אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי

ספארי ברואנדה - מסלולים נוספים:
ספארי ברואנדה - מסע צילום
ספארי ברואנדה - מסלול הדגל
ספארי ברואנדה - מסלול לשומרי מסורת
ספארי ברואנדה - מסלול סטנדרט

 

מדינות אפריקה והעולם כולו נושאות עיניים אל הצלחתה של רואנדה, המדינה שהקימה עצמה מעבר קשה לראש מצעד המדינות המתקדמות והנאורות של אפריקה.

נופים מרהיבים, שימור טבע מעורר הערכה, סדר וניקיון מופתיים ושמורות טבע שאפשר רק לחלום עליהן ברקע מערכת שלטון מסודרת ומאורגנת המהווה מודל חיקוי עולמי.

אתם מוזמנים לצפות בהרצאת זום מיוחדת בה סיפרה חגית פרויד על רואנדה ותכנית הטיול

תמונות וסרטונים שצולמו במהלך טיול ההכנה ברואנדה (אוקטובר 2020) - הטיול הוירטואלי של עולם אחר בפייסבוק

 

ברוכים הבאים לטיולי העולם החדש - טיול ירוק ביעד ירוק למטיילים ירוקים:

 • אין צורך בבדיקות קורונה

 • אין צורך בבידוד

 

שיאי הטיול

 • טיסה בינלאומית ישירה לרואנדה בהפעלת אל-על- אופציית שדרוג למחלקת עסקים

 • מסלול הליכה ומפגש עם גורילות ההרים (Volcanos National Park)

 • מסלול הליכה ומפגש עם השימפנזים (Nyungwe National Park)
 • סיורים ושייט נופים בין תרבויות על גדת קיוו (Lake Kivu)
 • ספארי חמשת הגדולים בשמורת אקגרה (Akagera National Park)
 • ספארי שיט בשמורת אקגרה
 • סיור רגלי בעקבות 12 מיני פרימטים נוספים ביער גשם עתיק
 • סיור על גשרים תלויים בשמורת ניונגווה
 • ביקור באתר מורשת לזכר רצח העם וסקירת הנושא שמחבר יותר מכל בין מורשת ישראל לרואנדה


בנוסף:

 • יום חיסונים מרוכז לכל המטיילים בתל-השומר

 • הסיורים יתקיימו ברכבי טיוטה לנד קרוזר 4X4, מהטובים בנמצא.

 • בטיולים פרטיים - עד 6 מטיילים בכל ג׳יפ נהוג ע״י נהג-מדריך מקומי דובר אנגלית

 • הלינה בלודג'ים יוקרתיים יחידים במינם - למעט באגם קיוו, שם נשתמש בלודג׳ הטוב בנמצא

 • האירוח במהלך הטיול הינו על-בסיס כלכלה מלאה, כולל מים מינרליים


חדש בעולם אחר!
טסים באחת מהטיסות הישירות שלנו לטנזניה או רואנדה וצוברים נקודות למועדון הנוסע המתמיד של אל-על.

**צבירת הנקודות מחושבת לפי מחיר כרטיס טיסה ואינה כוללת מיסי נמל,  ומוצרים עוטפי טיסה (לדוגמה: מושב עסקים, או תיירים פלוס)

יום 1 | תל אביב - קיגאלי (Kigali) 

נצא בטיסה ישירה משדה התעופה בן-גוריון לקיגאלי. עם ההגעה נסדיר את ויזת הכניסה, נצא מהטרמינל ונעלה על הרכבים שימתינו לנו. מכאן ניסע לאתרים שונים בעיר, נצפה על רובעיה ונשמע על האזור בו אנו מטיילים - מזרח אפריקה ומדינת רואנדה.

בתום הסיור נגיע אל המלון בו אנו לנים הלילה. כאן נהנה משירות חדרים מפנק, אינטרנט מהיר וזמן מנוחה לקראת היציאה לטיול למחרת.

ארוחת ערב ולינה ב-The Retreat by Heaven


יום 2 | אגמי התאומים Ruhondo & Burere - רוהנגרי (Ruhengeri)

בתום ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל הפארק הלאומי וולקאנוס. את ארוחת הצהרים נאכל בנקודת תצפית מדהימה הצופה אל אגמי התאומים השוכנים בקרבה לגבול עם אוגנדה, בצמוד לפארק הלאומי וולקאנוס, ביתן של גורילות ההרים.

האגמים יוצרים תוואי נוף מדהים ביופיו המורכב ממים תכולים מוקפים רצועת הרי געש ויער עצמתי, שיט לרקע נוף עוצר נשימה מאפשר צפייה במינים רבים של ציפורי מים., משם נמשיך אל העיר רוהנגרי (Ruhengeri), הממוקמת בצפון-מערב רואנדהבאזור זה מתגוררות גורילות ההרים, זוהי נקודת היציאה לסיורים הרגליים למפגש עם קופי האדם המופלאים בפארק הלאומי וולקאנוס המוקף בצמחיה פראית וסבוכה.

ארוחת ערב ולינה ב-One & Only Gorilla's nest


יום 3 | הפארק הלאומי וולקאנוס (The Volcanoes National Park) - מסע אל גורילות ההרים

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל הפארק הלאומי וולקאנוס, החשוב ביותר ברואנדה ובין החשובים בעולם כולו, 160 קילומטרים רבועים של יער גשם מוקף חמישה הרי געש עוצמתיים, זהו בית גידולן של גורילות ההרים האחרונות בעולם, בסיסה ההיסטורי של הפרימטולוגית דיאן פוסי.

נצא בהליכה לעומק יער הגשם סבוך, מלווים ברינג'רים המיטיבים להתחקות אחר עקבותיהן של גורילות ההרים. בעזרת מצ'טות לפילוס הדרך, סבלנות ואורך רוח נאתר את הגורילות, עמן נשהה כשעה, נלמד להכיר את אופיין המיוחד ואורח חייהן. נתבונן בהן בעודן מחפשות מזון, משחקות, מנקות האחת את השנייה ונהנות משלוות היער, מפגש אינטימי שיהיה לחוויה חד פעמית ובלתי נשכחת.

ביער של הפארק הלאומי וולקנוס חיות 10 משפחות של גורילות ההרים. נתחלק לתת קבוצות קטנות ע"פ דרגת קושי, בהתאם ליכולת הפיזית של כל מטייל. כל קבוצה מודרכת על ידי מדריך מקומי מיומן ושני תצפיתנים המאומנים בכל סיטואציה שעלולה להתפתח.

עם סיום החוויה נאכל את ארוחת הצהרים ונשלים את הסיור בביקור במרכז ע"ש דיאן פוסי - נלמד על עבודתה והקרבתה יוצאת הדופן ששינתה את האופן בו האנושות מתייחסת לשימור הגורילות, עם תום הסיור נשוב אל הלודג'.

ארוחת ערב ולינה ב-One & Only Gorilla's nest


יום 4 | הפארק הלאומי וולקאנוס (The Volcanoes National Park) - ספארי הליכה אל הקופים הזהובים - אגם קיוו (Lake Kivu)

לאחר ארוחת הבוקר נצא למסלול הליכה בעקבות הקוף הזהוב, מסדרת הפרימטים של העולם הישן, המין הייחודי הזה מתקיים באזור ההרים הוולקנים של מרכז אפריקה, ניתן לראותו רק באוגנדה, רואנדה וקונגו, ובעקבות ההרס ההדרגתי של אזור המחייה שלו הוא נמצא ברשימה האדומה של מינים בסכנת הכחדה של ארגוני שימור הטבע. עם תום מסלול ההליכה ניפרד משמורת וולקנוס ונצא בנסיעה אל אגם קיוו, מהאגמים הגדולים באפריקה ומהעמוקים שבאגמי המים המתוקים, האגם שוכן על הגבול בין רואנדה לרפובליקה הדמוקרטית של קונגו ולמעשה, 58 אחוזים משטחו הוא בשטחה של קונגו בגובה של כ 1,460 מטרים מעל פני הים, אגם קיוו הוא אחד מאגמי הבקע הסורי אפריקני, מוקף נוף של הרים נישאים, משובץ עשרות רבות של איים קטנטנים ומוריקים, על גדותיו כפרים קטנים וציוריים, תושביהם מתפרנסים מחקלאות, מטעי קפה, תה דייג ועוד.
מימיו של אגם קיוו בטוחים לרחצה ומאפשרים פעילויות מים כמו קאנו, גלישת רוח והנאה לחופי האגם מול נוף עוצר נשימה.

לקראת שקיעה נבקר באי השלום, ממנו נחזור בשיט אל המלון, מלווים באחת מהחוויות התרבותיות המרגשות שמתרחשות כל ערב באגם, שירת הדייגים, היוצאים לפנות ערב מצוידים בעששיות המאירות את האגם ומתרחקות יחד עם קולות שירתם אל האופק.

ארוחת ערב ולינה ב-Lake Kivu Serena


יום 5 | הפארק הלאומי נינגווה (Nyungwe National Park) וסיור בין צמרות העצים

את ארוחת הבוקר נאכל אל מול חופי אגם קיוו ובסיומה נצא בנסיעה יפהפיה בין גידולי התה והגבעות החקלאיות שמאפיינות את רואנדה, אל הפארק הלאומי ניונגווה, אחד מיערות הגשם העתיקים ביותר באפריקה, השמורה עשירה במגוון בעלי חיים וצמחים המוצאים בה את ביתם,  ביניהם 13 מיני פרימטים שחלקם אנדמיים לשמורה והבולטים שבהם הם השימפנזים. זהו מקום נהדר גם לחובבי, צפרות ובוטניקה שכן השמורה מזמנת מגוון של לא פחות מ-1,068 צמחים, מהם כ-140 מיני סחלבים ומעל 300 מיני ציפורים, ניתן לפגוש גם יונקים כמו סרוול, מין של חתול בר יפהפה, נמיות, נמרים חזירי בוש ועוד.
נסייר בשמורה במסלול הליכה עוצמתי בעומק יער הגשם שחלקו יעבור על גשרים תלויים מעל צמרות העצים. נחווה את מראות היער ממעוף הציפור.

ארוחת ערב ולינה ב-One & Only Nyungwe house


יום 6 | הפארק הלאומי נינגווה - מפגש עם השימפנזים - קיגאלי

הבוקר יוקדש להליכה בטבע, בעקבות השימפנזים. לאחר תדרוך קצר ופיצול לקבוצות קטנות נצא אל טיול רגלי ביער העבות, בו חיים 13 מינים שונים של קופים. לאחר איתורם המפגש עם השימפנזות מוגבל לשעה, מטיילים בודדים מכל העולם בכל יום  זוכים לפגוש אותן,  נתבונן בהן משחקות, מסרקות אחת  את השניה, אוכלות או נחות.

בתום הביקור נצא בנסיעה אל קיגאלי.

ארוחת ערב ולינה ב-The Retreat by Heaven


יום 7 | קיגאלי (Kigali) - מוזאון רצח העם ברואנדה - הפארק הלאומי אקגרה (Akagera National Park)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר קיגאלי ובמוזאון המוקדש לרצח העם ברואנדה (Genocide Memorial). מדריך מקומי יספר לנו על הסכסוך שפרץ בין השבטים הוטו (השבט ששלט ברואנדה) לבני שבט טוסי והוביל לרצח של מאות אלפים מבני שבט טוטסי.

בתום הביקור נצא אל הפארק הלאומי אקגרה. הפארק שוכן על גבולה המזרחי של רואנדה עם טנזניה והוא השטח המוגן הגדול ביותר במרכז אפריקה ומהווה מקלט עבור חיות סוואנה רבות.

עם ההגעה יחל הספארי בפארק הלאומי אקגרה המורכב מסוואנה, יער-עד, אגמים וביצות. בשל מגוון איזורי המחיה, הספארי באקגרה נחשב לסיור ברמה הגבוהה ביותר, בו אפילו ניתן לצפות בחמשת הגדולים - קרנפים, אריות, נמרים, פילים ותאו אפריקני. בנוסף אפשר לראות כאן זברות, מינים שונים של אנטילופות, ג׳ירפות, קופים ממינים שונים ומגוון של כ-490 מיני ציפורים. במי האגמים אפשר לראות היפופוטמים ותנינים ולחופיו ציפורים ועופות כמו עגורי כתר, אנפות ממינים שונים ועוד.

ארוחת ערב ולינה ב-Magashi Camp


יום 8 | הפארק הלאומי אקגרה - שדה התעופה קיגאלי - תל-אביב

ננצל את היום האחרון עד תומונצא מוקדם לספארי בפארק הלאומי אקגרה, נקיים ספארי שייט בסירה מהירה על מימיו של אגם איהמה בין היפופוטמים ותנינים ענקיים, נחפש את הטורפים המנצלים את אור הבוקר, נצפה ביונקים הגדולים - פילים וקרנפים שחורים המתנהלים לאיטם כשהיום עולה, עדרים של אנטילופות במישורים ומינים רבים של ציפורים ועופות מים.

בהתאם לשעת הטיסה חזרה לישראל, נעזוב את השמורה וניסע אל שדה התעופה בקיגאלי, שם נעלה על טיסתנו חזרה ארצה.

 


ספרות מומלצת לקריאה:

גורילות ההרים בפרק הלאומי בווינדי באוגנדה מאת נדב לוי, משה אגמי -חלק א׳

גורילות ההרים בפרק הלאומי בווינדי באוגנדה מאת נדב לוי, משה אגמי -חלק ב׳


גורילות בערפל
מאת: דיאן פוסי (הוצאת דביר)
דיאן פוסי היא זואולוגית אמריקנית שחקרה את גורילות ההרים ברואנדה במשך כ-13 שנים. בסיפרה היא כותבת על החיים בצילן של הגורילות, על הצייד הלא חוקי ועל תיירות הגורילות. בשנת 1985 נמצאה פוסי מתה, וכפי הנראה נרצחה על ידי ציידי גורילות בהם נילחמה. סרט המבוסס על סיפרה, בכיכובה של סיגורני וויבר, יצא לאקרנים בשנת 1988 והיה מועמד ל-5 פרסי אוסקר.


ארץ קטנה
מאת: גאל פיי (הוצאת מודן)
הסיפור אמנם מתרחש בבורונדי, אך הוא מספר על תהליך התבגרותו של ילד שאביו צרפתי ואמו ילידת רואנדה. הסיפור מתחיל בתחילת שנות ה-90 של המאה הקודמת, אז מתקיימות בחירות אך הנשיא הנבחר נרצח במאבק בין שבט ההוטו לשבט הטוטסי. סכסוך דומה פורץ ברואנדה ואמו של הילד בורחת מהבית כשהכאוס משתלט על רואנדה ובורונדי. זהו אחד מספרי הפרוזה היחידה העוסקים בהיסטוריה המודרנית של אזור זה באפריקה. 


אופת העוגות מקיגאלי
מאת: גייל פארקין (הוצאת סימניה)
אופת העוגות מקיגאלי הוא סיפור מרגש על תקווה ושמחת חיים, סיפור משעשע על אהבה, על חיי היום-יום וגם על עוגות. אנג׳ל, גיבורת הספר, אופה עוגות לחגיגות של שכניה ותוך כדי כך שומעת את סיפוריהם - על מה הם מתאבלים ומה הם חוגגים. היא עצמה מנסה להתאושש מרצח העם ברואנדה והיא מופת של חריצות, נעימות ועוצמה אימהית ונשית.


תעשיית החמלה: מאחורי הקלעים של הסיוע ההומניטרי
מאת: לינדה פולמן (הוצאת שלם)
תיאוריה עזי המבע של פולמן על התוצאות הכאובות שגרמו כוונותיהם הטובות של עובדי הסיוע באזורי משבר, חושפים דילמות מוסריות קשות מנשוא, לצד גילויי אבסורד וזוועה שלא ייאמנו, ומעוררים אותנו לשאול מדוע אין להטיל גם על אנשי הסיוע ההומניטרי את האחריות לתוצאות מעשיהם.


ארבע שנים ברואנדה
מאת: תמר שק (הוצאת רסלינג)
הספר הוא סיפור מסע אישי , תרבותי, היסטורי וגיאוגרפי אשר שזורים בו התהליכים החינוכיים שעברו המורים והתלמידים במשך ארבע שנים והטראומות של מי ששרדו את רצח העם ונגזר עליהם לחיות יחד עם רוצחיהם.

תמר שק, בעלת דוקטורט לבוטניקה באונ׳ תל-אביב, הגיעה לרואנדה כדי להתנדב בכפר יתומים שהקימה הפילנתרופית האמריקאית, אן היימן. היא לא חשבה שתישאר בכפר שנתיים ועוד שנתיים תהיה על הקו של ישראל-רואנדה.

12/05/2021
19/05/2021
8
טיול פרטי | טיסה ישירה
מדריך הטיול:  טיול פרטי
שימו לב:  לקבלת הצעת מחיר, צרו איתנו קשר
הערות:  המחיר הוא בהתאם למספר האנשים בג׳יפ, עד 6 אנשים בג׳יפ

 • טיסה בינלאומית ישירה מהארץ לרואנדה וחזרה
 • נהג/מדריך מיומן דובר אנגלית מצוות "Another World"ברואנדה
 • מפגש הכנה בהנחיית מדריך מצוות ״עולם אחר״ כשבוע לפני היציאה
 • מפגש רגלי בלתי אמצעי עם גורילות ההרים
 • מפגש רגלי בלתי אמצעי עם בשימפנזים
 • ספארי שייט בשמורת אקגרה
 • סיור על הגשרים התלויים בין צמורת העצים של שמורת ניונגווה
 • סיורים בשמורות ללא הגבלת ק"מ
 • מגדיר בעלי חיים
 • מפה איכותית לכל זוג/משפחה
 • רכבי שטח- 4X4 טויוטה לנדקרוזר, שמונה מושבים. ביטוח מלא לרכבים 
 • לודג’ים יחידים במינם
 • כלכלה מלאה
 • מים מינראלים במהלך הספארי
 • מיסי נמל וביטחון
 • הנפקת המסמכים הדרושים לויזה מראש
 • אשרת כניסה לרואנדה
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח בריאות ומטען
 • טיפים לנותני שירות מקומיים
 • בדיקת קורונה בארץ


 • מספר המקומות מוגבל
 • חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • ניתן לשדרג למושב עסקים
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר הנוסע
 • התשלום בשקלים/מט"ח, לפי שער הדולר המחאות והעברות מכירה ביום התשלום ויבוצע לפני מועד היציאה
 • יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים לפחות
 • על הדרכון להיות בתוקף של 6 חודשים לפחות ממועד החזרה ארצה
 • המסלול מתבסס על טיסות ישירות המופעלות ע"י חברת התעופה, הפעלתן ולוחות הזמנים שלהן אינם בתחום האחריות של "עולם אחר"
תנאי ביטול וביטוח:
 • ממועד ההרשמה ועד 31 ימים לפני מועד היציאה - לא יגבו דמי ביטול
 • 30 ימים לפני מועד היציאה - תופעל פוליסת ביטוח First Class של חברת הראל בהרחבה מקסימלית
 • 29 ימים לפני מועד היציאה ועד ליציאת הטיול - יוחזרו $1,000 בגין ביטול הטיול ואילו חברת הביטוח תחזיר, לפני תנאי הפוליסה, עד $1,000 בגין טיסה ועד $4,000 בגין שרותי קרקע
 
האמור מתייחס ובאחריות פוליסת הביטוח של חברת הראל, שאת תנאיה המלאים ניתן לראות בקישור


פוליסת ביטוח הראל - First Class


מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה