אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי

מה עושים החודש במדגסקר?

07/03/2017

האי מדגסקר, ששטחו 587,041 קמ״ר (האי הרביעי בגודלו בעולם), נמצא באוקינוס ההודי, מול מוזמביק. לפני כ-135 מיליון שנה, האי ניתק מהיבשת הגדולה (אפריקה-דרום אמריקה). בדומה לאוסטרליה וניו-זילנד, החי והצומח שבו התפתחו באופן שונה מהחי ביבשת, וכך ניתן למצוא בו בעלי חיים וצמחים שאין בשום מקום אחר בעולם (אנדמי).
המתיישבים הראשונים באי הגיעו מאינדונזיה. בשנת 1885 הפכה מדגסקר לבת חסותה של צרפת, אשר את השפעתה אפשר להרגיש עד היום, למרות קבלת העצמאות בשנת 1960.

מזג אוויר

השילוב בין רוחות סחר דרום-מזרחיות וסופות מונסון צפון-מערביות יוצר עונת גשמים חמה בחודשים נובמבר - אפריל עם סופות ציקלון. העונה היבשה בחודשים מאי - אוקטובר מאופיינת במזג אוויר קריר. העננים המתפתחים מעל האוקינוס ההודי, ממטירים בעיקר באזור החוף המזרחי של האי. האזורים הגבוהים במרכז האי יבשים וקרים יותר.
ינואר-מרץ -  באזורים הגבוהים ובחוף הצפוני - פברואר זו עונת הציקלונים, לכן מאד רטוב ולא מומלץ לטיולים.
אפריל-יוני - עונה טובה לטיולים - צפויים גשמים אבל לרוב השמש זורחת ומזג האוויר טוב. הצמחיה ירוקה והלמורים ומינים שונים של זוחלים פעילים וניתנים לצפיה.
יולי-נובמבר - עונה מעולה לטיולים. יולי ואוגוסט קרירים ויבשים ומעולים לטיולים.  הלוויתנים מגיעים ל-Ile Ste Marie ביולי ונשארים באזור עד לסוף אוגוסט. ספטמבר, אוקטובר ונובמבר נעימים מאד, הצמחיה פורחת ולרבים ממיני הלמור יש ולדות.
דצמבר - עונה טובה לטיולים. זהו חודש חם אך הלמורים, הזוחלים והטנריקים פעילים כך שטיולי טבע בהחלט מומלצים.

אטרקציות נוספות
יולי-ספטמבר - לאורך החוף אפשר לצפות בלוויתן גדול-סנפיר. מזג אוויר מצויין, מתאים גם לטיול ״בטן-גב״
אוקטובר-נובמבר - גורי למור ממלאים את השמורות
אפריל - עדיין לא שיא העונה, החופים ריקים וכך גם השמורות. מומלץ לטיולי נופים, צפיה בלמורים, טיולים שקטים בפארקים ובחופים
ספטמבר-דצמבר - זמן מצויין לצפות בלמורים, זיקיות ולהנות ממזג אוויר חם ויבש בחופים


ינואר

זו תחילתה של העונה הרטובה והחמה. עיקר הגשם יורד בחוף המזרחי (עד 340 מ״מ בחודש). רבים מהכבישים המובילים לפארקים לאומיים הופכים לדרכי בוץ בהן לא ניתן לנסוע. הטמפרטורה ביום - 27 מעלות. הטמפרטורה בלילה - 17 מעלות.


פברואר - מרץ

שיא העונה הרטובה עם סיכון גבוה לציקלונים (במיוחד בחוף הצפוני) וגשמים כבדים בכל רחבי האי. הגשמים הופכים את הגישה לפארקים ולחלק מהמלונות והלודג׳ים לבלתי אפשריים ולכן מקומות אלו סגורים בחודשים ינואר-מרץ. הטמפרטורה ביום - 25 מעלות. הטמפרטורה בלילה - 16 מעלות.
במרץ עדיין הגשמים כבדים והטמפרטורות דומות לאלו שבפברואר. זהו חודש רטוב וחם. עדיין כבישים מסויימים לפארקים וללדוג׳ים סגורים עקב הגשם (והבוץ).

אפריל

עדיין יש סיכוי לממטרים כבדים, אבל לרוב השמים בהירים ובעלי החיים יוצאים ממחבואם. זו נחשבת תחילת עונת התיירות כאשר הפארקים נפתחים והם מוכנים לקלוט את המבקרים. בפארק כמו Andasibe הצמחיה ירוקה ושופעת. ב-Berenty שפע של צמחיה ירוקה וגם שפע של למורים. הטמפרטורה ביום - 24 מעלות. הטמפרטורה בלילה - 15 מעלות.

מאי

התיירים האירופאים עדיין לא מגיעים, מה שמאפשר להשיג מקומות לינה בקלות יחסית לשיא העונה. עדיין לא החלה העונה היבשה, ויש סיכוי לממטרים כבדים, אך גם שמיים בהירים ושפע של שמש. בשמורות ניתן לראות מיני למורים כמו גם זוחלים נהנים מהשמש, מדלגים על הדרכים. הטמפרטורה ביום - 24 מעלות. הטמפרטורה בלילה - 13 מעלות.


יוני

פחות גשם ומזג אוויר בהיר וקר. זו עדיין לא העונה היבשה אבל הגשמים פזורים וכמויות הגשם הן קטנות. זו עדיין לא שיא עונת התיירות למרות שבחודש זה יש מבקרים רבים באי, המחירים יחסית נמוכים ואין צפיפות בפארקים. הצמחיה עשירה בפרחים והצבעוניות מהממת. במקומות הגבוהים קר ויכול להיות גם רטוב. זה זמן מצויין לטייל בדרום-מערב האי, שעלול להיות חם מדי בחודשי הקיץ. Isalo National Park מומלץ במיוחד בחודש זה. הטמפרטורה ביום - 22 מעלות. הטמפרטורה בלילה - 10 מעלות.

יולי - אוגוסט

זו תחילת עונת התיירות. זה גם החודש הקר ביותר בשנה, מה שהופך את הנסיעה ביערות גשם לנעימה הרבה יותר. יערות אלו מלאים בפריחה ולבלוב כמו גם במינים שונים של למורים וחיות אחרות בהן ניתן לצפות נהנות משיגרת יומן. הלוויתן גדול-סנפיר מגיע לחופי Ile Saine Marie וניתן לצפות בהם גם מהאי, במיוחד ממפרץ Antongil אך גם מ-Fort Daupin, Tulear ו-Nosy Be. הלוויתנים מגיעים לאזור זה כדי להמליט ולגדל את הצאצאים במים החמימים. בתחילת ספטמבר הם עוזבים את האזור בדרכם דרומה, לאנטרקטיקה. בכלל, זה חודש מתאים לבילוי על החוף. הטמפרטורה ביום - 20 מעלות. הטמפרטורה בלילה - 9 מעלות.
באוגוסט הטמפרטורות דומות. זהו שיא העונה ולכן מומלץ להזמין מספיק זמן מראש מקומות בלודג׳ים ולתכנן היטב את הטיול. בגלל מזג האוויר הקר, חיות כמו זיקיות וחולדות ענק חורפים בתקופה זאת.


ספטמבר - אוקטובר

סוף העונה הקרה והטמפרטורות מתחילות לעלות. הגשמים מתחילים אך עדיין רוב היום יבש. זו עונה טובה מאד לטייל במדגסקר שעכשיו כמעט ואין בה משפחות של תיירים. העליה בטמפרטורה ״מעירה״ את הזיקיות, נחשים, לטאות, מינים של למורים קטנים ומכרסמים. הטמפרטורה ביום - 23 מעלות. הטמפרטורה בלילה - 11 מעלות.
באוקטובר, מזג האוויר דומה לזה של ספטמבר והטמפרטורות במגמת עליה קלה. אחד ממוקדי המשיכה בחודש זה הם ״תינוקות״ הלמורים שנולדו במהלך ספטמבר, ועכשיו גם ניתן לראות אותם עם אמהותיהם, כשהם אוחזים בהן היטב, בעוד האימהות מדלגות בין עצים או על הקרקע. הימים המתחממים הופכים את הבילוי על החוף למהנה במיוחד. זה זמן נהדר לצלילות (שנורקלים) במי האוקיינוס הצלולים, וכך להנות מהדגה המצויה בשפע.

נובמבר

הטמפרטורות ממשיכות לעלות. החיות פעילות וכך ניתן לראות למורים, זיקיות, צפרדעים ועוד, וזו עדיין עונת הקינון של הציפורים. בנוסף, הצמחיה עדיין שופעת בשלל צבעים וזו עונה נהדרת עבור הצלמים. מומלץ לבקר בשעות הבוקר המוקדמות בשמורת Andasibe National Park כדי לשמוע את קריאותיו של האינדרי - מין הלמור הגדול ביותר הידוע בקריאות הבוקר שלו. פארק זה שופע גם בצמחיית אנדמי. הטמפרטורה ביום - 28 מעלות. הטמפרטורה בלילה - 15 מעלות.

דצמבר

זו תחילת העונה הרטובה במדגסקר וגם הזמן החם ביותר. בצפון ובמזרח יערות הגשם רטובים מהגשמים של הסופות הטרופיות והטמפרטורה בהם עומדת על כ-30 מעלות. בדרום ובמערב הטמפרטורות נעות סביב ל-25 מעלות במהלך היום. תחילת החודש מתאימה לטיולים באזורי החוף, במיוחד לאלו המחפשים זיקיות, נחשים ולטאות הפעילים יותר בתקופה זו. לקראת סוף החודש הגשמים מתחזקים ולכן הוא פחות מומלץ לטיולים. הטמפרטורה ביום - 28 מעלות. הטמפרטורה בלילה - 15 מעלות.

עוד על המסלולים שלנו למדגסקר תוכלו לקרוא כאן


שלח אלינו טופס צור קשר ונחזור אליך בהקדם. או התקשר לטלפון: 1-700-708-999

*שדות חובה