אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי
הודו היא מהמדינות המאוכלסות ביותר בעולם - כמעט מיליארד בני אדם החיים בפסיפס אנושי רב גוני ומיוחד. זו גם מדינה של ניגודים רבים - נופי מדבר צחיחים לצד יערות גשם סבוכים, תעשיות היי-טק משגשגות לצד חקלאות בראשיתית, שכונות יוקרתיות לצד פרברי עוני ומקבצי נדבות רעבים ללחם. משהו בשילוב המדהים של הניגודים לא יכול להשאיר אתכם אדישים, ואלו מכם שיכנסו לעולם מופלא זה, ישבו בקסמיו לעד.
הפעם, הטיול להודו מתרחש בזמן פסטיבל הקומב מלה - הפסטיבל הדתי הגדול ביותר בעולם הנערך בעיר אללאהבאד אחת לשלוש שנים (כלומר, הפסטיבל הבא יתקיים בשנת 2022).
זהו טיול שהוא חווית חיים גם למטיילים הוותיקים והמנוסים שבינינו.

ימים 1-2 | ת"א - דלהי  (Delhi) - ג'אייפור (Jaipur)

ניפגש בשדה התעופה נתב"ג ונמריא בטיסת לילה לדלהי (נחיתה לפנות בוקר). לאחר ההגעה לדלהי, נמשיך בטיסה פנימית לעיר ג'אייפור, "העיר הוורודה" ובירת מדינת רג'סטאן. לאחר שנתארגן במלוננו, נצא לסיור ראשוני בעיר. נצפה על "ארמון הרוחות" (האווה מאהאל), שדרך חלונותיו יכלו נשות הארמון להציץ לרחובו מבלי שיראו אותן. לקראת ערב נכנס למקדש Lakshmi Narayan בכדי לראות אהרטי פוג'ה, טקס דתי יפהפה המתקיים בו כל ערב, לקראת החשיכה.

לינה וארוחת ערב במלון Lemon Tree או דומה ברמתו

 

יום 3 | ג'אייפור (Jaipur) - פושקר (Pushkar)

היום נערוך הכרות עם עולמם העשיר המרתק של המהרג'ות.
בבוקר נעלה רכובים על פילים אל מצודת אמבר (Amber) המפוארת והציורית אשר שימשה בעבר כמשכנו של המאהרג'ה של ג'אייפור. לאחר סיור מודרך בתוככי המצודה, נצא בנסיעה אל פושקר (Pushkar) עירו של האל ברהמה - הוא האל הבורא. פושקר - עיר קטנטנה וקסומה הבנוייה סביב אגם קטן בלב מדבר ברג'סטאן. לאחר התארגנות במלון, נצא לסיור היכרות ראשוני בפושקר (ולא לדאוג, עוד נחזור לג'אייפור).

לפי האגדה, עף האל ברהמה מעל המדבר השחון ושמע את האנשים מתפללים לגשם. משהחליט להיענות לתפילתם, השליך מידו פרח לוטוס אשר יצר את אגם המים שסביבו נבנתה העיר פושקר.

לינה וארוחת ערב במלון Brahma Horizon או דומה ברמתו

 

יום 4 | פושקר (Pushkar)

נשכים קום לועוד פני ארוחת בוקר נתרגל שעור יוגה ע"י יוגיסט מומחה. לאחר ארוחת הבוקר, נצא כמנהג אלפי עולי הרגל המגיעים לפושקר, היוצאים אל עבר האגם בפושקר ומבצעים על הגתות (המדרגות היורדות אל האגם) טקסי פוג'ה (פוג'ה – טקס דתי הינדואי) בעזרת ברהמינים (כהני דת). גם אנחנו נערוך טקס פוג'ה מיוחד לחברי הקבוצה ונמשיך לביקור במקדש היחיד בכל העולם  אשר מוקדש לאל ברהמה. נמשיך ונשוטט בין הגתות הקדושות על גדת האגם ודוכני הרוכלים הרועשים בשוק הצבעוני של פושקר. לקראת הערב נתנסה בשיעור תופי "נגרה" המאפיינים את הודו ורג'סטאן בפרט.

לינה וארוחת ערב במלון Brahma Horizon או דומה ברמתו

 

יום 5 | פושקר (Pushkar) - ג'אייפור (Jaipur)

אחרי ארוחת הבוקר נחזור בנסיעה אל עבר ג'אייפור, בכדי להשלים את הביקור באתרים השונים של העיר.

ג'איפור (Jaipur) ידועה בכינויה "העיר הורודה", בשל בתיה ומבניה הצבועים בצבע ורוד כהה. רחובותיה של ג'איפור בנויים בצורה ישרה וסימטרית ובמרווחים מדויקים זה מזה. רוב מוקדי העניין של ג'איפור מרוכזים בעיר העתיקה המוקפת חומה. כל רובע בעיר העתיקה הוא מרכז עיקרי של פעילות ומסחר. שוק Surajpole הוא שוק למסחר בפילים, שווקי Nehru ו-Bapu הם מרכזי סחר של טקסטיל, בשמים ונעלי עור מקומיות ושוק Johariv הוא שוק תכשיטי כסף ואבנים יקרות הפופולאריות מאוד לקנייה בג'איפור.
נבקר בג'אנטר מאנטר - "אוסף" מבנים ומכשירים "מוזרים" המהווים את מצפה הכוכבים של ג'יי סינג, השליט חובב האסטרונומיה אשר על שמו נקראת העיר ג'אייפור. לאחר מכן, נמשיך בסיור ונטייל ב"ארמון העיר" – מקום משכנם של המארג'ות של העיר ג'אייפור בעבר ובהווה. נמשיך ונסייר בעיר ובשווקיה של ג'איפור ככל שיותיר לנו הזמן. לקראת ערב נצא לחוויה מיוחדת, צפייה בסרט הודי בבית קולנוע המפואר והענק -  ראג' מאנדיר.

לינה וארוחת ערב במלון Lemon Tree או דומה ברמתו


יום 6 | ג'אייפור (Jaipur) - אגרה (Agra)

אחרי ארוחת הבוקר נצא בנסיעה מזרחה, אל עבר העיר אגרה השוכנת במדינת אוטאר פרדש.

אגרה הייתה בירת השושלת המוגולית במאות ה- 16 וה-17 לפני שהעבירו המוגולים את בירתם לדלהי. העיר בנויה על גדות הנהר הקדוש - היאמונה, הנשפך אל הגאנגס הקדוש. המוגולים נודעו כארכיטקטים ובנאים מעולים והותירו אחריהם בהודו מבנים מונומנטאליים המהווים יצירות אומנות עד עצם היום הזה. אגרה התפרסמה בשל המבנה שנחשב למדהים ולמושלם בבנייני תבל - הטאג' מאהל (Taj Mahal), שהתרגום המילולי שלו הוא: "ארמון הכתר". המבנה נבנה כאחוזת כקבר לאשתו האהובה של הקיסר שאח ג'אהן, מומטז, שנפטרה בעת לידת ילדם ה-14. לאחר הביקור בטאג' מאהאל.

לינה וארוחת ערב במלון Ramada Plaza או דומה ברמתו

 

יום 7 | אגרה (Agra) - אורצ'ה (Orcha)

לאחר ארוחת בוקר נעלה על רכבת שתיקח אותנו לעיר ג'האנסי, משם נמשיך בנסיעה באוטובוס לכפר אורצ'ה. לאחר שנתארגן בבית המלון שלנו, נצא לטייל בכפר המיוחד.

הכפר אורצ'ה נמצא על גדות נהר הבטווה במהלך המאה ה-16 ושימש כבירתם של מלכי שושלת הבנדלה. המקום מהווה  שריד מרשים לתקופת שלטונם של הראג'אפוטים והמוגולים.

נסייר בין הארמונות, המבצרים והמקדשים ונתרשם מאורח חייהם של תושבי הכפר. לקראת ערב נצפה בטקס הארטי - טקס דתי (פוג'ה) מלווה בהרבה אש שנערך במקום.

לינה וארוחת ערב במלון Orcha Resort או דומה ברמת

 

יום 8 | אורצ'ה (Orcha) - קאג'וראו (Khajuraho)

לאחר ארוחת בוקר נצא בנסיעה לכיוון העיירה קאג'וראו.

קאג'וראו מפורסמת בשל המקדשים המיוחדים שבה, מקדשים המעוטרים בפסלים אירוטיים. את המקדשים בנו מלכי צ'נדלה, שושלת ראג'פוטית ששלטה באזור זה במאות ה- 10-12. במקור נבנו במקום 84 מקדשים, אך כיום, נשארו כ- 22 מקדשים בלבד.

נסייר במתחם מקדשי קאג'וראו המשובצים במגוון עצום של פסלים ארוטיים, המגולפים באבן חול וננסה להבין למה ומדוע נבנו מקדשים אלו ולמה דווקא כאן.

לינה וארוחת ערב במלון Ramada Khajuraho או דומה ברמתו

 

יום 9 | קאג'וראו (Khajuraho) - אללהבאד (Allahabad)

בשעות הבוקר נצא בנסיעה אל עבר העיר אללהבאד - נקודת השיא שלנו בטיול כולו.

פסטיבל קומב מלה מתקיים לסרוגין בארבע ערים קדושות בהודו (הארידוואר, נאסיק, אוג'ין ואללהבאד) - בכל פעם בעיר אחרת. זהו כינוס דתי ענק, המנקז אליו מאות אלפי (ולפעמים אף מיליונים) מאמינים, סאדואיים וצליינים.

לאחר שנגיע לעיר, נתארגן במלוננו ונצא להיכרות ראשונית עם העיר והפסטיבל שלשמו באנו...

לינה וארוחת ערב במלון Teertham או דומה ברמתו

 

יום 10 | אללהבאד (Allahabad) - פסטיבל קומב מלה

היום יוקדש כולו לפסטיבל קומב מלה.

על פי האגדה, אללהבד היא אחת הערים בהן טפטפה טיפה של נקטר האלמוות אשר רקחו יחד האלים והשדים. לאחר הכנת הנקטר התקיימה מלחמה בת 12 שנים אשר בסופה גברו כוחות הטוב על כוחות הרשע וכך זכו האלים בחיי אלמוות. הפסטיבל מתקיים במפגש הנהרות (סאנגם ) של נהר הגנגס, היאמונה והסרסוואטי – שלושה נהרות קדושים למאמיני ההינדואיזם (הסרסוואטי הוא נהר וירטואלי).

נשוטט במתחם הפסטיבל הענק וההומה אדם, נהנה מן ההמון המציף את נהר הגנגס, מן הסהדואים, כהני הדת והצליינים הרבים הבאים לכאן כדי להיטהר. כיוונו את הגעתנו למקום בשיא הפסטיבל - ליום שנקרא שיווא ראטרי – ובעברית: "הלילה הגדול של שיווה" - כך שנוכל לראות את הפסטיבל בשיאו ובמייטבו. לעת-ערב נצפה בפוג'ה הארטי – סיום היום על גדת הנהר בו מודים ונפרדים מן האלים – אמא גאנגה ומשיווה בשירה, בתפילה ובאש.

לינה וארוחת ערב במלון Teertham או דומה ברמתו

 

יום 11 | אללהבאד (Allahabad) - ואראנסי (Varanasi)

בשעות הבוקר נצא בנסיעה אל עבר העיר הקדושה  וארנאסי. לאחר שנתארגן במלוננו, נצא להיכרות ראשונה עם העיר המיוחדת והמרתקת, נהר הגאנגס הקדוש וגאטות השריפה. בשעת השקיעה נצא לשייט קסום על נהר הגנגס ונצפה מן הסירה בטקס הארטי  פוג'ה – טקס האש המתקיים בגהת המרכזית.

ואראנסי נחשבת למרכז רוחני ולאחד המקומות הקדושים ביותר לדת ההינדו בהודו. מיליוני מאמינים הודים מגיעים לואראנסי מדי שנה כדי לטהר את עצמם מחטאיהם ע"י טבילה במי הגנגס הקדושים ואף בשביל למות ולהישרף בה.

פוג'ה (Pooja) היא המילה ההודית לתפילה דתית ולטכס דתי. בדרך כלל מתרחשות הפוג'ות בכל מקום קדוש בשעת הזריחה ובשעת השקיעה. במקרה הזה, בכל ערב לקראת שקיעה מתכנסים על הגהאטות, המדרגות היורדות אל נהר הגנגס המוני מאמינים הינדואים, ומקיימים טקס דתי מרתק. המאמינים שרים שירי הלל לגנגס ולאלים קרישנה, ראמה, שיווה ולאמא גאנגה, מדליקים לפידי אש, ומגישיםם פרחים ונרות שיצופו על מימי הגנגס כמנחות.

לינה וארוחת ערב במלון Rivatas או דומה ברמתו

 

יום 12 | ואראנסי (Varanasi) - דלהי (Delhi)

את היום נקדיש לעיר ואראנסי. מיליוני המאמינים ההינדואים בהודו, חולמים ומצפים לסיים את חייהם על גדות נהר הגנגס הקדוש, שהוא התגלמותה של האלה גאנגה.  נצא בבוקר לשוט על גדות הנהר כדי לצפות במאמינים הרבים אשר מתרחצים בנהר כדי להיטהר ולשטוף את חטאיהם. נטייל רגלית ונצפה בטקסי השריפה המתקיימים על גאטות השריפה הנמצאים לאורך הנהר הקדוש. נמשיך ונטייל במקדשים, בשווקים ההומים אדם, בריחות ובצבעים.
לקראת ערב ניסע לשדה התעופה של ואראנסי ונעלה לטיסה שתיקח אותנו לדלהי.

לינה וארוחת ערב במלון Taj Dwarka או דומה ברמתו

 

יום 13 | דלהי (Delhi) - ת"א

לאחר ארוחת בוקר טובה במלוננו, נצא לסייר באתריה הרבים והיפים של דלהי. על מנת שכל המטיילים יהנו ויפיקו את המיטב מהסיורים, אנו נקבע את מסלול הסיור בדלהי בסמוך לטיול עצמו. לקראת אחה"צ נעבור לשדה התעופה הבינ"ל של דלהי, בכדי לעלות על הטיסה הישירה מדלהי לת"א.בקרוב נפרסם תאריך לשנת 2020
13
מודרך בעברית
מדריך הטיול:  איתי שביט

 • טיסות בינלאומיות בנתיב ת"א- דלהי- ת"א
 • טיסת פנים
 • מפגש קבוצה בת"א בהנחיית מדריך הטיול כשבוע לפני היציאה
 • הדרכה ע"י איתי שביט - מדריך ישראלי בכיר מצוות "עולם אחר"
 • 11 לילות לינה במלונות מורשת ומלונות ברמה תיירות טובה
 • כלכלה על בסיס חצי פנסיון (ארוחת בוקר וערב)
 • כל ההעברות הדרושות ברכב תיירים ממוזג
 • כניסה לאתרים המפורטים בתכנית הטיול
 • מיסי נמל וביטחון
 • טיפים לנותני השירות המקומיים
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח בריאות ומטען
 • הוצאות הנפקת הויזה (מונפקת עצמאית במערכת אינטרנטית חדישה On-Line)
 • כל מה שלא נכלל בסעיף "המחיר כולל"
 • מספר המקומות מוגבל
 • יציאת הטיול מותנית ב-15 משתתפים
 • חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר הנוסע
 • התשלום בשקלים/מט"ח
 • יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים לפחות
טיסות בינלאומיות – דמי הביטול ייגבו על-פי דרישתה של חברת התעופה המפעילה

דמי ביטול עבור שירותי קרקע, יגבו במידה ולא ימצא מחליף, על פי הפירוט הבא:
 • עד 60 ימים לפני תאריך היציאה – לא ייגבו דמי ביטול
 • 59-30 יום לפני תאריך היציאה – ייגבו 25% מעלות הטיול
 • 29-15 ימי עבודה לפני תאריך היציאה – ייגבו 25% מעלות הטיול
 • 14 ימים לפני תאריך היציאה - יחוייב הנוסע ב100% מעלות הטיול


מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה