אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי
מסלולים לקבוצות בהרשמה פתוחה
לנוסע העצמאי וקבוצות סגורות

טיולים לנוסע העצמאי הינם טיולים המיועדים ליחידים, זוגות, משפחות או קבוצות חברים סגורות, המעוניינים בטיול פרטי.
חברת עולם אחר מתמחה בהתאמה של טיולים לפי דרישת הלקוח ומעמידה לרשותו שירות מקצועי, איכותי ונוח לבניית מסלול אישי לטיול או חופשה ברומניה, תוך שמירה על עצמאות ותחושת בטחון.
הייעוץ נעשה על-ידי המדריכים המנוסים של החברה.


חודשים מתאימים:
אפריל עד נובמבר

אתרים מומלצים לביקור:
חבל סוונטי, חבל קזבגי, חבל טושטי, חבל קחתי, טביליסי, ורדזיה, אחלציחה, מצ'חטה.


כל טיול המוצג באתר יכול לשמש כבסיס לטיול אותו תבצעו בצורה עצמאית. צוות עולם אחר ישמח לעשות שינויים במסלולים הקיימים על- פי דרישתכם או לחילופין להפיק טיול שכל כולו נוצר בעבודה משותפת יחד עם הצוות המקצועי של "עולם-אחר".

 

מידע כללי

מיקום: גאורגיה היא אחת ממדינות הקווקז, משתרעת מדרום לרכס הקווקז הגבוה ועל הקווקז הנמוך. מצפון לה נמצאות מדינות יוצאות ברה"מ לשעבר, מזרח – אזרבייג'ן, ממזרח ומדרום – ארמניה וטורקיה. זו מדינה גבוהה, ושיאי הקווקז מגיעים לכ-5,000 מ' (בהר אלברוס הנמצא בגבול בינה לבין רוסיה). היא יושבת לחופי הים השחור – מקום נופש נפלא שנוצל לאורך כל ההיסטוריה לאצילי אירופה ורוסיה. שטחה 70,000 קמ"ר.

בירה: טביליסי, בירתה מאז המאה ה-4; עם התנצרות גאורגיה הועברה הבירה ממצ'חטה – שנשארה הבירה הדתית, לאזור של ברך נהר המטקוורי שם נובעים מעיינות חמים (טבי). הגדולה בערי גאורגיה, ושלובים בה ישן וחדש – העיר העתיקה ובה בית כנסת לצד כנסיות עתיקות ומעניינות לצד מסגד; מבצר נריקלה שבנו המונגולים על אחת הגבעות; ובית הממשל, התיאטרון, האופרה וגשר הזכוכית המודרניים ורחוב רוסטוולי זרוע בניינים היסטוריים, בתי קפה ומסעדות. עיר שנעים לשהות בה, לטייל ולבלות.

שפה: גאורגית.

אוכלוסייה: כ-4 מיליון נפש, 90% גאורגים. מיעוט רוסי, ארמני, אזרי, אבחזי, אוסטי, כרתוולי, לאזי, אשורי, צ'צני, יווני, כורדי, יהודי, טורקי ואוקראיני.

דתות: 90% נוצרי אורתודוכסי (מזרחי), המכונה הכנסייה האורתודוכסית הגאורגית. גאורגיה היא המדינה השלישית בעולם (אחרי ארמניה ואקסום) שהכריזה על התנצרותה ועל הנצרות כדת מדינה. לפי הסיפורים שליחים של ישוע (ישו) הטיפו לנצרות כבר במאה ה-1 לספירה, והדבר הופך את הכנסייה לאפוסטולית (ואף היתה בדרגה גבוהה מאוד בהיררכיה של הכנסיות במאה ה-5).

לצד הנוצרים האורתודוכסים יש מעט אוכלוסייה השייכת לזרמים אחרים של הנצרות, וגם יהודים, מוסלמים ואחרים.

צורת ממשל: רפובליקה פרלמנטרית.

מזג אויר: השנה נחלקת בעצם לשתי עונות – חורף מושלג וקר בין נובמבר לאפריל, ועונה נעימה (ההופכת לנעימה יותר ככל שנכנסים לחודשי הקיץ) בין אמצע אפריל ואוקטובר. עם זאת, אזורים נמוכים כמו בקעות הריוני ואזור כותאיסי מאוד חמות בקיץ, ואזורי ההרים הגבוהים עשויים להיות מאוד קרים באותו הזמן.

מטבע ותשלומים: המטבע המקומי הינו לארי. ערכו כשליש הדולר. המשרה נעשית אצל חלפנים, הנמצאים בהרבה פינות רחוב.

חשמל ותקשורת: 220 וולט. יש קליטה ברובה של גאורגיה, וניתן להשתמש בפלפונים.

שעון: מקדים את שעון ישראל בשעתיים.

ויזה: אין צורך באשרת כניסה.

סיכום: גאורגיה היא ארץ יפהפיה, זרועת הרים גבוהים ואתרים היסטוריים, אוכל נפלא (ומשמין) ואנשים ידידותיים מאוד.