אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי
מהדיונות הגבוהות בעולם עד למעמקי הקניונים של אפריקה – זו היא נמיביה.
הרפובליקה המדברית, ארצם של שבטי הסאן (בושמנים), הינה מדינה צעירה יחסית, אך בעלת היסטוריה בת 35,000 שנים. מהדיונות הבלתי נשכחות, המדבר העתיק, ציורי הקירות והמאבק הקולוניאלי; נמיביה היא יעד מרתק ויוצא דופן לכל אלו אשר נפשם יוצאת אל העתיק, המסעיר והבלתי מוכר.
 

יום 0-1 | תל אביב - אדיס אבבה - ווינדהוק (Windhoek) - קלהרי (Kalahari)

ניפגש בערב היציאה בנמל התעופה בן גוריון ונמריא לפנות בוקר לכיוון נמיביה עם עצירת ביניים   קצרה באדיס אבבה.
עם הנחיתה בעיר הבירה ווינדהוק, יקבל את פנינו המדריך המקומי וימתין לנו האוטובוס לימים הבאים.
נצא לעבר מדבר קלהרי המכסה את חלקה המזרחי של המדינה והחולש אף על המדינות השכנות, בוטסואנה ודרום אפריקה, בדרכינו למרינטל (Mariental).

מדבר הקלהארי (The Kalahari desert) ידוע בין הבושמנים כ-"נשמת העולם" (“Soul of the World”). הקלהארי הינו 'מדבר מאובן' (fossil desert). בשונה מהמדבר לו היינו מצפים (ובו אף נפגוש מאוחר יותר בסוסלווי), כאן נראה מדבר בעל דיונות קטנות ואדומות ועשב זהוב. באופן מפתיע, הקלהארי אשר בנמיביה מקבל לעיתים כמויות נאות של מי גשמים. בשנים אלו ניתן למצוא בו אף לא מעט מן הצבע הירוק; דשא שופע, עצים, נהרות זמניים ומגוון של יונקים, זוחלים, אמפיביים וציפורים ביניהם; הברדלסים, אנטילופות מסוג דלגן (springbok), קיפודים, זברות, ג'ירפות ועוד.

נגיע ללודג' לארוחת צהריים ואז נצא לטיול בשקיעה עם רכבי הלודג'
לינה וארוחת ערב ב-Intu Africa Zebra Lodge או דומה ברמתו

 

יום 2 | מרינטל (Mariental) - ססרים (Sesriem)

הבוקר נצא עם בושמן מקומי לחוויה אנתרופולוגית בעקבות מורשת הבושמנים - נתחיל בהליכה רגלית מודרכת כדי ללמוד על אורח החיים המקומי ומיומנויות הצייד שלהם.
נחזור למלון לארוחת בוקר מאוחרת ומשם נמשיך למדבר הנמיבי.

הפארק הלאומי נמיב נאוקלופט (Namib-Naukluft National Park) - שמורת נמיב, הידועה בעבור דיונותיה הכתומות, המגיעות לכדי 300 מטרים (מן הגבוהות בעולם), כוללת בחובה חלק ממדבר נמיב עצמו (הנחשב למדבר העתיק בעולם) ורכס הרי נאוקלופט. זו היא שמורת הספארי הגדולה ביותר ביבשת אפריקה (כגודלה של שוויץ) והרביעית בגודלה בעולם ומכאן שמה – 'נמיב', אשר משמעותו 'מרחבים פתוחים'. מן המדבר קיבלה המדינה את שמה - נמיביה - 'ארץ המרחבים הפתוחים'. מגוון יוצא דופן של בעלי חיים מצליחים לשרוד בצחיח האינסופי הזה: ראם הצבי (Gemsbok) הנחש, השממית (Gecko), חרקים, צבועים ותנים.

סמוך ללודג' נמצא ססריאם, הבסיס ממנו נצא לחקור שתיים מהאטרקציות המפורסמות של מדבר נמיב: קניון ססריאם וסוסוסוולי.
לינה וארוחת ערב ב-Sossusvlei Lodge או דומה ברמתו

 

ימים 3 | מדבר נמיב (Namib Desert)

השכם בבוקר  לפני זריחה נצא לעבר סוסופלי, ולעבר עמק המוות (Deadvlei) כדי לחזות בדיונות האדומות המרהיבות בעולם שצביען משתנה בכל שעה משעות היום והן נצבעות בצהוב ואדום ואלפי גוונים של כתום. נטפס על הדיונות. כמו כן נפגוש בדיונות, מהגבוהות בעולם בסוסוולי (Sossusvlei) ('ביג דאדי', 'ביג מאמא' ודיונה 7) ועמק המוות (Dead Vlei), "כברת החימר" או בשפת האפריקנס "הביצה המתה".

סוסולווי (Sossusvlei), שילוב של שפת האפריקאנס (Afrikaans) וה-נאמא (Nama), אשר משמעותו 'הביצה ממנה לא ניתן לשוב'. ביצה זו הינה האזור הידוע והמוכר ביותר בתוך הפארק הלאומי 'נמיב-נאוקלופט'. זו היא כברת מלח וחימר, המוקפת בדיונות הכתומות-אדומות של מדבר נמיב וכוללת בחובה מספר ציוני דרך, כגון: כברת החימר 'דדוולי' (Deadvlei) או ה'הביצה המתה', אם מתרגמים נאמנה משפת האפריקאנס. דדוולי, היא אואזיס לבן ודיונות כתומות. עוד נראה את הדיונות 'ביג דאדי' (Big Daddy), 'ביג מאמא' (Big Mama) ודיונה 7 (Dune 7), אשר הינה הגבוהה בעולם.

סמוך ללודג' נמצא ססריאם, הבסיס ממנו נצא לחקור שתיים מהאטרקציות המפורסמות של מדבר נמיב: קניון ססריאם וסוסוסוולי.

שמו של קניון ססריאם (Sesriem) ניתן לו בעקבות המתיישבים הראשונים, אשר היו תלויים במים שבבריכות הסלע שבקניון והיו קושרים דליים על רצועות (rieme) שש (ses) כדי להעלות אותם.

נחזור לארוחת צהריים במלון כאשר לאחר מכן על פי לוח הזמנים נצא לעבר קניון ססרים, נחזור אל המלון ונתארגן לארוחת ערב.
לינה וארוחת ערב ב-Sossusvlei Lodge או דומה ברמתו

 

יום 4 | ססרים (Sesriem) - סווקמפאונד (Swakopmund)

את ארוחת הבוקר נאכל בלודג' ומשם ניסע לעבר נהר קוויסב (Kuiseb River) - זו היא גדה יבשה חשובה בנמיביה אשר עוצרת את התקדמות הדיונות לכיוון צפון.
בדרך לסוואקופמונד נבקר  באיזור בו הנוף הינו דמוי ירח, ובו גם נפגוש באחד מהסמלים של נמיביה, צמח הוולווצ'יה (מירביליס). זה הוא סמלה הנוסף, אם לא העיקרי של נמיביה, הידוע גם  כ-'אוניאנגה' (Onyanga) בקרב בני ההררו (Herero).

וולווצ'יה מירביליס (Welwitschia Mirabilis) גדלה באופן מבודד במדבר נמיב ברצועה לאורך נהר קויסב (Kuiseb River) המגיע עד אנגולה השכנה. צמיחתם איטית וישנם פרטים המוערכים כבני 2000(!) שנה. הם אינם נדירים או בסכנת הכחדה, אך הם מוגנים בחוק.

בעבר נהוג היה לאכול את הצמח, נאמר כי הוא טעים מאד, נא או אפוי, מכאן קבל את שמו על ידי בני ההרורו, אשר בשפתם שמו אונייאנגה' ומשמעו – "בצל המדבר".

לקראת אחר הצהרים נגיע אל סוואקפמונד.

לינה וארוחת ערב ב-Strand Hotel או דומה ברמתו

 

יום 5 |סוואקופמונד (Swakopmund)

לאחר ארוחת הבוקר נצא להפלגה באזור הלגונה של וולפישביי (Walvis Bay) שם נצפה בכלבי ים, שקנאים, עופות מים מגוונים, דולפינים ועוד.

סוואקופמואנד (Swakopmund) הינה עיר נופש יפייפיה אשר נוסדה בשנת 1892. את שמה קבלה מהנהר החוצה את מערב נמיביה, נהר ה'סאווקופ' וחובר אל הים בקצה העיר, ועל כן, 'סוואקופמונד - 'פיו של נהר הסוואקופ'.

אחה"צ נצא לסיור ברכבי 4X4 למפרץ סנדוויץ' (Sandwich Harbour) שם דיונות ענק מתמזגים במיי האוקינוס.
את ארוחת הערב נאכל במסעדה ליד.

לינה וארוחת ערב ב-Strand Hotel או דומה ברמתו

 

יום 6 | סוואקופמונד (Swakopmund) - טוויפלפונטיין (Twyfelfontein)

הבוקר נצא לכיוון טוויפלפונטיין. בדרכנו נעבור על פני עיירת הכורים אוייס (Uis) ועל פני ההר הבוער, ברנדברג.
ונבקר ב-"Organ pipes", אתר יפהפה ומרתק גיאולוגית אשר נוצר לפני כ-125 מיליון שנה, בעת התפצלות היבשות מגונדוואנה המיתולוגית (Gondwana). העמודים המיוחדים נוצרו מהסלע הנוזלי אשר פרץ מעלה אל פני שטח כדור הארץ.

ברנדברג - "ההר הבוער" (Brandberd ridge) הנו ההר הגבוה בנמיביה ומתנשא לגובה 2606 מטרים.

ביום בהיר ניתן לראות את ה'ברנדברג' ממרחק רב, פסגתו הבוהקת לאור השמש השוקעת. מראה מרהיב זה, הוא שנתן להר את שמו הן בשפת אנשי הדאמרא והן בשפת האפריקאנס - "הר האש".

מעבר היות ההר בעל חשיבות רוחנית וטקסית בעבור אנשי הסאן (הבושמנים), ידוע ההר בעבור ציורי הקיר (Rock Painting) והאמנות המעטרים אותו (מעל 1000), הידוע שבהם הינו "הגבירה הלבנה" (The White Lady) מתוארך ללפני 2,000 שנה.

משם נמשיך אלטוויפלפונטיין.

טוויפלפונטיין (Twyfelfontein) אשר בדאמאראלאנד, הינו אתר עתיק, הידוע בעבור חריטות בסלע שבו. האזור מאוכלס זה 6000 שנה (מאז עידן האבן), תחילה על ידי ציידים לקטים ומאוחר יותר על ידי אנשי החואי-חואי (Khoikhoi). שתי הקבוצות נהגו לבצע טקסיי שאמאניזם, במהלכם נוצרו חריטות הקיר המפורסמת (למעלה מ- 2500 חריטות וציורים). האתר הוכרז, כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו בשנת 2007.

שמו העתיק של המקום הינו Ui- Ais, אשר ניתן לתרגם ל"המעיין התמידי" או ל"בור המים המקפץ". אנשי המערב אשר ניסו להגיע אליו מצאו זאת בלתי אפשרי, לאחר מספר כשלונות ניתן למקום שמו הנוכחי טוויפלפונטיין, אשר משמעותו - 'המעיין הבלתי ידוע'.

נחזור לארוחת צהריים במלון. בתום הארוחה נצא ברכבי השטח של המלון לאיזור הנחל היבש כדי לחזות בנופים עוצרי הנשימה ולנסות לאתר את פילי המדבר.
לינה וארוחת ערב ב-Twyfelfontein Lodge או דומה ברמתו

 

יום 7 | טוויפלפונטיין (Twyfelfontein) - סספונטיין (Sesfontein)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לגלות את ציורי הסלע בטוויפונטיין המוקפים בהרים עוצמתיים וסלעים אדומים אשר נראים כאילו נפלו מהשמיים ונעצרו בסדר מופתי. במקום יש מעל 3000 ציורי סלע.

דמאראלנד (Damaraland) הוא אחד האזורים המגוונים והמחוספסים ביותר. כאן אפשר לפגוש מגוון עשיר של חיות בר כמו קרנפים, פילי מדבר ואינטילופת הקודו המשוטטים באופן חופשי. את שמו קבל האזור מתושביו, אנשי הדמארא, אשר הועתקו לשם בשנות ה- 60'. דמאראלנד הינה ביתם של טוויפלפונטיין, 'אורגן פייפס' והר ברנדברג.
בדרכנו נעבור על פני היער המאובן (Petrified Forest of Namibia).

היער המאובן (Petrified Forest) הינו מונומנט לאומי משנת 1950, לאחר שהתגלה על ידי שני חקלאים ב- 1940. השם קצת מטעה, לא באמת מדובר ביער אשר הפך לאבן, אלא יותר צבר גזעי עץ מאובנים וענקיים בני כ – 280 מיליון שנה. מקור גזעים אלו אינו בנמיביה, הם נשטפו אליה בתום אחד מתקופות הקרח בתקופת היבשת גונדוואנה.

משם נמשיך לכיוון סספונטיין, כאשר בערב נצא לנהיגת שטח אל השקיעה ברכבי הלודג'.
לינה וארוחת ערב ב-Khowarib Lodge או דומה ברמתו 

 

יום 8 | סספונטיין (Sesfontein) - איפופה (Epupa)

הבוקר נשכים מוקדם ומייד בתום ארוחת הבוקר נצא צפונה בנסיעה ממושכת  לכיוון מפלי אפופה כאשר בדרך נעבור על פני  הכפר אוקונגווטי.  עם הגיענו ליעד נעצור לארוחת צהריים ולאחריה נצא להליכה במפלים על מנת לחזות בצבעים המרהיבים בזמן השקיעה.

מקור מפלי Epupa מנהרות Kunene אשר על גבול  אנגולה ונמיביה, באזור Kaokoland. רוחבו של הנהר הוא 0.5 ק"מ, כאשר  לאורכו  יש רצף של מפלים הנמשך על פני 1.5 ק"מ. הנפילה  הגדולה ביותר הינה  מגובה של 37 מ'.
משמעות השם "Epupa" בשפת שבטי ה-Herero הינו "קצף", בהתייחסו לקצף שנוצר על ידי מים נופלים.

לינה וארוחת ערב ב-Omarunga Lodge או דומה ברמתו

 

יום 9 | איפופה (Epupa)

לאחר ארוחת הבוקר עם המדריך המקומי נצא ברכבי השטח של המלון לבקר באחד משבטי ההימבה באיזור.

בני שבט ההימבה (Himba Tribe) - חלק מנופה הייחודי של נמיביה הינו שבט הנוודים – ההימבה.
היום השבט ידוע למרבית הציבור בעיקר בשל חמאת הגוף האדומה, אותה הם מורחים על גופם ושיערם (הצבע האדום מסמל את דם החיים והאדמה), המתירנות המינית, נשותיו היפות בעלות מבנה הפנים המפוסל ושדיהן החשופים.
בני ההימבה מגדלי בקר, עיזים וכבשים. קשה להגדירם כשבט מונותיאיסטי, שכן מעבר לאל מוקורו (Makuru) הם אף סוגדים (בדומה לשבטים אחרים באפריקה) לאבותיהם הקדמונים ומאמינים במכשפות, אך מקורו הינו ללא ספק אל כל יכול, מטיב ובלעדי.
נחזור למלון לארוחת הצהריים.
לינה וארוחת ערב ב-Omarunga Lodge או דומה ברמתו

 

יום 10 | אפופה (Epupa) - אופואה (Opuwo)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון אופואה, (מרחק של כ- 200 ק"מ). בדרך נעצור במקום שימצא מתאים לארוחת צהריים ומשם נמשיך עד אופואה, בירת המחוז הצפון מערבי של נמיביה, שגם בה חיים בצוותא מספר שבטים (הימבה, הררו). אחר צהריים מאוחרות נגיע אל המלון ללינה וארוחת ערב
לינה וארוחת ערב ב-Opuwo Country Lodge או דומה ברמתו

 

יום 11 | אופואה (Opuwo) - הפארק הלאומי אטושה (Etosha National Park)

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך לעבר הפארק הלאומי אטושה, על פי לוח הזמנים נצא לחווית הספארי הראשונה בפארק הלאומי אטושה.

הפארק הלאומי אטושה (Etosha National Park), משתרע פני כ-22750 קילומטרים רבועים ומהווה מקלט עבור חיות הבר של נמיביה. זהו אחד הפארקים הנגישים ביותר לספארי ברחבי אפריקה כולה ואחד האהובים ביותר בנמיביה עצמה. כשליש מן הפארק, הינו זכר לאגם שיבש וקרקעיתו מעותרת בגבישי מלח.

זברות ודלגנים (Springbok) מפוזרים להם לארוך האופק האינסופי וביניהם מלחות קטנות יותר. בעלי החיים נמשכים אל בורות המים אשר בשולי המלחה, אלו ניזונים על ידי מעיינות תת קרקעיים ומי גשמים, המושכים קרנפים שחורים, אריות, פילים, נמרים, מגוון אנטילופות וברדלסים.

לאחר ארוחת הערב ניתן ללכת רגלית לכיוון בור המים ולצפות בחיות בשעות המאוחרות של הערב
לינה וארוחת ערב ב-Okaukuejo Camp - Waterhole Chalet או דומה ברמתו

יום 12 | הפארק הלאומי אטושה (Etosha National Park)

בתום ארוחת הבוקר נצא מוקדם ככל האפשר ברכבי שטח פתוחים לספארי נוסף, כאשר בדרך נעבור על פני בורות מים למכביר שם יש סיכויי טוב לראות מגוון בעלי חיים.
את ארוחת הצהריים נאכל בשטח הפארק ומיד לאחר מכן נמשיך בספארי למחנה הבא.
לאחר ארוחת הערב ניתן ללכת רגלית לכיוון בור המים ולצפות בחיות בשעות המאוחרות של הערב
לינה וארוחת ערב ב-Mokuti Lodge או דומה ברמתו

  

יום 13 | הפארק הלאומי אטושה (Etosha National Park) - אוקונג'ימה (Okonjima)

הבוקר נצא לכיוון אוקונג'ימה (Okonjima). נעבור על פני הכפר אוטוי והעיירה אוטג'יוורנגו (Otjiwarongo). עם הגעתנו ללודג' נאכל ארוחת צהריים ונצא לפעילות בעקבות הנמרים ( Leopard Tracking). פעילות זו מאורגנת ע"י הלודג'. בעזרת הרנג׳רים המיומנים נצא לאתר את עקבות הנמרים החיים בסביבה, ועם יתמזל מזלנו נוכל לצפות בהם מקרוב.
לינה וארוחת ערב ב-Okonjima Plains Camp או דומה ברמתו

 

יום 14 | אוקונג'ימה (Okonjima) – ווינדהוק (Windhoek)

בתום ארוחת הבוקר נתארגן לקראת חזרה לבירת נמיביה, ווינדהוק.

ווינדהוק (Windhoek) - פינת הרוח, נוסדה לראשונה בשנת 1840 לערך, על ידי המתיישבים הלבנים אשר השתלטו על אזורי המחיה של ילידי הארץ. במהלך השנים מלחמות ויריבויות מרובות הובילו להזנחתה עד ששוקמה ונוסדה מחדש, בשנת 1890 בחסות גרמניה האימפריאלית. בשפה המסורתית ידועה ווינדהוק כ"עיר האדים", בזכות המעיינות החמים המצויים בקרבתה.

על פי לוח הזמנים באם יוותר זמן נערוך סיור בעיר ונעצור לקניית מזכרות. ניסע אל שדה התעופה ונחל את דרכנו חזרה ארצה.

 

יום 15 | נחיתה בתל-אביב

08/10/2018
22/10/2018
15
מודרך בעברית
מחיר לאדם בחדר זוגי: 5752  €
תוספת לחדר יחיד: 500  €
מדריך הטיול:  ד"ר רפי נצר

 • מדריך ישראלי מיומן מצוות "עולם אחר"
 • טיסות בינלאומיות
 • מדריך מקומי דובר אנגלית
 • לודג'ים ברמה גבווה סטנדרט עולם אחר
 • יום ספארי מלא ברכבי 4x4 באטושה
 • יום סיור מלא ברכבי 4x4 בדיונות של סוסופלי
 • סיור על גדות הנה
 • כניסה לכל האתרים המפורטים במסלול
 • כלכלה מלאה
 • אשרת כניסה לנמיביה ($65), מונפקת לפני הנסיעה
 • מים מינראליים באוטובוס/רכבי 4x4 לאורך כל הטיול
 • טיפים לנותני השירות המקומיים
 • מיסי נמל וביטחון
 • מפגש קבוצה בת"א בהנחיית מדריך הטיול כשבוע לפני היציאה • ביטוח בריאות ומטען
 • הוצאות אישיות
 • מספר המקומות מוגבל
 • מחיר הטיול מותנה בהשתפות 20 מטיילים
 • ייתכנו שינויים בהסדרי הלינה התאם לזמינות הלודג'ים/המלונות
 • חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר לנוסע
 • התשלום בשקלים/מט"ח, לפי שער הדולר המחאות והעברות- מכירה ביום התשלום
 • התשלום יבוצע לפני מועד היציאה
 • יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים ותוקף של חצי שנה לפחותטיסות בינלאומיות – דמי הביטול ייגבו על-פי דרישתה של חברת התעופה המפעילה

דמי ביטול עבור שירותי קרקע, יגבו במידה ולא ימצא מחליף, על פי הפירוט הבא:
 • החל ממועד ההרשמה לטיול ועד 61 ימי עבודה לפני תאריך היציאה – 100 $ למטייל
 • 60-30 ימי עבודה לפני תאריך היציאה – ייגבו 10% מעלות הטיול
 • 29-15 ימי עבודה לפני תאריך היציאה – ייגבו 25% מעלות הטיול
 • 14-4 ימי עבודה לפני תאריך היציאה – ייגבו 50% מעלות הטיול
 • 3 ימים לפני תאריך היציאה - יחויב הנוסע ב-100% מעלות הטיול

החל ממועד ההרשמה ועד תאריך היציאה לטיול, במידה ויבטל הנוסע את השתתפותו, יחויב בנוסף לדמי הביטול המצוינים מעלה בעלות ביטול טיסות (על פי דרישת חברת התעופה המפעילה), וכן יחויב בעלות אשרות כניסה במידת הנדרש.
ימי עבודה – ימים א'-ה', לא כולל ערבי חג וחגים.מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה