אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי

ספארי ברואנדה - מסלולים נוספים:
ספארי ברואנדה - מסע צילום
ספארי ברואנדה - מסלול הדגל
ספארי ברואנדה - מסלול יוקרתי
ספארי ברואנדה - מסלול לשומרי מסורת

 

מדינות אפריקה והעולם כולו נושאות עיניים אל הצלחתה של רואנדה, המדינה שהקימה עצמה מעבר קשה לראש מצעד המדינות המתקדמות והנאורות של אפריקה.

נופים מרהיבים, שימור טבע מעורר הערכה, סדר וניקיון מופתיים ושמורות טבע שאפשר רק לחלום עליהן ברקע מערכת שלטון מסודרת ומאורגנת המהווה מודל חיקוי עולמי.

אתם מוזמנים לצפות בהרצאת זום מיוחדת בה סיפרה חגית פרויד על רואנדה ותכנית הטיול

תמונות וסרטונים שצולמו במהלך טיול ההכנה ברואנדה (אוקטובר 2020) - הטיול הוירטואלי של עולם אחר בפייסבוק

 

שיאי הטיול

 • טיסה בינלאומית ישירה לרואנדה בהפעלת אל-על עבור "עולם אחר"

 • מסלול הליכה ומפגש עם גורילות ההרים (Volcanos National Park)

 • סיורים ושייט נופים בין תרבויות על גדת קיוו (Lake Kivu)
 • ספארי חמשת הגדולים בשמורת אקגרה (Akagera National Park)
 • ספארי שיט בשמורת אקגרה
 • סיור רגלי בעקבות מיני פרימטים ביער גשם עתיק
 • סיור על גשרים תלויים בשמורת ניונגווה
 • ביקור באתר מורשת לזכר רצח העם וסקירת הנושא שמחבר יותר מכל בין מורשת ישראל לרואנדהבנוסף:

 • יום חיסונים מרוכז לכל המטיילים בתל-השומר

 • הסיורים יתקיימו ברכבי טיוטה לנד קרוזר 4X4, מהטובים בנמצא. נעשה שימוש ב-5 מושבים בלבד (מתוך 8)

 • בטיולים קבוצתיים - עד 20 מטיילים בקבוצה, 5 מטיילים בכל ג'יפ בניצוחו של מדריך ישראלי מצוות ״עולם אחר״

 • בטיולים פרטיים - עד 6 בכל ג׳יפ נהוג ע״י נהג-מדריך מקומי דובר אנגלית

 • הלינה בלודג'ים איכותיים, במיקומים אטרקטיביים

 • האירוח במהלך הטיול הינו על-בסיס כלכלה מלאה, כולל מים מינרליים


חדש בעולם אחר!
טסים באחת מהטיסות הישירות שלנו לטנזניה או רואנדה וצוברים נקודות למועדון הנוסע המתמיד של אל-על.

**צבירת הנקודות מחושבת לפי מחיר כרטיס טיסה ואינה כוללת מיסי נמל,  ומוצרים עוטפי טיסה (לדוגמה: מושב עסקים, או תיירים פלוס)

יום 1 | תל אביב - קיגאלי (Kigali) 

נצא בטיסה ישירה משדה התעופה בן-גוריון לקיגאלי. עם ההגעה נסדיר את ויזת הכניסה, נצא מהטרמינל ונעלה על הרכבים שימתינו לנו. מכאן ניסע לאתרים שונים בעיר, נצפה על רובעיה ונשמע על האזור בו אנו מטיילים - מזרח אפריקה ומדינת רואנדה.

בתום הסיור נגיע אל המלון בו אנו לנים הלילה.

ארוחת ערב ולינה ב-Des Mille Collines או דומה ברמתו


יום 2 | קיגאלי - דרום הפארק הלאומי אקגרה (Akagera National Park)

בשעת בוקר מוקדמת נאכל את ארוחת הבוקר ונצא אל הפארק הלאומי אקגרה. הפארק שוכן על גבולה המזרחי של רואנדה עם טנזניה והוא השטח המוגן הגדול ביותר במרכז אפריקה ומהווה מקלט עבור חיות סוואנה רבות.

עם ההגעה יחל הספארי בפארק הלאומי אקגרה המורכב מסוואנה, יער-עד, אגמים וביצות. בשל מגוון איזורי המחיה, הספארי באקגרה נחשב לסיור ברמה הגבוהה ביותר, בו אפילו ניתן לצפות בחמשת הגדולים - קרנפים, אריות, נמרים, פילים ותאו אפריקני. בנוסף אפשר לראות כאן זברות, מינים שונים של אנטילופות, ג׳ירפות, קופים ממינים שונים ומגוון של כ-490 מיני ציפורים. במי האגמים אפשר לראות היפופוטמים ותנינים ולחופיו ציפורים ועופות כמו עגורי כתר, אנפות ממינים שונים ועוד.

ארוחת ערב ולינה ב-Mantis Akagera Game Lodge או דומה ברמתו


יום 3 | ספארי בסירה מהירה, צפון הפארק הלאומי אקגרה

הבוקר נצא מוקדם מאוד לספארי שיט בפארק הלאומי אקגרה, נשוט בסירה מהירה על מימיו של אגם איהמה בין היפופוטמים ותנינים ענקיים, נחפש את הטורפים המנצלים את אור הבוקר, נצפה ביונקים הגדולים - פילים וקרנפים שחורים המתנהלים לאיטם כשהיום עולה, עדרים של אנטילופות במישורים ומינים רבים של ציפורים ועופות מים, לאחר השיט נמשיך בספארי אל חלקו הצפוני והפתוח יותר של הפארק.

עם תום הסיור נצא מהשער הצפוני ונתחיל להתקדם לעבר חלקה המערבי של רואנדה.

ארוחת ערב ולינה ב-Mantis Epic או דומה ברמתו


יום 4 | אגמי התאומים Ruhondo & Burere - רוהנגרי (Ruhengeri)

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל הפארק הלאומי וולקאנוס, את ארוחת הצהרים נאכל בנקודת תצפית מדהימה הצופה אל אגמי התאומים השוכנים בקרבה לגבול עם אוגנדה, בצמוד לפארק הלאומי וולקאנוס, ביתן של גורילות ההרים.

האגמים יוצרים תוואי נוף מדהים ביופיו המורכב ממים תכולים מוקפים רצועת הרי געש ויער עצמתי, שיט לרקע נוף עוצר נשימה מאפשר צפייה במינים רבים של ציפורי מים., משם נמשיך אל העיר רוהנגרי (Ruhengeri), הממוקמת בצפון-מערב רואנדה. באזור זה מתגוררות גורילות ההרים, זוהי נקודת היציאה לסיורים הרגליים למפגש עם קופי האדם המופלאים בפארק הלאומי וולקאנוס המוקף בצמחיה פראית וסבוכה.

ארוחת ערב ולינה ב-Classic Lodge או דומה ברמתו


יום 5 | הפארק הלאומי וולקאנוס (The Volcanoes National Park) - מסע אל גורילות ההרים - אגם קיוו (Lake Kivu)

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל הפארק הלאומי וולקאנוס, החשוב ביותר ברואנדה ובין החשובים בעולם כולו, 160 קילומטרים רבועים של יער גשם מוקף חמישה הרי געש עוצמתיים, זהו בית גידולן של גורילות ההרים האחרונות בעולם, בסיסה ההיסטורי של הפרימטולוגית דיאן פוסי.

נצא בהליכה לעומק יער הגשם סבוך, מלווים ברינג'רים המיטיבים להתחקות אחר עקבותיהן של גורילות ההרים. בעזרת מצ'טות לפילוס הדרך, סבלנות ואורך רוח נאתר את הגורילות, עמן נשהה כשעה, נלמד להכיר את אופיין המיוחד ואורח חייהן. נתבונן בהן בעודן מחפשות מזון, משחקות, מנקות האחת את השנייה ונהנות משלוות היער, מפגש אינטימי שיהיה לחוויה חד פעמית ובלתי נשכחת.

ביער של הפארק הלאומי וולקנוס חיות 10 משפחות של גורילות ההרים.
נתחלק לתת קבוצות קטנות ע"פ דרגת קושי, בהתאם ליכולת הפיזית של כל מטייל.

כל קבוצה מודרכת על ידי מדריך מקומי מיומן ושני תצפיתנים המאומנים בכל סיטואציה שעלולה להתפתח.

עם סיום החוויה נאכל את ארוחת הצהרים ונשלים את הסיור בביקור במרכז ע"ש דיאן פוסי - נלמד על עבודתה והקרבתה יוצאת הדופן ששינתה את האופן בו האנושות מתייחסת לשימור הגורילות, עם תום הסיור נשוב אל הלודג'.

עם תום הסיור ניסע אל הלודג׳ שעל שפת אגם קיוו.

ארוחת ערב ולינה ב-Moriah Hills Resort או דומה ברמתו


יום 6 | אגם קיוו (Lake Kivu)

את ארוחת הבוקר נאכל אל מול חופי אגם קיוו ובסיומה נצא לחקור חלק מהאיים הרבים שבאגם. נפליג בסירה במי האגם ומדי פעם נרד אל אחד מהאיים לסיור רגלי אל היער שם נפגוש שבטים המקיימים אורח חיים מסורתי, נמשיך לביקור בקואופרטיב קפה מקומי שם נראה את כל התהליך מהקטיף ועד הצריכה. את ארוחת הצהרים נאכל במיקום פסטורלי לצד האגם, משם נשוט חזרה, ללילה נוסף על שפת אגם קיוו.

ארוחת ערב ולינה ב-Moriah Hills Resort


יום 7 | הפארק הלאומי נינגווה (Nyungwe) וסיור בין צמרות העצים - קיגאלי

לאחר ארוחת הבוקר נצא  אל הפארק הלאומי ניונגווה, אחד מיערות הגשם העתיקים ביותר באפריקה, השמורה עשירה במגוון בעלי חיים וצמחים המוצאים בה את ביתם, ביניהם 13 מיני פרימטים שחלקם אנדמיים לשמורה  והבולטים שבהם הם השימפנזים. זהו מקום נהדר גם לחובבי, צפרות ובוטניקה שכן השמורה מזמנת מגוון של לא פחות מ-1,068 צמחים, מהם כ-140 מיני סחלבים ומעל 300 מיני ציפורים, ניתן לפגוש גם יונקים כמו סרוול, מין של חתול בר יפהפה, נמיות, נמרים חזירי בוש ועוד. נסייר בשמורה במסלול הליכה עוצמתי בעומק יער הגשם שחלקו יעבור על גשרים תלויים מעל צמרות העצים. נחווה את מראות היער ממעוף הציפור.

עם תום הסיור נצא בנסיעה אל העיר קיגאלי.

ארוחת ערב ולינה ב-Des Mille Collines או דומה ברמתו


יום 8 | סיור בקיגאלי - שדה התעופה קיגאלי - תל-אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר שמהווה דוגמא ומופת לכל עיר אפריקאית – זו אחת מהערים היפות ביותר ביבשת המציגה ארכיטקטורה מודרנית, רצופה גנים מטופחים לצד מרכזי קניות בניינים מודרניים ורחובות נקיים ומטופחים. נמשיך במוזאון המוקדש לרצח העם ברואנדה (Genocide Memorial). מדריך מקומי יספר לנו על הסכסוך שפרץ בין השבטים הוטו (השבט ששלט ברואנדה) לבני שבט טוסי והוביל לרצח של מאות אלפים מבני שבט טוטסי. עם תום הביקור במוזיאון נצא לסיור בעיר ושווקיה ובהתאם לשעת הטיסה חזרה לישראל נצא אל שדה התעופה לטיסה חזרה לישראל.

 

 

ספרות מומלצת לקריאה:

גורילות ההרים בפרק הלאומי בווינדי באוגנדה מאת נדב לוי, משה אגמי -חלק א׳

גורילות ההרים בפרק הלאומי בווינדי באוגנדה מאת נדב לוי, משה אגמי -חלק ב׳


גורילות בערפל
מאת: דיאן פוסי (הוצאת דביר)
דיאן פוסי היא זואולוגית אמריקנית שחקרה את גורילות ההרים ברואנדה במשך כ-13 שנים. בסיפרה היא כותבת על החיים בצילן של הגורילות, על הצייד הלא חוקי ועל תיירות הגורילות. בשנת 1985 נמצאה פוסי מתה, וכפי הנראה נרצחה על ידי ציידי גורילות בהם נילחמה. סרט המבוסס על סיפרה, בכיכובה של סיגורני וויבר, יצא לאקרנים בשנת 1988 והיה מועמד ל-5 פרסי אוסקר.


ארץ קטנה
מאת: גאל פיי (הוצאת מודן)
הסיפור אמנם מתרחש בבורונדי, אך הוא מספר על תהליך התבגרותו של ילד שאביו צרפתי ואמו ילידת רואנדה. הסיפור מתחיל בתחילת שנות ה-90 של המאה הקודמת, אז מתקיימות בחירות אך הנשיא הנבחר נרצח במאבק בין שבט ההוטו לשבט הטוטסי. סכסוך דומה פורץ ברואנדה ואמו של הילד בורחת מהבית כשהכאוס משתלט על רואנדה ובורונדי. זהו אחד מספרי הפרוזה היחידה העוסקים בהיסטוריה המודרנית של אזור זה באפריקה. 


אופת העוגות מקיגאלי
מאת: גייל פארקין (הוצאת סימניה)
אופת העוגות מקיגאלי הוא סיפור מרגש על תקווה ושמחת חיים, סיפור משעשע על אהבה, על חיי היום-יום וגם על עוגות. אנג׳ל, גיבורת הספר, אופה עוגות לחגיגות של שכניה ותוך כדי כך שומעת את סיפוריהם - על מה הם מתאבלים ומה הם חוגגים. היא עצמה מנסה להתאושש מרצח העם ברואנדה והיא מופת של חריצות, נעימות ועוצמה אימהית ונשית.


תעשיית החמלה: מאחורי הקלעים של הסיוע ההומניטרי
מאת: לינדה פולמן (הוצאת שלם)
תיאוריה עזי המבע של פולמן על התוצאות הכאובות שגרמו כוונותיהם הטובות של עובדי הסיוע באזורי משבר, חושפים דילמות מוסריות קשות מנשוא, לצד גילויי אבסורד וזוועה שלא ייאמנו, ומעוררים אותנו לשאול מדוע אין להטיל גם על אנשי הסיוע ההומניטרי את האחריות לתוצאות מעשיהם.


ארבע שנים ברואנדה
מאת: תמר שק (הוצאת רסלינג)
הספר הוא סיפור מסע אישי , תרבותי, היסטורי וגיאוגרפי אשר שזורים בו התהליכים החינוכיים שעברו המורים והתלמידים במשך ארבע שנים והטראומות של מי ששרדו את רצח העם ונגזר עליהם לחיות יחד עם רוצחיהם.

תמר שק, בעלת דוקטורט לבוטניקה באונ׳ תל-אביב, הגיעה לרואנדה כדי להתנדב בכפר יתומים שהקימה הפילנתרופית האמריקאית, אן היימן. היא לא חשבה שתישאר בכפר שנתיים ועוד שנתיים תהיה על הקו של ישראל-רואנדה.

14/05/2021
21/05/2021
8
מודרך בעברית | טיסה ישירה
מחיר לאדם בחדר זוגי: 4670  $
תוספת לחדר יחיד: 500  $
מדריך הטיול:  יעודכן בקרוב
שימו לב:  מחיר ללא סיור גורילות - $4,120

14/05/2021
21/05/2021
8
מודרך בעברית | טיסה ישירה
מחיר לאדם בחדר זוגי: 4670  $
תוספת לחדר יחיד: 500  $
מדריך הטיול:  יעודכן בקרוב
שימו לב:  מחיר ללא סיור גורילות - $4,120

הנחה לילד עד גיל 11.99 החולק חדר עם שני מבוגרים:   400 $

מידע אודות תנאים ואחריות >

 • טיסה בינלאומית ישירה מהארץ לרואנדה וחזרה
 • נהג/מדריך מיומן דובר אנגלית מצוות "Another World" ברואנדה
 • מפגש הכנה בהנחיית מדריך מצוות ״עולם אחר״ כשבוע לפני היציאה
 • מפגש רגלי בלתי אמצעי עם גורילות ההרים
 • ספארי שייט בשמורת אקגרה
 • סיור על הגשרים התלויים בין צמורת העצים של שמורת ניונגווה
 • סיורים בשמורות ללא הגבלת ק"מ
 • מגדיר בעלי חיים
 • מפה איכותית לכל זוג/משפחה
 • רכבי שטח- 4X4 טויוטה לנדקרוזר, שמונה מושבים-חמישה מטיילים. ביטוח מלא לרכבים 
 • לודג’ים ברמת תירות טובה
 • כלכלה מלאה
 • מים מינראלים במהלך הספארי
 • בדיקות קורונה ברואנדה
 • מיסי נמל וביטחון
 • הנפקת המסמכים הדרושים לויזה מראש


בנוסף, מחיר טיול מודרך בעברית כולל:
 • מדריך ישראלי מיומן מצוות ״עולם אחר״
 • אשרת כניסה לרואנדה
 • הרצאות בערבים על מגוון רחב ומרתק של נושאים
 • טיפים לנותני השירות המקומיים
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח בריאות ומטען
 • בדיקת קורונה בישראל


 

בנוסף, המחיר אינו כולל עבור טיול פרטי:

 •  מדריך ישראלי מיומן מצוות "עולם אחר"
 • טיפים לנותני השירות המקומיים 
 • מספר המקומות מוגבל
 • יציאת קבוצה מודרכת בעבריתמותנית ב-12משתתפים מינימום

 • ניתן לשדרג למושב עסקים

 • חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר הנוסע
 • התשלום בשקלים/מט"ח, לפי שער הדולר המחאות והעברות מכירה ביום התשלום ויבוצע לפני מועד היציאה
 • יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים לפחות
 • על הדרכון להיות בתוקף של 6 חודשים לפחות ממועד החזרה ארצה
 • המסלול מתבסס על טיסות ישירות המופעלות ע"י חברת התעופה, הפעלתן ולוחות הזמנים שלהן אינם בתחום האחריות של "עולם אחר"
תנאי ביטול וביטוח:
 • ממועד ההרשמה ועד 31 ימים לפני מועד היציאה - לא יגבו דמי ביטול
 • 30 ימים לפני מועד היציאה - תופעל פוליסת ביטוח First Class של חברת הראל בהרחבה מקסימלית
 • 29 ימים לפני מועד היציאה ועד ליציאת הטיול - יוחזרו $1,000 בגין ביטול הטיול ואילו חברת הביטוח תחזיר, לפני תנאי הפוליסה, עד $1,000 בגין טיסה ועד $4,000 בגין שרותי קרקע
 
האמור מתייחס ובאחריות פוליסת הביטוח של חברת הראל, שאת תנאיה המלאים ניתן לראות בקישור


פוליסת ביטוח הראל - First Class


מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה