ימים 1-2 | תל אביב –בייג'ינג (Beijing)

נצא בטיסת לילה מנמל התעופה בן גוריון אל בייג'ינג בירת סין. לאחר הנחיתה בביג'ינג בשעות הצהריים, ניסע לבית המלון למנוחה והתארגנות ולאחר מכן נצא לשוק האוכל וואנפוג'ינג והמדרחוב שוקק החיים המפורסם, ונמשיך לארוחת ערב במסעדה מקומית.

לינה במלון King Wing Hotel או דומה ברמתו.

יום 3 | בייג'ינג

לאחר ארוחת הבוקר בבית המלון נצא בנסיעה קצרה צפונה לעבר האתר המפורסם ביותר בסין, החומה הגדולה. נעלה על החומה עם רכבל ונסייר לאורכה של החומה, שנבנתה כבר במאה החמישית לספירה במטרה להגן על האימפריה הסינית מפולשים זרים. נחזור בשעות הצהריים לבייג'ינג ונבקר ברובע האמנות שגם נקרא אזור 798.

אזור 798, שעד תחילת שנות האלפיים היה תעשייתי, משמש היום אמנים שהתחילו להשתמש במבני הענק והחללים העצומים שנותרו עבור היצירות שלהם. 

בסיור שלנו נטייל בין הרחובות שוקקי החיים, נראה פסלים, תצוגות אמנות וציורים בסגנונות שונים ומגוונים. מדובר בביקור צבעוני ומלא באמנות אוונגרדית השונה מהנוף הרגיל של העיר. אחר הצהריים נשוב למלון למנוחה ובשעות הערב נצא יחדיו למסעדה מקומית לארוחת ערב.

לינה במלון King Wing Hotel או דומה ברמתו.

יום 4 | בייג'ינג - דאטונג (Datong)

בשעות הבוקר המוקדמות נטוס לעיר דאטונג. לאחר שננחת, נעלה לאוטובוס ונצא לסייר באתרים סביב העיר.

העיר דאטונג נמצאת בחבל שאנשי שחלקו הדרומי היה אחד ממרכזי התרבות הקדומים של סין והייתה הבירה של שושלת ו'יי הצפונית באמצע המאה החמישית. בעיר השתמרו כמה מן הרבעים העתיקים המשומרים ביותר בסין.

נבקר במערות יונגאנג הבודהיסטיות שנחצבו בצוקים הדרומיים של הר ו'ודז'וו. המערות מכילות למעלה מ 50,000 פסלים ומשתרעות לאורך כקילומטר אחד. רובן של המערות נחצב במאה החמישית. נראה את מחיצת תשעת הדרקונים שנבנתה בתקופת שושלת מינג ובה תבליט עם תשעה דרקונים. נמשיך בסיורנו, ונבקר במקדש חואייאן, שנבנה בשנת 1140 לספירה. נסיים בארוחות ערב במסעדה מקומית ומשם נגיע לבית המלון למנוחה.

לינה ב-Howard Johnson Jindi Plaza Datong או דומה ברמתו.

יום 5 | דאטונג - פינגיאו (Pingyao)

לאחר ארוחת הבוקר, נצא בנסיעה אל העיר פינגיאו.

פינגיאו הינה עיר מחוז במרכז חבל שאנשי בעלת היסטוריה של למעלה מ- 2700 שנה. זו העיר העתיקה מוקפת חומה השמורה ביותר בסין. העיר העתיקה של פינגיאו הוכרזה בשנת 1997 על יד אונסקו כאתר מורשת עולמי.

לאחר שנגיע לעיר, ניסע לראות את "המנזר התלוי", שואנקונג, התלוי על מצוק בגובה 75 מ' וקולנסאות דקות מחזיקות אותו לבל יתמוטט... לאחר שנחזור לעיר, נראה את פאגודת פוגונג (פאגודת מוטה) שהיא הפגודה העשויה מעץ העתיקה ביותר בסין (נבנתה ב-1056). בשעות הערב נצא לארוחת ערב במסעדה מקומית ונמשיך לטיול בעיר העתיקה של פינגיאו.

לינה ב-De Ju Yuan Hotel או דומה ברמתו.

יום 6 | פינגיאו - שיאן (Xi'an)

לאחר ארוחת הבוקר נסייר בעיר העתיקה של פינגיאו: נראה את חומת העיר העתיקה, רחוב מינג-צ'ינג העתיק, "בית משפחת וואנג" ומקדש קונפוציוס. נסיים את הסיור בארוחת צהריים מאוחרת במסעדה מקומית ולקראת ערב נעלה על רכבת מהירה לנסיעה בת 3 שעות לעיר שיאן. עם ההגעה ניסע לבית המלון בשיאן למנוחה.

לינה ב-Grand Noble Hotel או דומה ברמתו.

יום 7 | שיאן

שיאן, שכונתה בעבר צ'אנג-אן ("השלום הנצחי"), היתה בתקופת שושלת הטאנג העיר הגדולה והחשובה ביותר בעולם הישן. זו הנקודה שבה התחילה (והסתיימה) דרך המשי, בירתה של קיסרות מפוארת, ומרכז של תרבות חומרית ואמנותית עשירה ומורכבת. נתחיל את סיורנו בעיר באתר "צבא חיילי הטארה קוטה" המפורסם והמדהים, נמשיך ונטייל בפגודת "האווז" הגדולה, ברובע המוסלמי שבו שוק תוסס ויפה ומסגד גדול ומיוחד. בערב נאכל ארוחת ערב מעניינת וטעימה במסעדה מקומית בעיר.

לינה ב-Grand Noble Hotel או דומה ברמתו.

יום 8 | שיאן - חרבין (Harbin)

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נצא בטיסה אל עבר העיר חרבין.

חרבין היא בירת מחוז חאילונג-ג'יאנג ("נהר הדרקון השחור") שהינו חלק מחבל מנצ'וריה בצפון-מזרח סין  וגובל ברוסיה ומונגוליה.

נבקר בפארק זאולין, שם נצפה בפסטיבל הפנסים הססגוני - אלו פנסי קרח המגולפים בשלל דמויות. פסטיבל זה מהווה אחד משלושת המוקדים של פסטיבל הקרח. לאחר ארוחת הערב, נטייל להנאתנו במדרחוב המואר והיפה של העיר כשברקע אנו שומעים מנגינות רוסיות.

לינה ב-Lavande Hotel או דומה ברמתו.

יום 9 | חרבין - פסטיבל הקרח

הבוקר נמשיך בסיורנו בחרבין: נצא אל גדת נהר סונגהואה (Songhua) הקפוא עליו מחליקים המקומיים וחלקם אף שוחה במים הקפואים. נבקר גם בשוק הבוקר המקומי השוקק חיים, צבעים וטעמים ובסמוך נראה את כנסיית סנט סופיה. נמשיך ונבקר ב"אי השמש", בו נראה תצוגת פסלי שלג וקרח של פסטיבל הקרח המפורסם של חארבין. כפי שנוכל לראות, מרבית פסלי הקרח מפוסלים בהתאם לנושא המרכזי שהוכרז כבר לפני חודשים רבים. לאחר ארוחת הערב במסעדה מקומית, נצא אל המוקד השלישי של פסלי הקרח, Ice & Snow World, המשמש כאחת האטרקציות המרכזיות בפסטיבל הקרח של חארבין ועבורנו יהיה שיא הפסטיבל.

לינה ב-Lavande Hotel או דומה ברמתו.

ימים 10-11| חרבין - בייג'ינג (Beijing) - תל-אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא לבקר בבית הכנסת היהודי שבעיר.

בית הכנסת הפך למוזיאון מרשים לקהילה היהודית שחיתה בעיר מתחילת המאה ה-20 ומנתה בשיאה כ-25000 איש.

לאחר מכן, נמשיך את סיורנו בעיר ככל שיותר לנו הזמן. נצא בנסיעה קצרה לכיוון שדה התעופה לטיסת פנים לבייג'ינג. עם הנחיתה נצא לארוחת ערב במסעדה מקומית ולאחריה משיך לשדה התעופה הבינלאומי של בייג׳ינג לטיסת לילה חזרה לישראל.