אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי

מהדיונות הגבוהות בעולם עד למעמקי הקניונים של אפריקה – זו היא נמיביה.

הרפובליקה המדברית, ארצם של שבטי הסאן (בושמנים), ההימבה וההררו, הינה מדינה צעירה יחסית, אך בעלת היסטוריה בת 35,000 שנים.
אנחנו יוצאים למסע הלוקח אותנו אל מדבר קלהארי, אל הדיונות הבלתי נשכחות הפוגשות את האוקינוס האטלנטי, המדבר העתיק, ציורי הקירות והמאבק הקולוניאלי אל שמורת אטושה, מפלי אפופה ופילים שהתרגלו לחיות בתנאי יובש; נמיביה היא יעד מרתק ויוצא דופן לכל אלו אשר נפשם יוצאת אל העתיק, המסעיר והבלתי מוכר
.

יום 1 | תל אביב - אדיס אבבה - ווינדהוק (Windhoek)

בשעת לילה נמריא משדה התעופה בן גוריון דרך אדיס אבבה אל שדה התעופה בווינדהוק, בירת נמיביה, בה ננחת בשעת צהרים. עם הגיענו, נסדיר את הויזה, נצא מהטרמינל, נפגוש את המדריך המקומי, נעלה על הרכב ונצא לסיור בעיר, ככל שיותיר לנו הזמן.

וינדהוק (Windhoek) היא בירתה של נמיביה והעיר הגדולה ביותר במדינה. בשנת 2020 אוכלוסייתה מנתה 431,000 איש. בעיר מרוכזים רוב משרדי הממשלה והיא גם הבירה הכלכלית של המדינה.

בשנת 1840 התיישב באזור ג׳ונקר אפריקנר (Jonker Afrikaner), הצ׳יף של שבט אורלם (Orlam) ובנה במקום כנסיה שתשמש את בני קהילתו. באזור פרצו קרבות שגרמו למתישבים לנטוש אותו. בשנת 1890 המקום  יושב שנית על ידי איש הצבא הגרמני קורט וון פראנסיס, זאת אחרי שהאזור הוכרז כחלק מהקולוניה הגרמנית בדרום היבשת.

מקור השם ווינדהוק אינו ברור וכפי הנראה העיר נקראת על שם הרי ווינדהוק אשר בדרום אפריקה. הפעם הראשונה בה השם הוזכר היתה במכתב ששלח ג׳ונקר אפריקנר בשנת 1844.

את ארוחת הערב נסעד במסעדה בעיר.

ארוחת בוקר ולינה ב-Avani Windhoek Hotel או דומה ברמתו

 

יום 2 | ווינדהוק - סוסוסוולי (Sossusvlei)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון מדבר נמיב עד אזור סוסוסוולי.

בדרך נעבור דרך מספר ישובים, כמו Mariental ו-Maltahöhe. חלק מהעירות הוקמו על ידי גרמנים ושימשו למסחר ולגידולים חקלאיים. במידת האפשר, נעצור ונכיר מעט את חיי היום-יום בנמיביה.

אם הגיענו ללודג׳, נתמקם ונסייר באזור ככל שיותיר לנו הזמן.

ארוחות ערב ובוקר ולינה ב-The Desert Grace או דומה ברמתו

 

יום 3 | סוסוסוולי (Sossusvlei) - דדוולי (Deadvlei) - קניון ססריאם (Sesriem Canyon)

השכם בבוקר  לפני זריחה נצא לעבר סוסוסוולי, ולעבר עמק המוות (Deadvlei) כדי לחזות בדיונות האדומות המרהיבות בעולם שצביען משתנה בכל שעה משעות היום והן נצבעות בצהוב ואדום ואלפי גוונים של כתום. נטפס על הדיונות. כמו כן נפגוש בדיונות, מהגבוהות בעולם בסוסוולי (Sossusvlei) ('ביג דאדי', 'ביג מאמא' ודיונה 7) ועמק המוות (Dead Vlei), "כברת החימר" או בשפת האפריקנס "הביצה המתה".

סוסוסלווי (Sossusvlei), שילוב של שפת האפריקאנס (Afrikaans) וה-נאמא (Nama), אשר משמעותו 'הביצה ממנה לא ניתן לשוב'. ביצה זו הינה האזור הידוע והמוכר ביותר בתוך הפארק הלאומי 'נמיב-נאוקלופט'. זו היא כברת מלח וחימר, המוקפת בדיונות הכתומות-אדומות של מדבר נמיב וכוללת בחובה מספר ציוני דרך, כגון: כברת החימר 'דדוולי' (Deadvlei) או ה'הביצה המתה', אם מתרגמים נאמנה משפת האפריקאנס. דדוולי, היא אואזיס לבן ודיונות כתומות. עוד נראה את הדיונות 'ביג דאדי' (Big Daddy), 'ביג מאמא' (Big Mama) ודיונה 7 (Dune 7), אשר הינה הגבוהה בעולם.

נמשיך אל קניון ססריאם, בו נסייר עד תום היום.

שמו של קניון ססריאם (Sesriem) ניתן לו בעקבות המתיישבים הראשונים, אשר היו תלויים במים שבבריכות הסלע שבקניון והיו קושרים דליים על רצועות (rieme) שש (ses) כדי להעלות אותם.

ארוחות ערב ובוקר ולינה ב-The Desert Grace או דומה ברמתו

 

יום 4 | סוסוסוולי - סווקמפאונד (Swakopmund)

את ארוחת הבוקר נאכל בלודג' ומשם נחל בנסיעה החוצה את שמורת נמיב נאוקלופט. כאן נוכל לראות יענים, ראמים, מינים שונים של אנטילופות ואולי גם זברות החיות בהרים. 
בדרך לסוואקופמונד נבקר באיזור בו הנוף הינו דמוי ירח, ובו גם נפגוש באחד מהסמלים של נמיביה, צמח הוולווצ'יה (מירביליס). זה הוא סמלה הנוסף, אם לא העיקרי של נמיביה, הידוע גם  כ-'אוניאנגה' (
Onyanga) בקרב בני ההררו (Herero).

וולווצ'יה מירביליס (Welwitschia Mirabilis) גדלה באופן מבודד במדבר נמיב ברצועה לאורך נהר קויסב (Kuiseb River) המגיע עד אנגולה השכנה. צמיחתם איטית וישנם פרטים המוערכים כבני 2000(!) שנה. הם אינם נדירים או בסכנת הכחדה, אך הם מוגנים בחוק.

בעבר נהוג היה לאכול את הצמח, נאמר כי הוא טעים מאד, נא או אפוי, מכאן קבל את שמו על ידי בני ההרורו, אשר בשפתם שמו אונייאנגה' ומשמעו – "בצל המדבר".

נמשיך בנסיעתנו לכיוון האוקינוס האטלנטי עד לעיירת החוף וולפיש ביי (Walvis Bay). כאן נסייר בלגונה הרדודה המהווה את אחד מאגמי הקינון העיקריים של הפלמינגו הזוטר.

לקראת ערב נגיע אל סוואקפמונד ואל המלון בו נלון בשלושת הלילות הקרובים.

ארוחות ערב ובוקר ולינה ב-Swakopmund Hotel או דומה ברמתו


יום 5 |סוואקופמונד (Swakopmund)

לאחר ארוחת הבוקר נצא להפלגה באזור הלגונה של וולפישביי (Walvis Bay) שם נצפה בדובי ים, שקנאים, עופות מים מגוונים, דולפינים ועוד.

סוואקופמואנד (Swakopmund) הינה עיר נופש יפייפיה אשר נוסדה בשנת 1892. את שמה קבלה מהנהר החוצה את מערב נמיביה, נהר ה'סאווקופ' וחובר אל הים בקצה העיר, ועל כן, 'סוואקופמונד - 'פיו של נהר הסוואקופ'.

אחה"צ נצא לסיור ברכבי 4X4 למפרץ סנדוויץ' (Sandwich Harbour) שם דיונות ענק מתמזגים במיי האוקינוס.
ארוחות ערב ובוקר ולינה ב-Swakopmund Hotel או דומה ברמתו

 

יום 6 |סוואקופמונד- חיי המדבר

הסיור היום אינו דומה לשום דבר שהכרתם בעבר. בבוקר נעלה על הרכבים ונצא אל הדיונות שמחוץ לעיר. במבט ראשון, הדיונות נראות חסרות חיים, אבל האמת היא שיש כאן חיים והם מאד סוערים.
נחפש את השממיות והלטאות שהתרגלו לנוע בחול, את חיפושיות
TokTokkie המפורסמות בקולות שהן משמיעות כשהן ״מתופפות״ עם ביטנן בקרקע. נמשיך ונחפש את הנחשים, העכבישים והעקרבים ואולי אף נזכה לראות זיקיות.
נסיים את הסיור בנסיעה אל ראש הדיונות מהן נשקף נוף מרהיב אל האוקינוס האטלנטי.

לקראת אחר הצהריים נחזור למלון.

ארוחות ערב ובוקר ולינה ב-Swakopmund Hotel או דומה ברמתו


יום 7 | סוואקופמונד (Swakopmund) - טוויפלפונטיין (Twyfelfontein)

הבוקר נצא לכיוון דאמאראלנד (Damaraland).

דמאראלנד (Damaraland) הוא אחד האזורים המגוונים והמחוספסים ביותר. כאן אפשר לפגוש מגוון עשיר של חיות בר כמו קרנפים, פילי מדבר ואינטילופת הקודו המשוטטים באופן חופשי. את שמו קבל האזור מתושביו, אנשי הדמארא, אשר הועתקו לשם בשנות ה- 60'. דמאראלנד הינה ביתם של טוויפלפונטיין, 'אורגן פייפס' והר ברנדברג.

בדרכנו נעבור על פני ההר הבוער, ברנדברג ונבקר ב-"Organ pipes", אתר יפהפה ומרתק גיאולוגית אשר נוצר לפני כ-125 מיליון שנה, בעת התפצלות היבשות מגונדוואנה המיתולוגית (Gondwana). העמודים המיוחדים נוצרו מהסלע הנוזלי אשר פרץ מעלה אל פני שטח כדור הארץ.

ברנדברג - "ההר הבוער" (Brandberd ridge) הנו ההר הגבוה בנמיביה ומתנשא לגובה 2573 מטרים.

ביום בהיר ניתן לראות את ה'ברנדברג' ממרחק רב, פסגתו הבוהקת לאור השמש השוקעת. מראה מרהיב זה, הוא שנתן להר את שמו הן בשפת אנשי הדאמרא והן בשפת האפריקאנס - "הר האש".

מעבר היות ההר בעל חשיבות רוחנית וטקסית בעבור אנשי הסאן (הבושמנים), ידוע ההר בעבור ציורי הקיר (Rock Painting) והאמנות המעטרים אותו (מעל 1000), הידוע שבהם הינו "הגבירה הלבנה" (The White Lady) מתוארך ללפני 2,000 שנה.

נמשיך ונעבור על פני היער המאובן (Petrified Forest of Namibia) עד טוויפלפונטיין.

היער המאובן (Petrified Forest) הינו מונומנט לאומי משנת 1950, לאחר שהתגלה על ידי שני חקלאים ב- 1940. השם קצת מטעה, לא באמת מדובר ביער אשר הפך לאבן, אלא יותר צבר גזעי עץ מאובנים וענקיים בני כ – 280 מיליון שנה. מקור גזעים אלו אינו בנמיביה, הם נשטפו אליה בתום אחת מתקופות הקרח בתקופת היבשת גונדוואנה.

טוויפלפונטיין (Twyfelfontein) אשר בדאמאראלאנד, הינו אתר עתיק, הידוע בעבור חריטות בסלע שבו. האזור מאוכלס זה 6000 שנה (מאז עידן האבן), תחילה על ידי ציידים לקטים ומאוחר יותר על ידי אנשי החואי-חואי (Khoikhoi). שתי הקבוצות נהגו לבצע טקסיי שאמאניזם, במהלכם נוצרו חריטות הקיר המפורסמת (למעלה מ- 2500 חריטות וציורים). האתר הוכרז, כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו בשנת 2007.

שמו העתיק של המקום הינו Ui- Ais, אשר ניתן לתרגם ל"המעיין התמידי" או ל"בור המים המקפץ". אנשי המערב אשר ניסו להגיע אליו מצאו זאת בלתי אפשרי, לאחר מספר כשלונות ניתן למקום שמו הנוכחי טוויפלפונטיין, אשר משמעותו - 'המעיין הבלתי ידוע'.

אחר הצהרים נגיע אל הלודג׳ בו נלון הלילה.

לינה וארוחת ערב ב-Twyfelfontein Country Lodge או דומה ברמתו

 

יום 8 | טוויפלפונטיין (Twyfelfontein) - נהר הואב (Huab)

היום נצא לסיור באזור. נעבור דרך נהר הואב (Huab River) ונחפש אחר הפילים והקרנפים שהתרגלו לתנאי המחיה הלא קלים של האזור. נמשיך ונסייר ככל שיותר לנו הזמן, ונקווה לראות עוד ממגוון בעלי החיים והצמחים שבאזור.

בתום הסיור נחזור אל הלודג׳.

לינה וארוחת ערב ב-Twyfelfontein Country Lodge או דומה ברמתו 

 

יום 9 | טוויפלפונטיין - שבט ההימבה (Himba)

לאחר ארוחת הבוקר עם המדריך המקומי נצא ברכבי השטח של המלון לבקר באחד משבטי ההימבה באיזור.

בני שבט ההימבה (Himba Tribe) - חלק מנופה הייחודי של נמיביה הינו שבט הנוודים – ההימבה.
היום השבט ידוע למרבית הציבור בעיקר בשל חמאת הגוף האדומה, אותה הם מורחים על גופם ושיערם (הצבע האדום מסמל את דם החיים והאדמה), המתירנות המינית, נשותיו היפות בעלות מבנה הפנים המפוסל ושדיהן החשופים.
בני ההימבה מגדלי בקר, עיזים וכבשים. קשה להגדירם כשבט מונותיאיסטי, שכן מעבר לאל מוקורו (Makuru) הם אף סוגדים (בדומה לשבטים אחרים באפריקה) לאבותיהם הקדמונים ומאמינים במכשפות, אך מקורו הינו ללא ספק אל כל יכול, מטיב ובלעדי.
אחר הצהריים נטייל בכפר רגלית, נחווה את חיי היום יום של אנשי הכפר ונמשיך בנסיעה אל המלון בו נלון הלילה.

ארוחות ערב ובוקר ולינה ב-Opuwo Country Hotel או דומה ברמתו

 

יום 10 | מפלי אפופה (Epupa)

בתום ארוחת הבוקר ניסע במשך כשלוש שעות אל Chief Kapika’s village. בתום הסיור במקום נמשיך אל מפלי אפופה (Epupa Falls).

מפלי אפופה הם מקבץ של כמה מפלים גדולים הנוצרים על נהר קונן (Cunene) בגבול שבין אנגולה לנמיביה. רוחב הנהר באזור המפלים הוא כ-500 מטרים והנפילה ״הגדולה״ ביותר היא בגובה 37 מטרים. פרוש השם ״אפופה״ בשפת שבט ההרו הוא ״קצף״ על שם הקצף הנוצר במקום נפילת המים.

בתום הסיור נחזור אל המלון.

ארוחות ערב ובוקר ולינה ב-Opuwo Country Hotel או דומה ברמתו


ימים 11-12 | אופואה (Opuwo) - הפארק הלאומי אטושה (Etosha National Park)

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך לעבר הפארק הלאומי אטושה ונצא לחווית ספארי ראשונה.

הפארק הלאומי אטושה (Etosha National Park), משתרע פני כ-22750 קילומטרים רבועים ומהווה מקלט עבור חיות הבר של נמיביה. זהו אחד הפארקים הנגישים ביותר לספארי ברחבי אפריקה כולה ואחד האהובים ביותר בנמיביה עצמה. כשליש מן הפארק, הינו זכר לאגם שיבש וקרקעיתו מעוטרת בגבישי מלח.

זברות ודלגנים (Springbok) מפוזרים להם לארוך האופק האינסופי וביניהם מלחות קטנות יותר. בעלי החיים נמשכים אל בורות המים אשר בשולי המלחה, אלו ניזונים על ידי מעיינות תת קרקעיים ומי גשמים, המושכים קרנפים שחורים, אריות, פילים, נמרים, מגוון אנטילופות וברדלסים.

בתום הסיור ניסע אל הלודג׳ בו נלון בשני הלילות הבאים.

ארוחות ערב, בוקר וצהרים ולינה ב-Etosha Safari Lodge או דומה ברמתו 

  

יום 13 | הפארק הלאומי אטושה (Etosha National Park) - אוקונג'ימה (Okonjima)

היום נחל את דרכנו חזרה אל ווינדהוק. ניסע אל אוקונג׳ימה, הנחבאת בין הרי אומבורוקו (Omboroko) – בשפת שבט הררו פרוש השם הוא ״המקום של הבבונים״.

שמורת אוקונג׳ימה הוקמה באתר ששימש בעבר כחוות בקר. השמורה הוקמה ב-1986 על ידי קרן AfriCat במטרה להגן על טורפים ואוכלי עשב שהיו רגילים לנדוד באזור, שהתמלא בערים קטנות וכפרים. בשמורה אפשר לראות טורפים כמו נמרים, צ׳יטות, אריות ועוד.

לינה וארוחת ערב ב-Okonjima Plains Camp או דומה ברמתו

 

יום 14 | אוקונג'ימה (Okonjima) – ווינדהוק (Windhoek) - אדיס אבבה

היום נמשיך את דרכנו לווינדהוק. אם נרצה, נוכל לעצור בדרך ב-Okahandja Craft Center.

העיר אוקונג׳ימה היא משלושת הערים החשובות בתרבות שבט הררו (Herero). העיר הוקמה בשנת 1850 ומאז היא העיר המועדפת על בני השבט המהגרים אליה מאנגולה.
שבט הררו חי בנמיביה, בוטסואנה ואנגולה. אפשר למצוא אוכלוסיה קטנה מהשבט גם בדרום אפריקה. האוכלוסיה בבוטסואנה ודרום אפריקה היא תוצאה של רצח עם והגליה שבוצעה על ידי האימפריה הגרמנית בשנים 1904-1908.
בעבר, אנשי השבט התקיימו מרעיית בקר.

ארוחות ערב ובוקר ולינה ב-Avani Windhoek Hotel או דומה ברמתו

 

יום 15 | ווינדהוק - אדיס אבבה - תל-אביב

היום אנחנו חוזרים ארצה. עד למועד הנסיעה לשדה התעופה ננצל את הזמן לסיור בעיר ואתריה השונים והשלמת קניות למינהן. בתל-אביב ננחת למחרת בשעת בוקר מוקדמת.

06/09/2024
19/09/2024
15
מודרך בעברית
מחיר לאדם בחדר זוגי: 7445  $
תוספת לחדר יחיד: 600  $
מדריך הטיול:  אייבי ארז

 • טיסות בינלאומיות עם חברת אתיופיאן איירליינס
 • מדריך ישראלי מיומן מצוות עולם אחר
 • מדריך מקומי דובר אנגלית
 • לודג'ים ברמה גבוהה
 • אוטובוס תיירים מרווח
 • רכבי 4x4 לנסיעות בהן נדרש רכב מסוג זה
 • כניסה לכל האתרים המפורטים במסלול
 • כלכלה על בסיס חצי פנסיון (למעט בשמורת אטושה)  
 • מים מינראליים באוטובוס ברכבי 4x4 לאורך כל הטיול 
 • מיסי נמל וביטחון 
 • טיפים לנותני שירות מקומי
 • ביטוח בריאות ומטען
 • הוצאות אישיות
 • אשרת כניסה לנמיביה ($70), מונפקת בכניסה לנמיביה
 • רכב 4X 4 ע"פ מספר משתתפים בטיול
 • הקבוצה מונה מינימום 12 איש
 • ייתכנו שינויים בהסדרי הלינה התאם לזמינות הלודג'ים/המלונות
 • חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר לנוסע
 • התשלום בשקלים/מט"ח, לפי שער הדולר המחאות והעברות- מכירה ביום התשלום
 • התשלום יבוצע לפני מועד היציאה
 • יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים ותוקף של חצי שנה לפחות
דמי ביטול טיסה: לפי תנאי חברת התעופה לאחר כרטוס. בטיסת צ׳רטר - 100% דמי ביטול מרגע ההזמנה.

דמי ביטול עבור שירותי קרקע – ייגבו לפי תקנון חברת עולם אחר על פי הפירוט:

 • ממועד ההרשמה ועד 60 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול – ייגבו דמי טיפול על-סך 100 $ למטייל
 • 45-59 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 15% מעלות שרותי הקרקע
 • 30-44 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 25% מעלות שרותי הקרקע
 • 15-29 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 50% מעלות שרותי הקרקע
 • 14-8 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 75% מעלות שרותי הקרקע
 • 7 ימי עבודה לפני תאריך היציאה - ייגבו דמי ביטול בגובה 100% מעלות הטיול
מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה