אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי

ביערות הגשם העבותים, ניפגש פנים מול פנים עם המדהימים שבקופים. נבקר בכפרים צבעוניים לחופי האגמים. בשלל נופים עוצמתיים ונפגוש מגוון עצום של ציפורים.
בשמורות מאות מיני פרחים וכמובן חיות הפרא של אפריקה. אריות, נמרים, קרנפים, פילים תאו ועוד שלל בעלי חיים מרשימים.
אפריקה במיטבה. 

מדינות אפריקה והעולם כולו נושאות עיניים אל הצלחתה של רואנדה, המדינה שהקימה עצמה מעבר קשה לראש מצעד המדינות המתקדמות והנאורות של אפריקה.
נופים מרהיבים, שימור טבע מעורר הערכה, סדר וניקיון מופתיים ושמורות טבע שאפשר רק לחלום עליהן ברקע מערכת שלטון מסודרת ומאורגנת המהווה מודל חיקוי עולמי.

 

אתם מוזמנים לצפות בהרצאת זום מיוחדת בה סיפרה חגית פרויד על רואנדה ותכנית הטיול

 

שיאי הטיול

 • מסלול הליכה ומפגש עם גורילות ההרים (Volcanos National Park)

 • מסלול הליכה ומפגש עם השימפנזים (Nyungwe National Park)
 • סיורים ושייט נופים בין תרבויות על גדות אגם קיוו (Lake Kivu)
 • ספארי חמשת הגדולים בשמורת אקגרה (Akagera National Park)
 • ספארי שיט בשמורת אקגרה
 • סיור רגלי בעקבות 12 מיני פרימטים נוספים ביער גשם עתיק
 • סיור על גשרים תלויים בשמורת ניונגווה
 • טיפוסאל פסגת הר הגעש הרדום ביסוקה (Bisoke)
 • ביקור במרכז דיאן פוס - חוקרת הגורילות המיתולוגית (גורילות בערפל)
 • ביקור באתר מורשת לזכר רצח העם וסקירת הנושא שמחבר יותר מכל בין מורשת ישראל לרואנדה


בנוסף:

 • הסיורים יתקיימו ברכבי טיוטה לנד קרוזר 4X4, מהטובים בנמצא. נעשה שימוש ב-5 מושבים בלבד (מתוך 8)

 • בטיולים קבוצתיים - עד 20 מטיילים בקבוצה, 5 מטיילים בכל ג'יפ בניצוחו של מדריך ישראלי מצוות ״עולם אחר״

 • בטיולים פרטיים - עד 6 בכל ג׳יפ נהוג ע״י נהג-מדריך מקומי דובר אנגלית

 • הלינה בלודג'ים איכותיים, במיקומים אטרקטיביים

 • האירוח במהלך הטיול הינו על-בסיס כלכלה מלאה, כולל מים מינרליים

יום 1 | תל אביב - קיגאלי (Kigali) - אדיס אבבה (Addis Ababa) - קממבה (Kemembe)

נצא בטיסה לקיגלי בירת רואנדה, לאחר הנחיתה נצא בנסיעה אל העיר הדרומית קממבה, בדרך נראה את נופיה הכפריים של רואנדה, נחלוף על פני גידולים חקלאיים כגון אורז, קפה ותה לצד בננות, מנגו וקסה ועוד, נראה את חיי הכפר ואת המסחר בצידי הדרכים, בערב, נגיע לעיירת הגבול קממבה השוכנת בקצה הדרומי של אגם קיוו ולצד הגבול עם הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו.

ארוחת ערב ולינה ב-Mantis Marina Bay


יום 2 | הפארק הלאומי נינגווה (Nyungwe National Park) - מפגש עם השימפנזים וסיור בין צמרות העצים

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל הפארק הלאומי ניונגווה, אחד מיערות הגשם העתיקים ביותר באפריקה.

הפארק הלאומי נינגווה עשיר במגוון בעלי חיים וצמחים המוצאים בה את ביתם,ביניהם 13 מיני פרימטים שחלקם אנדמיים לשמורההבולטים שבהם הם השימפנזים. זהו מקום נהדר גם לחובבי צפרות ובוטניקה שכן השמורה מזמנת מגוון של לא פחות מ-1,068 צמחים, מהם כ-140 מיני סחלבים ומעל 300 מיני ציפורים. ניתן לפגוש כאן גם יונקים כמו סרוול, מין של חתול בר יפהפה, נמיות, נמרים חזירי סבך ועוד.

הבוקר יוקדש להליכה בטבע בעקבות השימפנזים. המפגש עם השימפנזים מוגבל לשעה, ואנו נוכל לצפות בהן משחקות, מסרקות אחת את השניה, אוכלות או נחות. חשוב לדעת כי רק מטיילים בודדים מכל העולם זוכים לפגוש את השימפנזים במהלך היום.

נסייר בשמורה במסלול הליכה עוצמתי בעומק יער הגשם שחלקו יעבור על גשרים תלויים מעל צמרות העצים. נחווה את מראות היער ממעוף הציפור.

ארוחת ערב ולינה ב-Mantis Marina Bay

 

יום 3 | הפארק הלאומי נינגווה (Nyungwe National Park) -מסלול הליכה רגלי (Waterfall Trail)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לטיול רגלי במסלול למיטיבי לכת בתוך יער ניונגווה, שמו של המסלול הוא מסלול מפל איסומו והוא מתחיל בגובה של 1,770 מטרים ובשיאו מגיע ל 1,940 מטרים, אורך המסלול כ 5 שעות הליכה והוא משלב את המפל הגדול ונקודת תצפית יפיפייה משיא הגובה, עם תום הסיור הרגלי נאכל את ארוחת הצהרים בדרכינו אל העיר קיבויה השוכנת במרכזו של אגם קיוו, העיר פרוסה על הגבעות שלחוף האגם ומפורסמת כבירת דגי הסמבזה, דגים דמויי סרדין שאהובים מאוד על האוכלוסייה המקומית.

ארוחת ערב ולינה ב-Moriah Hills

 

יום 4 | אגם קיוו (Lake Kivu) -קואופרטיב קפה

את ארוחת הבוקר נאכל אל מול חופי אגם קיוו ובסיומה נצא לחקור חלק קטן מהאיים הרבים שבאגם. נשוט בסירה במי האגם ומדי פעם נרד אל אחד מהאיים לסיור רגלי אל היער שם נפגוש שבטים המקיימים אורח חיים מסורתי ונמשיך לביקור בקואופרטיב קפה מקומי שם נראה את כל התהליך מהקטיף ועד הצריכה.

אגם קיוו הוא מהאגמים הגדולים באפריקה ומהעמוקים שבאגמי המים המתוקים, האגם שוכן על הגבול בין רואנדה לרפובליקה הדמוקרטית של קונגו ולמעשה, 58 אחוזים משטחו הוא בשטחה של קונגו וגובהו כ-1,460 מטרים מעל פני הים.

עם ערב נצא לשייט נוסף בו נתלווה אל הדייגים היוצאים בשירה לפנות ערב מצוידים בעששיות המאירות את האגם, מתרחקות יחד עם קולות שירתם אל האופק.

ארוחת ערב ולינה ב-Lake Kivu Serena

 

יום 5 | הפארק הלאומי וולקאנוס (The Volcanoes National Park) - מסע אל גורילות ההרים

הבוקר ניסע אל הפארק הלאומי וולקאנוס, החשוב ביותר ברואנדה ובין החשובים בעולם כולו. שטח הפארק כ-160 קילומטרים רבועים של יער גשם המוקף בחמישה הרי געש עוצמתיים. זהו בית גידולן של גורילות ההרים האחרונות בעולם, בסיסה ההיסטורי של הפרימטולוגית דיאן פוסי.

נצא בהליכה לעומק יער הגשם סבוך, מלווים ברינג'רים המיטיבים להתחקות אחר עקבותיהן של גורילות ההרים. בעזרת מצ'טות לפילוס הדרך, סבלנות ואורך רוח נאתר את הגורילות, עמן נשהה כשעה, נלמד להכיר את אופיין המיוחד ואורח חייהן. נתבונן בהן בעודן מחפשות מזון, משחקות, מנקות האחת את השנייה ונהנות משלוות היער. זהו מפגש אינטימי שיהיה לחוויה חד פעמית ובלתי נשכחת.

ביער של הפארק הלאומי וולקנוס חיות 12 משפחות של גורילות ההרים. נתחלק לתת קבוצות קטנות ע"פ דרגת קושי, בהתאם ליכולת הפיזית של כל מטייל. כל קבוצה מודרכת על ידי מדריך מקומי מיומן ושני תצפיתנים המאומנים בכל סיטואציה שעלולה להתפתח.

עם סיום החוויה נאכל את ארוחת הצהרים ונשלים את הסיור בביקור במרכז ע"ש דיאן פוסי - נלמד על עבודתה והקרבתה יוצאת הדופן ששינתה את האופן בו האנושות מתייחסת לשימור הגורילות.

ארוחת ערב ולינה ב-Ingagi park View Lodge

 

יום 6 | טיפוס על הר הגעש הרדום ביסוקה (Bisoke) - קיגאלי (Kigali)

עם בוקר נצא לטפס על פסגת הר ביסוקה, אחד משמונת ההרים שמרכיבים את רכס הרי הוירונגה.

רכס הרי וירונגה נחשב למוזיאון להרי געש והוא מורכב מהרי געש פעילים, כמו הר הנירגונגו, הרי געש עתיקים שפסגתם כבר נשחקה כמו ההרים סביניו ומיקנו, והרי געש רדומים. הר הגעש ביסוקה הוא הר געש רדום ובפסגתו נמצאת לוע מלאה במים, זהו אגם הלוע הגדול ביותר ברכס הוירונגה.

המסלול הוא מסלול הליכה אתגרי הכולל עליות וירידות תלולות ועובר דרך שכבות צמחייה שונות בהתאם לגובה, נעפיל אל הפסגה המתנשאת לגובה של 3,711 מטר.

לאחר סיום המסלול נצא בנסיעה לקיגלי.

ארוחת ערב ולינה ב-Kigali Serena


יום 7 | סיור עירוני בקיגאלי וביקור במוזיאון הזיכרון - הפארק הלאומי אקגרה (Akagera National Park)

נאכל את ארוחת הבוקר ונצא לסיור בעיר קיגאלי ובמוזאון המוקדש לרצח העם ברואנדה (Genocide Memorial). מדריך מקומי יספר לנו על הסכסוך שפרץ בין השבטים הוטו (השבט ששלט ברואנדה) לבני שבט טוטסי והוביל לרצח של מאות אלפים מבני שבט טוטסי.

בתום הביקור נעלה על רכבי ספארי ונצא לדרך, אל הפארק הלאומי אקגרה. הפארק שוכן על גבולה המזרחי של רואנדה עם טנזניה והוא השטח המוגן הגדול ביותר במרכז אפריקה ומהווה מקלט עבור חיות סוואנה רבות.

עם ההגעה יחל הספארי בפארק הלאומי אקגרה המורכב מסוואנה, יער-עד, אגמים וביצות. בשל מגוון איזורי המחיה, הספארי באקגרה נחשב לסיור ברמה הגבוהה ביותר, בו אפילו ניתן לצפות בחמשת הגדולים - קרנפים, אריות, נמרים, פילים ותאו אפריקני. בנוסף אפשר לראות כאן זברות, מינים שונים של אנטילופות, ג׳ירפות, קופים ממינים שונים ומגוון של כ-490 מיני ציפורים. במי האגמים אפשר לראות היפופוטמים ותנינים ולחופיו ציפורים ועופות כמו עגורי כתר, אנפות ממינים שונים ועוד.

ארוחת ערב ולינה ב-Mantis Akagera Game Lodge


יום 8 | הפארק הלאומי אקגרה - שדה התעופה קיגאלי - אדיס אבבה - תל-אביב

ננצל את היום האחרון עד תומונצא מוקדם לספארי בפארק הלאומי אקגרה, נקיים ספארי שייט בסירה מהירה על מימיו של אגם איהמה בין היפופוטמים ותנינים ענקיים, נחפש את הטורפים המנצלים את אור הבוקר, נצפה ביונקים הגדולים - פילים וקרנפים שחורים המתנהלים לאיטם כשהיום עולה, עדרים של אנטילופות במישורים ומינים רבים של ציפורים ועופות מים.

בהתאם לשעת הטיסה חזרה לישראל, נעזוב את השמורה וניסע אל שדה התעופה בקיגאלי, שם נעלה על טיסתנו חזרה ארצה.

 


ספרות מומלצת לקריאה:

גורילות ההרים בפרק הלאומי בווינדי באוגנדה מאת נדב לוי, משה אגמי -חלק א׳

גורילות ההרים בפרק הלאומי בווינדי באוגנדה מאת נדב לוי, משה אגמי -חלק ב׳


גורילות בערפל
מאת: דיאן פוסי (הוצאת דביר)
דיאן פוסי היא זואולוגית אמריקנית שחקרה את גורילות ההרים ברואנדה במשך כ-13 שנים. בסיפרה היא כותבת על החיים בצילן של הגורילות, על הצייד הלא חוקי ועל תיירות הגורילות. בשנת 1985 נמצאה פוסי מתה, וכפי הנראה נרצחה על ידי ציידי גורילות בהם נילחמה. סרט המבוסס על סיפרה, בכיכובה של סיגורני וויבר, יצא לאקרנים בשנת 1988 והיה מועמד ל-5 פרסי אוסקר.


ארץ קטנה
מאת: גאל פיי (הוצאת מודן)
הסיפור אמנם מתרחש בבורונדי, אך הוא מספר על תהליך התבגרותו של ילד שאביו צרפתי ואמו ילידת רואנדה. הסיפור מתחיל בתחילת שנות ה-90 של המאה הקודמת, אז מתקיימות בחירות אך הנשיא הנבחר נרצח במאבק בין שבט ההוטו לשבט הטוטסי. סכסוך דומה פורץ ברואנדה ואמו של הילד בורחת מהבית כשהכאוס משתלט על רואנדה ובורונדי. זהו אחד מספרי הפרוזה היחידה העוסקים בהיסטוריה המודרנית של אזור זה באפריקה. 


אופת העוגות מקיגאלי
מאת: גייל פארקין (הוצאת סימניה)
אופת העוגות מקיגאלי הוא סיפור מרגש על תקווה ושמחת חיים, סיפור משעשע על אהבה, על חיי היום-יום וגם על עוגות. אנג׳ל, גיבורת הספר, אופה עוגות לחגיגות של שכניה ותוך כדי כך שומעת את סיפוריהם - על מה הם מתאבלים ומה הם חוגגים. היא עצמה מנסה להתאושש מרצח העם ברואנדה והיא מופת של חריצות, נעימות ועוצמה אימהית ונשית.


תעשיית החמלה: מאחורי הקלעים של הסיוע ההומניטרי
מאת: לינדה פולמן (הוצאת שלם)
תיאוריה עזי המבע של פולמן על התוצאות הכאובות שגרמו כוונותיהם הטובות של עובדי הסיוע באזורי משבר, חושפים דילמות מוסריות קשות מנשוא, לצד גילויי אבסורד וזוועה שלא ייאמנו, ומעוררים אותנו לשאול מדוע אין להטיל גם על אנשי הסיוע ההומניטרי את האחריות לתוצאות מעשיהם.

 

ארבע שנים ברואנדה
מאת: תמר שק (הוצאת רסלינג)
הספר הוא סיפור מסע אישי , תרבותי, היסטורי וגיאוגרפי אשר שזורים בו התהליכים החינוכיים שעברו המורים והתלמידים במשך ארבע שנים והטראומות של מי ששרדו את רצח העם ונגזר עליהם לחיות יחד עם רוצחיהם.

תמר שק, בעלת דוקטורט לבוטניקה באונ׳ תל-אביב, הגיעה לרואנדה כדי להתנדב בכפר יתומים שהקימה הפילנתרופית האמריקאית, אן היימן. היא לא חשבה שתישאר בכפר שנתיים ועוד שנתיים תהיה על הקו של ישראל-רואנדה.

22/07/2021
29/07/2021
8
מודרך בעברית
מחיר לאדם בחדר זוגי: 5346  $
תוספת לחדר יחיד: 500  $
מדריך הטיול:  חגית פרויד
שימו לב:  מחיר ללא סיור גורילות - $4,796

 • טיסה בינלאומית מהארץ לרואנדה וחזרה
 • נהג/מדריך מיומן דובר אנגלית מצוות "Another World"ברואנדה
 • מפגש הכנה בהנחיית מדריך מצוות ״עולם אחר״ כשבוע לפני היציאה
 • מפגש רגלי בלתי אמצעי עם גורילות ההרים
 • מפגש רגלי בלתי אמצעי עם בשימפנזים
 • ספארי שייט בשמורת אקגרה
 • טיפוס על הר הגעש ביסוקה
 • מסלול הליכה אתגרי ביער ניונגווה
 • סיור על הגשרים התלויים בין צמורת העצים של שמורת ניונגווה
 • סיורים בשמורות ללא הגבלת ק"מ
 • מגדיר בעלי חיים
 • מפה איכותית לכל זוג/משפחה
 • רכבי שטח- 4X4 טויוטה לנדקרוזר, שמונה מושבים-חמישה מטיילים. ביטוח מלא לרכבים 
 • לודג’ים מהשורה הראשונה
 • כלכלה מלאה
 • מים מינראלים במהלך הספארי
 • מיסי נמל וביטחון
 • הנפקת המסמכים הדרושים לויזה מראש
 • מדריך ישראלי מיומן מצוות ״עולם אחר״
 • אשרת כניסה לרואנדה
 • בדיקות קורונה ברואנדה
 • הרצאות בערבים על מגוון רחב ומרתק של נושאים
 • טיפים לנותני השירות המקומיים
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח בריאות ומטען
 • בדיקת קורונה בישראל
 • מספר המקומות מוגבל
 • יציאת קבוצה מודרכת בעבריתמותנית ב-12משתתפים מינימום

 • ניתן לשדרג למושב עסקים

 • חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר הנוסע
 • התשלום בשקלים/מט"ח, לפי שער הדולר המחאות והעברות מכירה ביום התשלום ויבוצע לפני מועד היציאה
 • יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים לפחות
 • על הדרכון להיות בתוקף של 6 חודשים לפחות ממועד החזרה ארצה
 • המסלול מתבסס על טיסות ישירות המופעלות ע"י חברת התעופה, הפעלתן ולוחות הזמנים שלהן אינם בתחום האחריות של "עולם אחר"
תנאי ביטול וביטוח:
 • ממועד ההרשמה ועד 31 ימים לפני מועד היציאה - לא יגבו דמי ביטול
 • 30 ימים לפני מועד היציאה - תופעל פוליסת ביטוח First Class של חברת הראל בהרחבה מקסימלית
 • 29 ימים לפני מועד היציאה ועד ליציאת הטיול - יוחזרו $1,000 בגין ביטול הטיול ואילו חברת הביטוח תחזיר, לפני תנאי הפוליסה, עד $1,000 בגין טיסה ועד $4,000 בגין שרותי קרקע
 
האמור מתייחס ובאחריות פוליסת הביטוח של חברת הראל, שאת תנאיה המלאים ניתן לראות בקישור


פוליסת ביטוח הראל - First Class


מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה