אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי

״דרום אפריקה - המיטב״ הינו מסלול מקיף וייחודי לדרום אפריקה: ארצות רבות בתוך ארץ אחת - ארץ הקשת בענן.
המסלול מתחיל בקייפטאון היפה בערים, כולל את הר השולחן שזכה להיות אחד משבעת פלאי הטבע החדשים של יונסק״ו, כף התקווה הטובה והשכונות השונות המפוזרות לאורך החופים הפראיים בחצי האי - הפנינסולה. המסלול ממשיך דרך מחוזות היין והגסטרונומיה עטורי הפרסים, לאורך חופים קסומים ודרך מעברי הרים גבוהים, צוקים ולגונות, עיירות קטנות לחופי שני האוקיינוסים ההודי והאטלנטי ואוכלוסיה מגוונת המורכבת משבטי ילידים אפריקאים, צאצאי המתיישבים מאירופה ועבדים מאסיה.

הטיול כולל:

 • טיסות בינלאומיות סדירות עם אתיופיאן אירלינס
 • 3 לילות בקייפ טאון
 • סיור בדרך היין הכולל טעימות
 • שייט צפיה בלוויתנים
 • סיור בפארק ציציקמה
 • ספארי בשמורה פרטית בדרום אפריקה
 • סיור במפלי ויקטוריה
 • סיור ספארי בצ'ובה (בוטסואנה)
 • ‏טיסת פנים מפורט אליזבת ליוהנסבורג
 • טיסות למפלי ויקטוריה וחזרה
 • לינה בלודג'ים ומלונות ברמה גבוהה
 • מים מינרלים במהלך כל ימי הסיור
 • תחבורה ברכבים ממוזגים
 • מדריך ישראלי מצוות עולם אחר
 • נהגים/מדריכים דוברי אנגלית/עברית ובעלי ניסיון רב
 • תיק גב איכותי הכולל מידע וחולצת "עולם אחר"

יום 0-1 | תל אביב - קייפטאון (Cape Town)

נצא בטיסה סדירה מתל אביב דרך אדיס אבבה ישירות לקייפטאון, שם יחכה לנו אוטובוס ממוזג. משם ניסע אל Signal Hill, גבעה הצופה על מפרץ השולחן, איזור המרינה - הווטרפרונט.
לאחר התארגנות במלון נצא למרכז הבילויים, האטרקציות והקניות התוסס של קייפטאון - הווטרפרונט על שם ויקטוריה ואלפרד (
V&A Waterfront), שהוקם באיזור הנמל הישן על כל בניניו ששוחזרו בטוב טעם.
לינה ב-V&A City Lodge או דומה ברמתו

 

יום 2 |  קייפטאון (Cape Town)

הבוקר הזה הוא בסימן טיול קייפטאון, מהערים היפות בעולם. אין מה שמסמל את העיר הזו כמו הר השולחן (Table Mountain) המתנשא מעליה ומשקיף על המפרץ הרחב שלצידו היא שוכנת.

הר השולחן (Table Mountain) הינו אחד ההרים המפורסמים בעולם ואחד משבעת פלאי הטבע החדשים. זהו הר שטוח ענק המתנשא מתוך לב ליבה של העיר לגובה רב, ומהווה נקודת ציון בולטת בקייפטאון. ההר משקיף על כל העיר ומכל נקודה בסביבת קיפטאון ניתן להבחין בו. רמתו הינה כ-3 ק"מ מצד לצד. ההר הינו חלק מהפארק הלאומי "הר השולחן" כאשר סביבו מספר גבעות ידועות: ממזרח "פסגת השטן" ומצפון "גבעת האיתות" ו"ראש האריה". חלקו העליון מכיל קוורץ ואבן חול, היוצר צוקים תלולים ואפורים. כמו כן הוא בית לצמחייה עשירה ומגוונת (1,234 זנים רק על ההר) שהידועה מבינם היא הפרוטיאה (הפרח הלאומי של ד. אפריקה) ובעלי חיים זעירים כגון שפני סלע, דורבנים, נמיות, נחשים וצבים.

נעלה להר ברכבל ונצא למסלול הליכה קצר ומהנה על ההר. בסיום ההליכה, נרד אל מרכז העיר העתיקה של קייפטאון בו נראה את המוזיאון היהודי, הפרלמנט, מוזיאון העבדים, שכונת צאצאי העבדים הססגונית Bo-Kaap וכיכר העיר ההיסטורית.

לינה ב-V&A City Lodge או דומה ברמתו

 

יום 3 | קייפטאון (Cape Town)

נתחיל את הבוקר במסע לכוון כף התקווה הגדולה (Cape of Good Hope), נעצור לתצפית על העיירה היפהפיה קמפסביי, נצא לשייט בעיירה האטביי (Hout Bay) ונצפה בכלבי הים המצטופפים בהמוניהם על האי הקטן דויקר.
נמשיך בדרך הפנורמית המתפתלת לאורך ההר של צ'פמנס פיק דרייב (Chapman’s Peak Drive). זהו כביש אשר נחצב במתלול המצוק וממנו נשקף נוף נפלא. נגיע לכף התקווה הטובה, הנקודה הדרום-מערבית ביותר ביבשת אפריקה. נעלה בפוניקולר למגדלור הישן כדי לצפות לעבר המקום אליו הגיעו מגלי עולם כברטולומיאו דיאז ו-וסקו דה גמה. בנקודה זו נפגשים הזרם החם של האוקיינוס ההודי והזרם הקר של האוקינוס האטלנטי. זרמים אלו אחראים להבדלי האקלים והצמחיה בין החוף המערבי לחוף המזרחי של דרום אפריקה.
נמשיך בדרך המפותלת לאורך מפרץ False Bay ודרך העיירה ההיסטורית סיימונס טאון (Simon’s Town). לאחר ארוחת הצהריים נעבור במושבת הפינגווינים אשר בסיימונס טאון. נחלוף על פני העיירות הציוריות פיש הוק (Fish Hoek), קאלק ביי (Kalk Bay) ומיוזנברג (Muizenberg). אחה"צ נחזור למרינה V&A Waterfront, מרכז תוסס ומלא אטרקציות שנבנה לאורך הרציפים הישנים.

לינה ב-V&A City Lodge או דומה ברמתו

 

יום 4 | קייפטאון  - דרך היין (Cape Winelands) - הרמנוס (Hermanus)

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל דרך היין. תרבות היין בדרום אפריקה החלה במאה ה-17 ותוגברה על ידי ההוגנוטים-פרוטסטנטים הצרפתיים שהגיעו כפליטים מאירופה והביאו איתם את הידע מארץ מולדתם. בדרכנו נבקר באנדרטה לשפת האפריקנס בעיר פארל (Paarl) ולתצפית פנורמית ממנה. נראה את פסלו המפורסם של מנדלה בפתח בית הסוהר בדראקנשטיין, בו שהה וממנו שוחרר לחופשי. נגיע לעיר היפהפייה פרנצ'הוק (Franschhoek), ונעצור לטעימות יין בשילוב שוקולד. משם נמשיך לסיור בסטלנבוש (Stellenbosch), עיר אוניברסיטאית משובצת בעצי אלון עתיקים, שהינה גם  העיר השניה בגילה בכל דרום אפריקה. העיר ידועה אף היא ביינות שלה ומכאן יצא זן הענבים הידוע והייחודי לדרום אפריקה – הפינוטאז'. מסטלנבוש נמשיך לכיוון הרמנוס, "עיר הליוויתנים," הידועה בזכות החגיגות הנערכות בה בתקופת נדידת הליוויתנים (יוני- נובמבר), ניסע על פני דרך פנורמית מרהיבה, לאורך המפרץ ונעצור בנמל הציורי קליינמונד (Kleinmond).

לינה ב-Windsor Hotel או דומה ברמתו


יום 5 | הרמנוס (Hermanus) - אודסהורן (Oudtshoorn)

הבוקר נצא לשייט כדי לצפות בליוויתנים ונסייר בעיר הקסומה הרמנוס. נמשיך בנסיעה דרך עיירות  כסטנפורד (Stanford), נפייר (Napier) ואחרות, לכיוון הנקודה הדרומית ביותר ביבשת אפריקה המהווה גם את נקודת המפגש בין האוקיינוס האטלנטי לאוקיינוס ההודי –  קייפ אגהלס (Agulhas Cape). משם נמשיך בנסיעה עד הגעתנו  לאודסהורן (Oudtshoorn) לביקור במרכז גידול יענים; נשמע על ההיסטוריה של גידול היענים באזור, נאכיל יענים וכמה אף יזכו לשבת עליהן.
בערב נצטרף לארוחת Potjekos  מסורתית.
לינה ב-Hlangana Lodge או דומה ברמתו

 

יום 6 | אודסהורן (Oudtshoorn) - נייזנה (Knysna)

היום יוקדש לאיזור אודסהורן, נמשיך לעבר מערות הנטיפים המרהיבות ביופיין, מערות קאנגו (Cango Caves). משם נמשיך למעבר ההרים סווטרברג, במידה והמעבר יהיה פתוח.

מערות קנגו (Cango caves) הינן מערות נטיפים מאבן גיר המקבילות למעבר סווטרברג הידוע. הן נמצאות 29 קמ' מאודסהורן וממוקמות על עמק קנגו הציורי. זהו אחד הפלאים המרהיבים ששוכן בתחתית האדמה היבשה של הקארו. נוכל לצפות באולמות הנטיפים המרהיבים והתוצרים המתנשאים מהתקרה ועד הרצפה.

בעיר אודסהורן נבקר במוזיאון המקומי המייחד אגף להיסטוריה היהודית העשירה בעיר הקרויה גם "ירושלים של דרום אפריקה" ומארח חלק מבית הכנסת המקורי.
בתום הסיורים נצא דרך מעבר ההרים אוטניקווה (Outeniqua) לעיר נייזנה (Knysna), ולדרך הגנים המפורסמת, בדרך נוכל נשקיף לעבר נופים מרהיבים בנקודות תצפית שונות.
לינה וארוחת ערב ב-Premier Hotel Knysna the Moorings או דומה ברמתו

 

יום 7 | נייזנה (Knysna)

הבוקר נסייר באיזור נייזנה. האקלים הנוח בדרך הגנים, עם טמפרטורות שאינן עולות על 28 מעלות בקיץ ואינן יורדות מתחת 10 מעלות בחורף, יצרו תת-אקלים מושלם באיזור ירוק להפליא עם עיירות רבות השוכנות לאורך חופי האוקיינוס ההודי.
בדרך נעבור מערכת ייחודית של אגמים שונים שכולם שייכים לשמורת טבע ווילדרנס וביניהם מתפתל נחל שנקרא סרפנטיין.
נייזנה הייתה עיר של יערות עד שבמאות ה-18 וה-19 חוטבי העצים ושריפה ממושכת כילו את היערות הללו.
העיר ידועה גם בגידול הצדפות למאכל ומתקיים בה פסטיבל צדפות כל שנה.

אנו נצא להפלגה בלגונה לכיוון שמורה פרטית פדרבד (Reserve Featherbed) השוכנת במקום בו האוקיינוס ההודי חובר ללגונה של נייזנה. נצעד במסלול הליכה המשקיף אל הנוף המופלא של הצוקים בכניסת האוקיינוס ההודי אל הלגונה ונאכל ארוחת צהריים לחופי הלגונה.
משם נמשיך אל Knysna Heads, שם נצפה באוקיינוס ההודי חודר ללגונה - אבל מהצד השני, ונלך למרינה התוססת של נייזנה לערב פנוי.
לינה וארוחת ערב ב-Premier Hotel Knysna the Moorings או דומה ברמתו

 

ימים 8-9 | נייזנה (Knysna) - פלטנברג ביי ( Plettenberg Bay) - ציציקמה (Tsitsikamma)

בתום ארוחת הבוקר נצא לפארק הלאומי ציציקמה, השוכן על שפת האוקינוס על שפך נהר הסערות (River Storms). נצעד לאורך צלע ההר בין העצים עד לגשר התלוי בנהר הסערות, נבקר בשמורת רוברג (Robberg) השוכנת בעיר פלטנברג ביי (Plettenberg Bay), שם נצא למסלול הליכה בטבע המרתק. נעצור בשמורת הקופים Monkeyland, נצפה בציפורים ססגוניות ונלך על הגשרים התלויים בגובה צמרות העצים. נצפה בקופצי הבאנג'י מגשר בלוקראנץ (Bloukrans), הנחשב לאחד מאתרי הקפיצות הגבוהים ביותר בעולם ( 216 מ').

שמורת ציציקאמה נמצאת על רכס של 2000 מ', המשתרע מנהר הבלוקרנס במערב עד נהר הציציקאמה במזרח. מצפון השמורה היא גובלת בהרי ציציקאמה המרהיבים, ובדרום - באוקינוס ההודי. בשפת הקוי של הילידים משמעותו מקום עם שפע מים או מקום של מים זורמים.

לינה ב-Tsitsikamma Village Inn או דומה ברמתו


יום 10 | ציציקמה (Tsitsikamma) - פורט אליזבט (Port Elizabeth)

השכם בבוקר נצא לכיוון פורט אליזבת לעבר פארק הפילים אדו.
פארק לאומי אדו (Addo Elephant National Park) היה בעברו מושבה קטנה של חיות נודדות. ברבות השנים הוא הפך לפארק השלישי בגודלו בדרום אפריקה, עם מגוון גדול של בעלי חיים בשטחו. הפארק הוקם בשנת 1931 וכיום הוא ביתם של מעל ל-600 פילים, 400 תאואים, למעלה מ-48 קרנפים שחורים הנמצאים בסכנת הכחדה, כמו גם למגוון רחב של מיני אנטילופות. נוכל לראות שם אריות טרנסוואל וצבועים שהובאו לפארק במיוחד. בפארק קיימת אוכלוסיית ענק של חיפושית זבל (Circellium). הצמחייה בתוך הפארק מגוונת למדי, והינה גורם משמעותי למערכת האקולוגית במקום. ישנם בפארק כמה מינים של צמחים נדירים אנדמיים, במיוחד שיחים גיאופיטים.
לינה ב-The Kelway Hotel או דומה ברמתו

 

יום 11 | פורט אליזבט (Port Elizabeth) - יוהנסבורג (Johannesburg) - הייזיוויו (Hazyview)

הבוקר נצא אל שדה התעופה בפורט אליזבת, שם ניפרד מהנהגים שליוו אותנו מתחילת הטיול. מנמל התעופה של פורט אליזבת נצא לטיסת פנים אל יוהנסבורג
נמשיך בנסיעה לכיוון מפומלנגה (המקום בו זורחת השמש) אשר במזרח המדינה, האזור בו נמצא פארק קרוגר. בדרכנו נעבור את ליידנברג (Lydenburg), את מעבר לונג טום (Long Tom Pass) ואת העיירה סאבי (Sabie), שהיא מרכז תעשיית היערנות באזור. נבקר במפלי לון קריק, אתר לאומי ציורי ונעים שהמים נופלים בו מגובה 68 מטרים. לקראת ערב נגיע למלון בו נלון הלילה.
לינה ב-Misty Mountain Lodge או דומה ברמתו

 

יום 12 | הייזיויו (Hazyview) - Panorama Route - שמורת ספארי פרטית מניילטי (Manyeleti Game Reseve)

נצא לנסיעה על דרך פנורמית המתרכזת סביב לנהר Blyde River Canyon שבמחוז מפומלנגה. זהו אחד הקניונים הגדולים והייחודיים בעולם בהיותו ”קניון ירוק" באורך של כעשרים וחמישה קילומטר.

מחוז מפולנגה (Mpumalanga) - “המקום בו זורחת השמש" - הוא המקום המגוון ביותר מבחינת התצורות הגיאולוגיות, הנוף, וכן אחד היפים והמרתקים בדרום אפריקה. הוא נמצא במזרח דרום אפריקה וגובל במדינות  סווזילנד ומוזמביק.

הדרך רצופה אטרקציות יפיפיות ואנחנו נחווה את היפות שבהן: חלון האלוהים (God’s Window) המשקיף ממרומי הרכס על כל האיזור, ממנו עם קצת מזל וראות טובה ניתן לראות את סוואזילנד ואת פארק קרוגר. נבקר בבורות המזל של בורק Bourke’s Luck Potholes)), ערוץ נחל בו חוללו אבנים במשך אלפי שנים חורים בצורת צילינדרים באבן החול הרכה.
נעצור בשלושת הרונדוולים (Rondawels Three) לתצפית על שלוש פסגות הנראות כבקתות השבטים המקומיים - עגולות עם גגות חרוטיים. בצהריים נגיע לשמורה פרטית מפנקת ואקסקלוסיבית, שמורת מניילטי.
לינה ב -Shalati Safari Camp או דומה ברמתו

 

יום 13 |מניילטי (המקום של הכוכבים)

את היום נבלה בשמורה הפרטית מניילטי, אשר משמעותה בשפת השנגאאן (Shangaan) – "המקום של הכוכבים". השמורה הזו היא הקסם הסודי והלא מוכר של דרום אפריקה. מיקומה הייחודי מאפשר כאן ספארי מהפנט, אשר כולל מעל 300 מיני ציפורים וכמובן כולל את "חמשת הגדולים", הלו הם: האריה, הנמר, הקרנף, הבפאלו והפיל, אשר משוטטים כאן בחופשיות רבה.
נצא לסיורי ספארי מופלאים ברכבים פתוחים ונשתדל להספיק ולראות את כל מה שיש למקום המופלא הזה להציע טרם נמשיך במסענו.
לינה ב-Premier Winkler או דומה ברמתו

 

יום 14 | הייזיויו (Hazyview) - יוהנסבורג (Johannesburg)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לעבר שדה התעופה המקומי לקראת טיסתנו ליוהנסבורג, שם ניפרד מהמדריך שליווה אותנו בימים האחרונים.
ביוהנסבורג נאסף על ידי הנהג החדש שלנו ונצא לסיור מודרך ברובע סווטו.
סווטו, שמו של הרובע, אשר נשמע אפריקני להפליא, הוא למעשה ראשי תיבות So.We.To - South Western Township, קרי, העיירות הדרום מערביות (דרום מערביות ביחס ליוהנסבורג כמובן).
"העיירה", הוקמה בשנות ה 30 של המאה הקודמת ולמעשה היה לא פחות ולא יותר מאשר גטו. כיום הוא  מפורסם בעיקר מתקופת ימי האפרטהייד, אז היווה מקור למתנגדי משטר וזירת התנגשות קבועה בינם לבין המשטר הלבן. כיום הרובע מסופח ליוהנסבורג באופן רשמי וחיים בו כמעט מיליון וחצי בני אדם.

לאחר הסיור נחזור למלון ללינה וארוחת ערב.
ארוחת ערב ולינה ב-Vrey Boutique Hotel או דומה ברמת

 

יום 15 | יוהנסבורג (Johannesburg) - מפלי ויקטוריה (Victoria Falls)

הבוקר, על פי לוח הטיסות המתוכנן, ניסע לנמל התעופה לטיסה למפלי ויקטוריה בזימבבואה. המפלים הם אחד משבעת פלאי הטבע של העולם וממראות הטבע המרהיבים ביותר. המפלים, שהוכרזו כאתר מורשת עולמית עוד ב-1889, והעיירה בעלת אותו השם, מהווים חלק מפארק לאומי גדול. אחה"צ נערוך שייט על נהר הזמבזי עד זמן השקיעה, נצפה בסוסי יאור ובתנינים ונהנה מהאווירה הרגועה ומשפע החי והצומח אשר סביבנו. בעת ארוחת הערב נוכל לצפות ברקודים מסורתיים.
ארוחת ערב ולינה ב-Kingdom Hotel במפלי ויקטוריה או דומה ברמתו

 

יום 16 | שמורת הטבע צ'ובה (Chobe) - בוטסואנה (Botswana)

בבוקר נחצה את הגבול לבוטסואנה לשמורת הטבע צ'ובה, השוכנת על גדת נהר באותו שם. תהיה לנו הזדמנות ליהנות מהשפע העצום של חיות בר בשמורה, צפייה בעדרי פילים מהגדולים בעולם, הפופוטמים, תנינים, שפע של אנטילופות, תאואים וטורפים. הסיור יתחיל ברכבי ספארי ברחבי השמורה ולאורך הנהר וימשיך בהפלגת ספארי על נהר הצ'ובה. נוכל לצפות בחיות הבר הנמצאות ליד הנהר ובערב נחזור למפלי ויקטוריה ללינה.
ארוחת ערב ולינה ב-Kingdom Hotel במפלי ויקטוריה או דומה ברמתו

   

יום 17 | מפלי ויקטוריה (Victoria Falls)

בבוקר נצא לביקור במפלי ויקטוריה עצמם. אין ספור ספרי מסע, הרפתקאות, ילדים ורומנים נכתבו על מקום קסום זה. האנרגיה הרועמת של המפלים עומדת בניגוד בולט לרוגע של סביבת הבר המקיפה אותם. נצעד בשבילי יער גשם הצומח תחת קשת נתז המפלים, אל נקודות התצפית הרבות - כל אחת טובה יותר מקדמתה. יהיו לנו הזדמנויות נפלאות לצילום תמונות מרהיבות.

מפלי ויקטוריה אשר למרגלות נהר הזמבזי, מתנשאים לגובה של כ-110 מ' ומהווים את אחד מאתרי התיירות המופלאים ביותר שיש לאפריקה להציע. בשמם המקומי ידועים המפלים כ-"העשן אשר רועם" (Mosi-oa-Tunya), ככל הנראה, עקב המראה הערפילי אשר יוצרים נטיפי המים הפוגעים בקרקעית המפל, אותם ניתן לראות ממרחק של 20 ק"מ. את שמם המערבי, "מפלי ויקטוריה", קיבלו המפלים על ידי החוקר הסקוטי, ד"ר דיוויד לווינגסטון, בשנת 1855, על שמה של מלכת אנגליה דאז. על המפלים עצמם, כתב ביומנו:

‏"No one can imagine the beauty of the view from anything witnessed in England. It had never been seen before by European eyes; but scenes so lovely must have been gazed upon by angels in their flight".

"איש אינו יכול לדמיין יופי שכזה, שכן לא נראה כמותו בכל אנגליה ולא נגלה קודם לכן לעיניים מערביות; אולם מחזה מרהיב שכזה וודאי ונצפה על ידי המלאכים במעופם"
ארוחת ערב ולינה ב-Kingdom Hotel במפלי ויקטוריה או דומה ברמתו

 

יום 18 | מפלי ויקטוריה (Victoria Falls) - תל אביב

בתום ארוחת הבוקר, נמשיך אל נמל התעופה לקראת טיסתנו חזרה לאדיס אבבה ומשם נמשיך בטיסת המשך לתל אביב.

 

יום 19 | נחיתה בתל אביב


בקרוב נפרסם תאריך חדש
-
19
מודרך בעברית
מחיר לאדם בחדר זוגי: 6497  $
תוספת לחדר יחיד: 950  $
מדריך הטיול:  ד"ר דני אפיק

 • טיסה בינלאומית של חברת "אתיופיאן איירלינס" – הלוך מתל-אביב לקייפ טאון, חזרה ממפלי ויקטוריה
 • טיסה מפורט אליזבת ליוהנסבורג
 • טיסה ממניילטי ליוהנסבורג
 • טיסה מיוהנסבורג למפלי ויקטוריה
 • מדריך דובר עברית מצוות עולם אחר
 • סיורים ללא הגבלת ק"מ
 • רכבי שטח- 4X4 בספארי, ורכב ממוזג בערים
 • לודג’ים ומלונות בסטנדרט "עולם אחר"
 • דמי כניסה לפארקים/אתרים/אטרקציות
 • ויזה לזימבבואה (מפלי ויקטוריה)
 • שייט על הזמבזי
 • אירוח על בסיס חצי פנסיון, כולל מים מינרליים בכל מהלך הטיול
 • מיסי נמל וביטחון
 • טיפים לסבלים, מדריכים נהגים

 • הוצאות אישיות
 • ביטוח בריאות ומטען 
 • טיפים למעט המצויין לעיל
 • ארוחות, למעט המצוין לעיל
 • חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • יציאת הקבוצה מותנית ב 25 משתתפים מינימום
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • אשרת כניסה לדרום אפריקה מונפקת בכניסה ללא עלות
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר הנוסע
 • התשלום בשקלים/מט"ח, לפי שער הדולר המחאות והעברות גבוה ביום התשלום ויבוצע לפני מועד היציאה
 • יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים לפחות. תוקף הדרכון לפחות חצי שנה ממועד הנסיעה
 • המסלול מתבסס על טיסות המופעלות ע"י חברת התעופה. הפעלתן ולוחות הזמנים שלהן אינם בתחום האחריות של "עולם אחר"דמי ביטול עבור טיסות - דמי הביטול ייגבו על-פי דרישתה של חברת התעופה המפעילה.

דמי ביטול עבור שירותי קרקע – ייגבו לפי תקנון חברת עולם אחר על פי הפירוט:

 • ממועד ההרשמה ועד 60 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול – ייגבו דמי טיפול על-סך 100 $ למטייל
 • 45-59 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 15% מעלות שרותי הקרקע
 • 30-44 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 25% מעלות שרותי הקרקע
 • 15-29 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 50% מעלות שרותי הקרקע
 • 14-8 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 75% מעלות שרותי הקרקע
 • 7 ימי עבודה לפני תאריך היציאה - ייגבו דמי ביטול בגובה 100% מעלות הטיול
מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה