אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי

מסע צילום אל אזורי הפרא האחרונים, בשיא השלכת ובתחילת הזוהר הצפוני.
אלסקה היא אחד מאותם מקומות אשר עצם אזכור שמם גורם למטיילים להפליג במחוזות הדמיון, לעבר ארץ של קרחוני ענק, נופים בתוליים עוצרי נשימה, מרחבי בראשית ובעלי חיים פראיים.
השילוב של שטח עצום עם כמות אנשים מזערית שחיה בו יוצר את אחד ממרחבי הפרא האחרונים שנותרו על כדור הארץ והופך את אלסקה ליעד חובה לכל צלם, מטייל וחובב טבע אמיתי.
שעות האור הארוכות של הקיץ, האור הרך והמגוון האינסופי של נופים ובעלי חיים, הופך אותה ליעד אטרקטיבי במיוחד לצלמים. אם אתם צלמים חובבים או מטיילים נלהבים, מובטחת לכם חוויה של פעם בחיים.


למה דווקא מסע צילום זה ?

קבוצה קטנה, לינה בלב הטבע הפראי, זוהר צפוני, מרחבי השלכת של אלסקה, רכב שטח, טיסות צילום אוויר, שהייה עם דובי הגריזלי (דב חום ענק) בטווח נגיעה, הפלגות בין קרחונים, מפגש עם יונקי הים, מסע על קרחון אדיר ועוד.
הסדנה 
בהדרכת דורון הורוביץ, מבכירי צלמי ישראל, בעל וותק רב שנים בהובלת מסעות צילום, בכל רחבי הגלובוס ואלסקה בפרט.

שימו לב! מספר המקומות מוגבל – מומלץ להזדרז ולהזמין מקום מוקדם ככל האפשר.

יום 1 | מפגש סיאטל

הקבוצה נפגשת בסיאטל במלון ליד שדה התעופה בשעה 18:00.

מטיילים שיבחרו להגיע מוקדם יותר מוזמנים לנצל את היום לטיול עצמאי בסיאטל. בין האתרים הבולטים באזור הדאונטאון: השוק העירוני, מוזיאון צ'יהולי ליצירות זכוכית ומגדל המחט.

לינה בסיאטל.


יום 2 | טיסה לרנגל וצפייה בדובים בנחל אנאן

בבוקר נצא בטיסה מסיאטל צפונה אל העיירה רנגל ,(Wrangell) עיירה קטנה ומבודדת הממוקמת באזור יפהפה בדרום "המעבר הפנימי" של אלסקה
לאחר התארגנות קצרה, נצא לסיור צפייה בדובים בערוץ העמוק של נחל אנאן (AnAn Creek).המקום מושך אליו בכל קיץ כמויות גדולות של דגי סלמון אשר מנסים להגיע לאתרי ההשרצה במעלה הזרם. לאורך הנחל יש מספר מפלים קטנים, ודובים רבים מגיעים לכאן בעונה זו על מנת לדוג את הסלמונים.
באופן נדיר, ניתן לראות כאן גם דו-קיום מפתיע בין אוכלוסיות של דובים שחורים וחומים. הנחל נמצא באזור יפהפה ומוקף בעצי אשוח ענקיים, והאזור מציע גם סיכוי מצוין לצפות בבעלי חיים אחרים אשר ניזונים מהדגים, בעיקר עיטמים לבני ראש.
מעל הנחל נמצאת נקודת תצפית מסודרת ומגודרת, ובנוסף יש גם מרפסת תצפית מוסתרת ממש בגובה המים.
ההגעה לנקודה היא באמצעות שייט בסירה קטנה (עד 18 איש) וכמות המבקרים מוגבלת על ידי אשרות מיוחדות כדי למנוע צפיפות מיותרת. הסיור אורך כ-5.5 שעות בסה"כ.

לינה ברנגל.


יום 3 | שייט לקרחון לה קונט ולעיירה פיטרסבורג

היום יוקדש לשייט בין הפיורדים התלולים והמרהיבים של דר' מז' אלסקה. היעד הראשון הוא קרחון לה-קונט (LeConte Glacier) ,קרחון יפהפה שמוקף בצוקי גרניט ובפסגות מושלגות. הקרחון מתפרק אל המים בכל כמה דקות, ובקרבת הקרח ניתן לראות לעתים קרובות כלבי ים ובעלי חיים ימיים אחרים. לאחר הביקור בקרחון נמשיך אל העיירה הסמוכה פיטרסבורג, עיירת דייגים קטנה וחמודה בעלת מורשת נורבגית בולטת (במהלך הביקור יהיה זמן לטיול קצר בפיטרסבורג). בשעות אחר הצהריים נחזור לרנגל, שם נישן גם הלילה.

לינה ברנגל.

 

יום 4 | רנגל - ג׳ונו

בשעות הבוקר נצא בטיסה בת שעה וחצי לג'ונו, בירתה של אלסקה, ועיר הבירה היחידה במדינות ארה"ב (מלבד הונלולו בהוואי) שאינה מחוברת למערכת הכבישים של שאר המדינה. ג'ונו תחומה לאורך רצועת חוף צרה בין ההרים לבין המפרץ, כאשר בצמוד לעיר נמצא שדה הקרח העצום  Juneau Icefield.
את שעות אחה"צ נעביר בטיול ובצילומי נוף ליד קרחון מנדנהול הצמוד לעירעם מפל Nugget המרשים שצונח מולו. בחזית הקרחון נמצא אגם גדול ובסמוך לו כמה ערוצים קטנים שמשמשים כאתרי השרצה של דגי הסלמון, כך שגם כאן יש סיכוי לא רע שנפגוש דוב או שניים.

לינה בג'ונו.

 

יום 5 | ג׳ונו - פיורד טרייסי-ארם (יום שייט)

הפיורד הדרמטי Tracy Arm נמצא דרומית לג'ונו, והוא מהווה את היעד לסיור השייט של היום. זהו מפרץ צר וארוך המתפתל בין הרי החוף התלולים, ולאורכו ניתן לראות נופים מרהיבים של צוקי גרניט נישאים, מים בצבע טורקיז בוהק, מפלים, קרחונים צפים בגווני כחול-תכלת, וכן בעלי חיים רבים (בעיקר כלבי ים ולווייתנים גדולי סנפיר, ולעתים גם דובים ולווייתני אורקה). בקצה הפיורד נמצאות שתי שלוחות של קרחון סוייר (Sawyer Glacier) ,והספינה תעצור מולן בתקווה לראות גושי קרח אדירים מתנתקים מהקרחון ומתפרקים לתוך המים. השייט נמשך כ-8-9 שעות בסה"כ, ובסיומו נחזור לג'ונו.

לינה בג'ונו.


יום 6 | שייט טצפיה בלוויתנים - טיסה לאנקורג׳

בשעות הבוקר נצא לשייט צפייה בלווייתנים במעבר הימי Favorite Channel שממערב לג'ונו. המים הקרים של דרום מזרח אלסקה, שלא נתונים תחת משטרי זרימה חזקים כמו חלקים אחרים באוקיינוס השקט, מכילים בתוכם כמויות גדולות של פלנקטונים והרינג, אשר מהווים מוקד משיכה ללהקות לוויתניים מסוג Humpback שמגיעים בימי הקיץ למלא את קיבתם ולנוח. משך הסיור כארבע שעות והוא מתבצע באמצעות סירה נוחה ומותאמת היטב לצילום, שמכילה עד 18 נוסעים בלבד.
בשעות אחה"צ המאוחרות נמריא בטיסת פנים מג'ונו לאנקורג', העיר המרכזית של אלסקה - כאן מתחיל החלק היבשתי של המסלול

לינה באנקורג'.

 

יום 7 | אנקורג׳ - שיפ מאונטיין

לאחר התארגנות לוגיסטית קצרה בשעות הבוקר, נצא מאנקורג' מזרחה על כביש Glenn Hwy.במהלך היום נעצור במספר נקודות נוף מרהיבות, ביניהם Hatcher Pass - אזור אלפיני מרהיב ובו מספר שבילי הליכה. כאן נצא לטיול לאגם יפהפה בשם  Gold Cord Lakeכשעה וחצי הליכה נטו, דרגת קושי בינונית.
בהמשך נחזור אל הGlenn Hwy- אשר הופכת בשלב מסוים לדרך הררית מפותלת. הדרך מקבילה לערוץ הרחב של נהר המטנוסקה, כשמעברו השני נשקפות הפסגות המושלגות והקרחונים של רכס ה-Chugach.
היום מסתיים באזור Sheep Mountain ,אחד ההרים הנישאים מעל עמק המטנוסקה. צבעו הייחודי של ההר נגרם ע"י מרבצים חשופים של מינרלים, אשר מושכים אליו עדרים של כבשי הרים (ומכאן שמו).

הלינה בלודג' היא בבקתות עץ מתוחזקות היטב (רמת צימר) - חוויה אלסקנית אמיתית.

 

יום 8 | טיול על קרחון מטנוסקה ונסיעה לואלדז

בבוקר נצא לטיול רגלי מודרך על קרחון מטנוסקה. הטיול מאפשר לראות מקרוב תופעות קרחוניות ייחודיות כגון חריצים גדולים, מפלים נעלמים, בריכות מי הפשרה, זקיפים ועוד שלל תצורות קרח שונות ומשונות. ההליכה על הקרח מתבצעת בעזרת דוקרני קרח שמולבשים על גבי הנעליים שלכם. אורך הסיור כ-4 שעות, מתוכן כ-3 על הקרח עצמו (דרגת קושי קלה; לא נדרש ניסיון קודם). לאחר הסיורנצא מזרחה לכיוון ואלדז (כ-3.5 שעות נסיעה נטו) דרך ה-Glenn Hwy וה-Richardson Hwy. בדרך נעצור באזור מעבר ההרים Thompson, שידוע כנקודה המושלגת ביותר באלסקה בחורף. בקיץ אמנם אין שלג במקום, אבל יש באזור מספר מקומות שמתאימים לטיולים רגליים קצרים ולצילומים, ביניהם קרחון Worthington שנמצא במרחק הליכה קצר מהכביש. בירידה ממעבר ת'ומפסון הכביש עובר בתוך קניון Keystone, שם נעצור כדי להציץ במפל Bridalveil המרשים.

ואלדז עצמה היא עיירת חוף אלסקנית טיפוסית, ומהווה בסיס מצוין לטיולים במפרץ הנסיך וויליאם (Prince Wiliiam Sound) היפהפה. 

לינה בואלדז. 

 

יום 9 | סיור קיאקים במפרץ קרחון קולומביה

היום יוקדש לטיול אל מפרץ קרחון קולומביה – אחד מקרחוני החוף הגדולים והמפורסמים של אלסקה. קרחון זה נסוג במהלך עשרים השנים האחרונות בקצב מואץ, תוך שהוא משאיר אחריו אזור נרחב זרוע בפיסות קרח ענקיות ומרהיבות. המים השקטים והנופים המרהיבים של מפרץ הנסיך וויליאם הופכים את האזור לאידיאלי לשייט.

ביום זה ניתן לבחור באחת משתי פעילויות בהתאם להעדפתכם האישית:

שייט קיאקים: הקיאק הוא כלי שייט שקט, מהיר ויציב המאפשר הגעה למקומות נידחים אשר לא ניתן לטייל בהם בדרך היבשה, ומספק מפגש אינטימי עם הטבע המקומי. לאחר הדרכה על שימוש בקיאק והתארגנות לוגיסטית בשעות הבוקר, יוצאים עם סירה ממונעת לאזור קרחון קולומביה, שם פורקים את הקיאקים על החוף ומתחילים בחתירה עצמה, בליווי צוות מדריכים מקצועי. במהלך הסיור עוברים בניחותא בין גושי קרח מדהימים ביופיים, כאשר מדי פעם עוצרים להפסקות למנוחה, כולל עצירה להפסקת צהריים באחת מנקודות הנוף באזור. החתירה בקיאקים אינה דורשת יכולות פיזיות מיוחדות או ניסיון קודם, אך יש לקחת בחשבון חשיפה למזג אוויר משתנה ולרטיבות. היציאה מואלדז בשעות הבוקר והחזרה לפנות ערב.

שייט בספינה: סיור לאזור קרחון קולומביה באמצעות ספינה קטנה ומודרנית, עם תאי ישיבה מחוממים וסיפוני צפייה מרווחים. במהלך הסיור הספינה עוברת בין גושי קרח כחלחלים ומדהימים ביופיים שהתנתקו מהקרחון, כאשר לעתים קרובות ניתן להבחין ביונקים ימיים (כגון אריות, כלבי ולוטרות ים) נחים על פני הקרח הצף. היציאה מואלדז בשעות הבוקר והחזרה בשעות הערב המוקדמות.

לינה בואלדז.

 

יום 10 |ואלדז - אזור פקסון

את שעות הבוקר ננצל לטובת ביקור במדגרת הסלמון המקומית – שפך נחל עמוס באלפי דגים, שמושך אליו בעלי חיים רבים – ציפורים, כלבי ים ולפעמים גם דוב מזדמן. 

בהמשך נצא מואלדז צפונה על כביש Richardson Highway, במקביל לנתיב צינור הנפט של אלסקה. הכביש מטפס שוב דרך קניון Keystone עטור המפלים וממשיך צפונה, אל החלק הפנימי של אלסקה (או כפי שהמקומיים קוראים לו, ה-Interior).

הדרך עוברת במקביל לפארק הלאומי העצום Wrangell – St. Eliasפארק זה, שגודלו עולה על גודלה של שוויץ כולה, הוא אחד היפים והפראיים בעולם, ובתחומו אינספור פסגות דרמטיות (מעל 4,000-5,000 מ'), שדות קרח שנמתחים עד האופק, אגמים אלפיניים, יערות ומשטחי טונדרה. מכיוון שכמעט ואין בנמצא דרכים שנכנסות לשטח הפארק, הדרך המוצלחת ביותר לראות אותו היא מן האוויר. בשעות הצהריים נצא לטיסה מעל השמורה באמצעות מטוס קל. משך הטיסה כשעה, והיא מתחילה ומסתיימת בשדה התעופה של העיירה Gulkana.

היום מסתיים עם קטע נסיעה נוסף, כאשר הפעם חוצים את רכס הרי ה-Alaska Range, רכס ההרים הדומיננטי של מרכז אלסקה. בעונה זו ההרים כבר מתכסים בצבעי סתיו מרהיבים, והנסיעה תכלול כמובן מספר עצירות לצרכי צילום נוף.

הלינה בלודג' מבודד בלב הרי ה-Alaska Range, מצפון לפקסון (Paxson).


יום 11 | Denali Highway

היום מתחיל עם נסיעה של כ-40 דק' בחזרה דרומה עד Paxson, שם נפנה מערבה אל כביש ה-Denali Highway. זהו כביש באורך 135 מייל (בלתי סלול ברובו), שנמתח במקביל לרכס התלול של הרי ה-Alaska Range, ובהתאם לכך - נחשב לאחד הכבישים היפים באלסקה. הדרך חוצה נהרות ענק ומשטחי טונדרה פתוחים, עוברת לצדם של אגמים רבים, ומאפשרת פגישות עם בעלי חיים לצד הדרך, בעיקר קאריבו (אייל הצפון) ומוס (אייל קורא). בעונה זו צפויים גם צבעי סתיו משובחים, כאשר הטונדרה נצבעת בגווני אדום, צהוב וכתום. הדרך מסתיימת ב-Cantwell, ומשם נמשיך מעט צפונה עד אזור הכניסה לשמורת דנאלי.

סה"כ נסיעה להיום - כ-5 שעות נהיגה נטו.


יום 12 | שמורת דנאלי והסביבה

הפארק מתפרש על שטח של יותר מ-24 אלף קמ"ר, ומעניק הצצה נדירה אל עולם החי העשיר של אלסקה. כביש אחד בלבד נכנס לעומק השמורה - ה-Denali Park Road. אורכו המלא של הכביש הוא 92 מייל: 15 המיילים הראשונים סלולים וזמינים לכל, ולאחר מכן מדובר על דרך עפר שהנסיעה בה מותרת אך ורק לאוטובוסים של הפארק. לאורך הדרך ניתן להתרשם מנופי הטונדרה האופיינים לאזור, וקיים סיכוי טוב לראות מוסים, דובים, קאריבו (אייל הצפון) וכבשי הרים לצד הכביש. אם מזג האוויר ישתף פעולה, תוכלו גם להציץ לעבר ההר הגבוה ביותר בצפון אמריקה - Denali (6,195 מ'). 

את שארית היום ננצל לטיולים וצילומי נוף באזור הכניסה לשמורה. לינה באזור הכניסה לפארק.

 

יום 13 | דנאלי - אקורג׳

נסיעה דרומה מדנאלי לאורך ה Parks Hwy-עד אנקורג'. בחלקה הראשון של הדרך ישנן כמה נקודות תצפית מצוינות לכיוון הר דנאלי וה-Alaska Range . בערך באמצע הדרך נעצור גם לביקור קצר בעיירה טלקיטנה. זוהי עיירה מנומנמת במהלך החורף ומרכז תיירותי שוקק חיים במהלך הקיץ. טלקיטנה התפרסמה בזכות היותה מרכז לוגיסטי של משלחות הטיפוס להר הדנאלי, וכן בזכות חיי הקהילה המפותחים שלה. השמועה גורסת שזהו המקום אשר היווה השראה לתכנית הטלוויזיה ''חשיפה לצפון''. 

בימים עם מזג אויר בהיר נשקף מכאן נוף מרהיב של הרי הAlaska Range-

לינה באנקורג'.


יום 14 | צפיה בדובים בשמורת קטמאי

שמורת קטמאי היא אחד המקומות הטובים בעולם לצפות בדובים בטבע. עם הגעת דגי הסלמון לאזור, ניתן לחזות בריכוזים גדולים של דובים לאורך הנחלים, כאשר הם עוסקים בדיג ומתחרים ביניהם על אתרי דיג מובחרים. הצפייה בדובים נעשית מטווח קצר ביותר (הדובים בשמורה אדישים למדי כלפי בני אדם), והחוויה היא בלתי נשכחת. ההגעה לאתר הצפייה והחזרה נעשות בשתי טיסות: מוקדם בבוקר (בסביבות 7:00) יוצאים בטיסה של כשעה וחצי מאנקורג' לעיירה קינג סלמון שנמצאת ליד הפארק, ומשם ממשיכים בטיסה קצרה יותר במטוס ימי קל שיביא אתכם אל השמורה עצמה. יעד הסיור הוא Brooks Camp, שם נמצאים ריינג'רים של השמורה אשר מפקחים על האתר ומכוונים את המבקרים בו. הליכה עצמאית בשביל כבוש ומישורי של 2 ק"מ תביא אתכם מנקודת הנחיתה אל מפלי ברוקס המפורסמים, שם ניתן לראות את הדגים מזנקים במעלה הזרם ואת הדובים ממתינים להם במעלה המפלים. היום מסתיים בשעות אחה"צ המאוחרות בטיסה בחזרה לקינג סלמון, ומשם בחזרה לאנקורג' בשעות הערב המאוחרות (בדרך כלל 20:00-21:00). הסיור כולל ארוחת צהריים (בסגנון בופה) ב-Brooks Lodge.

לינה באנקורג'.


יום 15 | אנקורג׳ - תל-אביב (טיסה)

בשעות הבוקר נפרד מהקבוצה ונצא בטיסה חזרה ארצה.

בקרוב נפרסם תאריך חדש
-
15
מודרך בעברית
מדריך הטיול:  דורון הורוביץ

 • 14 לילות בבתי מלון ולודג'ים בדרגת תיירות טובה (ברוב המקומות מקבילה ל-3 כוכבים) על בסיס לינה וארוחת בוקר.

 •  רכב שכור למשך 9 ימים בדרגת 4WD Passenger Van (רכב מסוג Sprinter Van [4×4] 12 Passenger או דגם דומה). מיילים ללא הגבלה, ביטוח נזק המתיר נהיגה על דרכי עפר (השתתפות עצמית עד $500), ביטוח צד ג' עד מיליון דולר, מיסים מקומיים ועמלות
 • מדריך צילום בכיר – דורון הורוביץ
 • טריילר סגור נגרר עבור הציוד
 • כלכלה על בסיס ארוחת בוקר בלבד
 • עלויות דלק לרכב
 • טיפים למדריכים ולנותני שירות מקומיים
 • טיסות פנים: סיאטל-רנגל | רנגל-ג׳ונו | ג׳ונו-אנקורג׳
 • צפייה בדובים בזמן ציד דגי הסלמון בנחל אנאן ליד רנגל (כ-5.5 שעות
 • שייט נופי לקרחון לקונט וביקור בעיירת הדייגים פיטרסבורג (כ-7 שעות בסה"כ)

 • שייט לצפייה בלווייתנים ליד ג'ונו (4 שעות)

 • סיור רגלי מודרך על קרחון מטנוסקה (כ-4 שעות בסה"כ, מתוכן 3 על הקרחון)

 • קרחון קולומביה: שייט קיאקים מודרך, כולל שייט הלוך-חזור בסירת מנוע לאתר החתירה (10 שעות בסה״כ) או לחלופין שייט נופי בספינה מואלדז לקרחון קולומביה (6 שעות)
 • טיסת נוף מעל שמורת רנגל - סט. אליאס (כ-60 דק')

 • שמורת דנאלי: נסיעה באוטובוס עד מייל 42 ובחזרה (סה"כ כ-4 שעות)

 • צפייה בדובים במפלי ברוקס בשמורת קטמאי, כולל טיסות הלוך-חזור מאנקורג' (יום מלא)

 • טיסות בינלאומיות - ניתן לקבל הצעה פרטנית בהתאם לצורך
 • כניסה לאתרים שאינם מוזכרים במסלול, כמו רכבלים, מוזיאונים וכדומה
 • ביטוח בריאות ומטען
 • הוצאות אישיות
 • ויזה לארה"ב
 • אישור אלקטרוני לכניסה לקנדה
 • בדיקות קורונה בארץ ובחו״ל
 • מה שאינו מצוין בסעיף כולל

 • המחיר מותנה ב-10 מטיילים בקבוצה
 • אלסקה נמצאת בארה"ב, ויש צורך בויזה לארה"ב בתוקף כדי להיכנס
 • קנדה לא דורשת ויזה מאזרחים ישראלים, אבל החל משנת 2016 יש צורך למלא "מסמך נסיעה" אלקטרוני
 • דרכון בתוקף לתקופה של לא פחות מ-6 חודשים מיום היציאה לטיול. לפחות 3 עמודים ריקים בדרכון
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר הנוסע
 • התשלום בשקלים/מט"ח, לפי שער הדולר המחאות והעברות מכירה ביום התשלום ויוסדר לפני מועד היציאה
 • שעת הכניסה והיציאה לחדרי המלון הינה בהתאם לנהלים הנהוגים בבתי המלון. אין לנו אפשרות להתחייב שהחדרים יהיו זמינים מיד עם הגעתכם למלון, או שתוכלו לבצע יציאה מאוחרת (Late Check Out) ביחס לשעות הנהוגות בבית המלון
 • גורמים חיצוניים כגון אילוצי מזג אוויר, עבודות בכביש, איחורי מטוסים וכד', עלולים להביא לעיכובים בתכנית הטיול. במקרים נדירים, טיסות נדחות או מבוטלות עקב תנאי מזג האוויר. ההחלטה בכל הנוגע לביטול נתונה בידי חברות התעופה בלבד
דמי ביטול עבור טיסות - דמי הביטול ייגבו על-פי דרישתה של חברת התעופה המפעילה.

דמי ביטול עבור שירותי קרקע – ייגבו לפי תקנון חברת עולם אחר על פי הפירוט:

 • ממועד ההרשמה ועד 60 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול – ייגבו דמי טיפול על-סך 100 $ למטייל
 • 45-59 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 15% מעלות שרותי הקרקע
 • 30-44 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 25% מעלות שרותי הקרקע
 • 15-29 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 50% מעלות שרותי הקרקע
 • 14-8 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 75% מעלות שרותי הקרקע
 • 7 ימי עבודה לפני תאריך היציאה - ייגבו דמי ביטול בגובה 100% מעלות הטיול
מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה