Thompson Pass), ומשם ממשיכה לקניון קיסטון (Keystone Canyon) ולמפלי המים הגדולים שלאורכו. ואלדז עצמה נמצאת לחופו של מפרץ הנסיך וויליאם (Prince William Sound), מפרץ יפהפה משופע בבעלי חיים ובקרחונים.
לינה בואלדז.

 

30 לאוגוסט | שייט לקרחון קולומביה

יום מלא של שייט בקרבת קרחון קולומביה. שדה הקרח קולומביה הוא אחד הקרחונים הגדולים של אלסקה. קרחון זה נסוג במהלך עשרים השנים האחרונות בקצב מהיר ביותר, תוך שהוא משאיר אחריו אזור נרחב זרוע בפיסות קרח ענקיות ומרהיבות, המים השקטים והנופים המרהיבים של מפרץ הנסיך וויליאם הופכים אותו ליעד אידיאלי לשייט. במהלך השייט נעבור בין גושי קרח מדהימים ביופיים שהתנתקו מהקרחון תוך כדי מפץ רעש אדיר, עליהם ניתן לעיתים להבחין ביונקים ימיים (כגון אריות, כלבי ולוטרות ים) שתופסים שמש. לאחר השייט נחזור לואלדז, שם נלון גם הלילה.
לינה בואלדז.

 

31 לאוגוסט | ואלדז - פקסון

לאחר בוקר של טיולים וצילומים בואלדז ובסביבה, נצא בנסיעה צפונה מואלדז על ה-Richardson Hwy עד העיירה פקסון. הדרך חוצה את רכס החוף של הרי הצ'וגאץ', תוך שהיא עוברת בקניון Keystone העמוק, לאורכו ניתן לראות סדרה של מפלי ענק. בהמשך עוברים במעבר ההרים Thompson Pass (הנקודה המושלגת ביותר באלסקה) וליד קרחון Worthington, שם ניתן לצאת להליכה רגלית קצרה. מכאן הדרך ממשיכה צפונה במקביל לקו צינור הנפט של אלסקה. אם מזג האוויר יאפשר, יהיה ניתן לראות גם את הרי הרנגל, רכס הרי געש מרשים ביותר (4,000-5,000 מ' מעל פני הים). היום מגיע לסיומו באזור שבו חוצה הדרך את הרי ה-Alaska Range, בלודג' מבודד שנמצא צפונית לעיירה פקסון.

 

1 לספטמבר | Denali Highway

Denali Highway היא דרך עפר באורך 135 מייל שנמתחת במקביל לרכס התלול של הרי ה-Alaska Range וככזאת היא אחת הדרכים היפות באלסקה. בעונה זו צבעי הסתיו מגיעים לשיאם, והטונדרה נצבעת במרחבים של אדום, כתום וצהוב. הדרך חוצה נהרות ענק ומשטחי טונדרה פתוחים, עוברת לצדם של אגמים רבים, ומאפשרת פגישות עם בעלי חיים לצד הדרך, בעיקר קאריבו (אייל צפון) ומוס (אייל קורא). יעד הנסיעה להיום הוא שמורת דנאלי, אחת האטרקציות הפופולריות באלסקה. בשמורה נמצא ריכוז מרשים של בעלי חיים, והיא נקראת על שמו של ההר הגבוה ביותר בצפון אמריקה (6,195 מ'), אשר נמצא בתחומה.
לינה באזור הכניסה לשמורה.
 

2 לספטמבר | שמורת דנאלי

הפארק מתפרש על שטח של יותר מ-24 אלף קמ"ר, ומעניק הצצה נדירה אל עולם החי העשיר של אלסקה. דרך עפר אחת בלבד חוצה את השמורה לרוחבה, והיום יוקדש לנסיעה לאורך דרך זו. הנסיעה באוטובוסים של הפארק מאפשרת צפייה בדובים, איילי צפון, איילים קוראים, כבשי הרים, זאבים ועוד. הנופים ההרריים הדרמטיים, כולל הסיכוי לראות את פסגת הדנאלי, מספקים אפשרויות צילום בלתי מוגבלות.
לינה באזור הכניסה לפארק.

 

3 לספטמבר | דנאלי - אנקורג'

נסיעה דרומה מדנאלי לאורך ה-Parks Hwy עד אנקורג'. ככל שיאפשר הזמן, ניתן לנצל את שעות אחר הצהריים לטיולים באנקורג' ובסביבתה.
לינה באנקורג', ליד שדה התעופה.

 

4 לספטמבר | אנקורג' - קלגרי - באנף

בשעות הבוקר המוקדמות נצא בטיסה מאנקורג' לקלגרי, קנדה. זוהי העיר הגדולה בפרובינציית אלברטה והשער להרי הרוקי הקנדיים. משדה התעופה יוצאים במיניבוס עם נהג צמוד לנסיעה של שעה וחצי מערבה, לעבר הרי הרוקי. הנופים מתחילים להיות דרמטיים כשנכנסים למחוז Kananskis, ורק משתפרים עם הכניסה לפארק הלאומי Banff. בקצהו הדרומי של הפארק, בין הרים מיוערים ואגמים, נמצאת העיירה הקטנה באנף - המרכז התיירותי של האזור. ככל שירשה הזמן, ננצל את שארית היום לטיולים בעיירה ובסביבתה הקרובה.
לינה בבאנף

 

5 לספטמבר | Icefields Parkway

נסיעה צפונה עד Lake Louise ועלייה על אחת הדרכים היפות בעולם - Icefields Parkway (כביש מס' 93). הדרך רצופה בנופים הרריים משובחים וטומנת בחובה אינספור מפלים שוצפים, נהרות מרשימים, קרחונים תלויים ואגמים בגווני טורקיז מסחררים. לאורך הכביש נקודות רבות בהן ניתן לעצור לצילומים ולטיולים רגליים. כמו כן, לעתים קרובות משוטטים בצדי הדרך בעלי חיים, ביניהם דובים, כבשי ועיזי הרים, ואיילים מסוגים שונים. היום מסתיים בהגעה לעיירה ג'ספר.
לינה בג'ספר.
 

6 לספטמבר | הפארק הלאומי ג'ספר

יום טיול בין ההרים והאגמים המרהיבים של שמורת ג'ספר. היום מתחיל בנסיעה לאגם Maligne, בדרך שלעתים קרובות נצפים לאורכה עזי הרים וכבשי הרים. הכביש חולף לצד אגם Medicine המתנקז באופן טבעי במהלך הקיץ, ומגיע בסופו של דבר לאגם מאלין הארוך והצר, שצדו הדרומי על נופיו הדרמטיים אינו נגיש מן הכביש. מכאן יוצא שייט מיוחד ששיאו בעצירה באחת מנקודות הנוף המפורסמות של הרי הרוקי – Spirit Island. לאחר מכן אפשר להמשיך לטיול רגלי לאורך ערוץ Maligne Canyon הסמוך. את היום נסיים בטיול לאזור Edith Cavell, פסגה יפהפייה שעל מורדותיה תלוי קרחון "המלאך" ומסביבה אגמים וכרי עשב פורחים.
 

7 לספטמבר | ג'ספר - פילד

עלייה על כביש Icefields Parkway וחזרה דרומה לכיוון לייק לואיז. ננצל את היום להשלמות של אתרים או מסלולים רגליים שלא הספקנו לבקר בהם בדרך הלוך, בין אם לצד הכביש עצמו, בפארק הלאומי יוהו או באזור האגמים לואיז ומוריין. עם ההגעה לאזור העיירה לייק לואיז נמשיך מעט מערבה אל העיירה הקטנטנה פילד, המצויה בשטחו של הפארק הלאומי Yoho.
לינה בפילד.
 

8 לספטמבר | האגמים Louise ו-Moraine

גיחה קצרה בחזרה לכביש 1 וביקור בצמד האגמים המפורסמים ביותר בהרי הרוקי – Lake Louise ו-Moraine Lake. את היום נקדיש לטיולים רגליים באזור ולצילומי נוף מרהיבים. אם הזמן יאפשר, יתכן שנספיק גם לטייל בשמורת יוהו הסמוכה, שם נמצא האגם המרהיב Emerald Lake. בסיום היום חוזרים ללינה בפילד.
לינה בפילד.
 

9 לספטמבר | סיום טיול וטיסה לארץ

את שעות הבוקר ננצל לטיולים ולצילומים אחרונים ברוקיס הקנדיים, ולאחר מכן נמשיך בנסיעה דרום מזרחה עד קלגרי, שם נסיים את הטיול בנמל התעופה ונתחיל את המסע הארוך בחזרה הביתה.
 

10 לספטמבר | נחיתה בתל-אביב

-
-
18
מודרך בעברית
מדריך הטיול:  דורון הורוביץ
הערות:  בקרוב נפרסם תאריך חדש

 • טיסות בינלאומיות סדירות
 • טיסה אנקורג'-קלגרי
 • מדריך צילום בכיר – דורון הורוביץ
 • 16 לילות בבתי מלון ולודג'ים (בד"כ בבקתות בסגנון צימר) ברמה טובה. כל הלילות עם שירותים צמודים
 • כלכלה על בסיס ארוחת בוקר בלבד
 • תחבורה בקנדה: מיניבוס 16 מושבים עם נהג; באלסקה: רכב Passenger Van (וואן עם 15 מושבים, מרצדס ספרינטר או דגם דומה). הציוד נישא מאחור בטריילר נגרר
 • יום צפייה בדובים בשמורת קטמאי, כולל טיסות הלוך-חזור מהומר
 • שייט בשמורת קינאי פיורדס ליד סוארד
 • סיור מודרך על קרחון המטנוסקה, בהובלת מדריכים מקצועיים
 • שייט לקרחון קולומביה ליד ואלדז
 • שמורת דנאלי - נסיעה באוטובוס עד מייל 66 ובחזרה
 • שייט על אגם מאלין בשמורת ג'ספר

 • ביטוח בריאות ומטען
 • הוצאות אישיות
 • ויזה לארה"ב
 • אישור אלקטרוני לכניסה לקנדה
 • מה שאינו מצוין בסעיף כולל

 • אלסקה נמצאת בארה"ב, ויש צורך בויזה לארה"ב בתוקף כדי להיכנס
 • קנדה לא דורשת ויזה מאזרחים ישראלים, אבל החל משנת 2016 יש צורך למלא "מסמך נסיעה" אלקטרוני
 • דרכון בתוקף לתקופה של לא פחות מ-6 חודשים מיום היציאה לטיול. לפחות 3 עמודים ריקים בדרכון
 • מחיר הטיול מותנה ביציאת 12 משתתפים
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר הנוסע
 • התשלום בשקלים/מט"ח, לפי שער הדולר המחאות והעברות גבוה ביום התשלום ויבוצע 60 יום לכל היותר לפני מועד היציאה
 • גורמים חיצוניים כגון אילוצי מזג אוויר, עבודות בכביש, איחורי מטוסים וכד', עלולים להביא לעיכובים בתכנית הטיול. במקרים נדירים, טיסות נדחות או מבוטלות עקב תנאי מזג האוויר. ההחלטה בכל הנוגע לביטול נתונה בידי חברות התעופה בלבד
דמי ביטול עבור טיסות - דמי הביטול ייגבו על-פי דרישתה של חברת התעופה המפעילה.

דמי ביטול עבור שירותי קרקע – ייגבו לפי תקנון חברת עולם אחר על פי הפירוט:

 • ממועד ההרשמה ועד 60 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול – ייגבו דמי טיפול על-סך 100 $ למטייל
 • 45-59 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 15% מעלות שרותי הקרקע
 • 30-44 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 25% מעלות שרותי הקרקע
 • 15-29 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 50% מעלות שרותי הקרקע
 • 14-8 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 75% מעלות שרותי הקרקע
 • 7 ימי עבודה לפני תאריך היציאה - ייגבו דמי ביטול בגובה 100% מעלות הטיול
מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה